Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Video Košice

Hľadáte kameramana na video v lokalite Košice? V tejto kategórii máme 2379 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Video Košice

Hľadáte video Košice? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Šebastovciach, Pereši. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Modlava nad Bodvou, Valaliky, Bukovec. Odborníci v tejto kategórii tiež robia:nahrávanie videa prostredníctvom filmovej kamery RED, prenájom kulís. Zabezpečia pre vás nahrávanie videa, úpravu videa, postprodukciu a použijú pri tom kostýmy, kamery, nahrávaciu techniku, mikrofóny. Vyberte si najlepšiu ponuku pre video Košice z našich odborníkov.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Video: Čo robí produkčná spoločnosť?

Produkčné spoločnosti sú v strede sveta filmovej produkcie, ale čo vlastne taká produkčná spoločnosť robí? „Spoločnosť zaoberajúca sa filmovou produkciou pracuje na procese výroby videoobsahu pre televíziu, sociálne médiá, firemné propagácie, reklamu alebo iné oblasti súvisiace s médiami.“ Tvorba videa je zvyčajne zapojená do viacerých aspektov, ktoré sa týkajú tvorby videa, ako sú skriptovanie, zisťovanie polohy a logistika. Spoločnosť produkujúca video produkuje všetky druhy videí, zatiaľ čo spoločnosť produkujúca filmy produkuje videá pre divadelné, streamovacie alebo televízne vysielanie. Spoločnosti produkujúce film robia veľa vecí, ktoré sa väčšinou sústreďujú na predvýrobný proces. Môžu pomôcť s vývojom obsahu, produkciou obsahu, dokonca aj s postprodukciou alebo s najímaním riaditeľov a členov posádky. Pozrime sa bližšie na niektoré z týchto vecí. Ak hľadáte financovanie, môžete vstúpiť do jednej z našich možností financovania filmu. Spoločnosť produkujúca médiá sa zameria na produkciu obsahu. To sa môže líšiť v závislosti od spoločnosti, ale zvyšuje sa záujem o vytváranie zdieľateľného obsahu pre sociálne médiá. Vypracovanie obsahu môže znamenať veľa vecí. Vo všeobecnom zmysle to znamená formulovať myšlienky okolo konceptu a zostaviť tím, aby vytvoril obsah. Proces vytvárania obsahu zvyčajne začne výrobcom, ktorého je veľa rôznych druhov. 

Skriptovanie 

Spomedzi nezávislých filmových produkčných spoločností sa väčšina z nich zameriava na skriptovanie a písanie scenárov. Spoločnosť bude mať pravdepodobne tím autorov, a ak nie, nezávislí autori predložia skripty produkčným spoločnostiam. Títo autori sú niekedy zastúpení agentmi - tými, ktorí zastupujú talent, ako sú herci, režiséri, producenti a spisovatelia. Ak máte záujem poslať scenár nezávislej filmovej produkčnej spoločnosti, ktorá hľadá scenáre, určite to skúste. 

Najímanie 

Produkčné spoločnosti sa tiež môžu postarať o zostavenie zoznamu filmových štábov. Vedia zostaviť celý projekt, aby mohli najať posádku. Filmový režisér v priemysle video produkcie zvyčajne vykonáva prácu režiséra. Je zodpovedný za výber miest, hercov, štýl výkonu, zvukovú stopu a celkovo za väčšinu aspektov filmovej produkcie. Filmár musí mať tvorivé myslenie, zručnosti v oblasti riešenia problémov, vedomosti o svetelných technikách vo filme a odolnosť. Filmár vo video produkčnej spoločnosti zvyčajne nezvláda rovnaké množstvo práce ako hollywoodsky režisér. Ich pracovné miesta môžu zahŕňať veľa podobných povinností, ale v menšom rozsahu. 

Plánovanie a logistika 

Veľa z toho, čo sa deje vo výrobnej spoločnosti, spočíva v plánovaní a logistike. Produkčné spoločnosti nesú veľkú zodpovednosť za plánovanie natáčania. Produkčné spoločnosti musia dohodnúť harmonogramy s posádkou, spoločnosťami a prípadne s miestnymi úradmi. To im pomáha pri plnení jednej z ich hlavných povinností, ktorou je rozhodovanie o tom, kedy je optimálny čas pre začatie natáčania. Pri riešení skutočnej výroby filmu ide logistika nad rámec koordinácie nastavenia trojbodového osvetlenia. Produkčné spoločnosti zabezpečia, ako odoslať, prepraviť a zariadiť odoslanie filmovacieho zariadenia. Oddelenie vybavenia veľkej spoločnosti bude vybavovať správu a odosielanie ich výstroja na výhonky. Podrobná predprodukcia zabezpečí, že finálne video odráža vysokú produkčnú hodnotu projektu.

Casting 

Casting predstavuje ďalší dôležitý prvok predvýroby, ktorým sa často zaoberá produkčná spoločnosť. Spoločnosti majú väzby na talentové agentúry. Spoločnosti budú spolupracovať s rôznymi castingovými a modelingovými agentúrami, pretože niektoré z ich projektov môžu vyžadovať najatie hercov, komparzu alebo modeliek. 
Ako založiť nezávislú filmovú produkčnú spoločnosť 

Pri zakladaní ktorejkoľvek spoločnosti budete potrebovať obchodný plán nezávislej filmovej produkčnej spoločnosti a určitý kapitál, aby ste sa dokázali postaviť na vlastné nohy. Na to, koľko je potrebné založiť spoločnosť na výrobu filmov, neexistuje žiadna odpoveď. Na filmových návrhoch rozoberajú, ako slávne nezávislé spoločnosti začali ponúkať niektoré užitočné modely a príklady. Bez ohľadu na to, s akým kapitálom začínate, je pre úspešné fungovanie spoločnosti vždy potrebné neustále úsilie a odhodlanie. A24 má troch zakladateľov, ktorí boli všetci filmovými veteránmi v rôznych rolách, dávno predtým, ako založili svoju vlastnú spoločnosť. Táto ďalšia skúsenosť im pomohla na začiatku cesty. Spoločnosť Guggenheim Partners, ktorá im pomohla začať, poskytla spoločnosti peniaze na začiatok. Uzavreli tiež dohodu so spoločnosťou DirecTV o hodnote 40 miliónov dolárov VOD (Video On Demand). Takto teda začali niektorí z veľkých hráčov, ale ako to môžete VY? Keď sa pýtate, ako založiť produkčnú spoločnosť, prvou odpoveďou je, odkiaľ budú peniaze pochádzať. Kreativita je nevyhnutná, ale musíte tiež stále veriť a snažiť sa.

Rozdiely medzi rôznymi typmi produkčných spoločností 

Produkčné štúdio 

Existuje niekoľko rôznych typov výrobných spoločností. Poďme si rozdeliť rozdiely medzi: produkčná spoločnosť vs. agentúra produkčná spoločnosť vs. mediálna spoločnosť produkčná spoločnosť vs. štúdio 

Produkčná spoločnosť vs. agentúra 

Spravidla existujú dva typy „agentúr“ - nadnárodné agentúry a marketingové agentúry. Talentová agentúra zamestnáva agentov, nie kreatívcov, režisérov alebo spisovateľov. A ich agenti zastupujú talent, ako sú herci, modelky alebo režiséri. Ak sa stanete talentovaným agentom, umožní vám to pomôcť s obsadením a obsadením talentov do filmu. Budete hlavným článkom pri odovzdávaní a čítaní skriptov a pri prijímaní do zamestnania. Marketingová agentúra vytvára pre klientov marketingové aktíva - často video. Existuje veľa druhov marketingových agentúr, ale keď sa vo video svete hovorí o agentúre, zvyčajne sa jedná o spoločnosť produkujúcu video. V tomto zmysle sú teda podniková produkčná spoločnosť a agentúra rovnaké. 

Produkčná spoločnosť vs. mediálna spoločnosť 

Mediálna spoločnosť môže robiť videá, ale ich primárnym zameraním nie je filmová produkcia. Vytvárajú obsah pre klientov a často zahŕňajú prácu s marketingom a sociálnymi médiami. Môže to byť skvelá stabilná práca, ale pravdepodobne by ste sa nevenovali iba tvorivej filmovej práci. Musíte sa tiež postarať o to, čo klient požaduje. Mediálnym spoločnostiam sa často hovorí video agentúry, marketingové agentúry, digitálne agentúry a ďalšie. V závislosti od typu agentúry môže vyrábať rôzne druhy médií podľa toho, aké typy producentov zamestnáva. 

Produkčná spoločnosť vs. štúdio 

A konečne, štúdio vo všeobecnosti spravuje všetky aspekty procesu filmovania na internej rovine. Na realizáciu svojich projektov si najímajú producentov a režisérov. Títo producenti a režiséri budú často vlastniť svoje vlastné produkčné spoločnosti. Štúdiá vo všeobecnosti predstavujú hlavnú hnaciu silu pri vývoji projektu a často sa rozhodujú pre vývoj projektov pripravovaných producentmi a agentmi. Štúdio vedie produkciu projektu a často si najme menšie produkčné spoločnosti, aby vykonali určité aspekty projektu - často nazývané zvukové štúdiá alebo štúdiá vizuálnych efektov, čo môže byť pri programovaní „ateliérov“ trochu mätúce. Štúdiá majú tiež kapacitu na realizáciu veľkých rozpočtových projektov, na ktoré menšie produkčné spoločnosti nemajú zdroje. 

Tri fázy videoprodukcie 

Skladanie videa sa skladá z troch hlavných procesov: predprodukcia, natáčanie a strih. Predvýroba - plán, plán, plán! Predprodukcia je taká, keď sa nápady spoja do súdržného plánu a stanovia sa zámery vášho videa. Zamyslite sa nad svojím cieľovým publikom, rozpočtom a odkazom, ktorý musí vaše video sprostredkovať. Plánovanie má prvoradý význam - čím viac času budete plánovaniu venovať, tým plynulejšie bude vaše natáčanie a tým lepšie bude aj vaše konečné video. Zvážte, aký druh súpravy musíte použiť. Ak natáčate v štúdiu, potrebujete za moderátorkou zelené alebo modré plátno (blond vlasy = modrá obrazovka). Porozmýšľajte, či budeme potrebovať služby skúsenej vizážistky a či sú potrebné nejaké rekvizity. 

Koľko času na je natáčanie potrebné?

Ďalej musí byť vaše video skriptované alebo storyboardované. To zahŕňa zostavenie zoznamu požadovaných snímok - kľúčových prvkov, ktoré tvoria vaše video. Z toho budete môcť vyvinúť svoj finálny scenár. Váš scenár povedie nielen tím pre natáčanie, ale dá aj redakčnému tímu vynikajúceho sprievodcu prácou a poskytne základ pre každú ďalšiu prácu na komentovaní. 

Osvetlenie je nesmierne dôležité. Možno vás prekvapí, koľko svetla je potrebné aj na tie najzákladnejšie videá. Je potrebný čas na osvetlenie pozadia a objektu. Tiene sa môžu objavovať odnikiaľ a môže byť ťažké zistiť, odkiaľ prichádzajú, tak si dajte pozor, aby ste sa neunáhlili. Čas potrebný v tejto fáze zníži všetku prácu potrebnú po nasnímaní videa. 

Myslite aj na zvuk - uistite sa, že používate správne mikrofóny a zvuk, ktorý potrebujete, sa zachytáva správne. Na testovanie zvuku používajte slúchadlá zapojené do kamier. 

Natáčanie - bezpečnosť 

Prilepte alebo zakryte vodiče, zvážte svoje svetlá a starajte sa o vybavenie. Pokiaľ je to možné, nedávajte jedlo a pitie do blízkosti kamier, svetiel a audiotechniky. Ak ste na mieste, pozorne sledujte svoje vybavenie a uistite sa, že je zabezpečené, ak ho musíte opustiť. Použite prihlasovacie a odhlasovacie zoznamy zariadení na zaznamenávanie polohy vášho zariadenia a na minimalizáciu rizika, že na niečo zabudnete. Určite si ponechajte dostatok času na nastavenie a zabalenie. Uistite sa, že všetci v produkcii sú si vedomí svojich úloh a povinností. Jedna osoba by mala byť réžia a druhá osoba zodpovedná za filmovanie, osvetlenie a zvuk. Uistite sa, že všetci sú informovaní o tom, s kým sa má poradiť v prípade zistenia problémov. Zaistite, aby boli všetky batérie nabité a aby boli k dispozícii náhradné diely. Všetci majú prostriedky na kontaktovanie všetkých ostatných (najmä ak natáčate vo veľkom priestore ako továreň alebo športový štadión) a všetko vybavenie je v dobrom stave.

Úpravy 

Po dokončení natáčania čo najskôr stiahnite nespracované zábery do centrálneho úložiska. Zábery sa skopírujú na lokálny stroj a strih videa sa môže začať. Na úpravu videí používame najnovší softvér (Final Cut Pro, Cinema 4D, Logic Pro) a pomocou služby YouTube umožňujeme klientom prezerať si koncepty ich videí. Vďaka tomu je navrhovanie akýchkoľvek zmien presným, rýchlym a efektívnym procesom. 

Regióny