Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Žehlenie

Hľadáte poskytovateľa na žehlenie? V tejto kategórii máme 7468 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

40160 profesionálov na Slovensku

71864 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Žehlenie

Potrebujete službu z oblasti žehlenie? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na žehlenie odevov, žehlenie detských vecí, žehlenie košiel, postelného prádla, uterákov. Cena služieb žehlenia bielizne sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: expres žehlenie, náklady na dopravu, impregnácia, škrobenie, ktoré vám poskytne niektorý z našich 7468 odborníkov v danej kategórií

Pozrite tiež:CenníkyRady a tipy

40160 profesionálov na Slovensku

71864 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Ako správne žehliť 

Na čerstvo vyžehlené oblečenie je príjemný pohľad: je čisté, svieže a upravené. Žehlenie je skvelá vec, avšak veľa ľudí túto činnosť príliš neobľubuje, alebo ju odkladá na čo najneskôr. 

Prečo? Ťažko povedať. Nuda? Alebo obava zo zničenia obľúbeného oblečenia? Námaha zápästia a ramena pri dlhšom žehlení? Možno z každého rožka troška. 

Na tomto mieste si opíšeme najjednoduchšie a najbežnejšie príklady žehlenia. Základnou pomôckou - okrem žehličky, samozrejme – je žehliaca doska. Teoreticky by to mohol byť akýkoľvek pevný rovný nehorľavý povrch, ale je to iba núdzové riešenie. Žehliace dosky sú vyrobené špeciálne pre uľahčenie žehlenia, navyše sú potiahnuté špecifickou látkou (napríklad s teflónovým povrchom), ktorá udržiava teplo a zároveň je priedušná, takže teplo môže do žehleného oblečenia prenikať aj spod látky. 

Žehlenie košieľ je rýchlejšie a jednoduchšie, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Pri správnom postupe by vyžehlenie košele malo trvať priemerne tri minúty. Najlepšie je začať s rukávmi, pretože kým dokončíte zvyšok košele (trup), tie budú v pohode visieť po stranách žehliacej dosky. Pri opačnom postupe sa môže stať, že časti košele, ktoré sú už ožehlené, sa viac alebo menej pokrčia. Nezabudnite rozopnúť gombíky na manžetách. To je vec, ktorú veľa ľudí podceňuje, prípadne ignoruje. Ak rozopnete manžety a rozložíte ich takpovediac „na plocho“, lepšie ožehlíte nielen manžetu, ale celý rukáv. To isté platí aj pre golier košele. Treba ho otvoriť a položiť „na plocho“. Po vyžehlení celej košele ju nechajte niekoľko minút visieť, aby úplne vychladla. Žehlenie totiž zahreje látku na veľmi vysokú relatívnu teplotu, pričom vyhladenie sa do látky takpovediac „vpíše“ počas ochladzovania. Zabráni sa tomu, aby sa už pri prvom oblečení látka pokrčila, a všetka vaša práca by vyšla nazmar. 

Zásadným princípom je nastaviť správnu teplotu pre určitý druh látky. Tkaniny ako hodváb či polyester sa nemôžu vystavovať vysokým teplotám. Pre vlnu a umelý hodváb použite stredné nastavenie, zatiaľ čo pre bavlnu a ľan udržujte žehličku nastavenú na vysokú teplotu. Ak si nie ste istí typom látky, ktorú sa chystáte žehliť, pre istotu choďte o krok nižšie. Ak sa nedarí pokrčeniny vyžehliť, skúste prepnúť žehličku na mierne vyšší stupeň. 

Pred každým žehlením si starostlivo skontrolujte nastavenie teploty žehličky. Môže sa ale stať, že žehličku nemáte poruke. Čo vtedy?  V takomto prípade existuje niekoľko trikov, ktorými sa viete vynájsť.     

Prvou pomocou je použitie sprchy. Akokoľvek to znie na prvé počutie zábavne, keď zavesíte oblečenie priamo za sprchový záves alebo na dvere pri tečúcej horúcej vode, čiastočne sa dokážu odstrániť pokrčeniny. Rizikom je ale to, že oblečenie sa môže ľahko namočiť jedným nesprávnym postriekaním a záhyby, ktoré boli na oblečení zámerne, môžu zmiznúť. 

Druhou možnosťou je rozprašovač. K tomu ale potrebujete aj nejaký ťažší plochý predmet, napríklad hrubú knihu. Na pokrčené miesto nastriekate trochu vody, jemne ju votriete do tkaniny, tú rozložíte na nejakú rovnú plochu a zaťažíte ju už spomínanou knihou. Netlačte však príliš dlho, aby sa nevytvorila pokrčenina niekde inde.

Tretím trikom v poradí je sušička. Pokrčenú tkaninu namočte a vložte do sušičky. Oblečenie vyberiete ešte kým je horúce a ihneď ho treba zavesiť. Týmto spôsobom sa dajú z tkaniny odstrániť všetky pokrčeniny. Dobrá rada: namiesto toho, aby ste oblečenie namočili vodou, môžete k nemu vhodiť so sušičky kocky ľadu.