Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Vybudovanie kanálu Bratislava

Hľadáte staviteľa na vybudovanie kanálu v lokalite Bratislava? V tejto kategórii máme 21 815 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

30 173 profesionálov na Slovensku

75 415 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Vybudovanie kanálu Bratislava

Hľadáte vybudovanie kanálu Bratislava? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Ružinove, Petržalke. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Stupava, Dunajská Lužná, Ivanka pri Dunaji. Odborníci v tejto kategórii tiež robia: administratívne úkony a poplatky, čistenie kanalizácie špeciálnymi tlakovými a sacími vozidlami. Zabezpečia pre vás geodetické zameranie, povolenia, zemné práce, hĺbenie základných rýh, vybudovanie kanalizačnej siete a použijú pri tom bager, rýpadlá, lopaty, materiál na spevnenie dna kanálu. Vyberte si najlepšiu ponuku pre vybudovanie kanálu Bratislava z našich odborníkov.

30 173 profesionálov na Slovensku

75 415 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

banner
Dopyty

Najnovšie dopyty od našich zákazníkov

Zemné práce

Na pozemku o velkosti 750m2 mame v jednom rohu svah s prevysenim oproti dolnemu rohu cca 2m.radi by sme pozemok...Zobraziť viac

Na pozemku o velkosti 750m2 mame v jednom rohu svah s prevysenim oproti dolnemu rohu cca 2m.radi by sme pozemok zarovnali do roviny. Zemina zo svahu by sa mala dat rozniest po pozemku. Nachadza sa v Lamaci.

Petra G.
Bratislava
Vybudovanie kanálu

Hľadám zhotoviteľa na stavbu- výkopové práce, realizácia rozšírenia verejnej kanalizácie, rozšírenia vodovodu, dažďovej kanalizácie.

Lubos C.
Lutila
Zemné práce

Dobrý deň, potrebujem zrealizovať stabilnú, pevnú plochu v rovine na ktorú bude osadeny/polozeny domcek na náradie s rozmermi 3,0 x...Zobraziť viac

Dobrý deň, potrebujem zrealizovať stabilnú, pevnú plochu v rovine na ktorú bude osadeny/polozeny domcek na náradie s rozmermi 3,0 x 2,0 m. Rozmery spevnenej plochy by boli 4,0 x 2,5 m. Skladbu uvažujem nasledovne: na dno vykopu geotextilia, potom cca 100 mm zhutneny strk/kamenivo fr. 16-32 + finálna vrstva betonove zatravnovacie tvarnice hr. 80mm (600x400mm). Olemovanie tvarnic by bolo iba z 2 strán parkovymi obrubnikmi (dĺžka 4+2,5m), z ďalších 2 strán je ohraničenie - existujúci parkovy obrubník pri okapovom chodníku + plot. V prípade, ak by ste mali lepší nápad na zhotovenie plochy pod domcek kľudne napíšte. Este v ramci tejto plochy by boli zakopane kable (káble sú v blízkosti vyvedené treba ich len pretiahnuť cca 2,0m a vyviesť do miesta odkial budú vyvedene do domčeka). Ide o 3 ks kabla (pre svetlo, zasuvku a 380 V zrejme cerpadlo v studni). Chcem Vás poprosiť o zaslanie CP za prácu + materiál (ak by sa dalo pošlite prosím rozpis jednotlivých poloziek). Veľmi pekne ďakujem, s pozdravom Kucharovič

Robert K.
Rovinka
Zemné práce

Dobry den mal by som zaujem o ulozenie 6 metrov kubickych palivoveho dreva (nalozenie dreva do furika a prevoz na...Zobraziť viac

Dobry den mal by som zaujem o ulozenie 6 metrov kubickych palivoveho dreva (nalozenie dreva do furika a prevoz na vzdialenost cca. 25 metrov a nasledne ulozenie), furik poskytnem

Miroslav G.
Marianka
Zemné práce

Dovoz zeminy do záhrady na vyrovnanie terénu. - okres Pezinok - kvalitná zem do zahrady - asi 6 až 10 nákladných áut

Karol F.
Modra
Užitočné nformácie

Čo potrebujete vedieť

Ako vykopať priekopu na vybudovanie kanálu či výmenu stokového potrubia

Nefunkčná kanalizácia celkom pochopiteľne vyvoláva v majiteľoch domov des a hrôzu. Pre väčšinu majiteľov domov budú vysoké náklady na výmenu stokového potrubia veľkým problémom pre stav účtu. Úplne nefunkčné kanalizačné vedenie tiež spôsobí, že musia byť zastavené všetky činnosti súvisiace s odpadovými vodami v dome: toalety, umývadlá, sprchy a vane.

Keď dodávateľ vypracuje odhad nákladov na opravu vášho kanalizačného potrubia, zahŕňa v ňom náklady na vykopanie priekopy pomocou zariadenia na zemné práce a náklady na skutočnú výmenu potrubia. Ak si priekopu potrebnú na prístup k starému kanalizačnému potrubiu a inštaláciu nového vykopete vlastnoručne, môžete výrazne znížiť náklady. Ak pôjdete o krok ďalej a vymeníte si sami i vadné potrubie, náklady na výmenu kanalizačného potrubia klesnú na zlomok pôvodnej ceny kompletného servisu dodávateľom.

Bezpečnosť a schopnosti

Priekopové štíty zabraňujú zrúteniu stien výkopu a predpisy BOZP (Bezpečnosti a ochrana zdravia pri práci) vyžadujú použitie výkopových štítov pre priekopy hlboké alebo hlbšie 1,5m. Ako vlastník domu nie ste viazaní predpismi BOZP, kvôli vlastnej bezpečnosti je však rozumné sa nimi riadiť.

Vykopanie priekopy až po vaše stokové vedenie je väčšinou len otázka fyzickej práce. Nie je to technicky náročné, môže to však byť mimoriadne náročné fyzicky. Jeden dospelý človek v primerane dobrej kondícii môže očakávať, že počas jedného víkendu s predpokladom celodennej práce vykope stokový priekop hlboký 1,2m, dlhý 2,5m a široký 1m. Tento odhad je založený na predpoklade, že vaša pôda je dostatočne uvoľnená bez veľkého množstva koreňov. ĺl, alebo akákoľvek tvrdšia pôda. Veľké množstvo hrubých koreňov, môžu výrazne zvýšiť čas kopania.

Chladné podnebie môže prácu takisto viac skomplikovať. V chladnejších oblastiach môže byť hĺbka kanalizačného potrubia o dosť väčšia, pretože hranica mrazu (hĺbka, v ktorej v zime zem zmrzne) môže byť 1,8m pod povrchom, alebo i viac. Ak vám v zime zlyhá kanalizácia, čelíte tiež zložitej úlohe preraziť zamrznutú zem. Je možné, že to nebude možné urobiť ručne a bude pravdepodobne potrebné využiť zariadenie na zemné práce.

Kopanie a následná práca v hlbokom zákope môže byť nebezpečná. Podľa agentúry OSHA ročne zomrie v priemere 70 pracovníkov, v dôsledku zrútenia hlinených stien zákopov, zatiaľ čo  v nich pracujú. Otvorený výkop tiež predstavuje značné nebezpečenstvo pre deti a domáce zvieratá. Uistite sa, že prijímate všetky potrebné preventívne opatrenia, aby ste predišli nehode.

Čo budete potrebovať:
-    vybavenie / náradie
-    značkovacia farba
-    perlík (podľa potreby)
-    lopata
-    krompáč
-    záhradnícke nožnice alebo ručná píla
-    reťazová píla (podľa potreby)
-    priekopové štíty (ak je to potrebné)
-    inštrukcie

Nájdite odpadovú rúru

Jedným z najdôležitejších krokov pri hĺbení výkopu na výmenu kanalizačného potrubia je zabezpečiť, aby ste kopali na správnom mieste. Ak nemáte predstavu kadiaľ vedie vaše kanalizačné vedenie, môže vám s tým pomôcť inšpekcia s videokamerou. Technik spustí kameru do vývodu kanalizácie a cez kanalizáciu vášho domu a môže zastaviť na rôznych miestach. Prístroj má rádiový vysielač, ktorý signalizuje jeho polohu. Technik môže pomocou lokátora nad zemou zamerať signál, čo vám umožní označiť miesto priamo nad kanalizačným potrubím.

Je potrebné byť čo najpresnejší, pretože za kopanie na nesprávnom mieste zaplatíte vysokú cenu v podobe zbytočnej práce. Nechajte technika asistovať, kým si nebudete istí, že ste našli presné miesto, a následne namaľujte čiaru po celej dĺžke potrubia značkovacou farbou.

Vyhľadajte inžinierskej siete

Spojte sa s miestnou firmou zameranou na geodetické práce. Technici na pozemku vyznačia elektrické, plynové a iné dôležité siete. Pamätajte i na ďalšie možné siete na vašom pozemku, ako napríklad postrekovače a záhradné osvetlenie, tieto nebudú komunálnymi službami označené.

Požiadajte o povolenie

Je vysoko pravdepodobné, že pre vykonanie akýchkoľvek úprav na vašom pozemku potrebujete povolenie, ktoré tiež funguje ako bezpečnostné opatrenie na zabezpečenie adekvátnej kvality práce. Stavenisko navštívi inšpektor, ktorý skontroluje či bola práca vykonaná v súlade s normami. V prípade výmeny kanalizačného potrubia sa to zvyčajne robí po inštalácii nového kanalizačného potrubia, ale pred naplnením priekopy.

Zničte alebo odstráňte prekážky

Skôr ako sa dostanete do pôdy bude možno potrebné odstrániť prekážky, ako sú betónové alebo tehlové chodníky, príjazdové cesty alebo dosky. 

Vykopať stokový kanál

Je nutné kopať zvislo a bočné kopanie čo najviac minimalizovať. Neskôr budete musieť kanál rozšíriť, aby ste v ňom mohli stáť a vytvoriť prístup ku kanalizačnému potrubiu., Kým nenájdete odtokové potrubie, kopte do boku čo najmenej. Pri kopaní možno budete musieť ostrihať alebo odrezať korene stromov a kríkov, ak na ne narazíte. Niektoré malé korene je možné odťať lopatou. Ostatné korene by mali byť zastrihnuté záhradníckymi nožnicami alebo ručnou pílou. Ťažšie korene budú vyžadovať motorovú pílu.

Zhodnoťte problém s kanalizačným potrubím

Hĺbka v ktorej sa dostanete ku kanalizácii môže byť rôzna. Môže to byť 50 až 80 cm, alebo až 1,5 alebo 1,8m. V chladnom podnebí bude potrubie hlbšie zakopané, aby sa v zime zabránilo zamrznutiu. Hĺbka potrubia však nie je vždy iba otázkou klímy. Aj v teplom podnebí môže byť potrubie zakopané veľmi hlboko, môže to závisieť od toho, ako hlboko sa nachádza kanalizácia vo vašej obci.

Ak je váš problém s odtokom vo veľmi núdzovom stave, môžete ho zacítiť skôr,ako ho uvidíte. Možno zistíte, že odpadová voda presiakla do pôdy. Ak je kanalizačné potrubie dobre položené, štrková vrstva vás upozorní, že ste v jeho blízkosti. V tomto okamihu kopte opatrne, jedná sa o priestor okolo kanalizačného potrubia, ktoré môže byť plastové, hlinené alebo liatinové. Môžete dokonca naraziť na niekoľko druhov rúr spojených dohromady. Okolo potrubia odstráňte dostatočné množstvo pôdy pre uľahčenie prístupu k výmene potrubia.

Kým nie je výmena kanalizácie kompletná, je veľmi dôležité chrániť priekopu pred domácimi miláčikmi, alebo deťmi, ktoré by do nej mohli spadnúť. To sa dá urobiť zakrytím kanálu, alebo postavením pevného dočasného oplotenia na ochranu proti vniknutiu.

Dokončite projekt

Po dokončení výmeny kanalizácie nezabudnite pred vyplnením výkopu štrkom a zeminou vašu prácu skontrolovať. Pri vyplňovaní zákopu pravidelne stláčajte pôdu, aby ste zabránili potenciálnemu usádzaniu v budúcnosti.