Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Zastrešenie bazéna

Hľadáte staviteľa na zastrešenie bazéna? V tejto kategórii máme 17253 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

40249 profesionálov na Slovensku

72094 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Zastrešenie bazéna

Potrebujete službu z oblasti zastrešenie bazéna? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na zameranie, montáž a upevnenie jednotlivých sektorov. Cena prekrytia na bazén sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: pozáručný servis, kotviaci systém, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17253 odborníkov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

40249 profesionálov na Slovensku

72094 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Postavte a uzavrite samostatne stojaci vonkajší bazén

Výstavba vonkajšieho bazéna je vždy ekonomickejšia. Aj po pridaní zastrešenia budú náklady oveľa nižšie ako v prípade ekvivalentného krytého bazéna.

Vonkajšie bazény sú lacnejšie na údržbu, najmä keď vezmete do úvahy celkové náklady na energiu. Vonkajšie bazény môžu tiež prirodzene vetrať. To je užitočné pri odstraňovaní škodlivých chemikálií zo vzduchu, napríklad chlóru. Nesprávne vetrané vnútorné bazény vás vystavujú týmto škodlivým účinkom.

Pridané zastrešenie vám umožňuje využívať váš vonkajší bazén po celý rok. Existuje veľa druhov zastrešení vonkajších bazénov. Môžu to byť pevné, zasúvateľné a odnímateľné kryty. Môžu byť vyrobené z clony, skla alebo textílie. A existujú dobré, lepšie a najlepšie možnosti.

Nafukovacie „bubliny“ alebo kupoly bazénu sú príkladmi dobrej voľby a zvyčajne stoja okolo 5 000 dolárov. Môžu ponúknuť určitú ochranu pred poveternostnými vplyvmi a pomôcť zabrániť preniknutiu nečistôt do vášho bazéna.

Lepšie možnosti zahŕňajú rúrkové, rámové a látkové štruktúry. Tu môžete minúť 15 - 25 000 dolárov a získať lepšiu ochranu a možno dokonca výhody ochrany súkromia. Najlepším riešením sú voľne stojace konštrukcie, ktoré môžu zahŕňať výsuvné zastrešenie bazéna. Môžu stáť 60 000 dolárov a viac, ale môžu ponúknuť všetky výhody krytého bazéna a zároveň poskytnúť zážitok z pobytu v prírode. 

Kompletný sprievodca štýlmi a vzormi zastrešenia bazénov

Rôzne polykarbonátové strešné profily pre bazény

Na všetky naše zastrešenie bazénov používame silné a odolné materiály. Je to tak preto, lebo toto zariadenie je určené pre nepriaznivé poveternostné a klimatické podmienky, napríklad pre miesta, ktoré zažívajú silný vietor (do 230 km/h). Samozrejme, že vydržia aj veľké zaťaženie snehom - 900 kg na 1,5 m.

Ide o všestranné konštrukcie striech, ktoré zahŕňajú:

Extrudovaný hliník - pomocou hliníka je vyrobená celá konštrukciu zastrešenia bazéna
Masívny polykarbonátový plech - ako primárny zasklievací materiál s vynikajúcimi fyzikálnymi a chemickými vlastnosťami

Pre naše zasklievacie materiály používame polykarbonátovú dosku - excelitné pevné polykarbonátové dosky.

Ako budete ďalej čítať v tomto článku, všetky tieto strechy sú skonštruované pre maximálny výkon aj za nepriaznivých poveternostných podmienok.
Dizajny im umožňujú pridať krásu vo vonkajších obytných priestoroch.

Existuje veľmi veľa návrhov zastrešenia bazénov. Je na vás, aby ste si vybrali ten, ktorý spĺňa vaše požiadavky.

Rôzne štýly polykarbonátových štýlov zastrešení bazénov

Pre aký dizajn sa rozhodnete?

Je na vás, aby ste si vybrali. Pomôžeme vám rozhodnúť sa.

Pamätajte, že všetky návrhy zastrešení bazénov zodpovedajú predpisom a normám pre strešné krytiny. To zaručuje, že zastrešenie bazéna je skutočne bezpečné.

Medzi najbežnejšie tvary a vzory zastrešení bazénov patria:

Dizajn plochej strechy

Považujeme to za tradičný dizajn. Väčšina ľudí zjavne nemá rada zastrešenie bazéna s plochou strechou. V zásade má celý kryt tvar štvorca alebo obdĺžnika. Strecha aj steny väčšinou zvierajú uhol 90 stupňov. 

Je vyrobený z polykarbonátového plechu a extrudovaných hliníkových tyčí.

Hlavné nevýhody konštrukcie plochej strechy sú:

  • Nie sú veľmi atraktívne - to je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa mu ľudia vyhýbajú.
  • Na povrchu sa hromadí voda, pretože tu nie je žiadny spád, ktorý by umožňoval odtok vody.
  • Sneh preto nekĺže z povrchu, čo zvyšuje pravdepodobnosť zrútenia strechy.
  • To sú niektoré z dôvodov, prečo tento typ strechy neodporúčame. Podľa všetkého väčšina ľudí prestavala ploché strechy na iné prevedenia.

Dizajn šikmej strechy

Ide o dizajn plochej strechy s miernym sklonom.
Zdá sa, že tieto návrhy sa snažia odstrániť niektoré z nevýhod zastrešenia s plochou strechou bazéna. Táto konštrukcia je taká, že strecha zviera na jednej strane so stenou uhol menší ako 90 stupňov a na opačnom konci s uhlom väčším ako 90 stupňov.

Najpozoruhodnejšie, sklopené vzory vodu pomaly zosúvajú zo strechy. Z tohto dôvodu nie je táto strecha vystavená vysokému zaťaženiu. Napriek tomu sa väčšine ľudí nepáči tento typ strešnej krytiny, pretože nie je atraktívny.

Ide však o jednoduchý dizajn, ktorý zaručuje všetky výhody zastrešení bazénov z polykarbonátu.

Tieto návrhy zastrešenia sú bežné v bazénoch, ktoré sú v blízkosti hlavnej budovy. Preto je jeden koniec strechy zastrešenia pripevnený k hlavnej budove.

Návrh štítovej strechy pre zastrešenie bazéna

Toto je ďalší obľúbený dizajn zastrešenia väčšiny zastrešení bazénov.

Na rozdiel od predošlých dvoch sa väčšine majiteľov domov tento dizajn páči, zvlášť pre zastrešenie bazéna s vysokým profilom. Je to miesto, kde sa dve šikmé strany zastrešenia bazénu stretávajú na hrebeni strechy. Tak vzniknú koncové steny s trojuholníkovými predĺženiami.

Môžete sa rozhodnúť pre jednu sedlovú strechu alebo viac prevedení, ktoré sa navzájom kĺžu. Závisí to od toho, či potrebujete pevné alebo výsuvné zastrešenie bazéna.

Kopulovité strešné vzory pre kryty bazénov

Toto je ešte ďalší bežný typ konštrukcie strechy. Zastrešenie bazéna má zvyčajne polkruhový tvar. 

Proces údržby aj inštalácie je jednoduchý. Dizajn kupolovej strechy je k dispozícii aj v rôznych konfiguráciách. Môžete tiež požiadať o prispôsobený dizajn.

Zastrešenie bazéna s polkruhovým krytom

Môžete si objednať zastrešenie bazéna s nízkym alebo vysokým profilom. Vysoké zastrešenie bazéna je však vždy najlepšie. Poskytuje vám dostatok priestoru na začlenenie všetkých ostatných predmetov, ktoré pomáhajú pri dekorácii zastrešenia bazéna.

Zastrešenie bazéna je skonštruované pomocou zakrivených hliníkových tyčí a zastrešenia z polykarbonátu.

Dizajn manzardového krytu 

Ak nechcete zastrešenie kupolovitého bazéna, lepšou voľbou môže byť aj dizajn manzardového krytu. Manzardový tvar má skosené hrany, ktoré s protiľahlými stenami tvoria spoj viac ako 90 stupňov. Šikmé strany netvoria spoj v strede strechy ako v prípade štítových návrhov. Namiesto toho sú to dve šikmé strany spojené dohromady s plochým povrchom, ako vidíte nižšie.

To mu dáva jedinečný vzhľad a dizajn, vďaka ktorému je váš vonkajší bazén živý a zábavný.

Záver

Ako vidíte, pre zastrešenie vášho bazéna máte k dispozícii toľko štýlov a návrhov zastrešenia. Môžete sa rozhodnúť pre manzardový, kupolovitý, plochý alebo šikmý dizajn. Okrem toho si môžete zvoliť aj prispôsobené tvary.