Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Vonkajšie žalúzie

Najmite si skúseného odborníka na vonkajšie žalúzie z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Vonkajšie žalúzie

Potrebujete službu z oblasti vonkajšie žalúzie? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na cenovú ponuku, zameranie, výrobu, montáž a servis vonkajších žalúzií. Cena exteriérových žalúzií sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: sieťky proti hmyzu a slnolamy, ktoré vám poskytne niektorý z našich 15387 špecialistov v danej kategórií

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo ptrebujete vedieť

Vonkajšie žalúzie, vonkajšie okenice 

Existuje veľa rôznych druhov vonkajších žalúzií a pri výbere vašich exteriérových žalúzií je potrebné urobiť veľa rozhodnutí. Jedným z najdôležitejších rozhodnutí, ktoré urobíte, je výber materiálu, z ktorého budú vaše vonkajšie žalúzie vyrobené. Vonkajšie žalúzie môžu byť vyrobené z prírodných materiálov, ako je drevo alebo iné syntetických materiálov, ako napríklad vinyl. Musíte sa tiež rozhodnúť, ktorý štýl a farba sa budú najlepšie hodiť k exteriéru vášho domu. Budete musieť nájsť výrobcu, ktorý vyrába vonkajšie žalúzie vhodné pre vaše okná, alebo sa rozhodnúť pre žalúzie vyrobené na mieru. Kvalitné žalúzie sa dodávajú aj s rôznym príslušenstvom. Ak sú napríklad z dreva, môžete si zvoliť lazúry a povrchové úpravy. Je dôležité, aby ste tieto rozhodnutia robili ozaj rozumne a precízne. Ďalej preskúmame rôzne druhy materiálov a výhody a nevýhody každého z nich a vysvetlíme, ako nájsť žalúzie, ktoré budú najlepšie vyhovovať vašim potrebám. 

Materiály vonkajších žalúzií

Vonkajšie žalúzie sa dodávajú v dvoch základných kategóriách; okenice z pravého dreva a vinylové alebo syntetické okenice, ktoré sa zvyčajne vyrábajú z rôznych druhov plastov. Je dôležité vziať do úvahy nielen počiatočnú cenu vašich žalúzií, ale aj ich životnosť a ľahko viditeľné rozdiely medzi vinylovými a drevenými okenicami. 

Kvalita vonkajších žalúzií

Vinylové žalúzie 

Vinylové exteriérové žalúzie sú zo všetkých možností najmenej nákladné, ale určite existuje dôvod, prečo sú také lacné. Vinylové žalúzie sú vyrobené z menej odolných materiálov (v porovnaní s drevenými vonkajšími žalúziami), ktoré sa nielen rýchlejšie opotrebujú, ale aj ľahšie sa poškodzujú. Vinylové žalúzie majú tendenciu rýchlo vyblednúť, prasknúť a premáčať sa. Majú nízku životnosť a budete ich musieť často meniť. Okrem toho nie sú také vysoko prispôsobiteľné ako niektoré možnosti drevených žalúzií. Zvyčajne sú dostupné iba v niekoľkých farbách a častokrát ich nemožno natrieť ani zafarbiť. Nízka úroveň prispôsobenia môže byť tiež problematická, ak potrebujete žalúzie v menej bežnej veľkosti. Zvyčajne sú žalúzie dimenzované na približne jeden až dva palce, ktoré nesedia v jednej rovine s mnohými druhmi okien. Ich tenké materiály tiež znižujú energetickú účinnosť. Zvýšené výdavky na energiu a frekvencia výmeny žalúzií sú zvyčajne nákladnejšie ako celkové náklady na inštaláciu vonkajších žalúzií z pravého dreva. 

Životnosť žalúzií: nízka (5 až 10 rokov)
Farebné možnosti: minimálne 
Cena: nízka 
Trvanlivosť (vonkajšia inštalácia): nízka 
Úroveň prispôsobenia: nízka 
Energetická účinnosť: nízka 
Celková hodnota: nízka

Prefabrikované žalúzie z dreva 

Prefabrikované a kompozitné drevené žalúzie poskytujú porovnateľnú úroveň hodnoty a kvality. Žalúzie, ktoré sú vyrobené z pravého dreva, sú energeticky efektívnejšie a odolnejšie ako vonkajšie vinylové okenice. Ak sú tieto žalúzie správne ošetrené, vydržia 10 až 20 rokov a dajú sa doma natrieť alebo zafarbiť podľa vášho vkusu, aj keď výrobca neponúka farby a moridlá na mieru. Aj pri týchto druhoch vonkajších žalúzií však stále nájdete chyby. Nie sú vyrobené z masívnych drevených materiálov, čo predstavuje niekoľko problémov. Mnohé zo žalúzií sú skutočne frézované a duté a plnené lacnejšími výplňovými materiálmi. To môže spôsobiť, že žalúzie budú menej energeticky účinné a tiež sa zníži ich životnosť. Nedostatok zodpovedajúcich drevených zásob navyše znamená, že sa vaše zrná dreva nemusia zhodovať s komponentmi na roletách. Prefabrikované vonkajšie žalúzie je ťažké identifikovať pri pohľade do katalógu alebo pri prehľadávaní webových stránok. Výrobcovia určite nebudú inzerovať, že majú pri výrobe svojho produktu zrezané rohy, takže pri výbere drevených žalúzií musíte byť veľmi opatrní. 

Životnosť žalúzií: stredná (10 - 20 rokov, keď sa o ne správne stará) Farebné možnosti žalúzií: stredná (k dispozícii sú niektoré farby) 
Cena: stredná - vysoká 
Trvanlivosť (vonkajšia inštalácia): stredná 
Úroveň prispôsobenia: od najnižšej po najvyššiu (v závislosti od výrobcu) Energetická účinnosť: stredná 
Celková hodnota žalúzií: stredná 

Špičkové okenné žalúzie z masívneho dreva v od popredných výrobcov

Celorezané vonkajšie žalúzie z dreva poskytujú vynikajúcu odolnosť a energetickú účinnosť vďaka skutočnosti, že sú frézované z ručne vybraných celých kusov kvalitného masívneho dreva. To tiež zaisťuje, že všetky zrná sa budú zhodovať. Všetko drevo na drevené žalúzie pochádza z rovnakého stromu s presne rovnakým zrnom. Možnosti prispôsobenia sú tiež oveľa rozmanitejšie. Poprední výrobcovia poskytujú úplné prispôsobenie, od vlastnej veľkosti po štýl panelov. Môžete využiť služby dizajnéra žalúzií na úplné prispôsobenie vonkajších žalúzií alebo dokonca si môžete nechať prispôsobiť žalúzie podľa vašich pôvodných náčrtov. Ak je to príliš veľa prispôsobenia, existuje veľa vopred navrhnutých žalúzií, ktoré skvelo doplnia váš domov. Ponúkame tiež presné zladenie farieb, aby sme zaistili, že vaše žalúzie poskytnú dokonalý dizajn vášmu domovu alebo kancelárii. Celková hodnota žalúzií z masívneho dreva je tiež oveľa lepšia. Ceny sú porovnateľné s cenami prefabrikovaných vonkajších žalúzií. 

Životnosť žalúzií: vysoká (20 a viac rokov, keď sa správne stará) 
Možnosti farieb uzávierky: vysoká (úplné zladenie farieb a vlastný výber farieb)
Cena: stredná 
Trvanlivosť (vonkajšia inštalácia): vysoká 
Úroveň prispôsobenia: vysoká 
Energetická účinnosť: vysoká 
Celková hodnota žalúzií: vysoká

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS