Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Záhrada, záhradník

Najmite si skúseného záhradníka z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Záhrada, záhradník

Potrebujete službu z oblasti záhrada, záhradník? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na záhradný servis, údržbu záhrady, strihanie živých plotov a kríkov, zakladanie trávnikov a starostlivosť o ne. Cena starostlivosti o záhradu sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: arboristika, brúsenie nožov kosačiek a nožníc, ktoré vám poskytne niektorý z našich 19644 záhradníkov v danej kategórií

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Referencie

Skúsenosti našich spokojných zákazníkov

Matej G.
Firma
Kvalita
5,0
Prístup
5,0
Cena
Záhrada a vonkajšie práce

Vynikajuca komunikacia, Matej je velmi ustretovy, dochviln a praca je maximalne profesionalna. Vysledok presne ako sme si predstavovali a aj veci navyse. Urcite vyuzijem sluzby aj pri dalsich projektoch.

Andrej G.
Bratislava
Kristína K.
Živnostník
Kvalita
5,0
Prístup
5,0
Cena
Záhrada, záhradník

flexibilny a zodpovedny pristup👍🏼

Katarína H.
Nitra

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Výber správneho záhradníka 

Pri výbere správneho záhradníka si musíte položiť zopár kľúčových otázok. V tomto článku vás výberom prevedieme krok za krokom. Pred stretnutím s odborníkom si pripravte zoznam základných poznatkov. Vyberte si niekoho, kto má veľa odborných skúseností . Získajte podrobnú cenovú ponuku. Preverte si jeho profesionalitu.
Pozrime sa na to ale podrobnejšie. Pred stretnutím so záhradníkom sa vyzbrojte základnými poznatkami. Už pri začiatku hľadania toho správneho záhradníka si urobte vlastný prieskum o úkonoch, ktoré chcete, aby záhradník vykonal. Špecialista na terénne úpravy Ján je členom Wilio od roku 2018 a jeho hodnotenie od zákazníkov je 100%. Ján vysvetľuje, prečo je vyzbrojenie sa poznatkami dôležité. Ak hľadáte toho správneho záhradníka, opýtajte sa susedov alebo si pozrite recenzie na internete. Na webe sa dozviete napríklad všetko o dlažbe a terénnych úpravách.  

Vďaka Wilio môžete získať cenovú ponuku úplne zadarmo. Vy si urobte jasný prehľad toho, čo si v záhrade predstavujete a my vám pomôžeme zorganizovať stretnutie s profesionálnym záhradníkom vo vašom okolí.

Pod pojem „záhradnícke práce“ spadá množstvo zručností a remesiel. Pri vyhľadávaní narazíte na stavanie plotov, sadenie stromov, výstavba terás alebo altánkov, inštalácia zavlažovacieho systému... Aby ste si mohli vybrať toho správneho majstra, zadajte do vyhľadávania čo najjasnejší popis toho, čo chcete v záhrade urobiť a ako si predstavujete konečný výsledok.

Člen Wilio Erik ponúka kompletné záhradnícke služby od návrhu, stavby až po údržbu. Vysvetľuje, aké ťažké môže byť, ak majiteľ domu veci úplne nedomyslí. Jedným z hlavných dôvodov je to, že ľudia nevedia, čo chcú. Prídem k ním na obhliadku záhrady a oni povedia, chceme, aby bola naša záhrada krásna a dokonalá – nič viac. Poviem im, ok, to zvládnem ale čo konkrétne tu chcete urobiť. Určite by ste si na dvor nedoviedli murára a nepovedali mu, aby vám postavil prístavbu k domu bez podrobného plánu. To je najčastejší problém, s ktorým sa vo svojej praxi stretávam. Ľudia odo mňa chcú počuť nápady, no pre mňa je ťažké povedať im moju predstavu bez ich názorov, predsa len je to ich záhrada. Ján odporúča zákazníkom, aby si pred začatím hľadania záhradníka na úpravu záhrady urobili podrobný plán toho, čo chcú na záhrade urobiť, aké materiálu chcú použiť. Rovnako do plánov treba zahrnúť aj to, na aký účel bude záhrada využívaná. Či to bude bezpečný priestor s ihriskom pre deti, miesto pre život psa, záhrada s kvalitnou zeminou pre pestovanie ovocia a zeleniny alebo útočisko pre voľne žijúce zvieratá. Tak isto nesmie zabudnúť na fakt či sa záhrada nachádza v kopci alebo na rovine. Najmä vďaka týmto informáciám, ktoré rozpošlete vami vybraným záhradníkom vám budú vedieť urobiť takmer presnú cenovú ponuku, ktorú si viete doladiť neskôr, pri osobnom stretnutí u vás na záhrade. 

Vyberte si takého odborníka na záhrady, ktorý má ozaj veľa skúseností, pretože je množstvo špecializácii, ktoré spadajú do kategórie „záhrada“ a je dôležité, aby záhradník, ktorý bude realizovať práce práve na vašej záhrade mal presne tie odborné skúsenosti, ktoré potrebujete. Množstvo záhradníckych firiem, ktoré sa zaoberajú terénnymi úpravami má tými špecialistov, ktorí sa podieľajú na rôznych aspektoch projektov. Podľa Jána by ste si však mali dať pozor na záhradníka – živnostníka, ktorý vám bude tvrdiť, že zvládne urobiť ozaj všetko. Je možné, že ste natrafili na experta vo svojom obore a ozaj to dokáže, ale vo väčšine prípadov je opak pravdou. Korektný záhradník si vytýči, čo vie  a čo nie hneď na začiatku a vy aspoň viete, na čom ste. Je smutné, že viac záhradníkov o sebe tvrdí, že zvládne všetko a až pri realizácii zistíte, že tomu tak nie je. Potom vám povedia, ja sa rastlín nedotýkam, s rastlinami nerobím, špecializujem sa len na terénne úpravy, len na úpravu stromov, len na výstavbu altánkov. Ak natrafíte na záhradníka „vševeda“ požiadajte ho o ukážku jeho práce v konkrétnej záhrade, opýtajte sa domácich či to ozaj urobil všetko a sám, či sa cena zhodovala s kvalitou prevedenej práce. Ak je ozaj profesionál, tak určite nebude mať problém nakontaktovať vás na predchádzajúcich klientov. Koniec koncov určite stojí za to mať doma záhradníka profesionála, vďaka ktorému bude vaša záhrada vyzerať ako vystrihnutá z časopisov o bývaní. 

Získajte cenovú ponuku od každého záhradníka, o ktorom uvažujete. Získajte písomné cenové ponuky od najmenej troch špecialistov na terénne úpravy, kde vám konkrétne rozpíšu všetky možné náklady. Môže to byť čokoľvek, práca, materiál, mimoriadne náklady alebo aj likvidácia odpadu – všetko bude uvedené v cenovej ponuke. Budete presne vedieť, o aké práce sa bude jednať a koľko za ne zaplatíte, aké materiálu budú použité a aká bude ich cena. Na internete nájdete množstvo reklám od všakovakých záhradníkov. Na leták dajú 1 fotku, 5-6 riadkov toho, čo v záhrade urobia ale žiaden presný postup a vysvetlenie ich práce – fázy a procesy. Ako má potom zákazník vedieť, ktorá časť nákladov s čím súvisí?

Určite je dôležitý aj plán a trvanie prác v záhrade v prípade nepriaznivého počasia. Uistite sa, že záhradník vo svojej cenovej ponuke k vašej záhrade zohľadnil všetky vami spísané špecifiká, ako je nerovnosť terénu, svahy, kopce, funkcia  a využitie záhrady. Ak záhradník ponúka aj dodanie materiálov, požiadajte ho o vzorku, aby ste si ich vedeli porovnať a vybrať ten najlepší. To isté platí aj pre rastliny, kríky a trávu, pretože ich kvalita sa môže líšiť v závislosti od dodávateľa a pôvodu.

Môžete sa stretnúť aj so záhradníkom, ktorý od vás bude požadovať zálohu – najmä ak pôjde o veľký projekt. Vtedy si však dajte pozor, aby ste nezaplatili viac ako 25 % z celkovej sumy a nikdy vopred neuhrádzajte celú sumu. Dokončenú prácu si najprv poriadne prezrite a uistite sa, že je všetko tak, ako ste chceli, až potom zaplaťte celú dohodnutú sumu.

Skúste si preveriť, čo vami vybraný záhradník ma ozaj dobré referencie. Prezrite si fotografie predchádzajúcich prác, preverte si jeho referencie u predchádzajúcich zákazníkov a skúste zistiť či je váš záhradník členom profesionálneho združenia, ak áno, čo to v skutočnosti zahŕňa. Existujú profesionálne asociácie, kde môžeme vami vybraného záhradkára nájsť . K registrácii do asociácie potrebuje minimálne dva roky skúsenosti a záruku na svoje práce. Existujú aj inšpektori, ktorí prácu živnostníkov kontrolujú, môžu ich navštíviť v konkrétnej záhrade, kde realizujú úpravy a tam kontrolujú či sú ich postupy správne a podľa predpisov. Človek, ktorý je členom asociácie záhradníkov, musí úspešne absolvovať skúšku, ktorá preverí jeho vedomosti a skúsenosti z teórie a metód terénnych úprav. Záhradník, ktorý je členom asociácie by mal v danej oblasti podnikať minimálne tri roky a mal by mať odborné skúšky. Ak záhradník povie, že je členom takejto organizácie, nebojte sa požiadať ho o kópiu jeho členskej karty. Pamätajte, že členstvo v asociácii má rovnakú dôveryhodnosť aho formálna kvalifikácia alebo akreditácia.

Ján zdôrazňuje: Sme členmi Cechu majstrov remeselníkov - čo je dobrým znamením, že pracujeme na vysokej úrovni. Ale úprimne, najlepšie urobíte, ak si prácu záhradníka prezriete na vlastné oči. Každý záhradník je len taký dobrý, ako jeho posledný projekt! 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS