Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Zimná údržba Trnava

Hľadáte údržbára na zimnú údržbu v lokalite Trnava? V tejto kategórii máme 9 878 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

30 173 profesionálov na Slovensku

75 415 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Zimná údržba Trnava

Hľadáte zimná údržba Trnava? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Modranke, Vozovke. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Smolenice, Vlčkovce, Špačince. Odborníci v tejto kategórii tiež robia:údržbu komunikácií aj mimo zimnej sezóny, hrabanie lístia, odstraňovanie predmetov z chodníkov a ciest. Zabezpečia pre vás odhŕňanie snehu, vývoz snehu, odstraňovanie cencúľov a posyp proti poľadovici a použijú pri tom posyp, ochranné pomôcky, lopaty a iné nástroje. Vyberte si najlepšiu ponuku pre zimná údržba Trnava z našich údržbárov.

30 173 profesionálov na Slovensku

75 415 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

banner
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Zimná údržba

Jednociferné teploty a mrznúca voda môžu spôsobiť zmätok vo vašom dome a na dvore. Prvá vec, ktorú treba vedieť, je, že škody na vode - najmä škody spojené so zamrznutými a prasknutými rúrami - tvoria najväčší podiel na poistných udalostiach majiteľov domov.

Dodržiavanie dôležitých základných krokov môže zabrániť katastrofickému poškodeniu vodou. Stále však treba ušetriť peniaze a vyhnúť sa katastrofe riešením ďalších problémových miest vo vašom dome a okolí.

Zostavili sme 10 kľúčových tipov, ako pripraviť váš dom na zimu podľa dôležitosti.

1. Chráňte vnútorné rúry

Prasknuté potrubie môže spôsobiť vysoké škody na vašom majetku. Potrubná izolácia, ktorú si môžete sami nainštalovať okolo akéhokoľvek odkrytého vodného potrubia z medi alebo PVC, vás nebude stáť veľa. Používajte ju pod umývadlami, v podkrovných a plazivých priestoroch a na potrubiach pozdĺž vonkajších stien. Zvláštnu pozornosť venujte suterénom, kde sa nachádza 37 percent všetkých prasknutých potrubí.

2. Izolujte podkrovie alebo prechádzajte priestorom

Výdavky na zateplenie podkrovia - koľko požadovanej izolácie sa líši v závislosti od teplôt vo vašej oblasti - vám z dlhodobého hľadiska ušetria peniaze dvoma spôsobmi. Budete udržiavať teplo svojho domova mimo podkrovia a v obytných priestoroch, kam patrí, a udržaním chladnejšieho podkrovia môžete zabrániť vytváraniu priehrad na ľade na vašej streche. 

3. Opravte svoju pec a komín

Podľa Komisie pre bezpečnosť spotrebných výrobkov sú krby, komíny a vykurovacie zariadenia jednou z najväčších príčin domácich požiarov. Nechajte ich každoročne opravovať a kontrolovať. Dbajte na to, aby inšpektor skontroloval stav komína - pravidelne je potrebné udržiavať tehly, aby ste zabránili úniku vody - a tiež čiapky, ktorá zabráni prístupu zvierat hľadajúcich teplo.

4. Nainštalujte tesniace okna

Nainštalujte sklenené búrkové okná, ktoré vytvárajú izolačnú vrstvu vzduchu medzi vašimi oknami a studeným vonkajším vzduchom. Poskytujú tiež ďalšiu vrstvu ochrany pred dažďom a snehom počas silnej búrky, a to aj vtedy, ak máte novšie dvojsklá.

5. Opravte uvoľnené strešné šindle

Ak máte podozrenie, že vaša strecha má uvoľnený, poškodený alebo chýbajúci šindeľ, nechajte si urobiť prehliadku a opravu pred prvým snehom autorizovaným dodávateľom strešných krytín. Podľa IBHS môže jedna kubická stopa snehu alebo ľadu vážiť od 9 do 11 kg. Tento tlak môže spôsobiť ďalšie posúvanie voľných šindľov, vďaka čomu môže voda alebo vlhkosť prestúpiť cez vašu strechu a presakovať do vášho domu.

6. Vyčistite a skontrolujte žľaby

Zanesené odkvapy môžu spôsobiť, že voda ustúpi a potom zamrzne, akonáhle teploty klesnú. Udržujte žľaby čisté a správne zapojené, aby ste zabezpečili, že topiaci sa sneh steká zo strechy a cez zvody.

7. Opravte terasy a dlaždice.

Uvoľnený patio alebo dlažobný kameň sa cez zimu iba zhorší, pretože prirodzený cyklus zamrznutia a rozmrazenia pôdneho zdvihu, ktorý sa nachádza ďalej od miesta, je zvaný mráz. Nechajte uvoľniť kamene, aby ich na jeseň resetoval murár alebo remeselník.

8. Orežte chorľavé konáre stromu

Mŕtva vetva pokrytá snehom môže ľahko prasknúť, čo môže ohroziť ľudí a potenciálne spôsobiť škodu, ak zasiahne strechu alebo verandu. Pred prvým snehom nechajte odumreté alebo choré konáre odstrániť u renomovaného servisného pracovníka. 

9. Zabezpečte vonkajšie zdroje vody

Pred prvým mrazom vypustite a uskladnite všetky záhradné hadice alebo postrekovače, aby ste predišli riziku, že zamrznú a prasknú. V prípade hadicových podbradníkov zatvorte ventil prívodu vody vo vašom dome alebo suteréne, ktorý napája vedenie, a potom otvorte vonkajší koniec (všetka voda zachytená vo vnútri vytečie). Ak samotný uzáver jednoducho vypnete, zachytená voda môže zamrznúť a spôsobiť prasknutie potrubia vo vnútri.

10. Označte záhradu, chodníky a príjazdové cesty

Po silnom snežení môže byť ťažké zistiť, kde končia príjazdové cesty, kvetinové záhony alebo chodníky a váš trávnik začína. Každú zimu preto používajte snehové tyče zo sklenených vlákien alebo značky pre príjazdové cesty. Označte, pokiaľ je vaša záhrada, chodník a tiež, kde začína cesta. Označenie by malo byť výrazné.