Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Zapojenie, výmena termostatu

Hľadáte elektrikára na zapojenie, výmenu termostatu? V tejto kategórii máme 16 173 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 659 profesionálov na Slovensku

71 792 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Zapojenie, výmena termostatu

Potrebujete službu z oblasti zapojenie, výmena termostatu? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na montáž termostatu na miesto s prirodzeným prúdením vzduchu, pripojenie externého teplotného snímača pre podlahové kúrenie, pripojenie svoriek na ovládanie vykurovacieho kábla na kontakty cievky externého stýkača. Cena inštalácie a výmeny zariadenia na reguláciu kotla sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: servis, údržba, nonstop linka, náhradné diely, ktoré vám poskytne niektorý z našich 16 173 kúrenárov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

29 659 profesionálov na Slovensku

71 792 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Ako nainštalovať termostat 

POŽADOVANÝ ČAS: Menej ako 2 hodiny 
OBTIAŽNOSŤ: Začiatočník 

Existuje niekoľko projektov na vylepšenie domácnosti, ktoré ponúkajú ročné úspory energie ako nová inštalácia termostatu. Výmena starého termostatu za programovateľný alebo Wi-Fi termostat môže v meniacich sa ročných obdobiach výrazne zmeniť vaše účty za energiu. Táto príručka vás naučí, ako vymeniť termostat alebo ako nainštalovať termostat po prvýkrát. Dozviete sa správne kroky na meranie, zapojenie a nastavenie termostatu, aby ste sa uistili, že je stôl správne zarovnaný. 
Prvým krokom pri inštalácii termostatu je zabezpečenie, aby bolo vypnuté napájanie existujúceho termostatu. Na hlavnom paneli služieb vypnite napájanie vykurovacieho a klimatizačného systému. Jeho istič by mal byť zreteľne označený. Bezpečnostný tip: Uistite sa, že neinštalujete nový termostat na obvody, ktoré prekračujú výrobcom stanovené napätie. Zapojenie termostatu vyššieho napätia poškodí ovládacie prvky a môže spôsobiť skrat alebo nebezpečenstvo požiaru. Nesprávne zapojenie termostatu navyše poškodí jednotku a môže spôsobiť zranenie osôb alebo poškodenie majetku. 

Druhým krokom je demontovanie existujúceho termostatu. Odskrutkovanie existujúceho termostatu zo steny. Odstráňte starý krycí plech termostatu pomocou skrutkovača. Odskrutkujte upevňovacie skrutky termostatu a vyberte teleso termostatu. 

Tretím krokom sú samostatné a štítkové vodiče oddeľujúce drôty termostatu. Označte vodiče pomocou krycej pásky, aby ste si pamätali ich umiestnenie skrutkových svoriek. Neexistuje žiadny štandardný farebný kód, takže na uľahčenie identifikácie vodičov použite písmenové kódy. Odpojte vodiče. Prilepte drôty na stenu alebo ich omotajte okolo ceruzky, aby ste zabránili ich skĺznutiu do dutiny steny. 

Štvrtým krokom je ak je to potrebné, nainštalovanie C-vodiča. Schéma označená typickými vodičmi termostatu, ktoré sa pripájajú k ovládacej doske HVAC. Inteligentné termostaty môžu mať až päť vodičov termostatu, ktoré vždy obsahujú „spoločný vodič“ alebo C-vodič. C-vodič poskytuje nepretržitý tok energie do termostatu bez toho, aby ste nevyhnutne museli zapínať a vypínať ďalšie spotrebiče (napríklad ventilátor alebo chladenie). Ak vymieňate inteligentný termostat za iný inteligentný termostat, kábel C je už pripojený k terminálu C. Ak inovujete na inteligentný termostat, budete musieť nájsť a identifikovať C-vodič alebo nainštalovať nový C-vodič. Aj keď váš starý termostat nepoužíval C-vodič, nepoužitý C-vodič môže byť zastrčený v stene za zadnou doskou termostatu. Skontrolujte riadiacu dosku HVAC, či nemá vodič pripojený k svorke C. Ovládacia doska HVAC je zvyčajne umiestnená v blízkosti vykurovacieho a klimatizačného systému alebo vo vnútri prístupového panelu pece. Ak má vodič C, druhý koniec drôtu by mal byť v stene a môžete ho použiť pre nový inteligentný termostat. Ak nie je k dispozícii žiadny vodič C, jednou z možností je použiť súpravu „add-a-wire“ alebo súpravu predlžovača napájania. Niektoré modely inteligentných termostatov sa môžu dodávať s touto súpravou a ďalšími súčasťami termostatu. Pri inštalácii postupujte podľa pokynov výrobcu. súprava na ovládacej doske HVAC. Ďalšou možnosťou je použiť 24-voltový adaptér, ktorý dodáva C-vodič a pripája sa do blízkej zásuvky na napájanie termostatu. Ak má vaša riadiaca doska HVAC prázdny terminál C, môžete tiež nainštalovať kábel C a previesť ho cez steny k termostatu. Ak máte pochybnosti, zavolajte elektrikára, aby vám kábel C pripojil. 

V piatok kroku namontujte novú základňu a drôt termostatu. Niekto zaskrutkuje základovú dosku termostatu do steny. Či už sa učíte, ako nainštalovať základný neprogramovateľný termostat, alebo sa učíte, ako inštalovať inteligentný termostat, ďalší krok je spravidla rovnaký. Samozrejme, vždy je dôležité dodržiavať pokyny výrobcu týkajúce sa akýchkoľvek malých rozdielov, ktoré existujú od jednej jednotky k druhej. Demontujte existujúcu základňu termostatu uvoľnením upevňovacích skrutiek. Oddeľte prednú časť nového termostatu od základne. Začnite najskôr inštaláciou základne. Vodiče nízkeho napätia prevlečte cez určený otvor novej základne termostatu. Ak váš nový termostat nie je samonivelačný, použite malú vodováhu, aby ste sa ubezpečili, že je správne vyrovnaný. Pripevnite základňu termostatu na stenu pomocou skrutiek dodaných s termostatom. Pripojte vodiče nízkeho napätia k príslušným skrutkovým svorkám na základni nového termostatu. Ak sa vaše pripojenia nezhodujú, pozrite si inštalačnú schému v používateľskej príručke nového termostatu. Utiahnite všetky uvoľnené spojenia drôtov a skontrolujte, či sú drôty a plášť v dobrom stave. Vložte batériu alebo batérie do telesa termostatu (ak sú k dispozícii). Uistite sa, že veľkosť a polarita batérie sú správne. Tip: Pri nákupe výmeny domáceho termostatu skontrolujte, či je obal kompatibilný s domácim systémom. 

V šiestom kroku namontujte termostat a obnovte napájanie pridaním čelnej dosky k programovateľnému termostatu. Namontujte základňu termostatu jemným zatlačením prebytočného drôtu späť do otvoru v stene a zasunutím otvoru do ohňovzdorného materiálu. Izolácia zo sklenených vlákien je skvelá na zabránenie tomu, aby prievan ovplyvňoval činnosť termostatu. Pripevnite riadiacu jednotku k základni pomocou skrutiek dodaných s termostatom. Skrutky bezpečne dotiahnite. Obnovte napájanie vášho vykurovacieho / chladiaceho systému a potom stlačením tlačidla reset vymažte pamäť programu. Naprogramujte termostat podľa pokynov výrobcu. Vyskúšajte jednotku, aby ste sa ubezpečili, že pec aj klimatizačná jednotka pracujú správne. 

Ako na jednoduché zapojenie termostatu 

Programovateľný termostat nainštalovaný na stene. Inštalácia sa líši pre dvojvodičové systémy (iba kúrenie alebo chladenie). Ak máte dvojvodičový systém, podrobnejšiu inštalačnú príručku nájdete v návode na obsluhu od výrobcu. Nepoužité svorky bezpečne utiahnite. Ak má váš systém viac ako dva vodiče, správne zapojenie vodičov nájdete podľa inštalačnej schémy výrobcu. Potreba kúrenia a chladenia sa líši podľa sezóny, takže podľa potreby upravte programovanie tak, aby vyhovovalo vášmu životnému štýlu. Ak máte viac ako jeden vykurovací alebo chladiaci systém, umiestnenie nastaviteľného termostatu na každom z nich zabezpečí vyššiu energetickú účinnosť.