Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Vzduchotechnika Bratislava

Hľadáte technika na vzduchotechniku v lokalite Bratislava? V tejto kategórii máme 15983 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

38 664 profesionálov na Slovensku

67 895 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Vzduchotechnika Bratislava

Hľadáte vzduchotechnika Bratislava? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Ružinove, Petržalke. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Stupava, Dunajská Lužná, Ivanka pri Dunaji. Odborníci v tejto kategórii tiež robia: inštaláciu riadiacej jednotky vzduchotechniky, rekuperáciu, klimatizáciu, čistenie vzduchotechniky. Zabezpečia pre vás zameranie, projekciu, dodávku a montáž vzduchotechniky v bytových domoch, polyfunkčných objektoch, výrobných halách a použijú pri tom vŕtačku, náradie, kladivo, skrutkovač. Vyberte si najlepšiu ponuku pre vzduchotechnika Bratislava z našich odborníkov.

38 664 profesionálov na Slovensku

67 895 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Ukážky realizácii

Naši poskytovatelia pomohli už vyše 82712 zákazníkom

Ploty a brányJozef V.
ParketyLadislav A.
Montáž kuchyne, nábytkuMatúš K.
Kosenie trávyIgor K.
Montáž, skladanie nábytkuSamuel S.
Lepenie tapietRoman M.
Kované brányJozef V.
Výroba kuchyneMatúš K.
Výroba kuchyneMatúš K.
StolárTomáš E.
KrytinyLubomír K.
Záhrada a vonkajšie práceOlívia R.
Záhrada a vonkajšie práceIgor K.
Vstavané skrineAndrej K.
StolárMartin B.
Rekonštrukcia kúpeľneDavid M.
Kovové plotyJozef V.
Údržba bazénuEugen T.
Obklady do kúpeľneMaroš K.
Rekonštrukcia kuchyneDavid M.
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Najčastejšie otázky týkajúce sa vzduchotechniky

Čo znamená HVAC a čo je systém HVAC?

HVAC je technológia používaná na riadenie prostredia v domácnosti alebo v kancelárii. Skratka „HVAC“ znamená systém vykurovania, chladenia, vzduchotechniky a klimatizácie. Systémy HVAC ohrievajú a ochladzujú vzduch pomocou rôznych mechanických prostriedkov.

Ak systém HVAC funguje správne, možno to považovať za samozrejmosť, pretože doma alebo v kancelárii je správna teplota. Ale keď bude systém TZB (technické zariadenia budov) nefunkčný, majitelia domov si to určite všimnú. Ak chcete, aby systémy HVAC v domácnosti alebo kancelárii fungovali správne, je rozumné vykonávať ich pravidelnú údržbu.

Životnosť kúrenia: Ako dlho vydrží kotol?

Podobne ako človek, tak i kotol v domácnosti sa časom opotrebováva. Životnosť kotlov je ovplyvnená uvedenými faktormi: druh plynového kotla, cenová kategória, nesprávne uvedenie do prevádzky, zlá inštalácia vykurovacích systémov a nesprávny výber kotla. Všeobecne povedané, moderné kotle s výmenníkmi tepla z nehrdzavejúcej alebo hliníkovej ocele môžu mať životnosť 15 až 20 rokov. Staršie plynové kotle môžu mať dlhšiu životnosť, ale majú jednoduchý dizajn a v porovnaní s novými kotlami sú menej efektívne. Účinnosť starých (tzv. konvenčných) plynových kotlov je okolo 70%, pri moderných (tzv. kondenzačných) sa účinnosť pohybuje okolo až 90%. Ak v domácnosti stúpajú účty za energiu alebo ak kotol často vyžaduje pravidelnú údržbu, je načase nájsť novú náhradu. Pokiaľ ide o vykurovanie, kľúčová je účinnosť.

Životnosť klimatizácie: Ako dlho vydrží klimatizačná jednotka?

Kvalitne vyrobená a správne udržiavaná klimatizačná jednotka na striedavý prúd môže fungovať približne 12 až 17 rokov. Tento odhad však môže ovplyvniť veľa faktorov. Všeobecne možno povedať, že čím je klimatizačná jednotka modernejšia, tým dlhšie vydrží. Jednotky inštalované v miernych oblastiach vydržia dlhšie ako jednotky chladiace vzduch v domácnostiach, kde teplota kolíše. Čas, ktorý jednotka musí byť v prevádzke, ovplyvňuje aj jej životnosť. Pravidelná údržba tiež zlepší životnosť AC jednotky – úprava kvalitatívnych parametrov vzduchu v uzatvorených priestoroch. Ak si myslíte, že vaša AC jednotka začína zmätkovať, skontrolujte niektoré bežné varovné príznaky. Medzi prvé problémy patrí hlasný zvuk kompresora, ktorý by za bežných okolnosti nemalo byť počuť. Ak ho zachytíte, volajte servis.  Ak zo systému sa ozýva hrkotanie a iné nezvyčajné zvuky, vo vašom dome  je nesprávna teplota a vlhkosť vzduchu, jednotka začína zlyhávať. Ďalším bežným znakom je veľa prachu na povrchoch v dome. Ak spozorujete ktorýkoľvek z týchto znakov, nezabudnite zavolať kvalifikovaného servisného technika na klimatizáciu. Môže to znamenať, že nastal čas na výmenu. 

Cena klimatizácie: Koľko stojí inštalácia centrálnej klimatizácie?

Ak uvažujete o inštalácii centrálnej klimatizácie v domácnosti, náklady sa budú líšiť v závislosti od mnohých faktorov. Ak chcete získať presný cenový odhad, musíte vedieť, či váš dom má existujúce rozvody, požiadavky na výkon systému a zložitosť procesu inštalácie. Je možné inštalovať centrálnu klimatizáciu do väčšiny domov, aj starších, ale náklady budú ovplyvnené v závislosti od toho, či už existujú klimatizačné rozvody. Cena s inštaláciou sa pohybuje od 1000 € v závislosti od počtu klimatizačných jednotiek, ich výkonu a dĺžky rozvodov. Ak uvažujete o inštalácii klimatizačného systému vo vašej domácnosti, nechajte dôveryhodným firmám posúdiť vaše potreby. Profesionál môže ponúknuť spoľahlivý odhad a spoľahlivo vykonať váš projekt klimatizačného systému.

Náklady na nový kotol: Koľko stojí nový kotol?

Pri odhadovaní ceny nového kotla je dôležité brať do úvahy množstvo faktorov. Najprv musíte vedieť, aký typ kotla chcete použiť. Dnes sú najbežnejším typom plynové kotle (konvenčné a kondenzačné), elektrické kotle a tepelné čerpadlá. Ceny plynových kotlov závisia od úrovne efektívnosti/účinnosti, a účinnosť sa odvíja od jeho konštrukcie a použitých materiálov (z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele). Ceny kotlov sa zhruba pohybujú od 500 – 2000 eur. Cenové rozpätie kotlov je však veľké. Preferujte kotol, ktorý má servis. Elektrický kotol je jednou z najlacnejších na kúpu a inštaláciu, obvykle najlepší pre menšie domácnosti, kde nie je možné inštalovať plynový kotol (chýba rozvod plynu). S rastúcimi nákladmi na elektrickú energiu je z hľadiska prevádzky najdrahší typ kotla. Cena elektrického kotla sa pohybuje od 500 eur, s externým zásobníkom a regulátorom aj 1 300 eur. Tepelné čerpadlá sú jedným z najnovších a najefektívnejších systémov, pretože zabezpečujú vykurovanie, ohrev vody i chladenie (kotol aj klimatizácia v jednom). Náklady na prevádzku sú najnižšie. Nevýhodou tepelného čerpadla je, že počiatočná investícia je väčšia ako pri plynových a elektrických kotloch. Prvotné náklady sa vám vrátia najskôr po 4 rokoch prevádzky tepelného čerpadla. Cena tepelných čerpadiel sa pohybujú od 7 000 eur, v závislosti od veľkosti systému. Pri výbere kotla nezabudnite získať tri cenové odhady.

Môžem si sám vymeniť kotol?

Veľmi dôležité sú bezpečnostné usmernenia, ktoré treba dodržiavať, aby nedošlo k zraneniu osôb a poškodeniu zariadenia. Pri montáži treba dbať na ustanovenia miestnych noriem a predpisov. Inštaláciu, uvedenie do prevádzky, kontrolu, údržbu a opravy môže vykonávať iba oprávnený odborník, špecialista na vykurovaciu techniku. Inštaláciu môže vykonať len oprávnený odborník, ktorý zodpovedá za montáž a prvé uvedenie do prevádzky. Namerané hodnoty treba zapísať do Protokolu o uvedení do prevádzky, ktorý treba uložiť spolu s Návodom na montáž. Hlavným dôvodom montáže profesionálom je bezpečnosť. Každý druh kotla má svoje vlastné systémové požiadavky a všetky vyžadujú správny prístup k zdrojom energie. Profesionáli v oblasti HVAC budú oboznámení so vstupmi a výstupmi každého typu kotla. Budú schopní získať potrebné povolenia a budú oboznámení s požiadavkami na kód projektu. Účelom povolení a kódov je zaistenie bezpečnosti. Svoj kotol rozhodne nechajte namontovať oprávnenému profesionálovi.