Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Vinylová podlaha

Najmite si skúseného odborníka na vinylovú podlahu z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Vinylová podlaha

Potrebujete službu z oblasti vinylová podlaha? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na prípravu a vyrovnávanie povrchu, nivelizáciu podlahy, výrobu a pokládku vynilovej podlahy. Cena podlahy z vinylu sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: lišty, fólie a nástroje, ktoré vám poskytne niektorý z našich 20121 podlahárov v danej kategórií

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Vinylová podlaha

ČO JE VINYLOVÁ PODLAHA? KĽÚČOVÉ ROZDIELY MEDZI VINYLOM A LAMINÁTOM

Čo je to vinylová podlaha?

Vinylová podlaha je syntetický podlahový materiál, ktorý je odolný, cenovo dostupný a ľahko sa inštaluje. Vinyl sa bežne zamieňa s inými typmi podláh, ako je linoleum a laminátové podlahy. Luxusné vinylové dlaždice a dosky sú čoraz populárnejšie, vďaka svojej všestrannosti, schopnosti vydržať vo vlhkom prostredí a realistickému vzhľadu drevených dosiek a kamenných dlaždíc. Ktorý z nich je teda najlepší pre váš domov? Ak chcete odpovedať na túto otázku, musíte najskôr pochopiť rozdiely medzi týmito obľúbenými možnosťami podlahy.

AKÝ JE ROZDIEL MEDZI LAMINÁTOM A VINYLOVOU PODLAHOU?

Na rozdiel od vinylovej podlahy, ktorá je vyrobená zo syntetických materiálov, laminátová podlaha obsahuje nejaké drevo. To je hlavný dôvod, prečo sú laminátové podlahy citlivé na vlhkosť. Laminátová podlaha obsahuje jadro z drevovláknitých dosiek s obrazom dreveného zrna, utesnené pod priehľadnou ochrannou vrstvou. Všetky tieto vrstvy sú navzájom laminované, aby poskytli pevnejší a realistickejší podlahový materiál. Laminátové podlahy sa zvyčajne predávajú v doskách, ktoré sa navzájom zoskupujú kvôli vzhľadu a dojmu z tvrdých podláh.

AKÝ JE ROZDIEL MEDZI VINYLOM A LINOLEOM?

Na rozdiel od vinylovej podlahy je podlaha linolea vyrobená z prírodných materiálov. Linoleum je ekologická podlahová krytina, ktorá sa používa takmer 150 rokov. Môže to byť dôvod, prečo nesie stereotyp „zastaraná“. Je to však skvelá voľba pre tých, ktorí hľadajú niečo odolné, ekologické a cenovo dostupné. Linoleum nie je tak odolné voči vode ako vinyl, ale pri správnej starostlivosti môže vydržať oveľa dlhšie. Zatiaľ čo vinyl je väčšinou bezúdržbový, okrem všeobecného zametania a stierania, linoleum vyžaduje každoročný ochranný náter a voskovanie, a preto vydrží dlhšie. Je o niečo drahšie ako vinyl a zvyčajne sa používa v komerčných priestoroch.

Výhody vinylovej podlahy

Ľudia milujú vinylové podlahy z mnohých dôvodov. Je to cenovo dostupná, odolná a vodeodolná podlaha. K dispozícii je tiež veľa atraktívnych textúr, farieb a štýlov, ktoré sa budú hodiť takmer do každej miestnosti. Vinylové podlahy sú dodávané v listoch, dlaždiciach a doskách, čo umožňuje ľahkú inštaláciu na mieru. Je to tiež skvelá voľba podlahy pre kúpeľne alebo práčovne, pretože sa nešpiní a dobre odoláva vlhkosti.

Nevýhody vinylovej podlahy

Vinylová podlaha má určité nevýhody. Pri jej výrobe sa totiž používajú toxické chemikálie. Niektoré vinylové podlahy môžu po inštalácii vypúšťať VOC. Je tiež ťažké opraviť, ak niečo prerazí alebo poškriabe podlahu. Majitelia domov by nemali očakávať, že sa im investícia do vinylových podláh vráti, ak plánujú dom predať. A nakoniec, vinylové podlahy môžu vyzerať skutočne vďaka moderným technológiám, ale zároveň je veľmi ťažké dosiahnuť „skutočný“ dojem z tvrdého dreva alebo bridlice s vinylovými podlahami, ktoré tieto typy povrchových úprav napodobňujú.

Klady a zápory vinylovej podlahy

Klady

Vinylová podlaha je vyrobená zo 100-percentného plastu. Toto zloženie mu dodáva vynikajúcu odolnosť proti vlhkosti. Keď voda „sedí“ na vinylových podlahách, ani po dlhšiu dobu nepoškodí povrch. Vďaka vode odolnosti je vinyl vynikajúcou voľbou pre miestnosti náchylné na vlhkosť, napríklad pre kuchyne, kúpeľne, práčovne a pivnice.

Niektoré typy vinylových podláh sú vodotesné. Napríklad vinyl z drevoplastu a polymérneho kompozitu (WPC) je vodotesný. Je to vďaka zloženiu termoplastov, drevenej múky a uhličitanu vápenatého. Môže byť inštalovaný v priestoroch s vysokou úrovňou vlhkosti. 

Medzi ďalšie možnosti vodotesnej vinylovej podlahy patrí vinyl z kamenného plastu (SPC) vyrobený z prírodného vápencového prášku, polyvinylchloridu a stabilizátora. Je tiež známy ako vinyl s tuhým jadrom. Môžete ho nainštalovať na mnoho druhov podláh ako plávajúcu podlahu. Keď uvažujeme o vystavení vlhkosti, v diskusii vinyl vs. laminát je jasným víťazom vinylová podlaha.

Historicky veľa ľudí považovalo vinyl za esteticky nižší ako laminát. Teraz však vinyl prešiel dlhou cestou, pokiaľ ide o výber štýlu. Nájdete vinylové podlahy, ktoré s realistickou presnosťou napodobňujú vzhľad a dojem z kamenných, dlaždicových alebo dokonca drevených podláh.

Zápory

Vinyl má dlhšiu životnosť a lepšiu celkovú životnosť ako laminát. Nezabudnite však zohľadniť svoj rozpočet. Vinylová podlaha môže byť drahšia ako laminátová podlaha, najmä, ak si vyberiete luxusnú vinylovú podlahu. Aj keď môže vydržať dvakrát dlhšie ako laminát, vinylové podlahy môžu vyžadovať väčšie počiatočné investície. 

Vinyl vs Laminát: Podobnosti

Keď to zhrnieme, vinyl je lepšou voľbou, keď potrebujete vodeodolnosť, životnosť a trvanlivosť vašej podlahy. Medzitým je laminát vhodnejší, ak chcete mať štýlovejší vzhľad, nižšie náklady a pohodlný pocit pod nohami.

Napriek svojim rozdielom sú laminát a vinyl podobné v mnohých ohľadoch, vrátane nasledujúcich:

Ľahká inštalácia: Ak potrebujete penovú podložku pre laminát alebo sa rozhodnete pre inštaláciu vinylových fólií, budete možno potrebovať na inštaláciu odborníkov. Avšak laminát aj vinyl sa dodávajú v doskách, ktoré sa navzájom spoja ako plávajúca podlaha alebo takmer akýkoľvek typ podkladu, čo vám dáva možnosť ľahkej inštalácie s ktorýmkoľvek typom podlahy.

Údržba: Vinyl aj laminát sa ľahko udržiavajú čisté. Podľa potreby jednoducho vyčistite, vysajte alebo vyzametajte. Na udržanie dobrého stavu týchto podláh nepotrebujete špeciálne čistiace prostriedky ani strojové zariadenie.

Šetrnosť k životnému prostrediu: Oba typy podláh majú k dispozícii ekologicky nezávadné možnosti nákupu. 

Cena: Laminát sa niekedy predáva za nižšie ceny v porovnaní s vinylom. Závisí to od toho, aký typ štýlu a funkcií hľadáte. S vinylom a laminátom je cena relatívne porovnateľná. Oba sú považované za dva z najviac vhodných podlahových krytín pre rozpočet.

Pri kúpe novej podlahy si v prvom rade stanovte svoje hlavné kritériá. Je dôležitejšie zaobstarať si vodotesnú podlahu alebo niečo, čo vyzerá skôr ako skutočné drevo? Záleží vám viac na pocite pod nohami alebo na životnosti vašich nových podláh? 

Vyberte si medzi vinylovou podlahou z listov, dlaždíc a fošní

Zmena podlahy môže dramaticky zmeniť vzhľad a dojem z miestnosti - a vinylové podlahy sú vynikajúcou voľbou pre izby, v ktorých je najväčší pohyb.

Výhody vinylových podláh sú:
-    nenáročné na údržbu a ľahko sa čistia
-    k dispozícii v rôznych štýloch, hrúbkach a textúrach tak, aby vyhovovali všetkým vzhľadom
-    vodeodolné - je možné ho použiť v kuchyni, kúpeľni alebo technickej miestnosti, kde dôjde k postriekaniu, rozliatiu a vlhkosti
-    jednoduchá inštalácia
-    vhodné pre domácnosti s domácimi miláčikmi a / alebo alergikmi, pretože peľ, prach a chlpy zvierat sa dajú ľahko vyčistiť
-    mäkšie, teplejšie a tichšie pod nohami ako podlahové dlaždice
-    k dispozícii v typoch, ktoré nevyžadujú podklad
-    ponúkané s určitými typmi kompatibilnými s podlahovým kúrením

Poďme si predstaviť jednotlivé možnosti, ktoré vám pomôžu vybrať tú pravú vinylovú podlahu pre váš domov.

Typy vinylových podláh

Listové vinylové podlahy ponúkajú na výber vynikajúco rozmanitú škálu vzhľadov. Napodobnite vzhľad iných materiálov, napríklad dreva, kameňa alebo keramických dlaždíc. A preskúmajte zaujímavé vzory, vrátane šachovnice (na obrázku), parkiet a tehál - to všetko bez zbytočných starostí s vytváraním týchto zložitých vzorov od nuly.

Vinyl môžete dostať buď vopred nastrihaný na štandardnú veľkosť alebo nastrihaný na vami zvolenú dĺžku v obchode, čo dokáže tak pokryť väčšinu izieb v jednom bezšvovom kúsku. To vytvára atraktívny výsledok bez spojenia, aj keď väčšie miestnosti môžu vyžadovať dva alebo tri pásy a trochu väčšiu opatrnosť pri pokládke. Vinylová fólia je kompatibilná s podlahovým kúrením, ale nie vtedy, ak bola počas procesu kladenia použitá obojstranná vinylová páska.

Samolepiaca vinylová dlažba

Samolepiace vinylové dlaždice sú perfektné, ak chcete popustiť uzdu svojej kreativite - môžu byť položené pomocou jednej farby, alebo kombinované pomocou kontrastných farieb a vy si tak môžete vytvoriť svoj vlastný jedinečný dizajn. Rovnako ako vinylové fólie, aj samolepiace dlaždice ponúkajú široký výber vzhľadov a vzorov. 

Samolepiace vinylové dlaždice nepotrebujú lepidlo, pretože sa lepia priamo na podlahu, a preto môžu byť v každej miestnosti, okrem miestností s podlahovým kúrením. 

Samolepiaca vinylová doska

Samolepiace vinylové dosky sú k dispozícii v niekoľkých drevených efektoch, ktoré dodajú teplo každej miestnosti. Vyberte si z bledších odtieňov ako borovica, až po sýtejšie a tmavšie tóny ako dub alebo rustikálne odtiene. 

Rovnako ako vinylové dlaždice, aj vinylové dosky sa ľahko inštalujú a môžu fungovať vo väčšine miestností. Sú samolepiace, takže nie je potrebné žiadne lepidlo, ale kvôli tomu nefungujú s podlahovým kúrením.

Luxusná vinylová podlaha 

Názov odkazuje na bezlepkový a ľahký systém pripevňovania kliknutím, ktorý pripomína systém používaný u laminátových podláh. Vďaka tomu je inštalácia jednoduchá a jednoduchá.

Opäť je tu široká škála štýlov, z ktorých si môžete vybrať. Populárne obľúbené položky, ako je drevo, dostávajú modernú úpravu s umytými a zostarnutými povrchovými úpravami, zatiaľ čo sú predstavené aj ďalšie materiály, ako je vápenec, bridlica a travertín. Podlaha sa môže pochváliť odolným polyuretánovým (PU) povlakom pre väčšiu odolnosť a je kompatibilná s podlahovým kúrením. 

Pri skúmaní možností vinylovej podlahy je potrebné vziať do úvahy niekoľko funkcií:

Odolnosť proti pošmyknutiu

Jednou z najlepších vlastností vinylových podláh je, že tento umelo vyrobený produkt je odolný voči vode. Vďaka tomu je ideálny pre kuchyne, kúpeľne a technické miestnosti, kde existuje vysoké riziko rozliatia alebo postriekania. Znamená to tiež, že akákoľvek povrchová voda môže spôsobiť pošmyknutie.
Väčšina vinylových fólií je vybavená protišmykovým povrchom, čo z neho robí vynikajúcu voľbu, ak hľadáte menej klzkú možnosť. Prípadne na podlahy pridajte koberec alebo podložku.

Hrúbka

Čím je vaša vinylová podlaha hrubšia, tým jemnejšie a teplejšie bude pôsobiť pod nohami - najmä v porovnaní s materiálmi, ako je kameň. Náš výber sa pohybuje od hrúbky 1,1 milimetra (mm) až po možnosť 5 mm. Silnejšia podlaha tiež znamená lepšiu zvukovú izoláciu a menšie opotrebenie - takže je skvelou voľbou pre detské herne, pretože tlmí zvuky hlasnej hry.

Prahové hodnoty podlahy a lemovacia lišta

Na dokončenie vašej práce s vinylovou podlahou môže byť potrebný podlahový prah alebo lemovacia lišta. Pomáhajú vytvárať čistý a bezpečný prechod z podlahy jednej miestnosti do druhej a niektoré prahy sú navrhnuté tak, aby pomáhali vyrovnať susedné poschodia rôznych výšok. Dostupné v rôznych farbách a povrchových úpravách, ktoré doplnia vašu podlahu, vyžadujú rozdielnu inštaláciu v závislosti od podkladu pod ním.

Lepidlo na podlahu a páska

Väčšina našich možností vinylových podláh je samolepiacich, takže nevyžadujú žiadne ďalšie lepidlo. Ak ste si vybrali listový vinyl pre väčšiu izbu alebo hľadáte nejaké ďalšie zabezpečenie, preskúmajte našu ponuku lepidiel na podlahu a obojstranných vinylových podlahových pások. Oboje zabezpečí, že vaša podlaha zostane bezpečná.

Podklad

Väčšina vinylových podláh nepotrebuje podložku. Ak je povrch, ktorý kladiete, rovný a hladký, mala by byť dobre polstrovaná vinylová podlaha sama o sebe jemná.
Luxusná vinylová podlaha je položená rovnako ako technika laminátu, pretože je voľne položená a vytvára „plávajúcu podlahu“. Z tohto dôvodu môžu vzniknúť problémy, ak podkladová podlaha nie je vyrovnaná. Z tohto dôvodu odporúčame pridať podložku a ponúkame podložky špeciálne navrhnuté pre túto možnosť vinylovej podlahy.

Čistenie podláh

Vinylové podlahy sa ľahko a ľahko čistia a udržiavajú - stačí iba povysávať alebo zamiesť. A ak potrebujete vinylové podlahy hlbšie vyčistiť, existujú na to čistiace prostriedky. Investujte do mopu alebo hľadajte prostriedky na čistenie viacerých povrchov, ktoré buď uvádzajú vinyl ako jednu z vhodných podláh, alebo sú špeciálne navrhnuté na čistenie vinylových podláh.

Rohožky, koberčeky a úchytky na koberec

Pridanie koberca alebo rohože k vašej novej vinylovej podlahe je dobrý spôsob, ako zabrániť pošmyknutiu a dotvoriť tak vzhľad miestnosti. Ponúkame škálu veľkostí, farieb a vzorov, ktoré budú fungovať bez ohľadu na váš štýl. Rozhodnite sa pre niečo útulné a pohodlné v spálni alebo obývacej izbe; a preskúmajte naše štíhle a odolné bežce, ktoré sú ideálne pre oblasti s vysokou premávkou, ako sú kuchyne a chodby.

Ak vybraný koberec nemá protišmykové dno, jednoducho ho pridržte, aby ste ho udržali bezpečne a na svojom mieste.

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS