Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Výmena a oprava čelného skla

Najmite si skúseného odborníka na výmenu a opravu čelného skla z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Výmena a oprava čelného skla

Potrebujete službu z oblasti výmena a oprava čelného skla? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na výmenu lepeného čelného skla, opravu čelného skla zacelením. Cena opravy a výmeny autoskla sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: cena skla, iný montážny materiál - lišty, rámiky, príchytky, ktoré vám poskytne niektorý z našich 2610 technikov v danej kategórií

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Prečo by vaše čelné sklo mali opraviť alebo vymeniť kvalifikovaní technici z Wilio? 

-    Vysoko kvalitné spracovanie: Pre všetky typy vozidiel vrátane osobných, dodávkových, nákladných, autobusov, autokarov a dokonca aj poľnohospodárskych strojov. Technici môžu dokonca opraviť staršie modely áut. Nezabudnite tiež, že triesky v zadnom a bočnom okne nie je možné opraviť, takže je potrebné vymeniť celé sklo. 
-    Skúsení technici: Službu poskytujú skúsení a oddaní technici, ktorých cieľom je priniesť vám čo najlepšie výsledky. Majú dlhoročné profesionálne skúsenosti, takže si môžete byť istí, že vám budú môcť spoľahlivo pomôcť. 
-    Spoľahlivý servis pre každé vozidlo. Technici opráv čelných skiel pracujú iba so sklami a tesniacimi prostriedkami vyrobenými podľa štandardov OEM. Inými slovami, náhradná práca má rovnaký štandard ako pôvodná. Dodávatelia skla sú tiež spoločnosťami registrovanými podľa ISO (Medzinárodná organizácia pre normalizáciu). Inými slovami, môžete si byť istí, že služba bude poskytovaná podľa najnovších priemyselných štandardov. 

Škrabance, triesky a iné poškodenia, ktoré môžu ovplyvniť viditeľnosť, sa považujú za nebezpečné a riskujete svoj život aj životy spolusediacich na ceste. Ak bude vaše auto pri teste STK označené ako „nebezpečné“, neprejde technickou kontrolu a STK budete ju musieť opakovať s ďalším poplatkom. (Budete musieť zaplatiť pokutu až do výšky 330 eur.) Policajti pri bežnej kontrole vám môžu udeliť pokutu vo výške 60 eur. Preto sa dôrazne odporúča nepodceniť poškodenie na čelnom skle a nechať si ho opraviť alebo vymeniť, aby auto spĺňalo neporušiteľnosť skla podľa vyhlášky Ministerstva dopravy č. 464 z roku 2009 o prevádzke vozidiel na pozemných komunikáciách, paragraf 17, odstavec 2, bod I. 

Výmena čelného skla vs. oprava. Čo potrebujete vedieť? Tu je niekoľko dôležitých bodov, ktoré musíte vziať do úvahy, najmä ak ste si všimli nejaké poškodenie čelného skla: 

- Prasknuté čelné sklo by malo byť čo najskôr opravené. V opačnom prípade by sa mohlo malé prasknutie rýchlo zväčšiť a bude potrebné vymeniť celé sklo. Je oveľa lacnejšie, rýchlejšie a jednoduchšie nechať si prasknuté/rozštiepené čelné sklo zafixovať, ako ho úplne vymeniť. 
-    Poškodené čelné sklo môže znížiť vašu viditeľnosť, ohroziť vašu bezpečnosť na ceste a nesplníte podmienky STK. Vozidlo sa považuje za technicky nespôsobilé pre cestnú premávku, najmä ak má prasknuté alebo poškodené čelné sklo v stieranej ploche o veľkosti väčšej ako20 mm.  
-    Ak vaše havarijné poistenie zahŕňa aj čelné sklo, náklady na výmenu skla uhradí za vás poisťovňa.  
-    Kedy by sa malo vymeniť celé čelné sklo? Keď bola narušená štrukturálna integrita skla prasklinami a trieskami, ktoré sa nachádzajú v zornom poli vodiča a môžu mať vplyv na výhľad vodiča. 

Medzi STK požiadavkami na automobily je bezpečnosť na ceste najvyššou prioritou. Preto aj najmenšia prasklina na čelnom skle môže byť príčinou zlyhania na STK. Preto si položte otázku “Je v mojom okolí niekto, kto opraví čelné sklo?”. Túto službu si môžete jednoducho rezervovať na Wilio a na vaše miesto k vám zavíta technik, ktorý vám problém s čelným sklom vyrieši tak, že môže absolvovať STK. 

DÔLEŽITÉ: Pri jazde bez kontroly STK môže byť uložená pokuta až do výšky 330 eur, a môžete prísť o poistenie vozidla. Systém ministerstva dopravy a výstavby SR od 1. marca 2016 automaticky vyhľadáva automobily s neplatnou technickou a emisnou kontrolou a majiteľom automaticky posiela pokuty. V súčasnosti je za každú neplatnú kontrolu hrozí pokuta 165 eur, čiže za kombináciu technickej a emisnej kontroly ide o sumu až 330 eur.  

Aké sú rôzne pravidlá pre čelné sklá rôznych vozidiel?                                                                        

Nákladné vozidlá  vyžadujú osobitnú starostlivosť. Kvôli väčšej ploche ich čelných skiel existujú rôzne zóny, kde môžu vzniknúť praskliny a triesky. Napríklad oblasti, ktoré nie sú v zornom poli vodiča, sa všeobecne označujú ako zóna B. Poškodenie v tejto zóne sa nepovažuje za veľké riziko, preto je možné ich opraviť a vyhnúť sa výmene celého skla. Na druhej strane, škody, ktoré spadajú do zorného poľa vodiča, sú v oblasti známej ako zóna A.

Praskliny v jednotlivých zónach skla môžete opraviť až do nasledujúcich veľkostí: Zóna A: Poškodenie do kruhu 10 mm Zóna B: Poškodenie do kruhu 15 mm Zóna C: Poškodenie do kruhu 25 mm Zóna D: Poškodenie do kruh 40 mm. Na ťažkých nákladných vozidlách a autokaroch s viac ako 8 sedadlami, sa dajú opraviť praskliny do dĺžky 150 mm / 15 cm, ak nepresahujú do kraja čelného skla.

Často kladené otázky:                                                                                                                                          

Otázka: Vedie prasknuté čelné sklo k zlyhaniu na STK?

Odpoveď: Ak poškodenie najviac ovplyvňuje zorné pole vodiča, potom je áno.                                                                                

Otázka: Ako dlho trvá oprava čelného skla?

Odpoveď: Technik príde k miestu, kde je vaše vozidlo zaparkované, a okamžite začne s opravou. Malo by to byť hotové do 30 minút.                                                                                                                                                                

Otázka: Musím mať poistenie na čelné sklo?

Odpoveď: Ak chcete, aby náklady za opravu/výmenu poškodeného čelného skla znášala poisťovňa, potom áno.                                                                                                              

Otázka: Nemám poistenie. Môžem si za službu platiť sám?

Odpoveď: Samozrejme áno.                                            

Otázka: Aké je pokrytie Wilio touto službou?

Odpoveď: Táto služba je k dispozícii na celom Slovensku. 

Otázka: Je prasknuté čelné sklo legálnym problémom?

Odpoveď: Áno, môže to byť problém. Jazda s veľkým prasknutím na čelnom skle je priestupok proti predpisom cestnej premávky.

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS