Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Vypracovanie zoznamu prác

Hľadáte projektanta na vypracovanie zoznamu prác? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
33 148 profesionálov na Slovensku
88 892 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Vypracovanie zoznamu prác

Potrebujete službu z oblasti vypracovanie zoznamu prác? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na spracovanie položkového vyjadrenia jednotlivých stavebných a montážnych prác v merných jednotkách, spracovanie položkového rozpočtu stavby. Cena správy o postupe a zadaní pracovných úloh sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: konzultácie, zapracovanie zmien, ktoré vám poskytne niektorý z našich špecialistov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy
33 148 profesionálov na Slovensku
88 892 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
banner
ProfesionáliProfesionáli vo vašom okolí
profile image

Jana D.

Živnostník
Žarnovica
5,0
Interiérový dizajn

Artist and architect. Professional interior design practice since 2016. I offer full package of services, including architectural and interior modelling, visualisations, drawings, projects for building permission, as well as creating artistic decorations, painting, lighting, wall hangings etc. I enjoy all kind of unsual and challeging solutions for architecture!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Vladimír G.

Živnostník
Drienovská Nová Ves
4,9
Elektrikár

Viac informácií sa dozviete v osobnej komunikácii. Som zručný chlap - pochádzam z domu, kde je potreba ovládať všetky práce. Mám papiere na revízie elektrických zariadení ako aj zdvíhacích zariadení.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Gerhard L.

Firma
Bratislava
4,9
Interiérový dizajn

Projekty rodinných domov | inžinierska a manažérska činnosť | Rakúsko & Slovensko Architektonické štúdie ✓ Projekt na stavebné povolenie ✓ Realizačné projekty a detaily ✓ Vizualizácie interiérov a exteriérov ✓ Zabezpečenie projekt. dokument. profesii ✓ Komunikácia s príslušnými úradmi ✓

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Eunika Š.

Firma
Nitriansky kraj
4,9
Interiérový dizajn

Ponúkam vypracovanie 3D vizualizácií interiéru a exteriéru RD, kancelárií, polyfunkčných budov a iných objektov. Viem zabezpečiť aj vyhotovenie jednoduchej architektonickej štúdie, výkresov pre ohlásenie drobnej stavby, projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie, rozpočtu.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Peter M.

Firma
Senec
4,7
Upratovacie služby

Vykonávam pravidelné alebo jednorazové údržby na objektoch v Bratislave a blízkom okolí. Ponúkam nasledovné práce: ◦ kompletné upratovacie služby,◦ kompletné záhradnícke služby, ◦ starostlivosť o interiérové rastliny, ◦ projektovanie a realizáciu okrasných záhrad, ◦ realizáciu a servis automatických závlah, ◦ orezávanie stromov, strihanie stromov a živých plotov, ◦ čistenie zanedbaných pozemkov, ◦ zemné práce, dovoz zeminy, štrkov, pieskov, okrasného kameniva, ◦ rôzne iné práce v interiéroch a exteriéroch nehnuteľností. Prácam sa venujem od roku 2016 v minulosti som pôsobil na objekte administratívnej budovy BBC, momentálne so svojim tímom zabezpečujem údržbu pre bytový dom Na Križovatkách, bytové domy Jégeho Alej, bytový dom Dubravia a rôzne iné nehnuteľnosti v Bratislave. V spolupráci s pražiarňou kávy GORIFEE zabezpečíme pre vašu oslavu, event, svadbu, firemnú akciu či inú akciu zaujímavý kávový catering. Teším sa na spoluprácu s Vami.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
profile image

Vladimír P.

Firma
Trenčín
4,7
Rekonštrukcia bytu

Sme spoľahlivá stavebná firma ktorá si zakladá na kvalitnom prevedení našich prác a služieb ktoré ponúkame. Realizujeme výstavby domov na kľúč, elektroinštalačné práce, maliarske práce, návrh a výroba nábytku na mieru, sadrokartónové práce, terénne úpravy okolo domu, strechy, skrátka od A po Z čo sa týka stavebníctva. Používame prvotriedne materiály a ponúkame dlhoročné skúsenosti. U nás budete mať všetko z jednej ruky !

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Vypracovanie zoznamu prác / Výkaz výmer

Ako nájsť odborníka na vypracovanie zoznamu prác?

Ak sa chystáte investovať svoje peniaze, máte plán na výstavbu objektu, bytového domu alebo rodinného domu, tak bude pre vás najjednoduchšie si na vypracovanie zoznamu prác – výkaz výmer objednať služby odborníka. Nájsť odborníka na vypracovanie zoznamu prác vo vašom okolí je jednoduché. Stačí sa na Wilio zadať dopyt. Wilio následne informuje o vašej požiadavke odborníkom v najužšom okolí. Potom je len na vás, služby ktorého si vyberiete. Ak sa neviete rozhodnúť, lebo ponúk vám prišlo neúrekom, tak si pomôžte zákaznícke hodnotenia a recenzie, ktoré na Wilio nájdete. Vy vždy zaplatíte len za vykonanú službu a stále až po jej dokončení.

Čo je stavebný položkový rozpočet, výkaz výmer a aký je medzi nimi rozdiel?

Stavebný položkový rozpočet je súpis prác a dodávok materiálu potrebných na vyhotovenie stavby v štruktúre a členení na dané stavebné oddiely a cenníky
Výkaz výmer je zaužívané označenie pre rozpočet. Ten je zostavený z cenníkových položiek montážnych prác a z dodávok materiálu. Pri daných položkách nie sú uvedené ceny. Výkaz výmer slúži ako podklad pre investora, ktorý zasiela dodávateľom daných potrebných služieb z dôvodu získanie najlepšej ceny. 

Rozdiel medzi týmito dvoma termínmi je markantný. Zatiaľ čo výkaz výmer slúži len ako podklad, ktorý vám pošle investor alebo majiteľ, tak položkový rozpočet je to, čo daný remeselník vypracuje na základe výkazu výmeru a zašle to investorovi alebo majiteľovi. Na základe týchto cien si potom majiteľ alebo investor vyberie vhodného kandidáta pre realizáciu.

Na čo je potrebné vypracovanie zoznamu prác?

Spracovanie rozpočtu stavby je súčasťou plánovanie budúcej investície, ktorá je vo väčšine prípadov vysoká. Od vypracovania rozpočtu sa odvíja vypracovanie cash-flow projektu. Správne vypracovaný rozpočet je veľmi dôležitou položkou investičného plánu.

Cena každej stavby sa odvíja a je ovplyvňovaná mnohými faktormi. Tam zahŕňame napríklad kvalitu použitých materiálov, rozsah stavebných prác ale aj organizáciu výstavby. Výkaz výmer je vlastne správne a precízne spočítanie množstiev potrebných materiálov a realizovaných prác. Výkaz výmer spolu so súpisom položiek tvorí základ pre spracovanie rozpočtu stavby a výpočet výslednej ceny danej stavby.

Ako sa dá výkaz výmer spracovať?

1.    Klasický spôsob – pri tomto spôsobe sa odborník na vypracovanie zoznamu prác riadi projektovou dokumentáciou. Pri tomto spôsobe používa klasické meranie z danej projektovej dokumentácie. Podľa vzorca dĺžka x výška x šírka sa výkaz výmer ráta kalkulačkou. Výsledné merania si potom zapisuje na papier alebo spracúva ich elektronicky pomocu MS word alebo excel.
2.    Klasické meranie s výpočtom pomocou vhodného softvéru – pri tomto spôsobe sa používa napríklad softvér Cenkros, vďaka ktorému je spôsob výpočtu celkových výmer výrazne uľahčený. Pri tomto modernejšom a používanom spôsobe je práca omnoho jednoduchšia a prehľad je lepší. Vďaka softvéru dokáže odborník vytvoriť tlačové zostavy rozpočtu vo forme, ktorá je zrozumiteľná pre stavebníkov.
3.    Spôsob automatizovaného výpočtu – pri tomto spôsobe sa robí výkaz výmer z digitálnej projektovej dokumentáciu BIM modelu. Tento spôsob je moderný, rýchly a spoľahlivý a šetrí čas na dlhodobé ručné zapisovanie. V tomto prípade je však veľmi dôležitá spolupráca medzi projektantom, ktorý model vytvorí a rozpočtárom, ktorý na základe modelu vytvorí výkaz výmer

Čo je potrebné k vypracovaniu stavebného rozpočtu?

K vypracovaniu stavebného rozpočtu je potrebné nájsť vhodnú firmu, ktorá vám rozpočet vypracuje. Túto firmu môžete jednoducho nájsť zadaním dopytu na Wilio. Ak si vyberiete rozpočtára, ktorý vám výkaz výmer urobí, kontaktujte ho mailom alebo telefonicky, aby ste si dohodli všetko potrebné, resp. či je potrebné aj osobné stretnutie. Osobné stretnutie bude určite dobrou voľbou, pretože si vďaka nemu rozpočtár prejde celý váš projekt či už na mieste, kde bude budova stáť alebo z projektovej dokumentácie.

Na vypracovanie rozpočtu je potrebné doložiť firme, ktorá výkaz výmer počíta kompletnú projektovú dokumentáciu, technickú správu a inú doplnkovú dokumentáciu, ak ju máte a ak existuje, tam patrí napríklad statická technická správa, výkresy od architekta a projekty od jednotlivých majstrov. Odborník na stavebné rozpočty bude potrebovať všetko od územného rozhodnutia až po realizačný projekt. 

Je k vypracovaniu stavebného rozpočtu potrebné osobné stretnutie s rozpočtárom?

Vždy je lepšie, ak sa s odborníkom na výkaz výmer stretnete osobne a spolu si prejdete všetky kroky potrebné k jeho vypracovaniu. Najmä v prípadoch, keď je ako investičná nehnuteľnosť stará budovu, ktorú je potrebné zrekonštruovať. Ak však nebudete mať čas stretnúť sa s rozpočtárom, tak mu aspoň zavolajte alebo pošlite mail, aby ste sa dohodli o cene za vypracovanie rozpočtu a aby ste mu vedeli poslať všetky dokumenty potrebné na jeho vypracovanie. Medzi tieto dokumenty patrí projektová dokumentácia, technická správa a všetky možné iné dokumenty, ktoré môžu byť relevantné pre daný projekt.

Čo zabezpečí dobre vypracovaný zoznam prác?

Dobre vypracovaný zoznam prác pre novostavbu zabezpečí, aby ste rýchle dostali presné a porovnateľné ponuky, ktoré sú základom pre uzatvorenie zmluvy o výstavbe a aby stavebné náklady neočakávane nenarástli. Dobrý zoznam prác obsahuje zoznam všetkých potrebných prác, množstiev a materiálov, potrebných pre stavbu. Zhotoviť ho môže architekt alebo projektant a je súčasťou realizačného projektu RP. V dôsledku nekvalitne vypracovaného zoznamu prác môže dôjsť k značným rozdielom medzi odhadovanými množstvami/cenami a skutočným stavom, čo môže viesť ku chybám v stavebnom denníku a veľkým rozdielom v predpokladanej hodnote investícií. Odborne zhotovený zoznam prác môže výrazne zlacniť stavbu a zároveň zabrániť vzniku neželaných dodatočných nákladov. 

Ako dlho trvá vypracovanie rozpočtu pre rodinný dom?

Čas, ktorý je potrebný na vypracovanie projektu sa líši v závislosti od mnohých faktorov. Medzi tieto faktory patrí rýchlosť dodania podkladov potrebných pre začatie prác na rozpočte, zložitosť daného projektu a tak isto aj kapacitná vyťaženosť vami zvolenej firmy zaoberajúcej sa stavebnými rozpočtami- Vo všeobecnosti však takýto rozpočet zaberie odborníkovi 1 až 2 dni.

Rozpočet sa robí pre celú nehnuteľnosť alebo je možné rozdeliť ho na jednotlivé časti stavebných prác?

Samozrejme! Všetko záleží od vašej dohody s firmou zaoberajúcou sa stavebnými rozpočtami. Ak chcete, aby ste mali výkaz výmer pre každú časť jednotlivo, tak je možné vytvoriť čiastkové rozpočty pre dané úseky alebo stavebné práce.

Koľko zaplatím za vypracovanie zoznamu prác?

Cena za spracovanie stavebného rozpočtu závisí od veľkosti projektu a od rozsahu potrebných podkladov. Cena je určená percentom z vypracovanej konečnej ceny daného objektu. Cena si však môžete aj vopred dohodnúť. Všetko závisí od vašej komunikácii s poskytovateľom tejto služby.

Má výkaz výmer nejaké nedostatky?

Áno, aj tu môžu vzniknúť nedostatky. Tie sa objavujú najmä pri nesprávnom výpočte podľa vzorca dĺžka x výška x šírka. Tieto chyby sa však najčastejšie objavujú v prípadoch, kedy sú dodané podklady nedostatočné alebo keď má rozpočtár veľmi málo času na podrobné naštudovanie si daných podkladov. Takéto nedostatky však môžu mať značný vplyv na výslednú sumu. Preto je potrebné dať si pozor na rýchle dodanie podkladov, ktoré sú správne spracované s presnými množstvami. Chyby vznikajú však aj zo strany rozpočtára, ktorý si môže nesprávne prečítať výkresy alebo si môže zvoliť zlý postup výpočtu čiastkových výsledkov alebo vynechá nejakú podstatnú konštrukciu.

Čo sú to vedľajšie rozpočtové náklady?

Tieto náklady je možné vyčísliť najmä ak je to požiadavka investora. Tieto náklady zohľadňujú umiestnenie a podmienky výstavby konkrétnej stavby. Veľkosť týchto nákladov sa určuje ako % prirážka z investičných nákladov na zariadenie staveniska, územné vplyvy alebo prevádzkové vplyvy, ktoré môžu vzniknúť pri realizácií stavebného diela. 

Rady a tipy

1. Cenové ponuky obratom
Nestrácaj čas, zháňaním firmy alebo živnostníka, ktorý sa venuje tvorbe stavebných rozpočtov po známych a pýtaním si ponúk od rôznych firiem. Zadaj svoj dopyt na Wilio a čoskoro začneš dostávať ponuky od šikovných rozpočtárov priamo z tvojho najbližšieho okolia.

2. Neprekroč tvoj rozpočet
Ceny za vyhotovenie zoznamu prác môžu byť naozaj rôzne. S Wilio si však môžeš jednoducho porovnať viaceré ponuky a vybrať si takú, ktorá vyhovuje tvojmu rozpočtu a potrebám.

3. Nájdi tých najlepších odborníkov na vypracovanie zoznamu prác
Najmi si tých najlepšie hodnotených rozpočtárov pre tvoje budúcu investíciu z okolia, získaš tak kvalitnú prácu, na ktorú sa môžeš spoľahnúť. Za rozumnú cenu.