Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Vývoz žumpy

Hľadáte poskytovateľa na vývoz žumpy? V tejto kategórii máme 17 579 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 659 profesionálov na Slovensku

71 792 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Vývoz žumpy

Potrebujete službu z oblasti vývoz žumpy? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na odčerpávanie fekálií, vysokotlakové čistenie, vývoz a čistenie lapačov tuku. Cena odčerpávania a vývozu septiku sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: havarijná služba, monitoring a kamerovanie potrubia, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17 579 odborníkov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

29 659 profesionálov na Slovensku

71 792 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Vyprázdnenie septiku - prečo by ste to mali robiť, kedy by ste to mali robiť a čo s tým súvisí?

Väčšina z nás teda vie, čo všetko sa týka tankovania septiku. Aj keď sa samozrejme do vášho septiku nedostane iba včerajší obed, existujú aj iné druhy odpadu, ktoré tam tiež skončia. Voda z vašich spŕch a umývadiel, ako aj odpadová voda z vašej umývačky riadu a práčky zvyčajne prúdia aj do vášho septiku, čo vytvára naozaj pekný „kokteil“!

Vyprázdnenie septiku - prečo je to potrebné?

Všetky septiky majú výstup, potrubie, ktoré vedie z nádrže a ktoré zvyčajne prúdi do drenážneho poľa alebo do systému odtoku. Jedná sa o sieť perforovaných alebo štrbinových potrubí, ktoré umožňujú, aby odpadová voda z vášho septiku bezpečne prenikla do zeme bez toho, aby spôsobila znečistenie. 

Samotný váš septik nespracováva odpad, ale separuje ho do troch rôznych vrstiev - atraktívne pomenovaná „spodina“, mierne znesiteľnejšia „separovaná odpadová voda“ a v spodnej časti príjemne označený „kal“. Váš septik opúšťa iba oddelená odpadová voda a smeruje k systému odtoku, ostatné tuhšie látky zostávajú v nádrži. To všetko je potrebné pravidelne vyprázdňovať.

Čo sa stane, ak septik pravidelne nevypúšťate?

Zlé veci. Pokiaľ ste samozrejme už dávno nemali vo svojej záhrade chuť na jedinečný nový vodný prvok. Pravidelné nevyprázdňovanie septiku môže mať za následok niekoľko rôznych problémov - splachovanie toaliet trvá dlhšie, bublanie zvukov vo vašich potrubiach, dokonca aj odpad sa môže vrátiť späť do vášho domu. Môže to tiež znamenať, že z vášho septiku uniká nesprávny druh odpadu do systému nasiaknutia, blokuje ho a núti ho zhromažďovať sa nad zemou. Je to nielen zlá správa pre vás, ale aj zlá správa pre životné prostredie, pretože odpad môže znečisťovať miestne vodné toky.

Kedy by ste mali vyprázdniť septik?

Neexistujú v tejto súvislosti nijaké tvrdé a rýchle pravidlá, ale všeobecne platí, že septik by ste mali vyprázdňovať približne raz ročne. To sa môže líšiť v závislosti od toho, koľko ľudí žije vo vašom dome, a teda koľko odpadu naplní nádrž. Závisí to tiež od toho, či má váš septik primeranú veľkosť pre váš majetok - napríklad ak sa nehnuteľnosť v priebehu času rozšírila, môže sa stať, že septik nebol inovovaný tak, aby zvládol ďalší odpad. Preto je väčšia nádrž, ktorá je nedostatočne využívaná, schopná vyrovnať sa s dlhšou medzerou medzi prázdnymi nádržami, zatiaľ čo poddimenzovanú alebo nadmerne používanú nádrž môže byť potrebné vyprázdňovať pravidelnejšie. Spravidla platí, že vyprázdňovať septik by ste mali raz ročne. 

Čo zahŕňa vyprázdňovanie septiku?

Miestna spoločnosť na vyprázdňovanie septikov vyšle jeden zo svojich tankerov s dlhou flexibilnou hadicou. Operátor tankera to vloží do vašej septiku a potom sa použije silná sacia sila na vyprázdnenie všetkého odpadu. Našťastie pre vás to bude to posledné, čo to uvidíte (alebo ucítite), a oni to odnesú a správne zlikvidujú.

V tejto súvislosti musíte zaistiť, aby ktokoľvek vyprázdnil váš septik, vlastnil príslušné povolenie na likvidáciu odpadu. 

Ceny za vyprázdňovanie septiku sa regionálne líšia a samozrejme ide o konkurenčný trh, takže v niektorých oblastiach môže byť niekoľko spoločností, ponúkajúcich nižšie ceny. Nájdite si na Wilio niekoľko miestnych spoločností, aby ste získali ceny, a vyberte si spoločnosť, ktorá sa vám páči. 

Ako zistíte, či máte problémy so septikom alebo so sakérom?

Existujú dva hlavné dôvody na vyprázdnenie septiku. Prvý je rutina raz ročne, o ktorej sme hovorili vyššie. Druhým dôvodom je to, že vaša nádrž zálohovala alebo neočakávane pretečie.

Ak vaša nádrž nie je kvôli rutine prázdna a vy ste doma nemali len poriadny večierok, môže byť preplnená nádrž známkou problémov v podzemí. Poškodenie septiku alebo systému odtoku môže spôsobiť, že sa septik naplní rýchlejšie ako zvyčajne.