Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Výroba kuchyne

Najmite si skúseného odborníka na výrobu kuchyne z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Výroba kuchyne

Potrebujete službu z oblasti výroba kuchyne? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na návrh kuchyne, vymeranie, vizualizáciu, výrobu kuchynských skriniek a kuchynskej linky. Cena kuchyne na mieru sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: olejovanie, morenie pozitívnymi moridlami alebo lakovanie, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17513 stolárov v danej kategórií
Pozrite tiež:Výroba kuchyne cena

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Výroba kuchyne 

Túžite po vysnívanej kuchyni, no máte príliš špecifické nároky alebo atypický pôdorys kuchyne? V tom prípade je kuchyňa na mieru dokonalým riešením, ktoré splní vaše očakávania a prispôsobí sa podmienkam. A keďže nikto z nás neprerába kuchyňu každý mesiac, občas nie je jednoduché vedieť, kde začať a čo všetko bude potrebné zaobstarať a vyriešiť. Preto máme pár tipov ako pri objednávaní kuchyne na mieru postupovať, aby ste predišli komplikáciám a neočakávaným výdavkom. 

Čo je kuchyňa na mieru a kde pri jej plánovaní začať? 

Kuchyňa na mieru by mala byť zhotovená a vyskladaná presne podľa vašich predstáv a mala by byť prispôsobená vám a vašim potrebám. Nemali by ste teda byť postavený pred otázku ako kuchynskú zostavu vtesnať do priestoru, ktorý máte k dispozícii, ale skôr ako tento priestor čo najefektívnejšie využiť a vyťažiť z neho maximum. 

Skôr než začnete hľadať stolársku firmu jasne si definujte aký máte na novú kuchyňu rozpočet a v akom štýle by ste si novú kuchyňu želali. Tomu potom prispôsobte vašu predstavu o rozložení skriniek, predstavu o použitých materiálov, spotrebičoch či rôznych vychytávkach, ktoré by mohli váš čas strávený v kuchyni spríjemniť a uľahčiť. Inšpirujte sa rôznymi časopismi, kuchynskými brožúrami a určite sa po inšpiráciu zastavte aj na sociálnych sieťach ako Pinterest či Instagram, ktoré sú nekonečným zdrojom fotografií všetkých typov kuchýň od moderných po tie s nádychom Provensálska. Inšpirujte sa a nechajte si poradiť od vašich priateľov a známych. Pokiaľ majú kuchyňu na mieru určite budú tí najkvalifikovanejší poradcovia, ktorí vám dajú tipy z prvej ruky do čoho sa investovať oplatí a do čoho naopak nie. 

Vaša predstava nemusí byť stopercentná a detailná. No základná predstava a možnosti, ktoré máte sú dobrým odrazovým mostíkom pre dizajnéra, ktorý vám s plánovaním pomôže a usmerní. S návrhármi z kuchynských štúdií určite vymyslíte a navrhnete kuchyňu, ktorá bude štýlová, nadčasová a funkčná. Rozloženie skriniek, umývačky riadu, umývadla či iných spotrebičov musí byť perfektne premyslené a rozložené tak, aby ste mali všetko čo potrebujete na dosah.   

Koľko stojí kuchyňa na mieru? 

Ceny kuchýň na mieru sa značne líšia. Kuchyňa na mieru môže začínať od 2000 € až do 10 000 € . Na začiatku vždy majte plán, koľko chcete a koľko si môžete dovoliť minúť. Stolárska firma vám na základe toho môže odporučiť a poradiť, do akých materiálov investovať a kde by ste naopak mohli ušetriť. Po kompletnom naplánovaní kuchyne by ste vždy mali dostať finálnu cenovú ponuku. Ponuka by mala obsahovať podrobný rozpis prác, materiálu, nákladov na vykonanú prácu a dohodnutý harmonogram.

Ako si vybrať tú najlepšiu stolársku firmu? 

Vždy si vyberajte spomedzi spoločností s dobrou reputáciou a najlepšími recenziami. Dajte si záležať aj na tom, aby s vami jednali priamo, ústretovo, a aby ich komunikácia bola vždy na profesionálnej úrovni nech ide o malého súkromného stolára alebo veľkú firmu so zvučným menom. 
Od firiem s ktorými komunikujete si vždy vyžiadajte fotografie ukončených prác a projektov, na ktorých v minulosti pracovali. 

Ak budete musieť novej kuchyni prispôsobiť miesto prívodu vody alebo elektrinu, dbajte na to, aby informácie medzi poskytovateľmi týchto úprav a návrhom novej kuchyne boli v súlade. Vyhnete sa tak možným komplikáciám, kuchyňu budete mať hotovú v požadovanom čase a nebudete musieť investovať ďalšie peniaze, s ktorými ste v pôvodnom pláne nepočítali. 

Ako veľmi môžem do návrhu zasahovať? 

Aj keď sa vám to môže zdať ako banalita, nájdenie vhodnej stolárskej firmy a dizajnéra, s ktorým si budete rozumieť, môže mať zásadný význam. Po prediskutovaní vašich požiadaviek, zvážení toho, čo je a nie je možné realizovať v rámci priestoru a financií, ktoré máte dostupné, firma vypracuje podrobný prehľad a plán. Majte jasno v tom, čo si v kuchyni želáte a čo naopak vyslovene nechcete. Nebojte sa pýtať na detaily, ale aj na veci, ktoré sa vám zdajú samozrejmé. Čím viac podnetov budete mať vo fáze návrhu, tým lepšie. 

Tipy pre kuchyne na mieru. 

Kuchynská linka a úložné priestory spolu musia hrať či už ide o farbu ale aj materiál. 

Ak je to možné, vezmite si domov vzorky materiálov, aby ste sa na ne pozreli vo svetle miestnosti. Pokiaľ idete prerábať aj podlahu, pokúste sa mať vzorku aj z nej a prirovanajte ju k materiálom, z ktorých bude váš budúci nábytok na mieru či spolu ladia. Skvelým tipom ako oživiť vašu kuchyňu je spraviť lavicové sedenie pod oknom, ktoré môže byť alternatívou k barovému sedeniu. Vašu kuchyňu môžete oživiť tapetou či dekoratívnou omietkou, ktoré priestoru dodajú úplne iný nádych. Snažte sa, aby kuchynské usporiadanie malo hlavu a pätu. Umývadlo, hrnce, riad či príbory by mali byť strategicky rozmiestnené.  

Rovnako tak chladnička, sklad suchých potravín, varná doska, rúra na pečenie, panvice a riad by mali byť umiestnené v „prípravnej oblasti “, ale pamätajte na to, aby ste umývadlo neumiestnili príliš ďaleko od varnej dosky. Zvážte, na čo sa budú špajzy a technické miestnosti využívať a aké bude ich rozloženie. V kvalite vstavaných spotrebičov nerobte žiadne kompromisy a pracovné plochy sa snažte uchovať čisté a priestranné, aby ste tým, vytvorili priestor pre všetko od kuchynských robotov až po pekáče či mixéry. 

Ako dlho trvá naplánovanie, návrh a inštalácia kuchyne na mieru? 

Nechajte si časový priestor aj niekoľko mesiacov. Je chybou urýchliť proces plánovania, ktorý často trvá dlhšie ako vytváranie a inštalácia kuchyne. Pre rýchly a bezchybný priebeh by mali všetci dodržiavať časy dodania, aby ste tak predišli tomu, že vaša nová kuchyňa bude zhotovená s oneskorením.

Čo sa stane, ak sa niečo pokazí? 

Pamätajte na to, aby ste si uschovali všetky doklady (návrhové brožúry, ponuky, plány a pokladničné bloky či faktúry), takže ak sa po vybavení vašej kuchyne vyskytnú nejaké problémy, dá sa to vyriešiť priateľsky.

Pred dokončením nevyplaťte celý zostatok a ak je to možné, plaťte kreditnou kartou, pretože vám to dá ďalšie práva, ak narazíte na problémy neskôr. Záruky na kuchyňu sa líšia, preto stojí za to vopred si overiť záručné podmienky u jednotlivých spoločností. Ak chcete získať cenovo dostupnejšiu alternatívu, obráťte sa na predajcov a kuchynské spoločnosti, ktoré môžu prispôsobiť existujúce modely vašej predstave. Aj keď to nie je striktne na mieru, nábytok je stále vyrobený na objednávku a častokrát sa môže podobať vašej predstave takmer dokonale.

Materiály

Rozhodovanie o materiáloch zväčša býva najťažšou časťou renovácie. Pri výbere produktov a materiálov je dôležité mať dobrý prehľad o tom, čo je k dispozícii, aby ste sa uistili, že sú pre vás tou najlepšou voľbou. V dnešnej dobe je na trhu nespočetne veľký výber dvierok, pracovných  dosiek, úchytiek. 

DVIERKA 
Melamínové dvierka a panely sú nákladovo priateľským riešením, sú nenáročné na údržbu a poskytujú širokú škálu riešení povrchových úprav. Melamín je olemovaný a priamo nalepený na dosku MDF. K dispozícii je v prevedení matnom, lesklom, vysokolesklom a drevenom. Ak hľadáte bezproblémový moderný dizajn s plochým profilom dvierok, mohla by to byť tá správna voľba pre vás. 

Polyuretán je kvalitná lakovaná povrchová úprava dvierok a výplní a je najčastejšie používaným typom laku na dvierka. Možnosti sú nekonečné, od moderného profilu bez úchytov, až po dvierka v retro štýle. Výber farieb je tiež neobmedzený, čo vám umožní dokonale ladiť so zvyškom vášho interiéru. K dispozícii sú ploché, saténové a vysoko lesklé povrchové úpravy. Rovnako ako v prípade laku na auto, musíte aj s polyuretánom byť trochu obozretnejší a opatrnejší. 

Akryl je ďalšia alternatíva pre dvierka s vysokým leskom. Je odolný voči teplu a vlhkosti. Je to jediný typ prevedenia, ktorý dvierka chráni proti UV žiareniu a zabraňuje tak pred vyblednutím farieb a nepraskaniu, neštiepi sa ani neodlupuje. Tento produkt sa veľmi ľahko čistí a udržiava. 

Dosky Fenix NTM Je super matný nanotechnologický materiál s nízkou odrazivosťou svetla, technológiou proti zanechávaniu odtlačkov prstov a veľmi príjemným jemným materiálom na dotyk. Pomocou nanotechnológií je tento typ dosiek odolný voči všetkým povrchovým škrabancom. Je to ideálna voľba pre tých, ktorí chcú matnú čiernu skrinku bez neustáleho čistenia odtlačkov prstov. 

Drevená dyha je tenká vrstva prírodného dreva jednotnej hrúbky, ktorá je vyrábaná rezaním alebo rotačným lúpaním a je nalisovaná na panel MDF. Najčastejšie sa vyrábajú vzory rezané do koruny. Dýha je nákladnejšia a ekologickejšia ako použitie masívneho dreva. Je to jednoduchý spôsob, ako dodať priestoru teplo a príjemnú textúru. 

DOSKY 
Výhodou laminátu je jeho nízka cena, odolnosť a nenáročnosť na údržbu. Existuje v nespočetnom množstve prevedení dizajnu a farieb. 

Kamenné dosky sa často používajú v kombinácií brúseného prírodného kameňa a polymérnych živíc. Je to bezúdržbová a nákladovo efektívna alternatíva k prírodne tvarovaným kameňom, akými sú žula či mramor. K dispozícii sú zväčša v rôznych hrúbkach od tenkých 12 mm a štandardných 20 mm a 40 mm až po 60 mm, 80 mm a 100 mm hrubých s použitím skosených hrán. Existuje obrovská škála vzorov a farieb, ktoré dajú vašej kuchyni kreatívny nádych. 

Medzi prírodný kameň sa radí prírodne tvarovaný a lomený mramor, žula a kremeň. Výber medzi mramorom a žulou závisí od estetických efektov, ktoré chcete dosiahnuť, a od toho, akému častému a intenzívnemu využívaniu bude kameň vystavený. Aj keď sú oba typy ťažené zo zeme, vzájomne sa veľmi líšia. Najväčší rozdiel medzi mramorom a žulou je ich pórovitosť, mäkkosť a životnosť. Mramor je najelegantnejší a najluxusnejší z kameňov, je dosť mäkký a pórovitý. Na druhej strane žula pochádza z roztavenej magmy a je mimoriadne odolná a funkčná. 

Recyklované drevo dodá vášmu priestoru štýl, teplo a textúru, pričom je šetrné k nákladom a životnému prostrediu. Regály a ďalšie kusy nábytku sú často vyrobené z recyklovaného tvrdého dreva, aby vytvorili odolné kúsky, ktoré s trochou lásky a starostlivosti vydržia celý život. 

Doska z nerezu sa najčastejšie používa v profesionálnych kuchyniach, avšak stávajú sa čím ďalej tým viac populárnymi aj ako povrchová doska kuchyne domácnosti. Domácnosti dodáva viac priemyslového vzhľadu, vzhľad je však možné zjemniť správnou kombináciou skriniek. V zásade sú nezničiteľné a vydržia celý život.

ZÁSTENA
Dláždené zásteny sú opäť v móde. Vďaka úžasnej škále výberu dlaždíc, ktoré sú dnes k dispozícii, je tak veľmi jednoduché zvoliť si tie vhodné práve pre vás. Ich výhodou je nielen to, že vyzerajú fantasticky a dodávajú priestoru štýlový vzhľad, ale je odolný voči teplu, nákladovo efektívny a ľahko sa udržuje. 

Maľované sklo sa v priebehu rokov stalo veľmi obľúbenou voľbou kvôli svojmu modernému vzhľadu. Sklá je možné vymaľovať ľubovoľnou farbou alebo potlačiť obrázkom podľa vášho výberu, takže možnosti sú nekonečné. Môžete tiež nalepiť tapetu za priehľadné sklo, a získate tak krásny a jedinečný prvok. Sklá sú tiež tvrdené, a preto sú voči otvoreným plameňom odolné. 

Hitom sú aj zrkadlové zásteny! Zástena sa vyrába z tvrdeného zrkadla, takže je odolná voči otvorenému plameňu, ako napríklad za varnou doskou. Je to vhodnou voľbou v prípade malého priestoru, opticky tak zväčší malú kuchyňu. 

Kremeň je veľmi univerzálnym materiálom, preto je kombinovateľný s rôznymi prvkami a vytvára krásny moderný vzhľad. Kremeň nie je odolný voči teplu, preto ho nemožno použiť za otvoreným zdrojom tepla, ako je plynová varná doska, naopak je možné ho použiť za elektrickým zdrojom tepla. 

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS