Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Vodár Bratislava

Hľadáte inštalatéra či vodára v lokalite Bratislava? V tejto kategórii máme 18 183 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

32 065 profesionálov na Slovensku

84 015 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

252 005 + inštalácií aplikácie

Vodár Bratislava

Hľadáte vodár, inštalatér Bratislava? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Devínskej Novej Vsi, Vrakuni. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Stupava, Dunajská Lužná, Ivanka pri Dunaji. Odborníci v tejto kategórii tiež robia: zapojenie umývačiek a práčok, výmena radiátorov a ventilov, havarijnú služba. Zabezpečia pre vás výmenu umývadiel a batérie, čistenie upchatej kanalizácie, kompletné kurenárske práce, opravy a montáž WC a použijú pri tom tesnenie, izoláciu, náradie, silikón. Vyberte si najlepšiu ponuku pre vodár, inštalatér Bratislava z našich vodárov.

32 065 profesionálov na Slovensku

84 015 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

252 005 + inštalácií aplikácie

Dopyty

Najnovšie dopyty od našich zákazníkov

Vodár

NDobry den. Mame suspected unik v kupelene. Nevidime nieco v kupelene ale je mokry znak v susedovne stena. Mozeme mi pomoc pre najdite unik Dakujeme. Objavil som na stene hraniciacej s kupelnou mokry flak. Mam podozrenie ze moze ist o porusene vodovodneho potrubia alebo tesnenia z coho presakuje voda. Mohli by Ste sa prist nato pozriet? Dakujem!

Richard V.
Bratislava
Vodár

Treba vymontovat povodne WC (klasické) a namontovat nove - závesné WC (aj závesný systém). Potrebné odporučiť aké WC je vhodné, ideálne zabezpečiť aj kúpu a dovoz nového WC. Predpokladám, že budú potrebné aj stavebné úpravy, t.j. pripraviť/vybúrať priestor pre závesné WC, následné zamurovať, resp. dať sadrokartón, ideálne aj obklady. Taktiež potrebujem vymeniť, t.j. namontovať umyvadlo a vodovodnú batériu. Pôvodnú sanitu (WC, umyvadlo) a odpad odviesť. Ak náhodou realizujete aj stavebné/maliarské práce, zrealizovať aj spomínaný obklad kachličkami (kde vznikne nové WC) a vymalovať strop kúpeľne.

Miriam K.
Bratislava
Vodár

Hľadám vodoinštalatéra na inštaláciu novej splachovacej nádržky k WC plus výmena batérie. Miesto Bradislava Krasnany.

Josef C.
Bratislava
Vodár

Dobry den, vcera mi zapajali novu vstavanu pracku, kde mi zle zapojili odpadovu hadicu. Pri prvom prani cela voda vytiekla von.

Zuzana S.
Bratislava
Vodár

Dobrý deň, hľadám človeka, ktorý by vedel vymeniť radiátoré železné prípojky (skrátenie a nadpojenie pôvodnej trubky)

Filip M.
Bratislava
Vodár

Planujeme rekonstrukciu bytu a potreboval by som pomoct odkonzultovat ake su moznosti prelozenia pracky a susicky mimo kupelne. Islo by o 30-60min. stretnutie.

Tomas F.
Bratislava
Vodár

Potrebujeme vymeniť sifón v kuchyni a v kúpelke na sifón, ktorý najviac šetrí miestom. (V Kuchyni je napojená aj umývačka riadu)

Peter K.
Bratislava
Vodár

Dobrý deň, hľadám majstra, ktorý mi osadí podomietkovú bidetovú sprchu. Je potrebné vyrezať dlažbu, napojiť sprchu na vodu a osadiť ju pod omietku a následne osadiť novú dlažbu.

Katarina H.
Bratislava
Vodár

Dobry den, hladam niekoho s opravnenim premiestnit uzaver vody aj s hodinami tak aby mohla byt upravena verzia nanovo zabezpecena plombou.

Nina R.
Bratislava
Vodár

Potrebujem vymenit stare odpadove rury liatinove za pvc a mimo fotiek ich odkanalizovat do septiku cca 8 m. Vykopove prace su zabezpecene. Len materiala a praca. Bratislava vlcie hrdlo 22 kulturny dom bratislava

Ing Jozef D.
Bratislava
Vodár

Dobry den rad by som vymenil. Liatinove rury z 3 zachodov za pvc a z vonkajsej strany ich napojil na seprik. Vykop je hotovy, jadrove vrtanie cez mur domu a sepriku zabezpecim podla doporucenia vodara do 1 tyzdna.

Ing Jozef D.
Bratislava
Vodár

Potrebujem napojiť umyvadlo na prívod vody a odpad. Materiál na pripojenie nemám. Ide o kaderníctvo. Ďakujem

Nada V.
Bratislava
Vodár

Dobrý deň, potrebujem bymeniť WC, zároveň zvacsit dvierka ba zadbej stebe vo WC, kedze tieto co mam su male a je problem s pristupom j meracom. Nemam auto, takze nakup WC je pre mna komplikacia.

Alexandra S.
Bratislavský kraj
Vodár

Vymena hlavnej odpadovej vetvy v starom bytovom dome v pivnici (pristupne), napojednie do existujucej novej sachty a vymena vodovodneho potrebia na malom useku. Ide asi o 8m usek kanalizacnej vetvy, do ktorej je napojenych viac susedov, vsetko je pristupne z pivnice a je to nad zemou. Treba spravit jeden prieraz tehlovou stenou a napojit sa do novej kanalizacnej sachty. Fotky mozem dodat.

Michal K.
Bratislavský kraj
Vodár

Dobry den. Potrebujem opravit/vymenit vodovodnu bateriu. Detail sucasnej baterie je na prilozenych fotografiach.

Andrej Š.
Bratislava
Vodár

Prosím o ponuku na zhotovenie vodovodnej stupačky v starom dome. Bude viesť z pivnice na 1. a 2. poschodie. Polovica stupačky pôjde exteriérom v svetlíku (čiže musí byť vhodne zaizolovaná), potom na prvom poschodí zabočí do bytu a cez tento byt do ďalšieho bytu na 2. poschodí, kde sa rozvetví do posledného bytu na rovnakom poschodí.

Ján S.
Bratislava
Vodár

Dobrý deň, kúpil som holobyt a potrebujem spojazdniť vodu. Na to potrebujem, aby ste mi prišli spraviť nasledovné: - zapojenie kohútika v kuchyni (ventil nemám) - zapojenie kohútika v sprche (ventil nemám) - zapojenie kohútika v umývadle v kúpeľni (ventil nemám) + - potrebujem ešte potiahnuť prívod studenej a teplej vody v kúpelni k WC, nakoľko mám WC so zabudovaným bidetom. Ideálne je keby ste vedeli prísť zajtra, možné je prísť aj v sobotu a nedelu. Koniec prác ktorýkoľvek deň najneskôr o 17:00.

Oliver P.
Bratislavský kraj
Vodár

Potrebujem spojazdniť kúrenie. Plynový kotol kúri iba na termostat (ignoruje dopyt teplej vody v kohútiku). Podlahovka nefunkčná, kotol hlási tlak 0Barov. Zo 4 rúrok je teplá iba jedna (do umývadla). Kotol zohreje vodu na 110 stupňov a potom je veľmi pretlakovany kohútik. Čerpadlo je funkčné,avšak vnútri nie je voda. Pravdepodobne stačí odvzdusnit, akurát neviem kde - jediný radiátor v byte (na fotke) som odvzdusnil sám.

Martin M.
Bratislava
Vodár

Dobrý deň Potreboval by som vymeniť záchod v centre mesta. Potrebujem vymeniť nádrž na splachovanie ktorá je uchytená do bočných stien zakrytá kachličkami. treba odstrániť kachličky zo zadnej steny a zo zeme. Osadiť novú záchodovú misu. Ideálne to aj zakachličkovať ak to dokážete. Materiál už mám na mieste. Vykachličkovať treba cca 3-m2. Može sa to spraviť aj bez kachličkovania. Ďakujem

Martin C.
Bratislava
Vodár

Dobrý deň potreboval by som zapojiť práčku v byte. Treba spraviť v byte vývod vody. Momentálne to bolo riešené do umývadla myslím. Nepoznám to potreboval by som to s niekým skonzultovať a následne to aj vykonať. Obhliadka možná kedykolvek a na vyžiadanie pôjdem spraviť fotky momentálneho stavu. Je možné že bude treba spraviť aj prívod vody. Ďakujem

Martin C.
Bratislava
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Vyberte si správneho vodára, inštalatéra 

Pri výbere správneho inštalatéra je potrebné myslieť na niekoľko dôležitých vecí. V tomto článku vás nimi prevedieme krok za krokom. 
Vyberte si niekoho, kto má dostatočné skúsenosti. Ak sa práca týka plynu, skontrolujte, či je inštalatér certifikovaný pre prácu s ním. Konkrétnych skúseností a referencií nie je nikdy dosť.

Spýtajte sa každého inštalatéra na metódu, ktorú plánujú použiť. Získajte podrobnú cenovú ponuku od každého remeselníka, o ktorom uvažujete. Preskúmajte každú záruku, ktorú vám ponúkajú. Pred začatím práce diskutujte o materiáloch. Skrátka nič nepreceňte.

Jozef J. je inštalatér so všetkými potrebnými certifikátmi a na Wilio má fantastické hodnotenie spätnej väzby. Nájdite si živnostníka, ktorý je transparentný a spoľahlivý od prvého dňa, radí: „Vždy sa zameriavam na presnosť a myslím si, že je skutočne dôležité dať majiteľovi domu včas informáciu o tom, v aký deň a o ktorej môžete začať pracovať. Je tiež skutočne dôležité zvoliť si inštalatéra, vďaka ktorému sa budete doma dobre cítiť.“

Cenová ponuka by mala byť rozhodne zdarma. Vďaka Wilio môžete  stretnúť profesionálnych inštalatérov vo vašom okolí a získate skutočné ponuky už dnes. Ak vaša ponuka zahŕňa aj prácu s plynom, skontrolujte, či je robotník osvedčený pre prácu s ním. Toto je zákonná požiadavka: Výkon montéra plynových zariadení je regulovaný nasledovným právnym predpisom: Vyhláška Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky č. 508/2009 Z.z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci s technickými zariadeniami tlakovými, zdvíhacími, elektrickými a plynovými a ktorou sa ustanovujú technické zariadenia, ktoré sa považujú za vyhradené technické zariadenia v znení neskorších predpisov. Odborná prax sa vyžaduje aspoň v dĺžke 2 rokov.

Inštalatérske projekty  sú však často komplexné a až prax preverí všetky naučené znalosti. Niekoľkoročné skúsenosti rozhodne nie sú nevýhodou. Je výborné vybrať si inštalatéra, ktorý má konkrétnu prax hodiacu sa presne pre váš projekt. Napríklad ak chcete mať nainštalovanú úplne novú kúpeľňu, má zmysel zvoliť si inštalatéra, ktorý sa špecializuje práve na tieto práce. A ak je to veľký projekt, určite stojí za to sa opýtať, či si môžete pozrieť na jeho podobnú predchádzajúcu prácu a porozprávať sa s ním o priebehu. Opýtajte sa každého remeselníka na metódu, ktorú plánujú použiť. Ako vysvetľuje Jozef, malo by vám to pomôcť zistiť, ktorý inštalatér má zavedený správny plán: „Vždy by som odporúčal majiteľom, aby sa pýtali, ako plánuje inštalatér svoju prácu vykonávať. Takto môžete zistiť, či má robotník všetko premyslené. To znamená, že sa hneď v prvý deň pustí do práce - na rozdiel od niekoho, kto práve povedal „áno, môžem to urobiť“, bez toho, aby skutočne premýšľal!“

Získajte podrobnú cenovú ponuku od každého odborníka, o ktorom uvažujete. Najmä ak ide o rozsiahle inštalatérske práce, pokúste sa získať aspoň troch rôznych inštalatérov, ktorí by navštívili vašu nehnuteľnosť a požiadali o cenovú ponuku. Cenové ponuky po telefóne sú  síce rýchle, ale svojou povahou sú často založené na rade predpokladov - mali by ste s nimi teda zaobchádzať skôr ako s odhadmi než s presnými údajmi. „Zákazník síce popíše prácu, ktorú požaduje ale jeho odhad nezodpovedá skutočnosti. Mnohí nemajú technické vzdelanie, a tak vám povedia nepresné informácie. Ako by to malo byť niečo skutočne jednoduché, čo napravíte za dve minúty bez toho. Takže by som vám vždy odporučil, aby ste si vybrali niekoho, kto je ochotný prísť na prvú konzultáciu zadarmo, aby správne vyhodnotil situáciu - skôr ako niekoho, kto hovorí, že to bude stáť 100 – 150 €, nech už to bude čokoľvek. 

Dobrý inštalatér jasne popíše a rozdelí všetky možné náklady. Ako vám bude napríklad účtovaný poplatok - za hodinu alebo paušálny poplatok za prácu? A okrem práce a materiálu vám budú účtované aj ďalšie náklady ako cestovné, poplatky za parkovanie, DPH a likvidácia odpadu? Dajte si pozor na každého, kto vopred neuvádza všetky rôzne náklady. Ak je to veľká práca, niektorí inštalatéri požiadajú o splátky pred začiatkom práce. To nemusí byť nevyhnutne problém, ale nemali by ste platiť viac ako 25 % celkovej sumy vopred. Určite nikdy neplaťte celú sumu, kým nie je práca dokončená a kým ste prácu neskontrolovali (a nevyskúšali). Preskúmajte každú záruku, ktorú vám ponúkajú. Mnoho živnostníkov vyzdvihne skutočnosť, že ponúkajú pracovné záruky. To určite znie upokojujúco - najmä ak ide o veľký a nákladný projekt, ako je inštalácia nového kotla. Ale stojí za to prehĺbiť sa trochu hlbšie, aby ste odhalili, čo táto záruka v skutočnosti zahŕňa. Ako napríklad bude fungovať táto záruka, ak obchodník ukončí svoju činnosť? Prinajmenšom teoreticky záruka „krytá poistením“ znamená, že práca je v tomto prípade stále krytá. 
Pred začatím práce prediskutujte materiály. Ak práca spočíva v nákupe príslušenstva a vybavenia, mohlo by vás lákať kúpiť si ich sami: Mnoho majiteľov domov sa vydá touto cestou, pretože vidí výrobky v obchodoch a potom si myslia, že môžu kúpiť podobné výrobky lacnejšie online. 

Inštalatér Marek G je členom Wilio od roku 2019 a má pozitívnu spätnú väzbu od takmer 150 zákazníkov. Vysvetľuje, prečo môže tento prístup spôsobiť problémy: „Ľudia majú tendenciu chodiť do obchodov s remeselnými výrobkami, tam vidia vodovodné batérie, ktoré stoja napríklad 120 €, a potom majú tendenciu nájsť niečo podobné cez internet. A narazia na bezkonkurenčné ceny, ale už sa nepozerajú na kvalitu, čo je pre inštalatérov problematické. Najmä pokiaľ ide o pracovné armatúry - kohútiky a ventily a podobné veci - kvalita je dosť dôležitá. Napríklad niekto kúpil množstvo ventilov z internetu a ja som ich namontoval na osem alebo deväť radiátorov. Ich veľkosť ale nebola správna – chýbal im zlomok milimetra. V ten deň som tam bol až do deviatej večera, pretože som ich všetky odstániť, a musel som každú z nich opraviť pomocou tesniacej pásky. Tento príbeh zdôrazňuje, aké dôležité je mať jasnú diskusiu o materiáloch hneď na začiatku procesu. Dobrý inštalatér bude schopný vysvetliť výhody a nevýhody nákupu z rôznych zdrojov a mal by vám pomôcť vyhnúť sa „nevýhodným kúpam“.