Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Výmena oleja Košice

Hľadáte automechanika na výmenu oleja v lokalite Košice? V tejto kategórii máme 2688 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Výmena oleja Košice

Hľadáte výmena oleja Košice? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Kavečanoch, Myslave. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Poproč, Slanec, Bidovce. Odborníci v tejto kategórii tiež robia:výmenu olejového filtra, ekologickú likvidáciu starého oleja. Zabezpečia pre vás výmenu oleja, výmenu oleja v mechanickej prevodovke, nulovanie servisného intervalu a použijú pri tom nový olejový filter a nový motorový olej. Vyberte si najlepšiu ponuku pre výmena oleja Košice z našich technikov.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

10 OTÁZOK OHĽADNE VÝMENY OLEJA 

1. Prečo potrebujem výmenu oleja? Váš motor potrebuje olej, aby fungoval hladko a aby sa predišlo vzniku komplikovaných (a drahých) problémov na ceste. Existujú tri hlavné dôvody, prečo váš motor potrebuje motorový olej a pravidelne tiež čerstvý motorový olej. Olej premastí všetky pohyblivé časti vášho motora, aby bol zabezpečený plynulý chod. Po druhé, pomáha zabrániť prehriatiu vášho auta znížením trenia, prenosom tepla a absorpciou vedľajších produktov spaľovania. Po tretie, správna hladina oleja udržuje všetko v správnom prietoku, aby systém motora nehladoval. Keď je hladina oleja príliš nízka alebo je veľmi starý, motorový olej nemôže správne vykonávať tieto tri funkcie a mohli by ste skončiť s nepríjemnými problémami, ako je znížená životnosť motora, zlepenie piestnych krúžkov a prehriatie. Vďaka pravidelnej výmene oleja môžete udržiavať motor v dobrom stave a poskytovať najlepšiu ochranu všetkým častiam motora. 

2. Kedy si mám dať vymeniť olej? Riaďte sa špecifikáciami stanovenými výrobcom vozidla, pretože rôzne motory majú odlišné potreby. Pri výmene oleja získate praktickú malú nálepku, ktorá vám na základe času alebo počtu najazdených kilometrov pripomenie, kedy si nechať olej vymeniť najbližšie. Tradičná múdrosť hovorí, že olej by ste mali meniť každé 3 mesiace alebo 5 000 km. (A ako vždy, pokiaľ si do tohto bodu všimnete problémy s výkonom alebo špinenie oleja, priveďte auto a nechajte ho skontrolovať.) 

3. Čo sa stane pri výmene oleja? Počas výmeny oleja urobíme viac, než aby sme do vášho motora nalievali nový olej. Podľa potreby vášho vozidla odstránime váš starý olej a nahradíme ho plne syntetickým olejom, syntetickou zmesou, konvenčným olejom alebo olejom pre najazdené kilometre. Taktiež vymeníme a recyklujeme váš olejový filter a vykonáme kontrolu, ktorá zahŕňa kontroly kvapalín, svetla a batérie, aby sme zaistili bezpečnú jazdu v bezpečí vášho vozidla. 

4. Prečo by som mal robiť úplnú výmenu oleja namiesto toho, aby som ho doplnil? Keď pridáte nový motorový olej, aby sa hladina oleja vrátila na normálnu hodnotu, starý, kašovitý a špinavý olej nezmizne - iba sa zmieša s novým, čerstvým a čistým olejom. To kladie väčší dôraz na nový olej a bráni mu v práci, ako by mohol. V každom prípade olej doplňte, ak ste v núdzovej situácii s nízkym obsahom oleja. Nezabudnite však na jeho úplnú výmenu! 

5. Môžem meniť značky oleja? Pokiaľ motorový olej spĺňa viskozitný stupeň a špecifikácie motorového oleja uvedené v návode na obsluhu, nebude problém s výmenou motorového oleja. V skutočnosti odporúčame porozprávať sa s technikom, aby sme zistili, či má motorový olej, ktorý ponúka lepší výkon ako ten, ktorý momentálne používate! A áno, môžete ľahko meniť syntetické a konvenčné motorové oleje! 

6. Čím sa líši výmena oleja v dieselových automobiloch? Dieselové motorové oleje obsahujú väčšie množstvo prísad ako tie benzínové, pretože naftové motory majú tendenciu byť špinavšie. Pokiaľ ide o vynaloženú prácu, naftové motory skutočne nevyžadujú nijakú zvláštnu starostlivosť, majú však tendenciu potrebovať častejšiu výmenu oleja a filtra. 

7. Mal by byť olej sifónovaný alebo vypustený? Výmena oleja tradične spočíva v jeho vypustení. V posledných rokoch zaznamenáva popularitu metóda odsávania (známa ako „sifónovanie“). Tieto nové sifónovacie stroje sa metódou adaptovanou z motorových člnov pripájajú a nasávajú olej z motora. Existuje určitá nezhoda v tom, ktorá metóda odstraňuje olej najlepšie, ale všetci súhlasia s tým, že výmena oleja je nevyhnutnosťou! 

8. Je lepšie meniť olej, keď je vonku teplo alebo zima? Otázka na zamyslenie: Je dôležité meniť ropu celoročne? Ak je vonku chladno, možno budete chcieť pred výmenou oleja nechať bežať motor 5 minút, aby pri výmene ľahko vytekal z vypúšťacej zátky. 

9. Môže mať chladné počasie vplyv na výmenu oleja? Vždy postupujte podľa príručky majiteľa vozidla, aby ste určili správny interval výmeny oleja. Intervaly výmeny oleja nezávisia od vonkajšej teploty! 

10. Môžem si sám vymeniť olej? Výmena oleja je nielen nepohodlná, ale môže to byť aj riskantné a nepríjemné. Neprofesionálny poskytovateľ služby zvyšuje riziko chyby alebo prehliadnutia existujúceho problému. Je lepšie spoľahnúť sa na odborníka a ušetriť si tým problémy, čas a aj peniaze.  

Regióny