Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Výškové práce

Hľadáte lezca na výškové práce? V tejto kategórii máme 17541 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

40162 profesionálov na Slovensku

71872 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Výškové práce

Potrebujete službu z oblasti výškové práce? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na čistenie a stavebné práce vo výške, pílenie stromov, opravu zatekania a montáže. Cena prác vo výške sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: non-stop servis či čistiaca technika, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17541 výškových pracovníkov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

40162 profesionálov na Slovensku

71872 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Poskytovatelia

17541 poskytovateľov vo vašom okolí

Ivan P.

Firma
Banská Bystrica
4,9

Maliarske práce, maliar

Mladý šikovný stavbár mám skúsenosti z viac odborov. Ale hlavne Maľovanie, tapetovanie, ( školenia HELA) zateplenia fasád, striech, práca s...Zobraziť viac

Mladý šikovný stavbár mám skúsenosti z viac odborov. Ale hlavne Maľovanie, tapetovanie, ( školenia HELA) zateplenia fasád, striech, práca s sadrokartónom ( certifikát od isoveru a rigips) drobné úpravy elektriny (paragraf 21) kompletné prerábky jadier bytov a domov. Obkladanie keramické obklady, laminátový obklad, pokládka zámkovej dlažby. A mnoho iného, žiadna stavebná práca nie je pre nás problém. Máme za sebou viac ako 60 projektov.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Peter S.

Firma
Bratislava
4,8

Maliarske práce, maliar

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie...Zobraziť viac

37 ročný, flexibilný mladý muž,zo 14 ročnými skúsenosťami zo zahraničia,stavebnou priemyslovkou, certifikáty na zateplovanie (domov, bytov), rekonštrukcie podkroví, kompletné rekonštrukcie bytov, domov,maľovanie a natieranie, špecializácia a certifikáty na štukove omietky (caparol)z dodržiavania všetkých technologických postupov a patričných vyhlášok.Teším sa na vašu spoluprácu

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Branislav H.

Firma
Bratislava
4,7

Pokládka dlažby a obkladov

Viac ako 20 rocne skusenosti s rekonstrukciami a upravou interierov a exterierov Kreativny pristup Kvalita

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Robo S.

Firma
Senec
4,6

Murárske práce, murár

Stavba ekologických a pasívnych domov, drevostavby, murovanie z kameňa, domy na kľúč, rekonštrukcie domov a bytov. Výškové práce horolezeckou technikou.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Matúš C.

Živnostník
Holice
4,5

Maliarske práce, maliar

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj...Zobraziť viac

Dobrý deň, volám sa Matúš Csölle, zaoberám sa s prerábkami a s komplexnými stavebnými prácami. Robíme maliarské, aj murárske, aj izolatérske, aj montérské a aj podlaharské práce. Žiadna práca pre mňa nie je príliš veľká ani malá. Mám 7 ročnú skúsenosť. V prípade záujmu ma kontaktujte telefonicky. Ďakujem!

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Vladimír Š.

Firma
Nitra
4,3

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Sme Stavebno obchodna spoločnosť zaoberajuca sa komplexnymi službami pre byvanie.Vykonavame stavby a rekonstrukcie na kluč ale aj jednotlive služby samostatne...Zobraziť viac

Sme Stavebno obchodna spoločnosť zaoberajuca sa komplexnymi službami pre byvanie.Vykonavame stavby a rekonstrukcie na kluč ale aj jednotlive služby samostatne ale vzdy na kluc (dodanie služby od zadania az po odovzdanie vratane vsetkych potrebnych ukonov a komponentov pre kompletne zrealizovanie) zadajte nam požiadavku a my sa postarame o všetko.

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt

Jaroslav B.

Živnostník
Záhorská Ves
4,2

Rekonštrukcia bytu, prerábka bytu

Som živnostík pracujem v oblasti murarčiny som skúsený mam aj zamestnancov zoberiem všetku prácu ohľadom muračiny beriem prácu v exteriéri...Zobraziť viac

Som živnostík pracujem v oblasti murarčiny som skúsený mam aj zamestnancov zoberiem všetku prácu ohľadom muračiny beriem prácu v exteriéri aj interiéri

Overený
Certifikovaný
TOP Poskytovateľ
Zadať dopyt
Zobraziť viac
Užitočné informácie

Čo pozrebujete vedieť

Otázky a odpovede

Je potrebné aby som zabezpečil náradie či iné vybavenie?

Nie. Keďže sa výškové práce radia medzi vysokošpecializované činnosti, je potrebné, aby bola používaná certifikovaná technika. Či už ide o horolezecké vybavenie alebo tlakový čistič, vždy by mal kvalifikovaný pracovník disponovať všetkými potrebnými pomôckami.

Ako dlho trvajú jednotlivé práce?

Výškové práce obsahujú širokú škálu činností, ktoré vyžadujú použitie rôzneho vybavenia. Preto pokiaľ hovoríme o úkonoch akými sú pomoc pri montáži klimatizačných jednotiek, či malých opravách, môžu činnosti tohto druhu trvať pár hodín. V určitých prípadoch iba niekoľko desiatok minút. Na druhú stranu, ak je však potrebná rekonštrukcia fasády veľkého objektu, práce môžu trvať rádovo niekoľko týždňov až mesiacov. Dôležitým faktorom je taktiež spôsob akým budú jednotlivé úkony vykonávané. Na miestach kde je možné použitie vysokozdvižnej plošiny môžu byť činnosti vykonávanie rýchlejšie, ako s použitím horolezeckej techniky. V prípade kedy je použitá plošina, však hovoríme o finančne nákladnejšom spôsobe v porovnaní s horolezeckou technikou. Preto je dôležitým faktorom, ktorý vplýva na rýchlosť vykonanej práce cena.

V akom časovom predstihu je potrebné výškové práce cez Wilio objednať?

Ako bolo spomenuté, medzi výškové práce sa radí pomerne široká škála rôznych činností vykonávaných vo výške. Preto i v tomto prípade záleží na tom o aký typ úkonov ide. Bežne vykonávané drobné opravy a montáže realizované za pomoci horolezeckej techniky si vyžadujú pomerne krátku prípravu. Zároveň je to činnosť, ktorú ponúka takmer každý poskytovateľ výškových prác. Preto nájsť odborníka, ktorý je schopný takúto prácu vykonať nebude zložité a vo väčšine týchto prípadov tak bude možné službu realizovať do týždňa od jej samotného objednania prostredníctvom Wilio. Ak však napríklad potrebujete pomocou vrtuľníka preniesť ťažké bremeno s dohľadom certifikovaných výškových pracovníkov, budete si musieť na takúto službu počkať. V určitých prípadoch aj viac ako mesiac. Dôvodom je pomerne úzka škála spoločností, ktoré by disponovali takouto technikou, a taktiež fakt, že príprava na takýto prevoz si vyžaduje veľa času.

Kedy je potrebné objednať výškové práce cez Wilio? 

Prácu vo výškach a nad voľnou hĺbkou môžeme najjednoduchšie definovať ako pohyb, prácu či inú činnosť osoby, pri ktorej je daná osoba ohrozená pádom, prepadnutím alebo zosunutím z výšky alebo do hĺbky. Výškové práce zahŕňajú všetky činnosti, ktoré sú vykonávané na ťažko dostupných miestach vo výške. Medzi hlavné činnosti patrí oprava fasád, balkónov, komínov, pílenie stromov, rôzne spôsoby čistenia a mnoho ďalších.

Najčastejšie sú výškové práce využívané na miestach, ktoré nie sú prístupné a na ich dosiahnutie je potrebné využitie špeciálnej techniky. Veľká väčšina takto vykonávaných prác je realizovaná za pomoci horolezeckej techniky. Výhodou takto zvoleného druhu práce je jej cena a dostupnosť. Na Wilio si navyše môžete vybrať z viacerých ponúk od rôznych poskytovateľov. 

Typické práce vo výškach

Štandardne poskytované výškové práce je možné rozdeliť do piatich základných skupín:

Čistenie a údržba

Medzi najčastejšie činnosti, ktorým sa venujú výškoví pracovníci patrí práve čistenie a údržba. Umývanie okien, okenných rámov a parapetov je z hygienického hľadiska odporúčané dvakrát ročne. Preto je možné predovšetkým na administratívnych budovách pravidelne vidieť pracovníkov, ktorí pomocou horolezeckej techniky zabezpečujú čistenie hladkých plôch. Výškové čistiace práce sa ešte donedávna spájali iba s polyfunkčnými, či administratívnymi objektami, no v posledných rokoch pozorujeme výrazné zvýšenie dopytu po týchto službách. Tento nárast je spôsobený zvyšujúcim sa počtom obytných domov, ktoré presahujú štandardnú výšku, alebo majú veľkoplošné okná. 

Čistenie fasád je taktiež čoraz využívanejšou službou. Tu sa používa predovšetkým hĺbkové čistenie vysokotlakovým vodným lúčom, vďaka čomu je možné odstrániť usadený prach a ďalšie nečistoty spôsobené smogom a sadzami.

V neposlednom rade sem patrí čistenie stien a stropných konštrukcií pomocou vysávania. Cieľom takéhoto čistenia je znižovanie prašnosti vo výrobných a skladových halách.

Rekonštrukcie fasád

Pri rekonštrukcii fasády je potrebné dodržať všetky kroky, aby bola zabezpečená dlhá trvácnosť a kvalita vykonanej práce. Na začiatku sa odstraňujú nestabilné časti fasády, aby bolo možné tieto miesta umývať pod vysokým tlakom vody. Fasáda býva často znečistená prachom, najmä v miestach, kde sa nachádza blízko frekventovanej cesty. Plesne a riasy sa nemenej často vyskytujú na fasádach, predovšetkým na severnej strane, resp. miestach kde nie je priamy zásah slnka. 

Po vyčistení fasády je možné nanášať náter. Tu je veľmi dôležité nanášanie penetračného náteru, ktorý fasádu spevní a zabezpečí lepšiu prilnavosť farby. Následne je možné pristúpiť k samotnému náteru s ohľadom na murivo a omietku. 

Servis komínov

Neustále pôsobenie poveternostných podmienok, spôsobuje výkyvy komínov, následkom čoho dochádza k degradácií materiálu rôznych jeho častí a plášťa. Zlá dostupnosť na jednotlivé miesta zapríčiňuje veľmi zlý stav komínov. Ďalší faktor, ktorý negatívne vplýva na stav jednotlivých častí je vlhkosť. Tá pôsobí na železnú výstuž železobetónovej konštrukcie, následkom čoho vzniká korózia. Zväčšuje svoj objem, čo spôsobuje praskanie a odlupovanie betónových častí. Týmto sa zvyšuje riziko ohrozenia ľudí, či poškodenia majetku pod komínom. Pomocou horolezeckej techniky je možné dostať sa tak na inak neprístupné miesta. Tam môžu odborníci vykonávať všetky činnosti spojené s opravami a ošetrovaním povrchu.

Okrem úprav povrchu sa využívajú výškové práce na komínoch taktiež na osadenie leteckého osvetlenia a jeho opravu, či nanášanie náteru leteckého značenia. 

Orezávanie a výrub stromov

Výrub a orezávanie stromov vykonávajú školení arboristi, ktorí majú znalosti v oblasti stromov a zároveň kvalifikáciu na práce vo výškach. Medzi základné činnosti, ktoré spadajú do tejto kategórie sa radia:

●    Orezávanie a výrub stromov za pomoci stromolezeckej techniky,
●    presvetlenie koruny stromu,
●    vyhodnocovanie zdravia stromu,
●    stabilizovanie rizikových stromov

Montážne a stavebné práce

Na miestach, kde nie je možné použitie vysokozdvižnej plošiny sa vykonávajú montážne a stavebné práce za pomoci horolezeckej techniky. Medzi montážne práce ku ktorým sa prizývajú výškoví pracovníci sa radia inštalácia bleskozvodov, odkvapových systémov, či reklamnych prvkov. Stavebné činnosti predstavujú stavby vysielačov, stožiarov, komínov a mnoho iných. 

Výbava výškového pracovníka

Široká škála činností, ktoré môžu byť poskytované výškovými pracovníkmi si vyžaduje množstvo techniky, ktorá je na to potrebná. Variácie poskytovaných služieb sú rôzne. Dalo by sa však povedať, že existuje určitý segment vybavenia, ktoré by každý výškový pracovník mal mať. Sem patrí najmä horolezecká technika, ktorá obsahuje ochranné pomôcky a zlaňovaciu a horolezeckú výstroj. Pomocou nej je možné vykonávať veľké množstvo čistiacich, stavebných a montážnych prác. 
Vysokozdvižné plošiny sa radia medzi technické stroje, ktoré sú používané najmä výškovými pracovníkmi. Použitie týchto strojov je vhodnou voľbou, v prípadoch kedy je potrebná montáž a úprava vo výrobných halách a skladoch, či oprava a výmena pouličného osvetlenia. 

Pri určitých typoch výškových prác sa výnimočne využíva i vrtulník. Najmä v prípade samotnej nákladky a výkladky ťažkého tovaru zohrávajú dôležitú úlohu kvalifikovaní pracovníci. Pred samotným naložením tovaru je potrebné, aby títo odborníci zabezpečili miesto, tak aby bolo vhodné na nakládku tovaru. Následne zabezpečujú upevnenie tovaru, aby minimalizovali riziko vzniku poranenia iných osôb, či škôd na majetku. Častokrát býva v takýchto prípadoch prizvaná polícia, keďže takýto presun bremena občas vyžaduje uzavretie jednotlivých úsekov ciest. 

Keďže ide o jedno z najrizikovejších povolaní, okrem technického vybavenia je nevyhnutnosťou každého výškového pracovníka absolvovanie certifikovaného školenia BOZP so zameraním na prácu vo výškach. Účastníci školenia sa oboznámia s technikou lanového prístupu, výstupu, zostupu, zlanenia, techniky evakuácie, práce na strechách, stožiaroch či nácviku prvej pomoci. Takýto kurz zvyčajne trvá 5 dní a jeho cena sa pohybuje od 250€. 

Tipy a triky

V prvom kroku by ste si mali porovnať jednotlivé ponuky, ktoré dostanete od poskytovateľov na Wilio. Rozhodujúca nemusí byť len cena, ale tiež hodnotenia od predošlých zákazníkov. Pamätajte na to, že takúto službu by ste si mali objednať s dostatočným časovým predstihom. Keď už máte dohodnutý termín a rozsah prác, nemusíte zabezpečovať žiadne technické vybavenie. To si jednotliví výškoví pracovníci prinesú sami. Cena týchto služieb sa pohybuje od 12€/hod.