Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Vývoz žumpy Bratislava

Hľadáte poskytovateľa na vývoz žumpy v lokalite Bratislava? V tejto kategórii máme 17 649 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 905 profesionálov na Slovensku

73 168 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Vývoz žumpy Bratislava

Hľadáte vývoz žumpy Bratislava? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Starom Meste, Podunajských Biskupiciach. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Pezinok, Bernolákovo, Rovinka. Odborníci v tejto kategórii tiež robia: havarijnú službu, monitoring a kamerovanie potrubia, čistenie žumpy v prípade upchatia. Zabezpečia pre vás odčerpávanie fekálií, vysokotlakové čistenie, vývoz a čistenie lapačov tuku a použijú pri tom auto určené na vývoz žumpy, nástroje na čistenie septiku. Vyberte si najlepšiu ponuku pre vývoz žumpy Bratislava z našich odborníkov.

29 905 profesionálov na Slovensku

73 168 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebeujete vedieť

7 znakov, že váš septik je plný a musí sa vyprázdniť

Vlastníctvo nehnuteľnosti, ktorá sa spolieha na septik, prináša svoje vlastné jedinečné výzvy. 
Ak vlastníte septik už dlhší čas, môžete si všimnúť nejaké oznamovacie znaky, keď bude pravdepodobne potrebné vyprázdniť nádrž. Ak ste novým majiteľom septiku, príznaky, uvedené nižšie, budú kľúčovými vecami, na ktoré si musíte dávať pozor.

Čo znamená „plný“ septik?

Predtým, ako prediskutujeme 7 znakov, na ktoré musíte dávať pozor, je dôležité pochopiť, čo môže znamenať „plná“ nádrž. Definície úplnej verzie môžu byť tri.

1. Normálna hladina - To znamená, že váš septik je naplnený na hladinu, do ktorej bol navrhnutý. To znamená, že sacie a výstupné ventily umožňujú, aby odpad a odpadová voda prúdili dovnútra a von zo septiku bez problémov. Keď je nádrž načerpaná, vyprázdni sa, ale po použití sa vráti na normálnu úroveň „plnej“.

2. Akumulácia kalu: Toto je častý problém, s ktorým sa stretávajú majitelia septikov. Môže sa hromadiť kal a uviaznuť. Tento kal sám nezmizne a bude ho treba odstrániť. Odpadová voda bude naďalej odtekať do odtokovej oblasti.

3. Preplnená nádrž: Dostane sa do bodu, keď drenážne pole prestane prijímať vodu. Keď k tomu dôjde, voda neodchádza naspäť do prepadovej nádrže. Hladiny vody vystúpia na najvyšší výkon.

Takže teraz, keď poznáme rôzne spôsoby, ako môže byť septik plný, môžeme sa ponoriť do 7 varovných signálov, na ktoré si musíte dávať pozor.

1. BAZÉNOVÁ VODA
Prvá vec, na ktorú si musíte dať pozor, sú bazény vody tvoriace sa okolo odtokového poľa septiku. Toto je kľúčový znak preplneného septiku.

Je samozrejmé, že ak dávno nepršalo a vidíte veľa vody, je to pravdepodobne váš septik.
Stáva sa to hlavne vtedy, keď je vaša nádrž na plný výkon a systém môže blokovať pevná voda. To potom vytlačí kvapalinu až na povrch zeme.

2. POMALÉ ODTOKY
V celom dome, či už je to vaše umývadlo, vaňa alebo toaleta, ak vidíte, že odtoky odtekajú pomaly, všimnite si to. Môže to byť buď známka upchatia vášho septického systému, alebo je váš systém plný a je potrebné ho vyprázdniť. Či tak alebo onak pomalé odtoky sú znamením, ktoré nechcete ignorovať.

Prvým východiskom môže byť použitie prípravku vhodného na čistenie odtokov, ale ak problém pretrváva, bude najlepšie vyprázdniť septik. Ak navyše uvidíte ktorýkoľvek z týchto ďalších varovných signálov, nečakajte a vyprázdnite ho čo najskôr.

3. ZÁPACHY
Pretože všetka odpadová voda z vášho domu bude smerovať do vášho septiku, viete, že to nebude príjemná vôňa. A určite to bude vôňa, ktorú si všimnete.

Ak okolo vášho septiku začnete cítiť zápach, je to ďalší znak toho, že je plný alebo sa k tomu blíži. Môže to tiež znamenať, že máte únik, takže je najlepšie je to rýchlo skontrolovať.

Druhou stránkou zápachu je, že ho nemôžete cítiť iba vy. Aj vaši susedia sa môžu rýchlo sťažovať. Z tohto dôvodu je najlepšie nájsť riešenie čo najrýchlejšie.

4. PRÍLIŠ ZDRAVÝ TRÁVNIK
Trochu pozitívny vedľajší účinok plného septiku. Tráva nad septikom by mohla byť najzdravšou časťou trávy, akú ste kedy videli.

Bude svietiť ďalšími kúskami vo vašej záhrade, takže sa ich nebude dať nevšímnúť. Ak si niečo také vo svojej záhrade všimnete, je to ďalší varovný signál, že s vaším septikom nie je niečo v poriadku.

5. UPCHATIE KANALIZÁCIE
To sa takisto nebude dať nevšimnúť a určite je vec, ktorú nechcete, aby sa vám stala. Je to najzrejmejšie a zároveň najškodlivejšie riziko.

Dávajte tiež pozor na najnižšie odtoky vo vašom dome, ak tieto vykazujú známky upchatia, musíte nechať svoju nádrž vyprázdniť okamžite.

6: VŔZGAJÚCE POTRUBIE
Ak si všimnete vŕzganie vo svojich potrubiach, nemali by ste to ignorovať. Najmä, ak sú konzistentné. Je to opäť ďalší znak toho, že váš septik môže byť plný a musí sa vyprázdniť.

7: PROBLÉMY SO SPLACHOVANÍM
Súvisí to s pomalým odtokom, ak si všimnete, že všetky toalety majú problémy s prepláchnutím alebo majú slabé prepláchnutie, môže byť váš septik plný.

Ak sa tento príznak zobrazuje na všetkých toaletách vo vašej domácnosti, naznačuje to, že problémom nie je iba lokálne upchatie.

Dôležitosť vyprázdňovania a údržby septiku

Najlepšie, čo môžete urobiť, aby ste pochopili, kedy je potrebné vyprázdniť nádrž, je dodržať harmonogram. Je to jednoduchá, ale efektívna oprava. Ak dokážete určiť správne intervaly vyprázdňovania, nemusíte vidieť ani jeden z vyššie uvedených varovných signálov.

Intervaly vyprázdňovania budú závisieť od veľkosti vašej septiku a počtu ľudí, ktorí ju používajú. Agentúra na ochranu životného prostredia odporúča, aby sa septiky vyprázdňovali každých 3 - 5 rokov. Presné načasovanie bude závisieť od niekoľkých vecí.

Nasledujúce faktory určia správne intervaly vyprázdňovania nádrže:

-    Veľkosť domácnosti
-    Veľkosť septiku
-    Množstvo vytvorenej odpadovej vody
-    Objem tuhého odpadu

Ak ste si nedávno kúpili dom so septikom, určite sa opýtajte predchádzajúcich majiteľov, či majú harmonogram. Alebo sa ich aspoň opýtajte, kedy naposledy vyprázdnili nádrž, aby ste mali približnú predstavu. Ak tieto informácie nemáte k dispozícii, je najlepšie byť na bezpečnej strane a okamžite dať septik vyprázdniť. Takto získate čistý stav a nový začiatok pre váš vlastný rozvrh.

Z dlhodobého hľadiska vám pomôže aj to, že budete udržiavať prehľad o údržbe septiku. Udržuje hladký chod nádrže, aby sa zabránilo dlhodobým problémom. Takže ak spozorujete ktorýkoľvek z vyššie uvedených znakov, požiadajte niekoho, aby čo najskôr vyprázdnil vašu nádrž, inak by ste mohli zistiť, že máte vážny problém, ako aj neporiadok na rukách a všade inde. V najhorších scenároch sa môžete obísť s mastným účtom alebo pokutou!