Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Brúsenie betónu, leštenie podlahy cena

Hľadáte staviteľa na brúsenie betónu? V tejto kategórii máme množstvo staviteľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
33 289 profesionálov na Slovensku
89 909 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Brúsenie betónu, leštenie podlahy cena

Koľko stojí brúsenie betónu? Pri brúsení betónu často poskytujeme tieto služby: brúsenie betónu na hrubo, brúsenie betónu na jemno, leštenie povrchu, cenová kalkulácia. Ceny povrchovej úpravy betónu sa pohybujú okolo 5,5-10 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci brúsenia betónu zväčša býva brúska betónu. Ďalšie náklady môžu predstavovať: jednokotúčové brúsky, diamantové a karborundové nástroje, ktoré priemerne stoja 100-500 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: brúsenie betónu cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
33 289 profesionálov na Slovensku
89 909 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Cena za: Brúsenie betónu, leštenie podlahyPriemerné ceny

Nižšia cena5,62 €/m2
Priemerná cena7,86 €/m2
Vyššia cena10,00 €/m2
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
KalkulačkaCenník brúsenia betónu

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu brúsenia betónu pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii brúsenie betónu.

Brúsenie2,40€ / m2
Brúsenie nerovností nových betónových podláh, zbrúsenie povlaku hrúbky do 2 mm
Spolu
m2
Zadať dopyt
Brúsenie existujúcich betónových podláh5,60€ / m2
Brúsenie existujúcich betónových podláh, zbrúsenie hrúbky do 3 mm -0,006 t
Spolu
m2
Zadať dopyt
Brúsenie ríms31,50€ / m2
Kamenárske opracovanie plôch z umelého kameňa, obyčajného alebo predsádkového betónu s vypracovaním pásikov brúsením ríms
Spolu
m2
Zadať dopyt
Brúseníe zábradlí35,08€ / m2
Kamenárske opracovanie plôch z umelého kameňa, obyčajného alebo predsádkového betónu s vypracovaním pásikov brúsením zábradlí
Spolu
m2
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Špecializované stavebné práceKoľko stoja špecializované stavebné práce? Pri špecializovaných stavebných prácach často poskytujeme tieto...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Špecializované stavebné práce

Dobrý deň, potrebujem urobiť na jednu stenu cca 13m2 dekoratívny betón, požiadam Vás o zaslanie ceny práce za 1m2 bez materiálu a chcem vidieť ukážky Vašich prác, recenzie. Ďakujem

Miroslav K.
Družstevná pri Hornáde
Špecializované stavebné práce

Dlažbu mame, treba ju položiť a vyspádovat do walk in sprchového kúta, ďalej treba vybrať sprchu a prerobiť ju na stropnú sprchu. Osadiť sklenenú zástenu (klasické sklo 140cm v rámoch).

Adam K.
Bratislava
Špecializované stavebné práce

Inštalácia ( rozšírenie ) 8ks fotovoltických panelov na sedlovú strechu ( Bramac ). Kotviacich materiál a kabeláž je k dispozícii.

Dušan L.
Danišovce
Špecializované stavebné práce

Dobrý deň mala by som záujem o vypracovanie cenovej ponuky na rekonštrukciu staršieho domu v obci Jalšové jednalo by sa o hrubú stavbu od venca (vrátane) búrame horné poschodie čiže zostávajú iba obvodové múry prízemia V prílohe zasielam projekt prosím dajte mi vedieť ak by trebalo dodatočné info k projektu či stavebný materiálom či samotnej cenovej ponuke ďakujem. S pozdravom O

Alexandra O.
Hlohovec
Špecializované stavebné práce

Potrebujem zorganizovať a zrealizovať zabetonovanie terasy. Terasa sa nachádza za domom, od cesty 25 metrov, nie je k nej bližší pristup. Zašalované a armatúra je. Plocha 5,5x3,6m.

Vlado K.
Čadca
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Náklady

Ak sa pozriete na náklady za diamantové nástroje z hľadiska kupca, mohol by sa tento faktor stať najdôležitejším, či jediným kritériom výberu. Zdôrazňujeme však, že náklady sú relevantné iba v súvislosti s výkonom nástroja. Ak nástroj nemá trvale vysokú mieru výroby, jeho cena je irelevantná. Medzi cenou nástroja a nákladmi na jeho použitie môže byť tiež podstatný rozdiel. Nákupná cena za niektoré nástroje môže byť nízka, no náklady na ich použitie Vás prekvapia vysokou sumou. Zistiť skutočnú cenu za nástroj dokážete jednoduchým výpočtom skutočných nákladov za nástroj. Zápisky by ste si mali viesť pri každej práci, v rovnakom denníku ako zápisky o výkone nástroja. Výpočet nákladov za diamantový nástroj je jednoduchý, vydelíte celkové náklady za nástroje počtom metrov štvorcových, ktoré ste nimi opracovali. Ak ste napr. zaplatili na nástroje 427,50 € a brúsili nimi plochu o rozmere 12 000 m2, výsledok Vašich nákladov by bol 0,0356 € alebo 3,6 centov za m2. V porovnaní s nákladmi za služby sú náklady za diamantové nástroje pomerne nízke, takže ak sa snažíte ušetriť mali by ste siahnuť po kvalitnom nástroji, aj za cenu vyššieho výdavku. Diamantové nástroje sú investíciou – ak nie ste ochotní investovať, nemôžete očakávať skvelý výkon. 

Inventár

Ani najlepšie nástroje na trhu Vás nezachránia, ak si neprinesiete k svojej práci tie správne. K práci si zvoľte najčastejšie používané nástroje, aspoň v troch druhoch zrnitosti. Takto prídete na ten najvhodnejší typ zrnitosti vhodný pre Váš účel. Správny nástroj má vplyv na Vašu produktivitu ako aj náklady s ním spojené, no zápisky a merania výkonov Vašich nástrojov Vám pomôžu určiť ten vhodný na konkrétnu prácu. Šetriť peniazmi na minimálny inventár diamantových nástrojov, bude v konečnom dôsledku zvyšovať celkové náklady a znižovať produktivitu. Rovnako ako pri predchádzajúcich dvoch faktoroch je dôležité pochopiť, čo skutočne vo finálnom štádiu prinesie Vášmu podnikaniu alebo práci s diamantovými nástrojmi peniaze a kde skutočne usporíte. V inventári si zaznamenávajte každé použitie nástroja.  

Mokré alebo suché brúsenie betónu?

Povrch betónu je možné brúsiť v mokrom alebo suchom stave. Pri suchom spôsobe brúsenia sa do procesu mletia nepridáva voda a teda sa vytvára veľké množstvo prachu. Pre takéto prípady je k brúske pripojený vysávač, ktorý vznikajúci prach odsáva. Všetky moderné brúsky sú vybavené takýmito vákuovými nadstavcami. Brúsenie v suchom stave je však pri veľkých plochách nepraktické. 

Pri brúsení v mokrom stave je podlaha zaliata vodou. Mokré brúsenie je účinnejšie a prach sa vytvára iba na úrovni podlahy. Pri brúsení sa však z vody a betónového prachu vytvára kal, ktorý treba starostlivo odstrániť. Každá povrchová úprava betónu zahŕňa niekoľko fáz brúsenia s postupným použitím jemnejších diamantov. Po každej fáze je potrebné podlahu očistiť od nahromadeného kalu pomocou umývacej sušičky. V polovici práce použite zhutňovač betónu, ktorý chemicky spevní povrch betónu. Po dokončení brúsenia použite na podlahu impregnačný tmel, ktorý chráni povrch od vlhkosti. V závere podlahu leštíme. 

Koľko stojí brúsenie betónu? 

Na túto otázku sa odpovedá ťažko, keďže cenu ovplyvňuje niekoľko faktorov. Najskôr musíme zvážiť v akom stave je povrch podlahy a určiť tvrdosť betónu. Mäkký betón sa brúsi náročnejšie a môže sa pri ňom objaviť viacero komplikácií. Podlaha je drsnejšia a teda sa využije väčšie množstvo spotrebného materiálu. Pred úpravou bude preto potrebné povrch dobre pripraviť. Zásadným faktorom je aj stupeň poškodenia betónovej podlahy. Koľko nezrovnalostí, ktoré musíme odstrániť je na povrchu podlahy? Koľko trhlín sme objavili? Čo ak sú na podlahe stopy poškodenia od pneumatík? Ovplyvní veľkosť podlahy brúsenie? Čím je podlaha v otvorenejšom priestore, tým efektívnejšie môže byť brúsenie. Dôležité je aj to kde sa podlaha nachádza. Dostaneme dovnútra k podlahe stroje a cisterny na kal, alebo to bude náročnejšie? Máme pri mieste brúsenia k dispozícii miestne skládky? Vzhľadom na rôzne faktory, posudzujeme, že náklady na výrobu leštenej betónovej podlahy v špičkovej kvalite, by sa v roku 2021 mali pohybovať medzi 8 € až 25 € za m2.

Aktualizované dňa: May 15, 2023