Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Zabezpečenie a alarmy do domu Prešov

Hľadáte elektromechanika na zabezpečenie a alarmy do domu v lokalite Prešov? V tejto kategórii máme 20 340 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 906 profesionálov na Slovensku

73 190 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Zabezpečenie a alarmy do domu Prešov

Hľadáte zabezpečenie a alarmy do domu Prešov? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Dúbrave, Tichej Doline. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Veľký Šariš, Podhorany, Drienov. Odborníci v tejto kategórii tiež robia:záručný a pozáručný servis, nonstop servisnú linku, inštaláciu pohybových čidiel a fotobuniek. Zabezpečia pre vás obhliadku objektu, montáž elektronických zabezpečovacích systémov, nastavenie systému, používateľské školenie, aplikáciu na diaľkové ovládanie systému a použijú pri tom kabeláž, vŕtačku, skrutkovač, skrutky, kamerový systém. Vyberte si najlepšiu ponuku pre zabezpečenie a alarmy do domu Prešov z našich špecialistov.

29 906 profesionálov na Slovensku

73 190 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Výber správneho inštalatéra bezpečnostného systému 

Spoľahlivý bezpečnostný systém môže pomôcť chrániť váš majetok a poskytnúť vám pokoj. Bez ohľadu na to, akú prácu v oblasti bezpečnosti domácnosti potrebujete urobiť, je nevyhnutné, aby ste našli správneho inštalatéra bezpečnostného systému na vykonávanie tejto práce. 

Hovorili sme s niektorými zo skúsených obchodníkov odporúčaných na serveri Wilio, aby sme zistili kľúčové veci, ktoré by ste mali vedieť, aby ste sa mohli správne rozhodnúť:

1.Zistite, či majú inštalatéri príslušné skúsenosti 
2. Zistite, či sú kvalifikovaní
3. Získajte referencie typu „niečo za niečo“ a 
4. Dohodnite sa na platbách 

Majte na pamäti tieto body, ktoré vám môžu pomôcť sústrediť sa na to, čo hľadať, keď sa stretávate s obchodníkmi a získavate cenové ponuky za prácu. 

Pokračujte v čítaní, nájdete tam ďalšie informácie o tom, ako nájsť toho pravého obchodníka na vykonanie vašej práce. 

Zistite, či majú príslušné skúsenosti. Pokiaľ ide o domácu bezpečnosť, k dispozícii je množstvo rôznych možností. Inštalácia bezpečnostného systému môže siahať od základných - nastavenie svetiel detektora pohybu alebo bezdrôtovej kamery - po veľmi komplikované, ako je napríklad inštalácia plne káblového výstražného systému, ktorý je vzdialene monitorovaný a upozorní súkromnú bezpečnostnú spoločnosť alebo políciu, keď sa niečo zlé stane. Vďaka tak širokej škále dostupných produktov existuje rovnako široká škála spoločností a obchodníkov, ktorí sa uchádzajú o prácu v tejto oblasti. Niektorí z nich sú konkrétne podniky zamerané na zabezpečovanie, ktoré sa zameriavajú výlučne na prácu s domácimi bezpečnostnými systémami, zatiaľ čo iní sú všeobecní odborníci, ako sú napríklad elektrikári, ktorí sú schopní dodať a namontovať niektoré bezpečnostné systémy, ale neorientujú sa len na ne. Richard A. uviedol, že sa oplatí zamerať vašu pozornosť na obchodníka, ktorý v minulosti pracoval s bezpečnostným systémom, o ktorý sa zaujímate, či už ide o poplašné zariadenia, interkomy, bezpečnostné svetlá alebo nastavenia kamier. Hľadajte skúsenosti, ktoré ľudia majú v konkrétnej oblasti, zaujímajte sa ako dobre poznajú rôzne systémy. Musia byť oboznámení s konkrétnym typom nastavenia, o ktoré sa zaujímate, a byť schopní s vami hovoriť o týchto možnostiach. 

Jednoduchým spôsobom, ako odhadnúť celkové skúsenosti obchodníka, je prečítať si spätnú väzbu o jeho práci na webe ako Wilio, ktorý umožňuje predchádzajúcim zákazníkom zanechať hodnotenie ich skúseností s obchodníkom. 

Keď sa stretnete s inštalátormi zabezpečenia, tiež by vám mali byť schopní ukázať fotografie predchádzajúcej práce, ktorú vykonali, a ak ich najímate na obzvlášť veľkú prácu, mali by byť tiež ochotní vás kontaktovať s predchádzajúcimi klientmi, ktorí vám môžu poskytnúť osobné odporúčania . Rida Richard A. povedal: Keby som hľadal inštalatéra na bezpečnostné systémy, ktorý by prišiel ku mne domov, zisťoval by som o ňom všetko – jeho znalosti konkrétnych systémov, počet úloh, ktoré vykonal, čo o nich hovorili predchádzajúci zákazníci. Spätná väzba je veľmi užitočný spôsob, ako zistiť, akú má niekto reputáciu. 

Získajte cenovú ponuku zdarma. Pomôžeme vám stretnúť profesionálnych inštalatérov bezpečnostného systému z vášho okolia, aby ste už dnes získali reálne ponuky. Štefan L. povedal: Je potrebné sa stretnúť s bezpečnostným inštalatérom vopred, aby ste si všetko dohodli a získali prvý dojem. Ako obchodník rád chodím ku každej zákazke, aby som sa na ňu osobne pozrel. Pomáha mi to pri získaní potrebnej predstavy o tom, čo je potrebné. Vždy prinesiem portfólio prác, ktoré sme v minulosti vykonali, aby sme mohli vlastníkovi domu ukázať, ako presne pracujeme a aké štandardy spĺňame. 

Zistite, akú majú kvalifikáciu. Štefan L. povedal: Mám kvalifikáciu a som schváleným inštalatérom pre niekoľko značiek. Pomáha mi to ubezpečiť ľudí, že mám konkrétne a kvalifikované skúsenosti. 

Ďalšou vecou, ktorú je potrebné skontrolovať je to, či je vami vybraný obchodník schopný samocertifikovať akékoľvek elektrické práce, ktoré je potrebné vykonať. Niektoré bezpečnostné inštalácie budú zahŕňať pridanie nových obvodov do elektrického systému vašej domácnosti, čo znamená, že musia mať vydané osvedčenie o elektrickej inštalácii. Aby ste to dosiahli, musí byť inštalatér buď kvalifikovaný na certifikáciu svojej vlastnej práce, alebo to bude musieť skontrolovať stavebný úrad vášho miestneho úradu. Zistite, ako to bude riešiť váš inštalačný úrad. Ďalšie informácie o elektrických prácach nájdete v našom sprievodcovi zamestnávaním elektrikára. 

Získajte viaceré podobné ponuky a dohodnite sa na platbách. Rovnako ako v prípade mnohých iných projektov, ktoré môžete realizovať, sa cenové možnosti budú veľmi líšiť v závislosti od vášho výberu. Mali by ste však očakávať, že váš špecialista v oblasti bezpečnosti navštívi vaše priestory, aby vykonal úplné posúdenie a ponúkol vám najlepšie možnosti. 

Aj keď je možné kúpiť si bezpečnostné systémy na internete alebo v obchode a inštalovať si ich sami, Štefan L. varuje pred takýmito nákupmi, pretože hoci bezpečnostný systém bude lacný, je dosť možné, že kúpite mačku vo vreci. Keď si uvedomíte, že ich kvalita nie je taká, akú ste očakávali, budete sklamaní. Platí tu staré známe pravidlo - kúpte lacno, zaplaťte dvakrát. 

Ak je projekt rozsiahly, možno stojí za to stretnúť sa a získať ponuky najmenej od troch inštalatérov. Podrobnosti a rozsah ich cenovej ponuky vám môžu povedať veľa o ich postupe. Je dôležité ubezpečiť sa, že všetky ponuky sú podobné - zahŕňajú materiály, prácu aj DPH. Jediným spôsobom, ako presne porovnať cenové ponuky, je porovnanie podobných parametrov. Získanie  najmenej troch ponúk vám môže pomôcť odhaliť všetky, ktoré sa zdajú neprimerane nízke. Ak je to tak, môže to byť znamenie, že obchodník chce v prvom rade získať prácu, ale skutočnú hodnotu (sumu) doplní pridaním dodatočných nákladov, alebo používa lacné materiály. Dobrí obchodníci budú ohľadom svojich cien transparentní a poskytnú písomnú ponuku s podrobnými informáciami o použitých materiáloch a mzdových nákladoch. Po odsúhlasení ceny na základe presnej a písomnej cenovej ponuky sa uistite, že ste spokojní s tým, ako bude platba prebiehať. Poctivý obchodník vo všeobecnosti nebude vopred očakávať ani požadovať celú hodnotu drahej inštalačnej práce. Malá záloha však nie je nezvyčajná, najmä ak obchodník dodáva vybavenie, ktoré bude namontované.

Mnoho obchodníkov je šťastných, že dostávajú peniaze v hotovosti, ale väčšina teraz uprednostňuje bankové prevody. Na rozdiel od niektorých vecí slúžiacich na vylepšenie domácnosti bezpečnostné systémy môžu byť trvalou súčasťou vášho domu. Môžete voliť poplachové systémy iba so zvukovým signálom (tie, ktoré upozornia vás a susedov), alebo aj monitorované poplachové systémy (ktoré signalizujú prijímané poplachy stredisku, ktoré môže za vás informovať políciu), tých sa týkajú dlhodobé poplatky za krytie, kontroly a údržba. Mali by ste mať jasno v tom, aké pokrytie je súčasťou vašej dohody a ako budú tieto dlhodobé platby fungovať. 
Štefan L. povedal: Všeobecne rád uzatváram zmluvy o údržbe. Pre nás má zmysel vrátiť sa späť a zabezpečiť, aby všetko prebiehalo hladko. Problémy môžu niekedy spôsobovať jednoduché veci, napríklad pavúk, ktorý si sieť vytvára v objektíve fotoaparátu. Možno si to nevšimnete, kým zábery skutočne nepotrebujete, a potom je už neskoro. Je to ako opravovať auto. Potrebuje pravidelnú údržbu, inak to zlyhá.