Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Vzduchotechnika

Najmite si skúseného odborníka na vzduchotechniku z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Vzduchotechnika

Potrebujete službu z oblasti vzduchotechnika? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, projekciu, dodávku a montáž vzduchotechniky v občianskych stavbách, polyfunkčných objektoch, výrobných halách. Cena ventilácie sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: náklady na dopravu, servis, ovládací panel, ktoré vám poskytne niektorý z našich 15892 odborníkov v danej kategórií

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Služby

Čo zahŕňajú služby kúrenia a chladenia?
Systémy HVAC zohrávajú rozhodujúcu úlohu v našom interiérovom pohodlí. Jednoduchým stlačením tlačidla sú plne schopné udržiavať nás v zime v teple a v lete v chladnej pohode. Služby kúrenia a chladenia zahŕňajú profesionálnu inštaláciu, ale aj údržbu a opravy tak, aby ste ich výhody mohli využívať čo najdlhšie. Odborníci na kúrenie a chladenie poznajú takmer všetky značky a modely zariadení od rôznych spoločností v oblasti vzduchotechniky. Ak uprednostňujete najať si vyškoleného technika pre manipuláciu s konkrétnou značkou, nájdeme pre vás kvalifikovanú osobu. Tu sú niektoré zo služieb, ktoré si u nás môžete rezervovať:
Kúrenie a chladenie
Špecialisti na inštaláciu vykurovania a chladenia vám môžu pomôcť namontovať systémy s jedným alebo viacerými rozvodmi, potrubné systémy, hydronické ohrievače, odparovacie klimatizačné zariadenia alebo takmer akýkoľvek vykurovací a chladiaci systém, ktorý potrebujete. Spravidla začnú svoju prácu výpočtom toho, koľko miesta pokryje váš ohrievač alebo chladič. Ak je to potrebné, môžu vám tiež pomôcť nájsť najlepšie miesta pre zaistenie optimálnej účinnosti. Niektoré systémy HVAC vyžadujú elektrické, vodovodné a potrubné vedenie, takže na túto prácu je nevyhnutné zamestnať odborníka. Môžu tiež vykonať záverečnú kontrolu predtým, ako naplno využijete svoje nové ohrievače alebo chladiče, aby ste sa vyhli možným rizikám v budúcnosti.
Údržba kúrenia a chladenia
Pokiaľ ide o kúrenie a chladenie, vždy by mala byť najvyššia priorita pravidelná generálna kontrola/ oprava. Môžete osloviť odborníka, aby vyčistil prieduchy a cievky a pravidelne menil vzduchové filtre. Okrem toho môže tiež použiť vhodnú technológiu povrchovej úpravy a ochrániť vaše kondenzátorové špirály pred hromadením vlhkosti a korózie. Ak sa chcete vyhnúť letným horúčavám a mrznúcemu vzduchu v zime, môžete si u nás naplánovať predsezónnu údržbu, aby ste zaistili, že vaša klimatizácia bude pracovať rovnako hladko a efektívne pred náhlym zvýšením alebo poklesom vonkajšej teploty.
Oprava kúrenia a chladenia
Rovnako ako každé iné zariadenie, aj systémy HVAC od všetkých vykurovacích a chladiacich spoločností časom starnú, zhoršujú sa a rozpadajú. Niektoré časti, na ktoré si treba dať pozor sú: nereagujúce snímače, upchaté kanály a skorodované cievky. Niektoré koncové zariadenia tiež trpia netesnosťou, prehriatím a koróziou. Bez pravidelnej kontroly môžu tieto kazy viesť k ešte rozsiahlejším škodám. Či už je to z dôvodu staroby, nadmerného používania alebo neprimeranej údržby, odborníci na opravy vám môžu pomôcť nájsť zdroj problému a podľa potreby opraviť váš vykurovací alebo chladiaci systém. Môžu sa ľahko dostaviť k vám a sú pripravení aj na urgentné žiadosti v prípade nečakanej poruchy. V krátkom čase vám môžu pomôcť dostať váš systém späť do normálu a ten začne znovu efektívne pracovať.

Často kladené otázky

Prečo si rezervovať kúrenie a chladenie cez Wilio?
S Wiliom je jednoduchšie nájsť vo svojom okolí cenovo dostupných a spoľahlivých odborníkov, ktorí môžu pracovať na vašom kúrení, vetraní alebo klimatizácii. Či už si potrebujete prezrieť samostatné alebo full-service systémy HVAC, môžete nájsť niekoho, kto vám pomôže prostredníctvom našej platformy. Väčšina našich inštalatérov je držiteľom príslušných licencií a certifikátov, ktoré zaručujú ich schopnosti a zručnosti. Môžete si ich najať na inšpekciu starých jednotiek HVAC a riešenie akýchkoľvek porúch rôznych častí. V prípade potreby môžu vyriešiť aj toxické výpary, ktoré môžu narušiť vaše vnútorné pohodlie a kvalitu vzduchu. V prípade, že potrebujete vymeniť alebo nainštalovať novú sadu klimatizácií, môžete sa tiež obrátiť s prosbou o pomoc na nás. Začnite tým, že svoju úlohu zadáte so všetkými podrobnosťami svojich požiadaviek. Za chvíľu dostanete bezplatné ponuky od špecialistov, ktorí sú pripravení prísť k vám. Zarezervujte si výkon práce u nás ešte dnes a užite si útulné bývanie v interiéri s efektívnym chladením a kúrením po celý rok.
Ako často by som si mal nechať opraviť svoje vykurovacie a chladiace systémy?
Odborníci v odbore dôrazne odporúčajú, aby boli vaše vykurovacie a chladiace systémy skontrolované a ošetrené najmenej raz alebo dvakrát ročne. Ideálne je tiež nechať si ich opraviť mesiac alebo dva pred vrcholom sezóny, aby vám pomohli prekonať extrémne horúčavy alebo zimy. Ak chcete zaistiť optimálnu účinnosť, môžete si ich tiež prenajať na mesačné alebo dvojmesačné čistenie cievok systému alebo výmenu filtrov.
Ako zistím, či potrebujem opravu alebo výmenu vzduchotechniky?
Vymeňte vykurovacie a chladiace systémy, ktoré boli vyrobené a nainštalované pred 10 - 15 rokmi. Z dôvodu vysokého veku fungujú menej efektívne ako nové modely, čo by mohlo spôsobiť navýšenie vášho účtu za elektrinu. Odporúčame tiež nechať ich vymeniť, ak stále používajú staré chladivo známe ako R-22. Nielenže sú zastarané, ale tiež uvoľňujú toxické plyny, ktoré sú značne škodlivé pre životné prostredie.
Môže mi Wilio pomôcť namontovať izoláciu domu?
Rozhodne áno! Ak chcete ísť “na zeleno“ a znížiť spotrebu HVAC, môžete si najať našich pracovníkov, ktorí vám namontujú kvalitné izolácie. Ak nemáte predstavu, kde začať, môžu vám poradiť rôzne typy izolácie a spoločne urobíte najlepší výber materiálu na základe vášho rozpočtu a priorít. Izoláciu si môžete nechať nainštalovať na strechy, stropy, vnútorné alebo vonkajšie steny, podlahy alebo na všetky miesta, ktoré stoja medzi teplým a studeným vzduchom.
Aký je rozdiel medzi klimatizáciou a chladením?
Zatiaľ čo klimatizácia aj chladenie sú určené na premenu plynu na kvapalinu a na reguláciu teploty, tieto systémy majú svoje vlastné, odlišné účely. Klimatizácie pomáhajú udržiavať vnútornú teplotu buď rozptýlením tepla alebo studeného vzduchu po miestnosti. Chladničky udržiavajú plyny v uzavretom obmedzenom priestore a zvyčajne sa používajú na konzerváciu potravín a výrobkov.
Ako môžem znížiť spotrebu môjho vykurovacieho a chladiaceho systému?
Zlepšite svoj výkon systému HVAC pravidelným čistením a výmenou vzduchových filtrov a vetracích otvorov. Inštalácia inteligentných termostatov je tiež efektívny spôsob ovládania systémov, najmä keď nie ste doma. Aby ste udržali vnútornú teplotu bez toho, aby ste sa príliš spoliehali na systémy HVAC, mali by ste tiež zvážiť inštaláciu závesov a roliet, izolácie alebo sklenených okien s dvojitým až trojitým zasklením a zabrániť tak úniku studeného alebo teplého vzduchu z miestnosti.
Aké ďalšie služby týkajúce sa spotrebičov si môžem rezervovať cez Wilio?
Wilio je miesto, kde nájdete spoľahlivého údržbára, ktorý vám pomôže s akýmikoľvek opravami, inštaláciami aj údržbou zariadení. Okrem vykurovacích a chladiacich systémov môžu remeselníci z Wilio zostaviť aj vašu novú umývačku riadu, nainštalovať mikrovlnnú rúru a opraviť práčky, ktoré sa nechcú točiť. Všetko, čo musíte urobiť, je ísť na našu platformu a vyhľadať služby, ktoré práve potrebujete.

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS