Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Závlahový systém

Najmite si skúseného odborníka na závlahový systém z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Závlahový systém

Potrebujete službu z oblasti závlahový systém? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na pokládku trávového koberca, položenie sieťe proti krtom, vyrovnanie terénu, kontrolu systému, trysiek, vyčistenie. Cena zavlažovania trávnika systému sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: vypustenie vody zo systému kompresorom, zazimovanie, kontrola systému, hnojivo, zazimovanie závlahy, ktoré vám poskytne niektorý z našich 4674 odborníkov v danej kategórií

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality
Zobraziť viac
Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Závlahový systém – kľúč k peknej záhrade

Závidíte vášmu susedovi jeho záhradu? Nechápete, ako jeho trávnik môže byť tak krásne zelený a váš má od zelenej farby na míle ďaleko? Pritom sa oň staráte najlepšie, ako viete? Tým rozdielovým faktorom môže byť závlahový systém. 
Informácie, ktoré vás budú pred inštaláciou závlahového systému zaujímať. 

Ak ste začali uvažovať o inštalácii automatického závlahového systému, určite vás zaujíma niekoľko základných otázok. A práve tie vám v nasledujúcich riadkoch zodpovieme. 

Spotrebuje automatický závlahový systém viac vody, ako momentálne používate? Nie, automatický postrekovací systém vám môže v skutočnosti vodu ušetriť. Dobre navrhnutý a efektívny systém aplikuje presne také množstvo vody, aké vaše záhrada potrebuje. Vďaka tomu nedochádza k plytvaniu vody. Navyše moderné závlahové systémy majú aj dažďový senzor – systém vie, kedy prší a automaticky sa vypne. 

Pomáha závlahový systém šetriť čas?

Ten váš určite. Nebudete musieť stráviť už ani minútu polievaním trávnika. Váš systém urobí všetko za vás, dokonca aj keď ste mimo domu. 

Je závlahový systém rovnako efektívny, ako ručné polievanie?

Automatický závlahový systém robí dokonca efektívnejšiu prácu. Navrhne sa tak, aby zalieval jednotlivé časti záhrady podľa potreby – trávnik, stromy, kríky, rastliny. 

Je nutné mať závlahový systém, aj keď je u nás dostatok zrážok?

Ak by u nás pršalo každé tri dni a stále by spadlo rovnaké množstvo dažďovej vody, tak by ste závlahový systém nepotrebovali. Príroda však takto nefunguje. Preto jediný spôsob, ako mať krásnu záhradu je zabezpečiť, aby váš trávnik a rastliny dostávali pravidelne rovnomerné množstvo vody. V suchom období, alebo keď je málo dažďa, by bez zavlažovania záhrada už po niekoľkých dňoch mohla vyzerať zle. 

Z čoho je zložený systém automatických postrekovačov?

Systém sa skladá z ovládača, ventilov (ktoré sa otvárajú a zatvárajú aby sa uvoľnil a zastavil tok vody do podzemných potrubí) a postrekovačov (ktoré distribuujú vodu do konkrétnych oblastí). Závlahový systém je ďalej možné upraviť pomocou dažďových uzáverov, senzorov vlhkosti pôdy a kvapkových zavlažovacích zón. 

Je možné si zavlažovací systém nainštalovať svojpomocne?

Závlahový systém si môžete nainštalovať aj svojpomocne. Ale tak, ako pri každom projekte, by ste mali zvážiť všetky jeho aspekty. Na inštaláciu potrebujete dostatok času aj potrebné náradie. Inštalácia systému v závislosti od veľkosti vašej záhrady môže trvať dlhšie, ako len niekoľko dní. Ak sa však na svojpomocnú inštaláciu necítite, využite služby profesionálnych dodávateľov zavlažovania.

Ako si vybrať vhodného dodávateľa na inštaláciu závlahového systému?

Na trhu nájdete mnoho firiem, ktoré by vám závlahový systém mohli nainštalovať. Ako si však vybrať? Skôr, ako vám dodávateľ predloží cenovú ponuku, mal by vašu záhradu vidieť. To znamená – osobne sa s vami stretnúť, urobiť si náčrt záhrady, lokalizovať prívod vody, odčítať tlak vody a samozrejme sa s vami dohodnúť na tom, čo od závlahového systému očakávate. 

Pri výbere vhodného dodávateľa sa skúste zamerať na jeho skúsenosti, prípadne požiadajte o recenzie predošlých zákazníkov. Určite sa neorientujte len podľa ceny a uistite sa, že ste si vybrali dodávateľa na základe jeho služieb a schopností.

Ako dlho trvá inštalácia postrekovacieho systému?

Všetko závisí od okolností – od veľkosti záhrady, počasia, terénnych úprav a podobne. Za priaznivých podmienok však inštalácia trvá maximálne týždeň. 

Koľko bude stáť kvalitný závlahový systém?

Cena závisí od mnohých faktorov, ako je veľkosť záhrady, typ terénnej úpravy, použitý materiál a podobne. 

Skutočne je možné ušetriť pri využívaní závlahových systémov?

Dobrý systém zavlažovania vám pomôže ušetriť peniaze a zároveň udržať trávnik v peknom stave. Ak je systém správne navrhnutý, šetrí vám peniaze mnohými spôsobmi:

-    Postrekový systém využíva časovač. Je možné nastaviť čas aj dobu postrekovania. 
-    Veľkou výhodou sú aj už vyššie spomenuté dažďové senzory. 
-    Ak už závlahový systém využívate, uistite sa, že je v dobrom stave. Zo starších, alebo nekvalitných systémov môže voda unikať, čo vám len zbytočne zdvihne výdavky. 

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS