Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Zavesenie obrazov

Najmite si skúseného odborníka na zavesenie obrazov z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Zavesenie obrazov

Potrebujete službu z oblasti zavesenie obrazov? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na vymeranie, uchytenie háčikov a klicov, zavesenie. Cena uchytenia obrazov na stenu sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: sada úchytiek, háčikov a klipov na uchytenie obrazov, rámy, kladivo, klince, vodováha, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17821 majstrov v danej kategórií

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Ako zavesiť a usporiadať obrazy ?

Proces zavesenia nového obrazu alebo zbierky rodinných fotografií sa môže javiť úplne jednoducho. Aj keď existujú kúsky, ktoré treba preskúmať, neexistuje iba jeden správny spôsob, ako ich zavesiť. Rovnako ako v každom aspekte zdobenia, aj tu pomôže najskôr porozumieť základným princípom a potom improvizovať - najideálnejšie usporiadanie môže byť to, ktoré najmenej čakáte. Najskôr si pripravte obrázky, ktoré chcete zavesiť; podoprite ich o steny a zvážte svoje možnosti. Pozrite sa na všetky rozumné možnosti. Nechajte niekoho držať kus až pri stene, zatiaľ čo vy stojíte dozadu a hodnotíte (najskôr zavesený hardvér zakryte krycou páskou, aby nepoškriabal stenu). Ak zoskupujete niekoľko kusov, usporiadajte ich a poukladajte na podlahe, kým nenájdete kompozíciu, ktorá sa vám páči. Vo väčšine zoskupení bude spoločné vlákno spájať jednotlivé kúsky dohromady. Možno sú obrázky súčasťou súpravy alebo zbierky; ak nie, možno majú rámy rovnaký štýl alebo sú rámčeky rovnakej farby. Zoskupenie niekedy nemusí vyžadovať odkazovací prvok; jedinou zjednocujúcou témou môže byť jej rozmanitosť. Takéto zbierky zaberú trochu viac času a najlepšie sa hodia do menej formálnej miestnosti. Pokiaľ ide o presné umiestnenie, tak stará múdrosť naznačuje, že obrázky musia byť zavesené vo výške očí. Táto predstava je dobrým východiskovým bodom, ale ťažko definitívnym. Existuje veľa dobrých dôvodov na zavesenie kúskov nad alebo pod štandardnú výšku. V akomkoľvek prostredí budete musieť reagovať na architektúru a nábytok; budete tiež musieť nasledovať svoje inštinkty. Posun v závesnom usporiadaní o niekoľko palcov môže ovplyvniť tón celej miestnosti: Posuňte obrázky trochu nad pohovku alebo stoličku; oblasť bude súdržnejšia, útulnejšia a príjemnejšia. Pridajte do miestnosti prvok prekvapenia zavesením malého obrázka nad dvere. Zdôraznite zábradlie schodiska tak, že priamo nad ním urobíte sériu fotografií. Zaveste niekoľko malých kúskov tesne nad stôl - poskytnú vám osviežujúci pohľad, keď vzhliadnete od svojej práce. Naučte sa dôverovať si. Ak to tak cítite, nebojte sa urobiť niečo trochu iné. 

Pár nápadov na zdobenie malých miestností

Meranie a základné potreby 

Nenechávajte merania až na čas, kedy obrázky už visia a v stene sú diery. Vyhnete sa stresu. Vytiahnite zvinovací meter a buďte presný. U väčšiny obrázkov budete potrebovať iba kladivo, skrutkovač a malý rebrík. Keď obraz vešiate na priemernej úrovni očí, umiestnite ich stred na 144 až 152 cm od podlahy. Použite nasledujúci vzorec: Rozdelte výšku rámu n dve; od tohto čísla odpočítajte vzdialenosť od hornej časti rámu k stene; pridajte toto číslo k číslu 144, 145, 146, 146, 148, 149, 150, 151 alebo 152. Tento konečný súčet predstavuje výšku (meranú od podlahy), v ktorej by sa mali obrazy navŕtať do steny. Ak idete inštinktom, na rozdiel od úrovne očí, nemusíte byť pri meraní tak dôslední; ak vešiate do mriežky alebo na sérii kusov, budete musieť byť presný, aby ste dosiahli rovnomerné rozstupy. Keď je čas zavesiť váš vlastný výtvor, použite metódu, ktorá poskytuje najväčšiu stabilitu. Najlepšie je zvyčajne použiť dva háčiky na obrázky, aby sa obrázky nekývali ani nenakláňali. Nainštalujte dva D krúžky na zadnú časť rámu, priamo oproti sebe. Keď sa už rozhodnete, kam chcete zavesiť obrázok, urobte si na každý háčik ceruzkou (ak chcete, na kúskoch krycej pásky); pomocou vodováhy sa uistite, že značky sú v rovnakej výške. Ak má miestnosť mierne sklonenú podlahu alebo strop, začnite zavesením obrázkov na úrovni; ak vyzerajú krivo, nasmerujte ich len trochu, aby vyzerali rovno, aj keď nie. V takomto prípade možno budete chcieť navliecť obrazový vodič medzi D krúžky; stále ho zaveste za dva háčiky, pokiaľ nie je obrázok veľmi malý. 

Dekoračný háčik na zavesenie obrázkov, napríklad vinobranie s háčikmi alebo francúzskymi prútmi, môže pridať ďalší dizajnový prvok k jednému obrázku alebo zoskupeniu. 

Ďalším dôležitým hľadiskom je motto „menej je niekedy viac“. Vy budete určite chcieť nechať v miestnosti nejaké prázdne miesto na stene, aby si aj vaše oko mohlo odpočinúť.

Ako usporiadať rôzne druhy obrazov, aby vyzerali celistvo

Nezodpovedajúce prvky sú skôr výzvou na zavesenie v porovnaní so sadou identických výtlačkov v podobných rámoch, ale výsledky môžu byť pôsobivé a skutočne vytvoriť v miestnsti príjemnú atmosféru. Náčrty, olejomaľby, architektonické diela, vyobrazenie portrétov a dekoratívny držiak na stenu je možné usporiadať do asymetrického zoskupenia vo voľnej forme, čo dáva obývacej izbe vzhľad pohodlného salónu. Rámy sú rozmanité, ale všetky majú trochu formálny dojem. Keby boli kúsky zavesené vyššie, vyzeralo by to, že plávajú preč; pohovka, len pár centimetrov nižšie, ich elegantne ukotví. Predtým, ako urobíte dieru do steny, usporiadajte si obrázky a iné dekorácie. Rozložte ich na podlahu a hore o stenu alebo kus nábytku; posúvajte ich dovtedy, až kým vám výsledky nebudú vyhovovať. Pre takéto zoskupenie nemusí byť rozostupy rovnomerné, ale snažte sa vyhnúť neprerušovaným častiam priestoru, ktoré prebiehajú vodorovne alebo zvisle medzi obrázkami. Vodováha je nepostrádateľným nástrojom. Ak na zavesenie obrázka z dvoch závesov na obrazy používate dva krúžky D, označte na stene bodky pre háčiky a pomocou vodováhy sa uistite, že sú rovnomerné; podľa potreby upravte pred vložením háčikov do steny. Ak používate jeden alebo dva vešiaky na obrazy a drôt navlečený na zadnej strane rámu, zaveste obrázok a pomocou vodováhy ho vyrovnajte. 

Ako vytvoriť medzi obrázkami symetriu

Usporiadanie obrázkov na stene má rovnaký dopad ako samotné obrázky. Presná mriežka dodáva grafický, formálny vzhľad; skupina obrázkov zavesených v stanovenom štvorci alebo obdĺžniku má poriadok, ale je okamžite neformálnejšia, ideálna pre rodinnú izbu alebo kuchyňu. Riadky obrázkov je možné zarovnať do stredu, na vrch alebo na spodok s veľmi rozdielnymi výsledkami. Či už pracujete so zoskupením obrázkov alebo iba s jedným, umelecké diela by mali byť vo všeobecnosti horizontálne vycentrované medzi dvoma bodmi, vďaka čomu bude miestnosť pôsobiť vyvážene. Pomyselná stredová čiara spája súčasné fotografie v rámoch rôznych veľkostí, vľavo. Zubaté čiary na vrchnej a spodnej časti zvýrazňujú usporiadanie. 

Dva kúsky nitky natiahnuté medzi napínačmi poskytujú vodítko pre rovnomerné rozostupy. Táto technika je tiež užitočná na zavesenie obrázkov pozdĺž schodiska: Označte na stene miesto v rovnakej vzdialenosti od horného schodu a spodného schodu a medzi týmito bodmi prevlečte šnúrku. Na bezpečné zavesenie obrázkov použite krúžok D na každej strane rámu. Ale neodhadujte merania; vždy používajte zvinovací meter. Tu sa priestor od hornej časti rámu po krúžok D zhoduje s priestorom od vodítka struny po vešiak na obrázok. 

Častou chybou, pokiaľ ide o umeleckú inštaláciu, sú závesné kúsky príliš nízko. Robte to, čo múzeá: Uchovávajte umelecké diela v úrovni očí. Dobrým pravidlom je zavesiť obraz tak, aby jeho stred bol od 57 do 60 palcov od podlahy. Ak je väčšina členov vašej domácnosti nízka, zamerajte sa na dolnú časť rozsahu; v miestnostiach so stropmi vyššími ako osem stôp môžu byť umelecké diela zavesené o niečo viac ako 60 palcov od podlahy. Akonáhle vyberiete stred, držte sa ho kvôli konzistencii. Pre zoskupenie diel si kolekciu jednoducho predstavte ako jedno celistvé umelecké dielo. Jedinou výnimkou z tohto pravidla je, keď chcete obraz zavesiť nad nábytok. Pri umiestňovaní obrazu napríklad na pohovku alebo čelo postele by mala pokrývať zhruba dve tretiny šírky daného kusu nábytku. Zaveste obraz tak, aby spodná časť rámu bola 8 až 10 palcov nad kusom nábytku; obraz by mal byť s ním vizuálne spojený, nemal by plávať príliš vysoko nad ním. Ak zavesíte menšie dielo na veľkú jednotku, skúste doplniť kompozíciu nástennými maľbami alebo iným umeleckým dielom. Pre umenie, ktoré je vyššie ako 120 palcov, zabudnite na pravidlo stredného bodu; len sa uistite, že spodný okraj je asi stopu od podlahy. 

Ako zavesiť obrázok 

Moderná galéria napríklad ťaží z naklonenia, ktoré dodáva textúrny nádych, keď v blízkosti visia ďalšie diela 

1. Rozhodnite sa o stratégii. Predtým, ako sa priblížite k kladivu, je potrebné vziať do úvahy váhu, veľkosť a tvar obrazu, ktorý idete vešať, a materiál vašich stien. Môžem vŕtať do tehál? A čo dlaždice? Budú moje sadrové steny niečo držať to, čo tam zavesím? Ak si na tieto 4 otázky odpoviete, tak potom môžete začať. 

2. Zhromaždite zásoby. Okrem kladiva, zvinovacieho metra a ceruzky budete potrebovať nasledujúce pomôcky na zavesenie obrazu na sadru alebo sadrokartón (v zásade viac váhového materiálu pre ťažšie umelecké diela): 
Pre ľahké kúsky: malé klince 
Pre stredne ťažké kúsky: vešiaky na obrázky 
Pre ťažšie kúsky: veľký klinec a hmoždinky alebo skrutky, ktoré sa k nim hodia, skrutkovač Ak bude obraz vidieť na dlaždici alebo skle, budete potrebovať skôr kvalitné, nízkoprofilové lepiace háčiky ako klince a skrutky, a ak bude visieť na tehlovom podklade, použite tehlové svorky. 

3. Samotné zavesenie. Áno, v súčasnosti existuje polovedecká štúdia o umení dosiahnuť správnu výšku osadenia obrazu - hovorí sa mu meranie. Presnejšie povedané, stred zarámovaného umeleckého diela by mal byť vo výške 57 palcov nad zemou (čo je priemerná úroveň ľudského oka a podľa výšky galérií a múzeí sa majú rozhodnúť, kam kúsky zavesiť). Označte túto výšku ceruzkou, potom odmerajte, aby ste našli stred steny (zo strany na stranu), a označte, kde sa tieto dva body stretávajú. To je miesto, kam by mal smerovať stred vášho umeleckého diela! Teraz zmerajte vzdialenosť medzi stredom dielu a miestom, kde pribijete klinec. Zmerajte tento rozdiel od svojej stredovej značky na stene - tam smeruje klinec (alebo vešiak na obrázok, kotvu na stenu alebo tehlovú svorku). Ak vešiate ozaj veľmi ťažký obraz, najskôr pomocou vyhľadávača cvočkov vyhľadajte cvoček a skontrolujte, či je na logickom mieste, aby tam vošiel aj klinec. Ak je všetko v poriadku, zabite klinec a máte hotovo. Ak je čap na zvláštnom mieste, použite radšej metódu hmoždinky a skrutky: Vyvŕtajte otvor, do neho vklepte plastovú hmoždinku, do ktorej potom zaskrutkujte skrutku a nechajte ju vyčnievať tak, aby ste mohli slučku drôt alebo pílený zub priamo nad ním rovnakým spôsobom, ako by ste to mali s klincom. 

Ako dosiahnuť vrchol kreativity 

Obrázok môže byť umiestnený v interiérovom rohovom kútiku. Môže obsahovať domáce dekorácie, rastlinný nábytok, drevenú keramiku črepníky a vázy 
Nalepený obraz - bezrámový - Ak nie ste pripravený na kladivá a klince, jednoducho na nich zabudnite. Najlenivejší spôsob, ako ukázať nový obraz, je najlepší aj pre každého, kto sa bojí vŕtania dierok pre klince v stene: oprieť rám o operadlo stoličky alebo o stenu, alebo niekde o poličku. (Dokonca aj v domoch s množstvom obrazov zavesených na stenách dobre vyzerá niekoľko nedbalo naklonených kúskov - vyzerá to skutočne veľmi zámerne!) Ak sešte stále svoj dom zariaďujete, zvážte aj možnosť poličky s obrázkom. Ak sa zaujímate o celý rám, ktoýú chcete nakloniť, a chcete formálne upraviť miesto pre ich vystavenie, zvážte pridanie plytkej obrazovej police v jednej zo svojich izieb. Je to perfektné riešenie pre tých, ktorí majú radi neustále sa meniace štýly. Alebo obrazová lišta. Ak vás zaujíma, ako ušetriť svoje drahé steny od dier, ale chcete mať formálnejší vzhľad ako len obrazy opierať, zvážte lištu s obrázkami: kúsok odliatku, ktorý stúpa blízko stropu, z ktorého môžete zavesiť svoje obrazy na háčiky a šnúrky. —A potom to zmeňte, kedykoľvek len budete mať chuť. Niektoré kúsky nechajte nezarámované. Možno ste zhromaždili niektoré z týchto obrazov v starých rámoch z blšieho trhu - krásne odlupujúce sa hrany a všetky - a chcete si zachovať niečo z tohto kúzla bez toho, aby ste platili za efektný obrazový rám. Alebo možno chcete iba zavesiť krásne papierové kresby? Ponechanie určitých umeleckých diel bez rámu je úplne v poriadku, dokonca niekedy aj lepšou možnosťou. Postupujte podľa týchto tipov a zapamätajte si ich, aby ste ich bez problémov mohli vyriešiť. Porušte niektoré zaužívané pravidlá. Pri zvažovaní mierky a umiestnenia a toho, či obrazy opierať alebo rámovať sa najprv zhlboka nadýchnite. Tu sú naše obľúbené pravidlá týkajúce sa umenia, ktoré radi porušujeme. Teraz choďte vystaviť všetko svoje domáce nazhromaždené umenie! 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS