Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Zimná záhrada

Najmite si skúseného odborníka na zimnú záhradu z vášho okolia a za výhodnú cenu!

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Zimná záhrada

Potrebujete službu z oblasti zimná záhrada? Wilio vám pomôže nájsť kvalitných odborníkov na návrh a vizualizáciu, zameranie, stolársku výrobu a motáž zimnej záhrady. Cena zasklenej terasy sa väčšinou odvíja od rozsahu služieb. Prezrite si bližšie informácie k službám: konzultácie a zapracovanie zmien, pozáručný servis, ktoré vám poskytne niektorý z našich 17814 majstrov v danej kategórií
Pozrite tiež:Zimná záhrada cena

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Populárne lokality

Zobraziť viac

všetky

Ukážky

Ukážky realizácií našich poskytovateľov

Výroba nábytkuRadoslav
ElektroinštalácieMarcel L.
Rekonštrukcia bytu/domuVladimir J.
Stavebné práceKovacs G.
Stavebné práceKovacs G.
Dizajn, architektúra, projekty a iné službyStanislav
Rekonštrukcia bytu/domuVladimír J.
Služby pre tebaBranis B.
MontážEmil K.

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Výber toho pravého výrobcu pre vašu zimnú záhradu 

Pridanie zimnej záhrady do vášho domu môže spôsobiť obrovský rozdiel v tom, ako si užívate svoj domov. Zahrnutie exteriéru, rozšírenie vášho životného priestoru a zvýšenie hodnoty vašej nehnuteľnosti sú len niektoré z pozitívnych stránok, ktoré ľudia vidia, keď sa rozhodnú rozšíriť svoj domov týmto spôsobom. 

Rovnako ako v prípade každého veľkého projektu, do ktorého sa zapojíte, musíte si však byť istí, že na prácu získate toho správneho výrobcu zimnej záhrady. Hovorili sme s niektorými zo skúsených obchodníkov odporúčaných na serveri Wilio, aby sme zistili kľúčové otázky, na ktoré by ste mali vedieť odpovede vopred, aby ste sa mohli správne rozhodnúť: Zistite, či už výrobcovia robili podobné práce na zimnej záhrade ako sa chystáte robiť vy. Uistite sa, že vám tento ty práce vyhovuje. Dajte si pri najímaní pozor na skúsenosti, ako aj na akreditáciu. Majte na pamäti, že subdodávky materiálov môžu proces komplikovať. Zabezpečte si takých výrobcov, ktorí budú zvyknutí na prácu s konkrétnym produktom. 

Porovnajte podobné ponuky a zostavte plán platieb.

Skontrolujte, či majú pracovníci dostatočnú znalosť stavebného povolenia a stavebných predpisov. Majte na pamäti tieto body, ktoré vám môžu pomôcť zamerať sa na to, čo hľadať, keď sa stretávate s obchodníkmi a získavate cenové ponuky za prácu. 

Pokračujte v čítaní, kde nájdete ďalšie informácie o tom, ako nájsť toho pravého pracovníka pre váš dopyt. Zistite, či už výrobcovia robili podobné práce v zimnej záhrade ako potrebujete. Existuje niekoľko veľkých celonárodných spoločností, ktoré konštruujú zimné záhrady a ponúkajú komplexnú službu na mieru, ktorá pokrýva všetko od návrhu až po realizáciu. Aj keď ísť touto cestou môže byť pre majiteľov domov najpriamočiarejším spôsobom, je tiež pravdepodobne najdrahší. 

Podľa prieskumu si väčšina ľudí vyberie lokálnu nezávislú firmu, ktorá sa hodí na realizáciu ich zimnej záhrady. Na čo sa tu zameriame. Aj keď existuje veľa malých firiem venujúcich sa realizácii zimných záhrad, niektorí remeselníci, ktorí ich vyrábajú, budú všeobecnejší stavbári, a teda sa nešpecializujú len na výrobu zimných záhrad. Niektorí budú špecialisti na okná a dvere, iní budú stolári. Obe možnosti majú výhody - špecialista na zimnú záhradu môže mať špecializovanejšie skúsenosti s vašimi konkrétnymi požiadavkami, zatiaľ čo všeobecný stavbár môže byť lepšie vybavený na riešenie zložitejších projektov, ktoré zahŕňajú ďalšie prvky. 

David N.  s 30-ročnými skúsenosťami a viac ako 60 pozitívnymi ohlasmi na Wilio povedal: Získať môžete rôzne druhy pracovníkov, ktorí vyrábajú zimné záhrady. Hlavou vecou však je, že chcete, aby mala spoločnosť dobré referencie a portfólio. Uistite sa, že najatí pracovníci majú s prácou skúsenosti. Ja robím nielen zimné záhrady, ale aj okná a dvere. Ľuďom však viem ukázať moje skúsenosti so zimnými záhradami a zdokumentovať predošlé zákazky, ktoré som robil. 

Vidieť predchádzajúcu prácu pracovníkov je nesmierne užitočné, pokiaľ ide o výber toho pravého montéra pre vás - vidieť obrázky v portfóliu je užitočné, ale dohodnúť sa na osobnom prezretí ich predchádzajúcich pracovných pozícií a stretnúť sa s minulými klientmi je najlepší spôsob, ako zhodnotiť kvalitu ich práce. Leoš má na Wilio viac ako 150 pozitívnych ohlasov. Jeho spoločnosť realizuje niekoľko druhov veľkých stavebných projektov vrátane výstavby zimných záhrad. Povedal nám: Každý dobrý staviteľ, ktorý je hrdý na svoju prácu, vás rád skontaktuje so predošlými klientmi. Keď som odviedol dobrú prácu a klient je s ňou spokojný, spýtam sa, či môžem požiadať o láskavosť a v budúcnosti ich použiť ako referenciu. Veľká väčšina zákazníkov to urobí bez problémov. Poradil by som klientom, aby sa išli priamo pozrieť na niečo, čo obchodník urobil vo ich blízkom okolí - nie je nič lepšie, ako to skutočne vidieť. 

Uistite sa vopred, že budete spokojní. Podľa Davida je stretnutie s rôznymi výrobcami dôležité a je potrebné ho urobiť skôr, ako si klient vyberie tú pravú osobu pre neho. Vraví, že najdôležitejšie keď sa stretne s klientom je to, aby sa ľudia cítili pohodlne a pokojne – medzi výrobcom a klientom musia byť správne vibrácie z hľadiska kompetencie a zážitku. A naopak klient sa musí páčiť osobe, ktorá sa zamestnania ujíma. 

Získajte bezplatnú cenovú ponuku 

Pomôžeme vám stretnúť profesionálnych špecialistov na zimné záhrady vo vašom okolí a získate skutočné ponuky už dnes. Môžete sami posúdiť, ako pohodlne sa cítite s potenciálnymi obchodníkmi z prvého kontaktu s nimi. Sú zdvorilí po telefóne, prichádzajú na schôdzky v plánovanom čase, kladú veľa otázok o projekte? Výroba zimnej záhrady netrvá deň a schopnosť udržiavať dobrú komunikáciu počas celej stavby je nevyhnutná. Nemusíte s výrobcami zostať najlepšími priateľmi, ale mali by ste mať kvalitný profesionálny vzťah. Ak sa pri výrobcoch cítite dobre, môžete začať uvažovať o tom, ako kvalifikovaní sú pre projekt. Zamerajte sa na skúsenosti, ako aj na referencie. Okrem toho, že si pozriete predchádzajúcu prácu staviteľov, môžete posúdiť ich skúsenosti aj inými spôsobmi. Na serveri Wilio si môžete prečítať úprimnú spätnú väzbu o prácach, ktoré vykonali pre majiteľov domov, a tiež si môžete pozrieť obrázky pracovných miest, ktoré prijali. Nebojte sa im položiť tiež otázky týkajúce sa akejkoľvek kvalifikácie, dĺžky ich podnikania alebo toho, ako plánujú realizovať vašu konkrétnu zákazku. 

Riešenie sporov 

Projekty zlepšovania domácnosti sú často zložité. Diskutujte o akýchkoľvek problémoch so svojím výrobcom a pokúste sa nájsť riešenie, ktoré vyhovuje obom stranám. 
Majte na pamäti, že subdodávky môžu komplikovať postup stavby. Pri uzatváraní zmlúv na vybudovanie zimnej záhrady s firmou by ste sa mali opýtať, či plánujú outsourcovať (získavať z iného zdroja) niektorý z prvkov stavby. Príklady subdodávok na prácu, ako je inštalácia zimnej záhrady, zahŕňajú najatie staviteľa, ktorý vykope základy a urobí počiatočné základy stavby, alebo privedenie murára na výstavbu trpasličej steny, ktorá tvorí základňu, na ktorú sa pridáva zasklenie. Subdodávateľské zmluvy ako tieto sú pomerne časté, najmä ak je osobou, ktorú ste si vybrali, skôr špecialista, ako je napríklad sklár, a nie všeobecne zdatný staviteľ. Ak váš výrobca plánuje využiť subdodávateľov, mali by ste byť o tom informovaní na začiatku procesu, a stanoviť si svoje vlastné podmienky týkajúce sa týchto subdodávateľov. Vo väčšine prípadov výrobca, ktorého ste si najali priamo, prevezme zodpovednosť za čiastkové práce a všetky platby budú súčasťou pôvodnej cenovej ponuky. Stojí však za to skontrolovať, kto bude projektovať prácu a kto bude v skutočnosti počas stavania na mieste. Nadviazanie dobrej komunikácie s osobou, ktorú prijímate, a získanie všetkých podrobností písomne pred začatím práce, sú kľúčom k zaisteniu bezproblémového priebehu procesu a riešenia prípadných problémov. Vyberte si pracovníkov, ktorí sú zbehlí v podobných stavbách.

Existuje veľa spôsobov, ako si zadovážiť zimnú záhradu – zakúpiť si stavebný materiál a sami si ju svojpomocne nainštalovať alebo si ju nechať nainštalovať odborníkom; kúpou od spoločnosti, ktorá vyrába a realizuje zimné záhrady; alebo najať odborníka, aby vám všetko zakúpil a zimnú záhradu postavil. 

Pretože je k dispozícii množstvo výrobcov a značiek, David odporúča, aby ste sa poradili so svojimi realizátormi a ubezpečili sa, že sú oboznámení s produktom, ktorý uprednostňujete, alebo vám môžu odporučiť, čo bude pre vašu prácu najvhodnejšie. Všetko sa vracia späť ku komunikácii s vašim realizátorom - položili dosť otázok, aby pochopili, čo od projektu chcete? Chcete sa predsa ubezpečiť, že získavate prácu v dostatočnej kvalite a tiež, že realizátori vedia, aký systém použiť. Existujú rôzne značky rámov a striech a tiež rôzne materiály. 

Ktokoľvek k vám príde, mal by si v prvom rade skontrolovať, aké sú vaše požiadavky ako klienta, na čo chcete zimnú záhradu využívať a ubezpečiť sa, že to, čo plánuje, bude vyhovovať všetkým týmto požiadavkám. 

Ľudia chcú zimné záhrady z rôznych dôvodov - kedysi to bolo tak, že ľudia chceli, aby pestovať rastliny, alebo si len chceli niekde v lete posedieť. Teraz je to oveľa rozmanitejšie. David sám hovorí, že  nie je možné navrhnúť jeden typ záhrady, ktorý by vyhovoval všetkým. 

Získajte viaceré podobné ponuky a zostavte si platobný plán. 

Je vhodné stretnúť sa s a získať ponuky aspoň od troch obchodníkov. Podrobnosti a rozsah ich cenovej ponuky vám môžu povedať veľa o ich postupe pri práce. Je dôležité ubezpečiť sa, že všetky ponuky sú podobné - zahŕňajú materiály a pracovnú silu, ako aj všetky subdodávateľské zmluvy, ktoré môže obchodník využiť, a tiež už zahŕňajú DPH. Jediným spôsobom, ako presne porovnať cenové ponuky, je porovnanie podobných parametrov. 

Paul, majiteľ stavebnej firmy, ktorá často stavia zimné záhrady a má na Wilio viac ako 150 pozitívnych ohlasov, povedal: Dodať klientovi dobrú ponuku je skutočne dôležité. Uvádzam v nej všetko, čo je v ponuke, všetko oddelené a rozpísané - aké materiály používam aj aké budú mzdové náklady. Na konci je konečná suma, ktorá vám bude účtovaná. Videl som, ako ľudia dostávajú ponuky od iných obchodníkov, ktoré boli výrazne menšie ako moje, a pýtali sa ma, či by som ich neznížil, ale ja som povedal „nie“. Viem, že sú nižšie, preto, lebo nie sú dostatočne kvalitné, viem, že nebudú používať správne materiály, alebo sa pokúsia navýšiť sumu neskôr. 

Po odsúhlasení ceny na základe presnej a písomnej cenovej ponuky sa uistite, že máte vypracovaný platobný plán, ktorý vám vyhovuje. Renomovaný obchodník vo všeobecnosti neočakáva ani nežiada o celkovú hodnotu práce v zimnej záhrade vopred. V závislosti od rozsahu prác však nie je neobvyklá ani malá záloha. 

Paul povedal: Musíte si spolu sadnúť a vymyslieť niečo, čo bude fungovať pre obe strany. Ak ide o prácu, ktorá trvá len týždeň, rád prijmem celú platbu až po dokončení prác. 

Skontrolujte u najatej firmy ich znalosť stavebného povolenia a stavebných predpisov. Väčšina zimných záhrad je oslobodená od požiadavky stavebného povolenia, pokiaľ sa dodržiavajú určité podmienky, hlavne pokiaľ ide o veľkosť prístavby. Môžu sa na ňu však vzťahovať ďalšie obmedzenia, ak je váš dom uvedený v registri pamiatok alebo žijete v chránenej oblasti. Zimné záhrady sú zvyčajne vyňaté z povinnosti kontroly stavebných predpisov. Aj keď je to nepravdepodobné, vždy stojí za to informovať sa na miestnom stavebnom úrade a opýtať sa na príslušné povolenia. Je dôležité, aby ste si ich pred začatím práce prešli so svojim realizátorom. Skúsení stavbári budú mať znalosti o najnovších požiadavkách a o tom, ako s nimi zaobchádzajú stavebné úrady daného regiónu - môžu dokonca poznať úradníkov zo stavebných úradov, ktorých môžu požiadať o radu. Niektoré firmy, najmä tie, ktoré sa zameriavajú na konštruovanie zimných záhrad, môžu v prípade potreby riadiť celý proces vo vašom mene. Vždy stojí však za to urobiť si prieskum vopred sami.

David dodáva, že väčšina klientov je v dnešnej dobe „dôvtipná“ v otázkach stavebných povolení, pretože vďaka internetu je prieskum veľmi ľahký - ale aj informovanosť o tom, či majú iné domy na vašej ulici zimné záhrady, vám môže pomôcť získať informácie vhodné pre vašu situáciu. 

Dajte si pozor na obchodníkov, ktorý trvajú na tom, že žiadne zimné záhrady nepotrebujú stavebné povolenie - porušenie stavebných požiadaviek môže viesť k pokutám a budete nútený zrušiť akúkoľvek ďalšiu prácu. Ako povedal David: Väčšina zimných záhrad nepotrebuje stavebné povolenie, existujú však výnimky a preto je vhodné urobiť si prieskum. 

David povedal: Keby ste pracovali na rôznych mestských úradoch, zistili by ste, že každý pracuje trochu iným spôsobom, takže stojí za to najať niekoho, kto je oboznámený s príslušnými stavebnými oddeleniami a je s nimi v kontakte. 

Leoš dodal: Veľmi dobre sa poznám s miestnymi stavebnými úradmi a so všetkým personálom. Keď príde stavebná inšpekcia na miesto, pozdravia sa a podajú mi ruku, pretože vedia, že odvádzam kvalitnú prácu. Celý proces je s takýmito kontaktmi jednoduchší. 

Ako povedal David: Väčšina zimných záhrad nepotrebuje stavebné povolenie, existujú však výnimky a na to je potrebné si urobiť prieskum. 

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS