Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Vonkajšie rolety

Najmite si skúseného odborníka na vonkajšie rolety z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Vonkajšie rolety

Potrebujete službu z oblasti vonkajšie rolety? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na inštalácie elektrickej predprípravy pre exteriérové rolety, osadenie roliet, poradenstvo. Cena exteriérového tienenia sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: diaľkové ovládanie žalúzií, pravidelný servis a údržba, ktoré vám poskytne niektorý z našich 15370 odborníkov v danej kategórií

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

5 tipov na výber správnych vonkajších žalúzií pre verandu

Keď skončí zima, chceme tráviť viac času vonku na verande. Zeleň, slnečné svetlo a úžasná spoločnosť živých vecí okolo vás z nej robia ideálne útočisko pre vás a vašu rodinu. Šálka čaju, čítanie novín alebo si len tak vychutnávať relax a tráviť čas sám so sebou.

A ak máte to šťastie mať verandu, je ten pravý čas zmeniť svoj priestor na súkromie pred zvedavým zrakom ľudí. Ak je príliš horúce slnko alebo sa zdá, že vaši susedia sú dosť blízko na to, aby ste sa naklonili cez zábradlie verandy a vytiahli im hamburger z grilu, vonkajšie rolety pre verandu môžu byť riešením.

Vytvorenie súkromia vonku neznamená, že musíte stavať steny medzi sebou a svojimi susedmi. Urobte z vašej verandy vlastnú súkromnú oázu s našou širokou škálou ponúk. Sú dobrou investíciou a relaxačnou možnosťou priaznivou pre rozpočet, ak si chcete leto vychutnať v tejto sezóne z luxusu vášho domova.

 Vonkajšie tienidlá na okná

 Podobne ako vnútorné závesy na okná alebo dvere, aj tieto rolety sú zavesené okolo verandy, aby poskytli tieň a pohodlie rozšírenej obývacej izby. Tieto rolety sú vyrobené z oveľa odolnejšieho materiálu voči prírodným silám. Môžu byť ovládané ručne alebo motoricky. 

Pred výberom správnych žalúzií vám odporúčame pamätať na tieto 3 veci:

• Rozhodnutie o skutočnom využití verandy by veľmi pomohlo. Ak chcete, aby to bol súkromný priestor, chráňte ho pred faktormi, ako sú priame UV lúče, dážď alebo vietor. Alebo ak by ste ho chceli využiť ako priestor na zábavu s priateľmi a rodinou, môžete mať rozdielne názory. To veľmi pomôže pri výbere správnych vonkajších žalúzií pre vašu verandu.

• Existuje obrovský rozdiel v kvalite materiálov použitých pri vonkajších žalúziách pre verandu. Ide o výrobky, ktoré budú čeliť nepriaznivým klimatickým podmienkam a všetkému, čo s nimi môže príroda urobiť, takže výdavky za to, že si teraz nainštalujete vysokokvalitný výrobok, vám z dlhodobého hľadiska ušetria čas a peniaze. Nikto nikdy neľutoval kvalitu a v prípade vonkajších žalúzií už vôbec nie. Správna voľba prináša výhody.

• Pri inštalácii buďte opatrní. Ak chcete, aby boli vaše vonkajšie žalúzie pre verandu správne nainštalované, a to spôsobom, ktorý bude vyzerať dobre aj po dlhú dobu, nezabudnite na kvalitnú prácu. Kvalitné spracovanie počas inštalácie je nevyhnutné a predĺži životnosť vášho produktu.

Prispôsobenie vzhľadu vášho domu môže byť zábavné. Koordinácia výzdoby miestnosti môže z umeleckého hľadiska držať krok s najnovšími trendmi. Dizajnéri na celom svete stále vymýšľajú nové triky, ako zmeniť vzhľad vášho životného priestoru. A ak hľadáte spôsoby, ako rozšíriť svoju obývaciu izbu vonku na verandu, potom je tu 5 tipov, ako postupovať pri výbere správnych vonkajších žalúzií pre vašu verandu.

Matné sklo

Matné sklo dodáva vonkajším žalúziám verandy elegantný nádych, ktorý dopĺňa tóny dreva. Dvere z matného skla je vidno na exteriéroch modernejších domov a udržiavajú trend s dnešnou dobou.

Obyčajné sklo

Priehľadné sklo je ideálnou voľbou, ak nechcete úplne zakryť výhľad zo svojej izby na verandu. Tieto sklenené kryty dverí sú určené hlavne na zabezpečenie toho, aby sa vaše závesy úspešne zhodovali s týmito dverami. Najlepšie sa hodí do domovov, kde treba dávať pozor na malé deti, ktoré sa hrajú v exteriéroch domu. Tieto sklá sú také jemné, že do nich môžete jednoducho vstúpiť, ani nevidíte, že existujú. Hodia sa k akejkoľvek dekorácii a sú stále v móde.

Hladké, ale funkčné posuvné dvere sú vždy v trende. Posuvné dvere sú estetickým a príjemným spôsobom, ako vniesť do miestnosti veľa prirodzeného svetla a ako získať prístup von. Napriek tomu, aké úžasné sú posuvné sklenené dvere, môže byť nájdenie žalúzií pre posuvné dvere, ktoré nezhoršujú ich užitočnosť, celkom výzvou. Nakoniec, na čo sú dobré žalúzie s posuvnými dverami, ak obmedzujú množstvo slnečného žiarenia, ktoré sa dostane do vašej miestnosti, alebo sťažujú skutočné používanie dverí?

Rolety pre posuvné dvere majú širokú škálu vzorov, štýlov a farieb. Ak sa chystáte vybrať si niečo, čo sa hodí do vašej miestnosti, potom neutrálne odtiene sú najlepšie. Ale ak chcete zvýrazniť svoju izbu, dosiahnete to farbami, ktoré vyniknú. 

Vertikálne žalúzie alebo tienidlá sú najobľúbenejšou voľbou, pretože poskytujú úplnú kontrolu nad svetlom prepúšťaným do miestnosti a nie sú náročné pre rozpočet. Ľahko sa inštalujú a udržiavajú a sú ideálne pre verandy.

Ovládajte filtrovanie slnečného žiarenia cez vašu verandu pomocou okenných tienidiel

S ohľadom na zdravie vás a vašej rodiny poskytujeme najlepšie tieniace okenné clony, s rôznymi štýlmi a vzormi.

Žalúzie z umelého dreva prepožičiavajú rovnaké estetické a teplé pôsobenie ako skutočné drevo a sú trvácne a odolné voči prachu a vlhkosti.

Moderné riešenia verandy, ktoré dodajú vašej verande eleganciu

Tropický výhľad v pozadí si vyžaduje opatrenie, ktoré bude robiť svoju prácu ovládaním oslnenia, ale ktoré nezakrýva výhľad. Aj keď priehľadné odtiene alebo závesy nemusia byť najlepším výberom, keď chceme súkromie, výborne blokujú svetlo a chránia výhľad z vašej obývacej izby. Spolu s bezproblémovou manipuláciou a údržbou sú v trendových a žiarivých farbách. Prispôsobenie farieb tak, aby vyhovovali vašej verande, je také ľahké ako počúvanie obľúbenej skladby.

Tak vzniká otázka: Využívate výhľad svojej izby naplno?

Ak neviete odpoveď na túto otázku, máme riešenie: Vymeňte svoje bežné žalúzie za motorické.

Čo presne môžu robiť motorizované tienidlá pre vaše bývanie? Ďalej uvádzame tri dôvody, prečo je to dôstojný doplnok k vášmu bývaniu.

1) Poskytnutie najvyššieho pohodlia

Ručné zatiahnutie žalúzií hore a dole môže byť problémom - a časovo náročné.

Prečo nemať možnosť ovládať svoje clony stlačením jediného tlačidla?

Okamžite po stlačení tlačidla na klávesnici na stene, dotykovej obrazovke, diaľkovom ovládaní alebo dokonca v aplikácii pre smartphone alebo tablet sa vaše žalúzie potichu zdvihnú alebo sklopia v priebehu niekoľkých sekúnd. Získate tak ľahký prístup k svojim obľúbeným výhľadom z izby bez potreby manuálneho nastavenia žalúzií.

Svoje motorizované tienidlá môžete dokonca pripojiť k senzorickému alebo automatizačnému systému, aby sa mohli stiahnuť v okamihu, keď do vášho priestoru prenikne priame slnečné svetlo.

Aj keď sú vaše rolety stiahnuté, môžete si zvoliť látku v odtieni, ktorá stále umožňuje výhľad na mesto.

2) Ochrana vášho majetku 

Táto myšlienka stavia na aspekte automatizácie motorizovaných žalúzií, o ktorých sme hovorili vyššie. Ako sa môžete chrániť pred slnečným svetlom alebo škodlivými UV lúčmi, ktoré by mohli poškodiť drahé umelecké diela a nábytok?

Senzory priameho slnečného žiarenia môžu pracovať s vašimi motorizovanými okennými roletami tak, aby sa mohli automaticky spustiť bez toho, aby ste stlačili tlačidlo. Nielenže môžete udržiavať svoje veci v bezpečí, ale tiež môžete mať pokoj po celý deň.

Ak je vaša izba napríklad otočená na západ, počas rannej rutiny si môžete vychutnať výhľad na panorámu. Keď však prídete domov popoludní, môžete čeliť priamemu slnečnému svetlu.

Vďaka motorizovaným úpravám okien sa už nikdy nebudete musieť starať o to, aby ste žalúzie každý deň ručne sťahovali.

Automatizovaný systém vám umožní vždy maximálne využiť váš pohľad - a pritom si šetríte svoje obľúbené veci.

3) Energetický manažment

Aj keď motorizované žalúzie určite zvyšujú estetiku vášho bydliska, poskytujú aj skutočné výhody v oblasti úspory energie.

Napríklad v zimnom období môžete v automatizovanom systéme používať voštinové odtiene, ktoré sa po odchode do práce stiahnu a po príchode domov sa zdvihnú, aby ste si mohli vychutnať svoj výhľad.

Aj keď tieto odtiene neumožňujú pri stočení výhľad do exteriéru, sú mimoriadne účinné pri izolácii tepla, ktoré sa pokúša uniknúť oknami. Takto nebudete musieť v chladnej sezóne minúť toľko na zateplenie svojho bydliska.

Keď teploty opäť stúpnu, môžete prepnúť na režim, ktorý umožňuje výhľad do exteriéru, aj keď sú stiahnuté.

So strieborným podkladom však tieto rolety môžu odrážať slnečné svetlo, ktoré sa snaží preniknúť do izby, takže vaše bývanie zostane chladné bez ohľadu na to, aké je vonku teplo.

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS