Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Základová doska, základy Nitra

Hľadáte staviteľa na základovú dosku, stavbu základov v lokalite Nitra? V tejto kategórii máme 15 305 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

32 073 profesionálov na Slovensku

84 032 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

252 005 + inštalácií aplikácie

Základová doska, základy Nitra

Hľadáte základová doska, stavba základov Nitra? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Čermáni, Zobore. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Jelenec, Vráble, Golianovo. Odborníci v tejto kategórii tiež robia:montáž prestupov pre inžinierske siete, šalovanie (debnenie) základovej dosky. Zabezpečia pre vás vytýčenie základov rodinného domu geodetom, odkop ornice bagrom, vyznačenie základových pásov, výkop základových pásov a použijú pri tom ťažkú techniku, šalovacie dosky, stavebný materiál, miešačku. Vyberte si najlepšiu ponuku pre základová doska, stavba základov Nitra z našich stavbárov.

32 073 profesionálov na Slovensku

84 032 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

252 005 + inštalácií aplikácie

banner
Dopyty

Najnovšie dopyty od našich zákazníkov

Základová doska, základy

Stavebné práce pri realízácii bazéna. Výkop, zaliatie betónovej dosky pod bazén, obmurovanie pomocou DT, zasypanie suchým betónom.

Jordan M.
Nitra
Základová doska, základy

Potrebujem zrealizovať základy a základovú dosku 10x5m pod altánok a garážové státie okr.Zlaté Moravce

Milan S.
Tesárske Mlyňany
Základová doska, základy

Hľadáme partiu/stavebnú firmu na zhotovenie základovej dosky, prípadne aj celej hrubej stavby. Ide o bungalov, zastavaná plocha 141 m2 v miernom svahu, s pivnicou (40 m2) v zníženej časti podložia. Projekt aj stavebné povolenie je pripravené, ak máte teraz priestor v harmonograme, je možné začať v podstate okamžite. V prípade záujmu obratom pošlem celú projektovú dokumentáciu.

Peter K.
Hlohovec
Základová doska, základy

Zaklady 187m2 2 rad debn. tvarnic Sirka 60 / hlbka 90 Hladame majstrov / cast prac by sme chceli urobit svojpomocne

Enikő B.
Veľká Mača
Základová doska, základy

Dobry den, potrebujem zhotovitela pre zakladovu dosku pre bungalow 152. Bude na 3 radoch tvarnic, vykopove prace, strk a beton si zaobstaram. Velkost cca 160m2. Realizacia jar/leto 2022. Dakujem

Tomáš Č.
Moravany nad Váhom
Základová doska, základy

Zdravím, hľadáme firmu alebo majstrov (platba na FA) ktori nám dajú dokopy zaklady a základovu dosku na kľúč. V prípade potreby môže byť len partia majstrov, materiál zabezpečím. Jedna sa o bungalov 160m2. Orientačné cenové ponuky prosím do správy, realizácia cca o mesiac.

Dávid M.
Senec
Základová doska, základy

Dobry den, hladame zhotovitela zakladov pre bungalov 180m2 v rovinatom terene. Lokalita NOve Mesto nad Vahom.

Mario S.
Nové Mesto nad Váhom
Základová doska, základy

Dobrý deň prajem, plánujeme výstavbu rekreačnej chaty v obci Kšinná (okr. Bánovce n. Bebravou). Očakávam stavebné povolenie na jar 2022. Jedná sa o montovanú chatu (stavba realizovaná dodávateľom). Vás kontaktujem so záujmom o realizáciu základovej dosky (8,5m x 10,5m) s podpivničením v spodnej časti. Terén je svahovitý. Ocakavany termin prac je marec 2022. Veľmi pekne ďakujem za vyjadrenie, S pozdravom, Neština Peter

Peter N.
Kšinná
Základová doska, základy

Zakladova doska pre 2 podlazny RD, rovinnaty pristupny teren vedla cesty, plocha 110 m2 (bez zakladovky pre terasy na projekte).

Jozef K.
Bojnice
Základová doska, základy

Hladame firmu na realizaciu komplet zakladovej platne: - 25 m2 - zaklady DT - stred makadam + polystyren - folia, rohoz, beton lokalita: Most pri Bratislave, rovinaty pozemok, bezproblemovy pristup pre tazke mechanizmy

Radovan V.
Most pri Bratislave
Základová doska, základy

Hľadám dodávateľa stavebných prác. V septembri 2021 začíname so stavbou dvoch rovnakých murovaných dvojpodlažných rodinných domov s úžitkovou plochou 75m2 vo Vojke nad Dunajom.

Peter V.
Vojka nad Dunajom
Základová doska, základy

Cely popis prac o ktore mam zaujem sa da pozriet aj na videu: https://youtu.be/WHlQkOOI6Xo Mam zaujem o vykop zakladu a príprava podkladu a ulozenie dlazby. Altanok uz stoji, su zabetonovane nohy /6 ks/ a na nich na kotvach uz stoji altanok- vid. foto. Rozmery podorysu tiez mozno vidiet na foto. Teraz by som to potreboval vykopat, naviest strk/kamenie, udusat, ... urobit asi obrubnik a ulozit dlazbu. Zatial neviem aku dlazbu - necham si poradit. V altanku bude stol a stolicky, neplanujem tam napr. parkovat s autom. Ten kto sa toho ujme, bude musiet trafit vysku - tak aby to bolo v rovnakej vyske ako uz zabetonovane nohy. Hladam niekoho z okolia Dunajskej Luznej. Co sa tyka terminu - nie je problem sa prisposobit - rad by som to mal v priebehu marca alebo do cca 15. aprila hotove.

Daniel K.
Dunajská Lužná
Základová doska, základy

Dobrý deň, prosím o zaslanie ponuky na základovú dosku pre terasu. Jedna sa o priestor o rozmere 7x3 metre. Ďakujem za ponuky.

Robert G.
Kalinkovo
Základová doska, základy

Hľadám skúsenú firmu alebo partiu na nasledovné práce: (1) Vybetónovanie základov pre budúci murovaný záhradný domček 3.3m x 6.3m s betónovou škridlou. Základové pásy 0.5m x 0.5m + 1 rad DT tvárnic. Pripája sa iba na elektrinu. (2) Vybetónovanie základov pre terasu okolo domu, v prílohe vyznačená modrou farbou. Terasová plocha celkom 46 m2. Základ má končiť vo výške cca 15 cm od terénu. (3) Zväčšenie existujúceho vybetónovaného parkoviska pre autá o cca 10m2. Možno aj ďalšie práce. Mám záujem o komplet zabezpečenie vrátane materiálu, transportu, zemných prác a samotného betónovania. Priestor je dostupný pre ťažké mechanizmy. Všetky rozmery sú orientačné. Detaily sa dohodnú v prípade záujmu po obhliadke.

Attila R.
Kalinkovo
Základová doska, základy

Dobrý deň, pozemok má 209m2 chcem tam uložiť modulový dom cca 40m2 koľko by to stalo ? Inžinierske siete už mam

Juraj P.
Bratislavský kraj
Základová doska, základy

Realizácia základovej dosky na kluc. Rovinatý pozemok uloženie na 1 rad. Veľkosť 16,5x9,5m. Miesto realizácie:Borsky Mikulas.

Miroslav L.
Borský Mikuláš
Základová doska, základy

Stavba plotu - oporného múru. Betonáž, zvislé konštrukcie s debniacich tvárnic. Ukončenie múru gabiónmi.

Marcel P.
Bratislavský kraj
Základová doska, základy

Potrebujem vybudovanie základov cca 100m² aj so zemnými prácami a materiálom pre rodinný dom v okrese Zvolen. Terén je mierne svahovitý. V prípade potreby poskytnem projekt základov. Za ponuky ďakujem.

Matúš O.
Zvolen
Základová doska, základy

Potrebujem zabezpečiť realizáciu - výkop a betonáž. Základová doska 100m2. Železo je k dispozícii. DT k dispozícii. Zabezpečenie betónu podľa dohody. Zabezpečenie vytýčenia/geodeta podľa dohody.

Tomáš B.
Smolinské
Základová doska, základy

Dobry den, v utorok 19.2 mi pridu vyliat beton na betonovu platnu pod bazen a potrebujem niekoho ,kto to vyrovna, niekto kto stym ma skusenosti a potrebne veci nato. Ďakujem

Branislav B.
Bratislava
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Často kladené otázky

Akú kvalifikáciu má firma, ktorá stavia základy pre stavbu v Nitre?

V tejto fáze stavby sa stretnete so zrejme najväčším počtom odborníkov vzdelaných vo svojom obore, väčšina z nich sa nezaobíde bez vysokoškolského vzdelania. Od začiatku vašich plánov postaviť dom, kde  základová doska je len prvým reálne viditeľným krokom, ste sa už museli stretnúť s profesiami ako architekt alebo aspoň projektant, statik a rôzni ďalší odborníci. Ktorého z nich budete potrebovať priamo pri stavbe základov závisí od toho, s kým ste spolupracovali pred tým. Každopádne na to, aby ste v závere mohli dom skolaudovať, musí stavbu kontrolovať a schváliť napríklad statik. Jeho potvrdenie nedostanete bez toho, aby práce urobil odborník.  

Aké zručnosti má staviteľ základov?

Jednoznačne musí mať buď sám vzdelanie v obore, alebo aspoň dozorkonajúceho odborníka. Za kvalitu a stabilitu základovej dosky sa musí v určitej fáze zaručiť statik. Na Wilio nájdete dostatok odborníkov, ktorí majú dlhoročné skúsenosti s výstavbou základov, ktorí budú vedieť dokladovať svoju odbornosť.

Ako nájdem kvalitného odborníka na výstavbu základov v Nitre?

Vďaka Wilio je riešenie problému jednoduché. Zadajte si dopyt, v ktorom uvediete čo najviac informácií, ktoré máte a počkajte si na reakcie. Akúkoľvek špeciálnu požiadavku máte, napríklad veľmi obmedzený čas na realizáciu projektu, použitie výnimočných materiálov, či výstavbu na mieste s vysokým rizikom zosuvu pôdy, rovno ju vo svojom dopyte uveďte. Ozvú sa vám tak špecialisti z Nitry a okolia, ktorí túto vašu požiadavku registrujú, vedia splniť a nanajvýš pravdepodobne už niečo podobné aj v minulosti riešili, čiže majú potrebnú skúsenosť.

Aké práce robí staviteľ základov?

Hoci si na každú činnosť, ktorá s výstavbou základov súvisí, môžete nájsť iného dodávateľa, vždy je výhodnejšie vybrať si takého, ktorý vám to urobí celé ako jeden projekt. V tom prípade staviteľ zabezpečí odstránenie ornice aj jej následný odvoz, vytýčenie stavby vápnom a následne výkop. Rovnako tak odvoz zeminy, ak s ňou nepočítate na nejaké vyrovnávanie vlastného pozemku. Zabezpečí osadenie bleskozvodov, časti kanalizačných potrubí a všetkých potrebných vedení. Zaistí dodávku betónu potrebných vlastností v dostatočnom objeme, tiež vyhovujúce železné výstuže, tvárnice, či geomrežu a aj výsyp štrkom, ktorý sa v prípade základovej dosky aj utláča. Špecialisti na výstavbu základov začínajú prácu na zelenej tráve a končia na pevných základoch budúceho domu.

Prečo hľadať staviteľa základov na Wilio? 

Základy domu nenesú svoje označenie bezdôvodne. V závislosti od toho, ako kvalitne sú urobené, bude pokračovať celá stavba a aj jej následné užívanie. Prasknutie základovej dosky je nočnou morou každého stavbára. Časy, kedy sa na dvore v miešačke miešal vlastný betón ktovieakej kvality sú dávno preč. Špecialisti na betón vedia, že práve toto býva najťažšia a najčastejšie opakovaná skúška na vysokých školách stavebných odborov. Jednoznačne je to niečo, čo by ste mali zveriť do rúk odborníkov, ak nechcete celé ďalšie desaťročia riešiť praskajúce múry,vlhnutie domu, či zatekanie spodnej vody.  

Mám staviteľovi základov dodať materiály a vybavenie, alebo si prinesie svoje vlastné? 

To je samozrejme otázkou dohody a vašich možností. Skutočný špecialista však má všetko potrebné vo vlastnej réžii. Stroje a techniku buď vlastní, alebo si prenajíma, na materiály má spoľahlivých overených dodávateľov a za celú svoju prácu ručí. Ak máte vlastné zdroje, môžete ich ponúknuť. Nemajte však špecialistovi za zlé, ak odmietne. Robí to pre vaše dobro a svoje čisté svedomie, stojac si za kvalitne urobenou prácou. 

Je základová doska a základy domu jedno a to isté?

Áno, aj nie. Základová doska je základ domu, ale základy domu sa môžu robiť aj inak. Základová doska je železobetónová jednoliata plocha, ktorá nesie celú váhu stavby a rovnomerne ju rozkladá. Základy sa však dajú robiť aj tak, že sa do zeme vybetónujú pásy, prípadne len piloty a až do priestoru medzi nimi sa vylieva betón, podľa potreby spevnený železnou výstužou. Každý variant má svoje klady a zápory, ktoré laik len ťažko zhodnotí. Najdôležitejšiu časť domu, jeho základy, by ste preto mali nechať na vzdelaných a skúsených odborníkov.

Ako dlho trvá výstavba základov pre rodinný dom v Nitre? 

Základovú platňu je možné pri priaznivých podmienkach vytvoriť aj za 5 až 6 dní. Potom však betón takpovediac zreje. Ako dlho? Medzi skúsenými stavbármi sa traduje, že je to 28 dní. Tí vám aj poradia ako ďalej. Napríklad, že začať so stavbou základov by ste mali čo čo najrýchlejšie po vyhĺbení základov. Vykopať základy pred zimou a začať betónovať na jar je zlá voľba. Napríklad aj preto, že dažďová voda a sneh sú z hľadiska stability základov jedny z najväčších rizík. Základové škáry musia mať rovné dno a je potrebné ich chrániť pred zosúvaním zeminy. Ideálne je čo najskôr ich vyplniť betónom.

Typické práce/služby

Ako si vybrať základy pre rodinný dom v Nitre?

Toto rozhodnutie by ste jednoznačne mali nechať na odborníka. Projektant vie, že musí brať do úvahy povahu pozemku, na ktorom sa bude stavať. Medzi najdôležitejšie faktory ovplyvňujúce toto rozhodnutie patrí napríklad realizácia domu vo svahu, kde je možný zosuv pôdy, nestabilné podložie, alebo vysoká podzemná pôda. Projektanti, geodeti aj architekti z Nitry a okolia poznajú oblasť a ľahšie sa zorientujú aj pripravia na ráz krajiny než niekto, kto pracuje v iných podmienkach. V závislosti aj od týchto ukazovateľov sú v zásade dve možnosti výstavby základov: základová doska alebo základové pásy, prípadne piloty, s betónovou platňou.
Základová doska sa využíva pri náročnejších stavbách a je trochu finančne náročnejšia. Je vhodná pri nestabilnejších povrchoch, napríklad na miestach ohrozených spodnou vodou, alebo pri väčších a masívnejších stavbách s väčšou záťažou. Železobetónová jednoliata plocha nesie celú stavbu a jej váhu rovnomerne rozkladá na podklad. Tým sa zabezpečí nielen stabilita, ale aj dlhšia životnosť stavby napríklad preto, že sa znižuje riziko nerovnomerného „sadania“ stavby a pukania múrov. Pod základovú dosku sa vysypáva štrk spevnený takzvanou geomrežou, čím sa podložiu posilňuje stabilita. 

Druhou možnosťou sú základové pásy alebo piloty s betónovou platňou. Tento variant je najrozšírenejší pri menších stavbách rodinných domov, ale aj garáží, či letných kuchýň. Základové pásy kopírujú obvodové múry a sú tiež pod všetkými budúcimi nosnými múrmi stavby. Priestor medzi nimi sa následne vysypáva kamenivom a zalieva betónom. Celková hrúbka je obvykle menšia, ako pri samonosnej základovej doske. Tým je menšia nielen spotreba betónu, ale lacnejšie vyjdú aj výkopové práce.

Materiály 

Základová doska aj základové pásy sú v podstate vždy nejaká kombinácia železa, betónu a štrku, či kameňa. Záleží to od podložia a veľkosti stavby. Základová doska je tvorená betónom vyliatym na štrku spevnenom železnou mrežou. Základové pásy sa môžu tvoriť pomocou debniacich tvárnic. V tom prípade stačí výstuž a betón sa vylieva do samotných tvárnic. Inou možnosťou sú základové pásy z betónu bez výstuže, alebo vystužené železobetónové základové pásy využívané pri stavbách s vyšším zaťažením. Vhodnú a potrebnú kombináciu materiálov a postupov vám poradí odborník, ktorý zaistí, aby bol základ vášho domu dostatočne pevný a zároveň akceptoval váš finančný rozpočet.

Postup

Ako prebieha výstavba základov?

Na mieste budúcej stavby sa v prvom rade stiahne vrchná časť pôdy, ornica. Tá sa obvykle vyváža na určené miesto a až potom nastupujú ďalší odborníci. Geodet podľa projektu presne vytýči osadenie domu. Pôdorys základovej dosky alebo základových pásov sa podľa zadania vyznačí vápnom. Výkopy sa začnú až po vyznačení základovej jamy, prípadne pásov. Odborník rozhodne aj o hĺbke a šírke výkopov. Hĺbka býva minimálne 1 meter, šírka musí byť väčšia ako šírka múrov. Do výkopov sa dajú uzemňujúce časti bleskozvodov, časti kanalizačných potrubí a iných vedení. Základová škára sa nespevňuje. Prizvaný geológ základovú škáru prevezme a zapíše to do stavebného denníka. Následne sa podľa potreby spevní a zaleje betónom. Po domurovaní sa voľný priestor vysype štrkom, v prípade základovej dosky aj s geomrežou a zaleje betónom.  

Rady a tipy: 

Nájdite odborníka na stavbu základov v Nitre Wilio rýchlo a lacno
Výstavba základov domu si jednoznačne zaslúži dostatok pozornosti. Základová doska rozhodne nie je niečo, čo by ste chceli opravovať, alebo robiť odznova druhýkrát. Opýtať sa známeho by síce mohla byť cesta, ale čo vyhovovalo inému, nemusí aj vám. Zadajte si dopyt cez Wilio a pozrite si viaceré ponuky od odborníkov z Nitry a okolia. Získate prehľad o možných postupoch aj cenách a vyberiete si podľa svojich predstáv.

Zadajte dopyt najpodrobnejšie, ako viete
Napíšte do zadania čo najpresnejší popis prác, ktoré potrebujete vykonať a v akom rozsahu, aby odborník presne vedel, aká je vaša predstava. Je pochopiteľné, že odborníka si cez Wilio hľadáte práve preto, aby vám pomohol s tým, čo sami neviete. Nemusíte a zrejme ani neviete uviesť, aké chcete základy, z čoho majú byť a koľko chcete betónu. To je úplne v poriadku. Uveďte to, čo viete. Napríklad počet poschodí, zastavanú plochu, či lokalitu, kde stavba bude. Odborníci z Wilio, ktorí na váš dopyt budú reagovať, si už ďalšie informácie od vás vyžiadajú, alebo zistia sami.  

Je dôležité, koľko máte času a financií
Ak máte nejaké striktné obmedzenia, rozhodne ich dajte vedieť hneď na začiatku. Nemyslite si, že máte napríklad malý rozpočet, toto posúdenie nechajte na odborníkovi. Určite nájde optimálne funkčné riešenie, ktoré sa vojde do vašich finančných plánov. V zadaní tiež uveďte, či vás tlačí čas, alebo máte o termíne realizácie pomerne voľnú predstavu. Obvykle to ovplyvní celkovú cenu. 

Pýtajte si referencie
Zrejme neexistuje väčší problém pri výstavbe domu, než keď základová doska praskne. To nechce zažiť žiadny realizátor ani objednávateľ. Je veľa prác, pri ktorých sa oplatí držať rady kontrolovať práce priebežne. Ale ak nie ste z oboru, len ťažko posúdite kvalitu betónu, či dostatočnosť hĺbky výkopov. Výberom odborníka, ktorému zveríte túto úlohu, si musíte byť istý. Vyžiadajte si referencie, najlepšie z Nitry, či okolia. A pokojne si aspoň niektoré aj obvolajte. Pýtajte sa, ako prebiehala komunikácia a spolupráca, ako sú spokojní s výsledkom. Alebo si stavbu choďte aj osobne pozrieť.

Cenník: 

Koľko stojí vybudovanie základov v Nitre?

Cena základov závisí od viacerých faktorov. V prvom rade je to typ základov, ktorý ste si vybrali a v akom prevedení.

Koľko stojí základová doska v Nitre?

Základová doska je drahší variant než pásové základy. Za jej zhotovenie spolu s podkladovým betónom, zváraním hydroizolácie a 20 cm izoláciou počítajte so sumou v rozmedzí od 75 do 110 €/m2. Samozrejme, suma sa bude meniť s hrúbkou dosky, prípadne hrúbkou izolácie. Cena kvalitne urobenej dosky pre rodinný dom či inú stavbu so zastavanou plochou 100m2 sa pohybuje v rozmedzí od 9 000 do 17 000 EUR. 

Čo ďalšie ovplyvňuje cenu?

Samotná doska je len časť ceny základov. Ďalšia významná položka sú napríklad výkopové práce. Podľa použitej techniky sa v Nitre účtuje zhruba 20 – 50 €/hodinu strojovej práce a od 10 €/hodinu ručného výkopu na miestach, kde sa z rôznych príčin nedá použiť veľký stroj. Musíte tiež počítať s nákupom inštalácií, ktoré sa zalievajú priamo pri vylievaní základov, ako sú uzemňujúce časti bleskozvodov, časti kanalizačných potrubí a iných vedení a sietí.

Dá sa nejako ušetriť, alebo získať zľava?

Výstavba základov domu je súbor na seba nadväzujúcich prác, kde sa obvykle jedna nedá robiť bez druhej. Práve tak aj nákup potrieb a materiálov je pomerne obmedzený a opakujúci sa. Odborníci z Wilio, ktorí zareagujú na váš dopyt sú buď sami pripravení na každú časť procesu výstavby, alebo majú spriatelené firmy, s ktorými dlhodobo spolupracujú. Vždy je výhodnejšie vziať od jednej firmy čo najširšiu ponuku prác, ktoré ponúkajú. Firma si tak ľahšie plánuje procesy a tie na seba lepšie, rýchlejšie a najmä lacnejšie nadväzujú. Ak niektorú prácu spoločnosť neponúka, obvykle vás vie na nejakú odkázať. Takto spolupracujúci odborníci si zväčša navzájom ponúkajú výhodnejšie ceny.