Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Výťah

Hľadáte výtahového technika na výťah? V tejto kategórii máme 17203 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

40273 profesionálov na Slovensku

72207 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Výťah

Potrebujete službu z oblasti výťah? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na výrobu, modernizáciu a servis výťahov. Cena zdvižných zariadení sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: non-stop havarijná služba a pozáručný servis, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17203 odborníkov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

40273 profesionálov na Slovensku

72207 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Často kladené otázky a odpovede k rezidenčným domovým výťahom

Koľko to bude stáť?

Konečné inštalované náklady na výťah majú vplyv na veľa faktorov. Nižšie sú uvedené niektoré parametre, ktoré zohľadňujú cenu vášho domáceho výťahu:

-    Počet poschodí (zastávok), ktoré bude výťah obsluhovať.
-    Typ použitého stroja (kompaktný káblový bubon na navíjanie, lanový bubon na navíjanie navijaku, trakcia nad hlavou, hydraulické lano alebo vákuum).
-    Celkový počet stôp, ktoré výťah prejde.
-    Počet dverových otvorov bude v kabíne výťahu.
-    Veľkosť kabíny: štandardná veľkosť (36 palcov x 48 palcov hlboko) alebo väčšie rozmery kabíny.
-    Interiér kabíny: Štandardné alebo voliteľné vylepšenia interiéru kabíny na mieru.
-    Akékoľvek ďalšie možnosti, ako sú vyvýšené kabíny, elektrické brány, elektrické dvere, atď.

Ďalšou veľkou premennou v nákladoch na dokončený projekt je výstavba výťahu. Cena výťahu postaveného v novom dome je zvyčajne minimálna. Cena výťahu postaveného v existujúcom dome sa môže dramaticky líšiť v závislosti od podmienok na stavenisku. Stavebné náklady sa môžu pohybovať od minimálnych až po vyššie ako náklady na výťah.

Aký je rozdiel medzi káblovým bubnom, trakčným, pneumatickým vákuom a hydraulickým pohonom?

Väčšina domácich výťahov používa na presun kabíny z jednej úrovne na druhú káble alebo reťaze, rozdiel je v tom, ako sú tieto káble alebo reťaze poháňané ...

Hydraulické jednotky používajú hydraulický piest alebo zdvihák na stlačenie kábla prepojeného s autom, ktorý pohybuje autom hore a dole pri pomere zdvihu 2: 1. 

Jednoducho povedané, keď sa piest vysunie alebo zasunie o 1 stopu, kabína sa posunie o 2 stopy. Kvôli pomeru zdvihu 2: 1 nie je otvor pre zdvihák potrebný, ako môžete vidieť na niektorých komerčných výťahoch s priamym pohonom. Jednotky navíjacieho bubna jednoducho nechajú oporné káble omotať na veľkej cievke alebo bubne a pohybovať tak výťahom hore a dole.

Pohonné jednotky pohonu používajú na vyváženie hmotnosti výťahu protizávažia. Motor jednoducho posúva závažia nadol, keď auto stúpa cez káble alebo reťaze.

Pneumatické vákuové jednotky používajú silné vákuum na to, aby skutočne vysali výťah cez výťahovú trubicu. Systém využíva mechanické západkové mechanizmy na udržanie výťahu na každom poschodí. Pri zostupe jednotka na niekoľko sekúnd pomocou podtlaku vytiahne jednotku zo západiek, potom výťah iba pláva dole na požadované poschodie.

Ďalšie rozdiely: V minulých rokoch bol veľkým rozdielom medzi typmi strojov pre majiteľov domov to, že hydraulické výťahy ponúkali dve vlastnosti, ktoré iné pohony výťahov nedokázali ... „Núdzové vybitie batérie v prípade výpadku napájania“ a „variabilná rýchlosť pre jemné štarty zastávky “. To sa zmenilo! Dnes sú všetky domáce výťahy štandardne vybavené zariadením na núdzové vypnutie batérie a variabilnou rýchlosťou. Štandardné pohony VVVF (variabilné otáčky s premenlivou frekvenciou) na výťahoch s navíjacím bubnom a hnacím pohonom zmäkčujú rozjazdy a zastavenia ... pocit je takmer totožný s jazdou v hydraulickom výťahu. Aj keď je pohon VVVF na trakčných a navíjacích bubnoch pomerne tichý, hydraulické jednotky sú zvyčajne stále najtichšie. 

Aký druh záruky alebo záruky je k dispozícii?

Väčšina výrobcov bytových výťahov poskytuje dvoj alebo trojročnú obmedzenú záruku na diely.

Aký druh interiérov môžem získať?

Na výber je veľa interiérov. Základné povrchové úpravy výťahov zvyčajne zahŕňajú výber melamínových povrchových úprav alebo nedokončené dýhy z tvrdého dreva, ako je breza, dub, javor alebo jelša.. K dispozícii sú rôzne nádherné vyvýšené kabíny. Váš výber interiéru je všetko z masívneho tvrdého dreva a môže byť číry alebo nedokončený. Medzi druhy dreva patria: dub, čerešňa, orech, mahagón, javor, jelša, jaseň a ďalšie. Na záver - nech je vaším sprievodcom váš vlastný vkus. Ak si vyberiete štandardnú kabínu s nedokončenou dyhou z tvrdého dreva, môžete ju natrieť alebo nafarbiť na ľubovoľnú farbu. Môžete tiež použiť svojho vlastného stolára a pridať architektonické detaily, aby ste si prispôsobili svoj domáci výťah. K dispozícii je tiež moderný vzhľad skla výťahu.

Ako bude vyzerať výťah v mojom dome?

Vonkajšia časť výťahovej šachty zvyčajne vyzerá ako všetky ostatné vnútorné steny a dvere, ktoré doma máte. Okrem tlačidlovej stanice v hale, ktorá bude umiestnená na stene susediacej s kľučkou dverí, a blokovania, ktoré sa nachádza vo vnútri samotných dverí, nebudete môcť povedať, že ide o výťah, kým neotvoríte dvere!

Čo je štandard na výťahu? 

Okrem stavby a prípravy staveniska je všetko, čo potrebujete, aby ste mali bezpečný a funkčný výťah vyhovujúci predpisom (vrátane nákladu, dane z obratu, inštalácie, zapojenia ovládacích prvkov výťahu a poplatkov za povolenie), v cene. Je výlučne na majiteľovi domu, či sú potrebné nejaké doplnky alebo vylepšenia.

Aké doplnkové možnosti k výťahu sa odporúčajú?

Akákoľvek možnosť, ktorú si vyberiete, je na vašom uvážení. Je len na vás, aké možnosti sú pre vás najlepšie, pre váš životný štýl a domáci dizajn. Najdôležitejšie je zabezpečiť, aby veľkosť a vlastnosti výťahu zodpovedali vašim potrebám dnes i v budúcnosti.

Aký veľký musí byť výťah?

Pre štandardný výťah s hĺbkou 36 palcov x 48 palcov (s čistým vnútorným priestorom), so všetkými dverami na tej istej strane, je obvykle potrebný vnútorný hriadeľ s hĺbkou 52 palcov x 56 palcov.

Ako dlho trvá výroba výťahu?

Po uvoľnení jednotky do výroby zaslaním „schválených“ výkresov výťahu späť výrobcovi môže výroba trvať od 4 do 8 týždňov. Niektoré modely so zvláštnou objednávkou môžu trvať dlhšie

Úplné „schválenie“ si vyžaduje, aby vlastník domu alebo dodávateľ / staviteľ a projektový manažér výťahu overili všetky rozmery výťahu a potvrdili všetky vlastnosti a výbery výťahu. Všetky tieto výbery sú zdokumentované na modrých výtlačkoch výťahu, ktoré sa nazývajú „obchodné výkresy“. Potom je „schválenie“ podpísané staviteľom, vlastníkom a projektovým manažérom výťahu.

Ako dlho trvá inštalácia výťahu?

Táto odpoveď závisí od postupu výstavby alebo prestavby vášho domu. Naši inštalatéri môžu často vykonať túto prácu rýchlo, zvyčajne celkom 3 - 5 dní na mieste. Nemusia to však byť po sebe nasledujúce dni, ak zostanú práce na príprave staveniska, ktoré im bránia dokončiť výťah, a potom sa môžu vrátiť neskôr. 

Medzi také príklady patria: zavesené dvere výťahu, nedokončené povrchové úpravy stien alebo elektrická energia a telefónna služba, ktoré nie sú pripravené. Výťah navyše nemožno uviesť do prevádzky, kým nebude skontrolovaný a schválený miestnym alebo štátnym inšpektorom výťahov. Samotná kontrola sa zvyčajne vykonáva na konci stavebného projektu, tesne pred „záverečnou kontrolou“ miestnym stavebným inšpektorom. 

Okrem toho, že bude inštalácia výťahu dokončená, je potrebné vykonať všetky stavebné práce súvisiace s výťahom (napríklad elektrické zariadenia alebo podlahová krytina) alebo práce susediace s výťahovou šachtou, skôr ako naplánujeme kontrolu.

Aká hlboká musí byť jama?

Väčšina domácich výťahov vyžaduje, aby bola jama hlboká 9 ”- 12 ″ - pod hornou časťou suterénu, ale to závisí od štýlu, modelu a značky výťahu. Aj keď príliš hlboká je vždy lepšia ako príliš plytká. 

Akú veľkosť (výťah a / alebo kabína) musí byť výťah pre invalidný vozík?

To skutočne závisí od veľkosti invalidného vozíka. Minimálna odporúčaná veľkosť kabíny je 36 palcov x 48 palcov hlboko. Videli sme však trend, že sa invalidné vozíky v priebehu rokov zväčšovali, takže väčšie sú lepšie, pokiaľ ide o invalidné vozíky. Kód výťahu umožňuje, aby bola kabína veľká až 15 štvorcových stôp. V dnešnej dobe je naša najbežnejšia veľkosť kabíny (bez ohľadu na to, či je na invalidnom vozíku alebo nie) 15 stôp štvorcových, šírka 40 palcov a hĺbka 54 palcov. Pamätajte, že veľkosť výťahu sa bude líšiť podľa veľkosti kabíny, štýlu jazdy, počtu otvorov vo dverách kabíny a miesta, kde sú umiestnené (radové, protiľahlé alebo susedné o 90 stupňov). Nikdy nezačnite stavať bez skutočných výkresov rozloženia. Toto je veľká chyba, ktorú vidíme až príliš často!

Je vyžadovaná strojovňa?

Áno aj nie. Závisí to od ** typu pohonu ** a od vašej konkrétnej situácie ... pre podrobnejšiu odpoveď si prečítajte odpovede na ďalšiu otázku týkajúcu sa strojovní výťahu. 

Aká veľká musí byť strojovňa?

To závisí od typu a vašej konkrétnej situácie ...

** Štandardné výťahy s káblovými bubnovými bubnami so strojom sú zvyčajne umiestnené v najnižšej úrovni po bočnej strane výťahu, ale umiestnenie je tiež veľmi flexibilné a v určitých aplikáciách môže byť umiestnené na druhom alebo dokonca treťom poschodí. Všetko, čo je potrebné pre to, čo nazývame „Compact Side Drive“, je 18 ″ hlboký kryt nazývaný „Machine Build Out“ na jednej úrovni domu.

** Nadzemné stroje, či už sú to lanový alebo ťažný pohon navíjacieho bubna, nevyžadujú „strojovňu“. Vyžaduje sa iba 9 'svetlá výška nad horným pristátím a miesto mimo výťahu na umiestnenie ovládacej skrinky výťahu - zvyčajne v skladovacej alebo technickej miestnosti. Stroj sa pripája k hornej časti vodiacej koľajnice a je možné ho obsluhovať z prístupových dverí, ktoré sa zvyčajne nachádzajú nad vstupnými dverami výťahu.

** Hydraulické výťahy zvyčajne vyžadujú priestor stroja, ktorý je 4 ‘x 4’ a môže byť umiestnený takmer kdekoľvek - zvyčajne suterén alebo garáž (v závislosti od teploty prostredia). Používanie uzamykateľnej čerpacej jednotky a ovládača nám umožňuje umiestniť výťahové zariadenie do skladu alebo technickej miestnosti bez potreby „vyhradenej strojovne“ (za predpokladu, že sú poskytnuté správne pracovné vzdialenosti v súlade s predpismi NEC).

Pneumatické vákuové výťahy nepotrebujú strojovňu. Vyžaduje sa iba 9 'svetlá výška nad horným pristátím s jasným prístupom k vákuovým motorom a ovládaču umiestneným v hornej časti výťahu.

Podmienky miesta, kódy miestnych výťahov a stavebné kódy diktujú požiadavky na priestor stroja. 

Ako potrebujem ohradiť steny, aby podporili výťah?

Požiadavky na rámovanie sa líšia u každého modelu výťahu. Zvyčajne sa do jednej steny výťahu na podporu konštrukcie výťahu pridá blokovanie podpory (napríklad stĺpy LVL). Požiadavky a podrobnosti týkajúce sa blokovania podpory budú poskytnuté s obchodnými výkresmi výťahu.