Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Výmena oleja

Najmite si skúseného odborníka na výmenu oleja z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Výmena oleja

Potrebujete službu z oblasti výmena oleja? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na výmena oleja, výmenu oleja v mechanickej prevodovke, nulovanie servisného intervalu, ekologickú likvidácia starého oleja. Cena výmeny motorového oleja sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náklady na nový olejový filter a nový motorový olej, ktoré vám poskytne niektorý z našich 2665 technikov v danej kategórií
Pozrite tiežVýmena oleja cena

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Výmena oleja

Rutinná výmena oleja 

Čerstvá výmena oleja je jednou z najlacnejších vecí, ktoré môžete urobiť, aby bolo vaše auto zdravé. Aj keď sa časy zmenili (a tak je k dispozícii aj vela značiek oleja), dôvody pravidelných služieb výmeny oleja sa nezmenili. 

Tu je krátky prehľad: 

Čo robí olej 

Olej v osobnom alebo nákladnom vozidle robí veľa pre to, aby vaše auto normálne fungovalo. Najdôležitejšou úlohou je mazať motor a odvádzať teplo od neho preč. Pretože olej vo vašom vozidle cirkuluje cez motor, nepretržite maže tisíce jeho komponentov, ktoré musia spolupracovať, aby bolo vaše auto funkčné. Súčasne s tým, ako sa olej pohybuje, odvádza teplo preč od motora. 

Prečo musíte meniť olej 

Nanešťastie pri pohybe oleja sa zachytávajú aj nečistoty a iné malé kúsky odpadu. Aj keď to pomáha udržiavať motor bez týchto častíc, časom sa olej znečistí. Z tohto dôvodu musí byť vykonaný servis výmeny oleja. 

Čo sa stane, keď vynecháte výmenu oleja 

Ak sa olej nevymení, začne mať problém s motorom vášho vozidla. Najbežnejším problémom je, že sa diely vo vašom motore príliš zahrejú. To môže spôsobiť, že motor nebude bežať efektívne. Postupom času môže dôjsť k deformácii a opotrebovaniu komponentov motora. K týmto problémom prispeje aj nedostatok mazania medzi týmito časťami. Ak sa nevymení olej, nakoniec sa vypne celý motor a musí sa vymeniť. Táto oprava môže stáť tisíce eur a mnoho ľudí, ktorí to musia urobiť, sa nakoniec rozhodnú radšej auto predať vrakovisku a kúpiť si nové. 

Ako vymeniť olej v aute v 4 jednoduchých krokoch 

Výmena oleja môže byť rýchla a ušetríte veľa peňazí a času. 

Úvod 
Naučte sa, ako meniť svoj vlastný olej rýchlo a bez toho, aby ste sa príliš znečistili. Ušetríte peniaze a predĺžite životnosť svojho auta o tisíce kilometrov. 

Potrebné nástroje:

  • Handry 
  • Gumová palička 
  • Bezpečnostné okuliare 
  • Sada kľúčov 

Potrebné materiály: 

  • Nádoba na použitý olej 
  • Motorový olej 
  • Olejovy filter 
  • Tesnenie olejového filtra 

Výmena oleja vo vašom aute je niečo, čo môže urobiť každý kutil. Aj keď sa výmena oleja neatraktívnu prácu. Výmena oleja je najdôležitejšou úlohou, ktorú môžete urobiť, aby váš motor vydržal. Výmena oleja nie je komplikovaná - pravdepodobne ste to urobili sami pred rokmi. 

Krok 1 
Kúpte si správny olej a olejový filter Aj keď by sa to mohlo zdať ako šetrič peňazí, ekonomický olejový filter je zvyčajne vhodný iba na zhruba 5 000 km. Na predĺženie životnosti oleja používajte kvalitnejšie filtre, ak medzi výmenami oleja prejdete viac ako 3 000 kilometrov. 
Profesionálny tip: Predtým, ako vyrazíte do obchodu s náhradnými dielmi, prečítajte si v príručke typ a hmotnosť oleja špecifického pre vaše vozidlo. Je obzvlášť dôležité dodržiavať odporúčania automobilky týkajúce sa viskozity oleja. 

Krok 2 
Vytiahnite olejovú zátku. Začnite rozprestretím plastovej fólie na zem. Potom na ňom zaparkujte svoje auto. To eliminuje čistenie pri úniku oleja, pretože stačí po dokončení fóliu jednoducho zahodiť, alebo ju môžete ponechať na ďalšiu zmenu, ak máte to šťastie, že nerozlejete olej. Zdvihnite auto. 
Profesionálny tip: Ak ste na asfalte, položte pod stojany zdviháka štvorce preglejky. Odskrutkujte zátku a rýchlo ju vytiahnite a preč od prúdu oleja. Vyčistite vypúšťaciu zátku a namontujte nové tesnenie (ak je to potrebné). 

Krok 3 
Demontujte olejový filter. Odmotajte starý olejový filter a uistite sa, že je s ním gumové tesnenie. Ak nie, odlepte ho od motora. 

Krok 4 
Kľúče na olejový filter. Vyberte ten, ktorý vám dáva najväčší manévrovací priestor. 

Krok 5 
Pridajte čerstvý olej. Pred nalievaním do recyklačného koša doplňte motor pomocou lievika a znovu uzatvorte fľašu (aby sa zabránilo rozliatiu). 

Krok 6 
Recyklujte starý olej. Nalejte použitý olej do veľkého džbánu. Naplňte motor a nechajte ho bežať, kým nezhasne kontrolka oleja na palubnej doske. Počkajte niekoľko minút, potom skontrolujte mierku a podľa potreby dolejte olej. 

Krok 7 
Ďalšie tipy na výmenu oleja od odborníkov. Ak je motor studený, naštartujte ho a nechajte ho bežať päť minút, aby sa olej zahrial. Ak je horúco, počkajte najmenej 30 minút, aby ste sa nespálili. Nikdy nepoužívajte nastaviteľný kľúč alebo zásuvku na vypúšťacej zátke. Na zástrčku použite vhodne veľký koncový kľúč, zvyčajne metrický. Vždy používajte stojany na zdviháky. Nikdy nepracujte pod autom, ktoré je podoprené iba zdvihákom. Pred zapnutím olejového filtra natrite olejový filter novým tesnením. Filter vždy pevne dotiahnite. Nikdy nepoužívajte filtračný kľúč. Zoraďte všetky olejové fľaše, ktoré budete na plnenie potrebovať, aby ste mali prehľad. 

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS