Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Zámočník Bratislava

Hľadáte zámočníka na opravu, výmenu zámku v lokalite Bratislava? V tejto kategórii máme 18 319 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

30 173 profesionálov na Slovensku

75 413 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Zámočník Bratislava

Hľadáte zámočník Bratislava? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Starom Meste, Podunajských Biskupiciach. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Lozorno, Modra, Záhorská Bystrica. Odborníci v tejto kategórii tiež robia: výjazd mimo vymedzenú oblasť, výrobu náhradných kľúčov, inštaláciu bezpečnostného zámku. Zabezpečia pre vás otváranie dverí, otváranie áut, výmenu zámkov, zámočnícke práce a použijú pri tom zámočnícke pilníky na kov, zámočnícku svorku, zámočnícke kladivo. Vyberte si najlepšiu ponuku pre zámočník Bratislava z našich zámočníkov.

30 173 profesionálov na Slovensku

75 413 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

banner
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Najčastejšie otázky týkajúce sa zámočníkov

Potrebujete zámočníka na výmenu zámku?

Existuje mnoho rôznych dôvodov, prečo sa majiteľ domu môže rozhodnúť vymeniť zámky: byť schopný použiť ten istý kľúč na otvorenie všetkých dverí v dome, pre pokoj v duši a bezpečnosť po vlámaní, alebo ak má napríklad príliš veľa ľudí kópie kľúčov od domu. Niekedy chcú noví vlastníci domu vymeniť svoje zámky po presťahovaní do nového domu. Bez ohľadu na dôvod výmeny zámkov by sa bezpečnosť domu nemala prehliadať. Aj keď si zámky domu môže vymeniť majiteľ domu sám, nie každý má nástroje a skúsenosti na správnu výmenu.

Pri výmene zámkov vlastníci domov chcú zvyčajne vykonať túto službu čo najrýchlejšie. Aj keď licencovaný a certifikovaný profesionálny zámočník dokáže zámky vášho domu pomerne ľahko a včas vymeniť, môže ponúknuť aj ďalšie užitočné služby. Zámočník vám môže poradiť, ktoré mechanické a elektronické bezpečnostné systémy si do domu kvôli bezpečnosti nechať nainštalovať. Vedia zdieľať poznatky o systémoch a technológiách inteligentných domov a systémoch bezkľúčového ovládania vchodových dverí. Uzamykací systém funguje výlučne elektronicky, umožňuje ovládať vstupné dvere pomocou diaľkového ovládača, odtlačku prstu, ba dokonca cez smartfón. Profesionálni zámočníci pracujú so sofistikovanými zámočníckymi nástrojmi a pomocou svojich skúseností a zručností môžu vaše zámky vymeniť, aby sa zachovala bezpečnosť vášho domova.

Je lacnejšie vymeniť zámky alebo opraviť?

Možno budete mať záujem vymeniť svoje zámky z mnohých dôvodov. Možno ste sa práve presťahovali do novostavby alebo na nové miesto a chcete začať s novými zámkami a kľúčmi. Alebo ak došlo k vlámaniu, jedným z prvých krokov opatrení, ktoré je potrebné podniknúť na zaistenie bezpečnosti, je výmena zámkov vášho domu alebo zmena ich hesla.

Ak sú vaše zámky v zásade v dobrom stave, ich opätovné nastavenie môže byť jednoduchšie a lacnejšie. Cylindrickú vložku je možné nastaviť/opraviť alebo vymeniť niektoré opotrebované časti vložky napr. opotrebované pružinky, stavítka, blokovacie kolíky.

Zámočníci môžu zvyčajne opraviť vaše zámky za nižší poplatok, než aký si môžu účtovať pri ich výmene. Existujú nové druhy zámkov, ktoré si vedia domáci majstri kúpiť aj sami. Avšak mnohým majiteľom domov môže chýbať čas alebo skúsenosti na vykonanie inštalácie nových zámkov. Preto je rozumné poradiť sa s certifikovaným a profesionálnym zámočníkom vo vašej oblasti o najlepších možnostiach prerobenia alebo výmeny zámkov.

Ako nájdem zámočníka, ktorému môžem dôverovať?

Keď je v stávke bezpečnosť vášho domu, je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým urobiť prieskum, ako si najmete zámočníka. Prenájom zámočníka, ktorému môžete dôverovať, je proces, ktorý by sa nemal brať na ľahkú váhu. Požiadajte priateľov a susedov o zámočnícke odporúčania a urobte on-line prieskum rôznych zámočníkov vo vašej oblasti. 

Keď ste si vybrali potenciálneho zámočníka, skontrolujte, či je adresa, ktorú poskytujú, miestna. Overte, ako dlho spoločnosť podniká. Spoločnosti, ktoré sa zaoberajú bezpečnosťou domov, nemôžu podnikať veľmi dlho, pokiaľ nie sú čestní a nestranní. Uistite sa, že je zámočník certifikovaný a má bezpečnostnú licenciu. Je potrebné vyhnúť sa každému zámočníkovi, ktorý nemôže predložiť tento identifikačný údaj.

Dôverujte svojim inštinktom.  Ak nedôverujete potenciálnemu zámočníkovi, nájdite si iného. Ak si urobíte prieskum o zámočníckych službách vopred, určite budete spať lepšie, keď budete vedieť, že vy a váš dom ste v bezpečí. Najjednoduchšie však zámočníka nájdete na Wilio.

Koľko stojí výmena zámkov?

Výmena zámkov v domácnosti zvyšuje celkovú bezpečnosť ľudí a zabezpečenie rôznych cenností v domácnosti  Pri kontrole nákladov na výmenu zámkov nezabudnite na dôležitosť projektu. To znamená, že výmena zámku prinesie dva typy nákladov. Prvým je poplatok za službu, ktorý pokrýva dopravu a prípadný poplatok za pohotovosť mimo otváracích hodín. Druhou cenou za výmenu zámkov je poplatok za materiál. Zámočníci vám môžu odporučiť, aby ste zámky radšej vymenili za nové.
Ak zámočník odporučí vymeniť všetky uzamykacie mechanizmy v celom dome, určite si urobte vlastný  názor. Vaše zámky môžu skutočne vyžadovať výmenu alebo sa zámočník pravdepodobne bude pokúšať len využiť vašu dôveru.

Ak ste v núdzovej situácii zavolali zámočníka, ubezpečte sa, že na požiadanie vám poskytne číslo bezpečnostnej licencie a potvrdí, že podniká dostatočne dlho. Potom pokračujte a zaplaťte všetko, čo je potrebné, aby bol váš domov opäť v bezpečí.

Koľko si účtuje zámočník za opravu zámku?

Cena, ktorú si zámočník môže účtovať za opravu zámku domu, sa bude líšiť v závislosti od mnohých faktorov. Medzi najdôležitejšie patrí, či bol zámočník povolaný za mimoriadnych okolností/ mimo štandardných hodín pracovného času. Ak je to tak, poplatok za službu mimo pracovnej doby a poplatok za dopravu (cestu) spolu s vyššou hodinovou sadzbou môžu zvýšiť náklady.  Ak je služba vysoko technická, ovplyvní to cenu zámočníckej služby. Pracovníci s vyššou kvalifikáciou a skúsení zámočníci si môžu účtovať vyššie poplatky. Majte na pamäti dôležitosť zabezpečenia vášho domova, preto sa nepozerajte na náklady na zaistenie bezpečnosti domácnosti. 

Ak ste stratili pôvodný kľúč od domu, skúsený zámočník by mal byť schopný vyrobiť vám nový kľúč, aby ste sa dostali do svojho domu. Zámočník vás požiada, aby ste poskytli rôzne fakty a informácie, ktoré mu pomôžu vytvoriť kľúč, ktorý bude fungovať. Ak potrebujete zámočníka na výrobu kópií kľúčov, mali by byť schopní to urobiť. Ak sa potrebujete dostať do svojho domu, neprepadajte panike: pomôcť by vám mal certifikovaný profesionálny zámočník.

Môže zámočník otvoriť trezor?

Majitelia domov niekedy používajú skôr uzamykateľnú schránku ako skutočný trezor. Uzamykateľné skrinky nie sú také robustné, ale stále udržujú predmety relatívne v bezpečí. Ak je váš „trezor“ uzamykateľnou schránkou na zámok, tradičný zámočník by mal byť schopný ľahko ju otvoriť. Ak máte skutočný trezor, budete musieť zavolať zámočníka, ktorý ponúka špecializované služby bezpečnostného otvárania.

Váš trezor môže vyžadovať, aby ho zámočník otvoril z rôznych dôvodov: možno ste stratili číselnú kombináciu, zapadol bezpečnostný blokovací mechanizmus jednotky, mohla sa zaseknúť bezpečnostná skrutka alebo poškodiť blokovací mechanizmus. Správna údržba vášho trezoru by mala zabrániť tomu, aby ste museli volať zámočníka na bezpečné otvorenie trezoru. Ak však zistíte, že potrebujete zámočníka, hľadajte takého, ktorý sa špecializuje na bezpečné otváranie. Ak ste našli potenciálneho zámočníka pre danú prácu, nezabudnite starostlivo skontrolovať jeho poverenia. Každý kvalifikovaný zámočník by mal byť schopný na požiadanie poskytnúť svoje hlavné bezpečnostné licenčné číslo.