Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Výroba nábytku

Najmite si skúseného odborníka na výrobu nábytku z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Výroba nábytku

Potrebujete službu z oblasti výroba nábytku? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na vizualizáciu, výrobu a montáž nábytku na mieru. Cena nábytku na mieru sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náklady na dopravu a morenie a lakovanie nábytku, ktoré vám poskytne niektorý z našich 16042 stolárov v danej kategórií

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Výber správneho stolára pre výrobu nábytku

Pri výbere správneho stolára musíte myslieť na niekoľko dôležitých otázok. V tomto článku vás nimi prevedieme krok za krokom. 

Vyberte si niekoho, kto má veľa konkrétnych skúseností. Je dôležité, aby ste si vybrali živnostníka, ktorý má dostatok skúseností s vykonávaním vašich povolaní. Čím konkrétnejšia bude skúsenosť stolára, tým viac je pravdepodobnejšie, že bude schopný rýchlo a efektívne zvládnuť vzniknuté problémy. Živnostníci sa môžu inzerovať ako stolári či tesári alebo aj nábytkári. Aj keď sa tieto profesie prekrývajú a týkajú sa predovšetkým práce s drevom, existujú rozdiely. 

Stolár tradične vytvára drevené konštrukcie domu, ako sú okenné rámy, dvere a schodiská, a pracuje na nich mimo staveniska. Tesár je niekto, kto inštaluje tieto prvky a pracuje na ich opravách a údržbe. Stolár sa zvyčajne považuje za zručnejšiu rolu v práci s jemným nábytkom a inými drevárskymi výrobkami. Mnoho remeselníkov bude mať kvalifikáciu ako stolári, zatiaľ čo väčšie firmy často zamestnávajú obe povolania.

Tomáš je stolárom už 17 rokov a na Wilio má viac ako 220 hodnotení s pozitívnou spätnou väzbou. Vysvetľuje: „Niektorí ľudia si najmú údržbára, aby položili svoje drevené podlahy, s úmyslom znížiť náklady na projekt. Avšak niekto, kto nie je stolárom, nemusí vedieť, koľko miesta ponechať na prirodzenú expanziu, ktorá nastane, čo môže spôsobiť ďalšie neočakávané problémy. Údržbári tiež nemusia rozumieť tomu, ako rôzne podmienky ovplyvňujú to, ako položiť rôzne podlahy. 
V rámci stolárskej profesie sa tiež oplatí nájsť niekoho, kto má veľké skúsenosti s vykonávaním konkrétneho druhu práce, ktorú máte na mysli. Takže napríklad so mnou - kuchyne nejako zvlášť nerobím. Je to preto, že rád robím prácu od začiatku do konca - od prvého okamihu, keď vojdem do nehnuteľnosti, som tam až do konca. Nemám rád preskakovanie pracovných príležitostí - čakanie na dodanie a vybavenie iných vecí alebo na to, že svoje čosi urobia aj iné remeslá. Avšak sú chlapci, ktorí sú úplne pripravení na robenie kuchýň - to je to, čo robia - a povedal by som, že určite vedia, čo robia a robia to dobre.“ 

Získajte cenovú ponuku zdarma.Prostredníctvom platformy Wilio vám pomôžeme stretnúť profesionálnych tesárov a stolárov vo vašom okolí a získate skutočné ponuky už dnes. Okrem prečítania spätnej väzby živnostníka Wilio si prečítajte fotografie relevantnej práce, ktorú vykonali. Pokiaľ je to možné - a najmä ak je vaša práca veľká alebo drahá - skúste sa porozprávať s jedným alebo dvoma z ich predchádzajúcich zákazníkov. Dobrý živnostník by vás mal rád skontaktovať s jeho predchádzajúcimi klientmi. Pomôže vám to posúdiť kvalitu ich práce. Kladenie týchto kľúčových otázok by tiež mohlo pomôcť: Dodržal obchodník svoju pôvodnú ponuku alebo sa náklady stupňovali? Bolo ľahké ho kontaktovať, keď to bolo potrebné? Dokončil dielo v pôvodnom časovom rámci? Pokazilo sa niečo a ako to riešil živnostník? Dbal popri prácu na ochranu vášho majetku a urobil si po práci poriadok?  

Spýtajte sa na použité materiály vopred. Ak sa rozhodujete, ktorého stolára si prenajmete na veľký projekt (napríklad podlahy vášho domu), uistite sa, že všetci poskytujú vzorky materiálov, ktoré použijú, aby ste si ich mohli prezrieť a ohmatať. Napríklad „masívna dubová podlaha“ má mnoho tvarov, hrúbok a farieb - a to by vám malo pomôcť vyradiť z vášho výberu kohokoľvek, kto plánuje ušetriť peniaze použitím menej kvalitných materiálov. Hneď na začiatku procesu stojí za to diskutovať o tom, kto aké materiály používa a odkiaľ ich získava. Karol, je členom Wilio od roku 2018 a na stránke má takmer 300 hodnotení s pozitívnou spätnou väzbou. Vysvetľuje: „Pokiaľ ide o základné stolárske materiály - napríklad drevo -domáci by ich rozhodne nemali kupovať sami, ani železiarsky tovar. Pretože kvalita vecí v bežnom obchode je často minimálna. Na druhej strane ako stolár zriedka kupujem to, čo nazývam „výberové“ materiály - ozdobné kúsky, ako je hotové kuchynské vybavenie a kľučky dverí, ktoré každý vidí. Mnoho ľudí si veľmi obľúbi štýl a chcú si ich zaobstarať sami. 

Karol je tesárom už 12 rokov a má fantastickú spätnú väzbu od zákazníkov spoločnosti Wilio. Vysvetľuje, že včasné rozprávanie o materiáloch môže majiteľovi domu tiež ušetriť veľa peňazí: „Pokiaľ ide o materiály, niektorí ľudia si chcú kúpiť svoj vlastný, čo je v poriadku. Vždy by som vám však navrhol, aby ste so stolárom viedli rozhovor už skôr, aby ste zistili, aké sú vaše možnosti. Napríklad sa vždy pokúsim odporučiť najlacnejšie miesta, kam môžete vyraziť nakupovať kvalitné veci. Existujú niektoré obchody, ktoré bežná verejnosť nemôže používať - iba obchodníci - takže ak tieto obchody majú zásoby vecí, ktoré chcete, mohol by som navrhnúť, aby som tam nakupovali, s využitím mojej zľavy, ktorú ako živnostník mám.“

Získajte podrobnú cenovú ponuku od každého obchodníka, o ktorom uvažujete. Každý stolár, ktorý navštívi vašu domácnosť, by mal vypracovať cenovú ponuku, ktorá rozdelí všetky potenciálne súvisiace náklady. To znamená prácu a materiál, ale aj akékoľvek ďalšie výdavky, ako je likvidácia odpadu alebo náklady na prenájom lešenia. Ako zdôrazňuje Wilio tesár David, je dôležité ubezpečiť sa, že ste spokojní s tým, ako vám stolár ponúkne ponuku. Každý dáva ponuky trochu iným spôsobom,“ hovorí. „Napríklad pri malých prácach obvykle pošlem svoje ponuky ako správy potenciálnym klientom. Takto som vždy mal záznam v telefóne - moju ponuku a ich odpoveď, ktorá to akceptuje. Udržuje veci skutočne jasné. Vždy však najskôr požiadam zákazníka, aby som sa uistil, že je v poriadku, keď takto ohodncujem prácu. 

Nikdy neplaťte vopred. Jakub je zručný tesár. Členom Wilio je od roku 2018, má veľa vynikajúcich ohlasov a je kvalifikovaný ako stolár a tesár. Ako vysvetľuje, spôsoby, ako si tesári účtujú čas, niekedy závisia od typu projektu: „Ak má niekto pre mňa veľa menších prác, účtujem si za pol dňa, niekedy aj za celý deň. Funguje to lepšie, ako si účtovať každú malú prácu zvlášť. Pokiaľ ide o materiály, zahrniem do toho materiály v hodnote až od 20 eur- veci ako skrutky, silikóny, lepidlá a zátky.“
Nikdy by ste nemali platiť celú sumu, kým nie je práca dokončená a kým ste ju neskontrolovali: Najmä pri malých prácach - kde sú malé alebo žiadne výdavky na materiál - vždy, keď je práca dokončená, až vtedy by mal tesár prijať platbu za odvedenú prácu. „Ani pri nástupe na veľké pracovné miesta by som nikdy nezobral viac, ako sú náklady na materiál. Pretože mám pocit, že viem, čo robím, som si istý, že ľudia budú mojou prácou a hotovým projektom spokojní. Ak mám byť úprimný, myslím si, že sú to ľudia, ktorí robia chyby, možno sa od vás budú chcieť pokúsiť získať čo najviac peňazí na začiatku - pretože vedia, že ak urobia chybu, majiteľ domu nebude chcieť platiť celú sumu potom,“ vysvetľuje tesár David. 

Opýtajte sa na profesionalitu odborníka. Mnoho úloh pri renovácii domu, ako napríklad kuchynské vybavenie, sa zameriava hlavne na stolárske práce, ale zahŕňa aj ďalšie práce, ako je napríklad opätovné omietanie alebo elektrické zapojenie. Ak váš projekt spadá do tejto kategórie, opýtajte sa potenciálnych tesárov, ako to plánujú riešiť. Ak má stolár sieť dôveryhodných elektrikárov, štukatérov a podobne, s ktorými zvyčajne pracuje, môže to uľahčiť celý priebeh procesu. 

Ako vysvetľuje tesár Karol, má sieť dôveryhodných kontaktov na živnostníkov, ktorých povolal, aby s ním spolupracovali na projektoch: „S niektorými rovnakými ľuďmi - špecializovanými živnostníkmi - pracujeme už dlho. Všetci vychádzame veľmi dobre, verím im, môžem sa na nich stopercentne spoľahnúť a sú milí k zákazníkom!“ Andrej medzitým zvolil trochu iný prístup a sám vykonáva veľa menších úloh. „Ak máte viac zručností, môže to byť naozaj užitočné. V prvom rade som stolár, ale som tiež viac zručný, pretože som predtým pracoval na ministerstve obrany a absolvoval som niekoľko rôznych školiacich kurzov. Veľmi často sa hodí, ak môže stolár vykonávať aj úlohy spojené s hlavným projektom. Napríklad, ak chcete vybaviť kuchynské pracovné dosky, zvyčajne to budete chcieť potom kachličkovať. Ak teda máte stolára, ktorý zvládne aj obklady, nemusíte do práce zapojiť niekoľko rôznych ľudí. Kľúčovým bodom dobrého tesára je len to, aby bol úprimný v tom, akú inú prácu dokáže robiť. Veľa ľudí, keď začína, tvrdí, že dokáže veľa vecí, no a potom sa dostanú do trocha zmätku,“ dodáva skúsený tesár. 

Spýtajte sa na kvalifikáciu. Existuje veľa dobrých tesárov, ktorí nemajú žiadnu odbornú kvalifikáciu. Mnohí toto povolanie vykonávajú celý život alebo sa učili ako učni. Avšak mať príslušnú stolársku kvalifikáciu  je ďalším znakom toho, že odborník berie svoju profesiu vážne. Niektorí stolári sú členmi profesionálnych obchodných združení. Každá asociácia má členov živnostníkov podľa iných štandardov, takže stojí za to presne skontrolovať, aký druh členstva niekto vlastní a čo to znamená z hľadiska školenia alebo skúseností. 

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS