Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Zváranie plastov Banská Bystrica

Hľadáte zvárača na zváranie plastov v lokalite Banská Bystrica? V tejto kategórii máme 17 865 poskytovateľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 597 profesionálov na Slovensku

71 449 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Zváranie plastov Banská Bystrica

Hľadáte zváranie plastov Banská Bystrica? Jednoducho vám pomôžeme nájsť kvalitných odborníkov aj v Podlaviciach, Fončorde. Služby môžete využiť aj v širšom okolí ako Špania Dolina, Slovenská Ľupča, Brusno. Odborníci v tejto kategórii tiež robia:zváranie prídavnými materiálmi, ako odstraňovač vnútorných výronkov. Zabezpečia pre vás zváranie, spájanie, opracovanie plastov, zváranie plastových rúr na tupo a použijú pri tom pracovný odev, zváračskú techniku, zváračku, zváračskú masku. Vyberte si najlepšiu ponuku pre zváranie plastov Banská Bystrica z našich zváračov.

29 597 profesionálov na Slovensku

71 449 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

ZVÁRANIE PLASTOV 

Zváranie plastov je proces vytvárania molekulárnej väzby medzi dvoma kompatibilnými termoplastmi. Ponúka vynikajúcu pevnosť a šetrí čas. Proces zvárania pozostáva z troch hlavných krokov: lisovania, ohrievania a chladenia. Postupy zvárania plastov sa primárne líšia podľa spôsobu ohrevu. Využitie sily a chladiace prostriedky sú technickými záležitosťami, ktoré sa v rámci všeobecnej kategórie procesu môžu líšiť od stroja k stroju. Poznáme niekoľko spôsobov zvárania plastov.

8 TECHNÍK A METÓD ZVÁRANIA PLASTOV

Plast sa stal jedným z najbežnejších materiálov na planéte! Mnoho elektronických spotrebičov, hračiek, mechanických súčiastok a nádob na potraviny je vyrobených z tvrdých plastov. Plasty sa v súčasnosti bežne vyskytujú v množstve predmetov každodennej potreby od automobilov a motocyklov až po odevy. Ide o nízkonákladové všestranné materiály, ktoré možno formovať do prakticky ľubovoľného tvaru, preto ich výrobcovia s takou obľubou používajú! Tvrdé plasty nanešťastie možno ľahko poškodiť a niektoré ich typy za pôsobenia nepriaznivých poveternostných podmienok degradujú. Keď sa plastový predmet rozbije alebo praskne, väčšina ľudí ho odhodí alebo vytiahne superlepidlo. Mnohí si však neuvedomujú, že aj plast je možné zvárať! Preto sme zhromaždili niekoľko zaujímavých a inovatívnych riešení na opravu prasknutých alebo rozbitých plastových predmetov. Pomôžu vám omladiť ich namiesto toho, aby ste ich vyhodili do koša! 

Zváranie trením 

Už názov napovedá že, tento spôsob zvárania využíva na výrobu tepla a na spojenie dvoch častí trenie. Tieto dva kusy sú navzájom v relatívnom pohybe a bočná sila vytláča materiály a spája ich dohromady. Toto zváranie sa bežne používa v leteckom a automobilovom priemysle pri spájaní kovov aj plastov. Uvedená technika má niekoľko významných výhod. Účinok trenia je veľmi efektívny pri čistení povrchov, ktoré treba spojiť. Zváranie trením navyše dokáže predmety veľmi účinne zvárať v priebehu niekoľkých sekúnd. 

Extrudované guľôčkové tesnenie 

Medzi dve časti, ktoré chceme zvariť, sa nanesie guľka z veľmi horúceho plastu. Spravidla sa to robí zváracou tyčou a ručným plastovým extrudérom. V priemyselných podmienkach možno použiť stroj na extrúziu plastov. Po nanesení veľmi horúceho plastu sa časti pritlačia k sebe. Niekedy sú tieto časti zahrievané, aby sa spojenie poistilo. 

Vysokofrekvenčné zváranie 

Materiály s obsahom chemických dipólov (obsahujúcich elektróny) možno zvárať pomocou vysokofrekvenčných elektromagnetických vĺn. Takto sa zvára polyuretán a PVC. Dva kusy sa umiestnia na stolový lis a vysokofrekvenčné vlny sa aplikujú na časť, ktorá sa má spojiť. Po určitom čase na kúsky pôsobíme tlakom, aby sme uľahčil proces spájania. 

Zváranie horúcim plynom 

Pri tejto technike sa na zmäkčenie dvoch kusov, ktoré chceme spojiť, používa špeciálne navrhnutá teplovzdušná pištoľ spolu s plniacou tyčou. Podobne ako pri extrudovaní guľôčok sa v procese na uľahčenie spájania plastových kusov využíva priamo aplikované teplo. Táto technika sa často používa pri výrobe malých vodovodných armatúr, nádrží na vodu a iných priemyselných zariadení. 

Zváranie horúcou platňou 

Tento typ zvárania využíva priloženie zohriatej kovovej platne na dva plastové povrchy pred ich spojením. Vyhrievaný kovový povrch je potiahnutý PTFE (polytetrafluóretylén), ktorý zabráni prilepeniu plastu k povrchu. Len čo sa dva kúsky plastu roztavia a spoja, držíme ich pohromade až do vychladnutia. 

Zváranie rozpúšťadlom 

Pri tejto metóde sa používa rozpúšťadlo, ktoré zmäkčuje dva kúsky plastu, aby bolo možné zlúčiť polymérne reťazce. Rozpúšťadlo sa nakoniec odparí a nechá dva kusy opäť vytvrdnúť, čím sa vytvorí zvar. Toto zváranie sa často používa na spájanie potrubí z PVC alebo ABS používaných vo vodovodných inštaláciách. Rozpúšťadlami bežne používanými v tomto procese sú dichlórmetán alebo tetrahydrofurán. 

Laserové zváranie 

Jeden z viac „high-tech“ spôsobov spájania alebo opravy plastov. Dva kusy plastu sú pritisnuté k sebe, zatiaľ čo laserový lúč ohrieva spojovaciu čiaru a teplo tieto dva kúsky zvarí. Táto metóda vyžaduje plast absorpčný k laserovému lúču alebo umiestnenie iného absorpčného materiálu na spojovaciu čiaru. Laserové zváranie má veľa výhod vrátane rýchlosti a veľmi presného riadenia. Takisto ide o skvelý spôsob opravy trhlín v plastoch. 

Indukčné zváranie 

Kus vodivého kovu je umiestnený medzi dvoma kusmi plastu, ktoré sa majú spojiť. Vysokofrekvenčný generátor kov ohrieva, až kým sa okolitý plastový materiál nezahreje. Po zmäkčení sa tieto dva kúsky spoja do jedného.