Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov za férové ceny

Brúsenie parkiet
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSom veľmi spokojný s celým procesom od reakcie na potrebu opravy až po vykonanú prácu, okamžitá ponuka ceny a termínov, rýchla oprava, výborná komunikácia, skvelá cena. Ďakujem.
profile image
Matúš K.Zákazník
Prečo Wilio
33 619 profesionálov na Slovensku
93 465 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Brúsenie parkiet cena

Koľko stojí brúsenie parkiet? Pri brúsení parkiet často poskytujeme tieto služby: brúsenie, tmelenie, leštenie a dokládka chýbajúcich parkiet. Ceny brúsenia drevených podláh sa pohybujú okolo 4-11 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci brúsenia parkiet zväčša býva brúsenie pomocou rotačnej valcovej brúsky. Ďalšie náklady môžu predstavovať: tmel, lak, kusy parkiet na dokladanie, ktoré priemerne stoja 10-30 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: brúsenie parkiet cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
KalkulačkaCenník brúsenia parkiet

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu brúsenia parkiet pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii brúsenie parkiet.

Brúsenie podláh strojné7,46€ / m2
Ostatné opravy na nášľapnej ploche, brúsenie podláh strojné brúsenie vykonávané v súvislosti s opravami podláh
Spolu
m2
Zadať dopyt
Parketové lišty - Lišta S26 x 35 x 2000 mm (buk, dub)5,67€ / bm
Dodanie a montáž drevené, cinkované, parketové lišty s povrchovou úprvou. Montáž bez použitia viditeľných skrutiek.
Spolu
bm
Zadať dopyt
Brúsenie podláh ručné1,93€ / m2
Ostatné opravy na nášľapnej ploche, ručné brúsenie podláh, základné brúsenie vykonávané v súvislosti s opravami podláh
Spolu
m2
Zadať dopyt
Brúsenie podláh strojné s lakovým náterom 12,10€ / m2
Ostatné opravy na nášľapnej ploche, strojné brúsenie podláh s lakovým náterom, brúsenie vykonávané v súvislosti s opravami podláh
Spolu
m2
Zadať dopyt
Brúsenie podláh strojné s pastovaním11,20€ / m2
Ostatné opravy na nášľapnej ploche, strojné brúsenie podláh s pastovaním, brúsenie vykonávané v súvislosti s opravami podláh
Spolu
m2
Zadať dopyt
Medzivýbrus a naleštenie1,26€ / m2
Renovácia parketovej podlahy brúsením a povrchovou úpravou.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Tmelenie3,78€ / m2
Tmelenie parkiet rozpúšťadlovým tmelom, ktorý ma číru farbu je tekutý a zmiešava sa s najjemnejším brúsnym prachom z posledného brúsenia.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Jednovrstvové lakovanie 2,52€ / m2
Laky sa aplikujú pri teplote minimálne 13 °C a zasychajú približne 2 hodiny. Po zaschnutí základného laku urobiť medzibrúsenie.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Jednovrstvové olejovanie 3,78€ / m2
Olejovanie tvrdým voskovým olejom. Nanáša sa pomocou lakovacieho štetca alebo kefou. Podlaha bude jednotná, bez znakov poškodenia a opráv.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Morenie - 1 vrstva12,60€ / m2
Moridlo nanášané na drevo do stratena, rovnomerne až do "suchého" štetca.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Pokladanie alebo výmena podlahyKoľko stojí pokladanie alebo výmena podlahy? Pri pokladaní alebo výmene podlahy často...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Brúsenie parkiet

Dobry den potrebujem vybrusit a nalakovat parkety , len jednu izbu - obyvaciu 354x 430 cm V Bratislave Dakujem Potrebujem to surne do 14 jula Vidova Eva

eva V.
Bratislava
Brúsenie parkiet

Dobrý večer, prosila by som o ponuku brúsenia a renovácie parkiet. Plocha približne 26-27m2, bude potrebná aj rekonštrukcia resp. výmena niektorých častí plus minus to odhadujem na 2m2. Podlahu by sme dali aj vyplniť medzery a nalakovať. Ďakujem

Veronika P.
Nitra
Brúsenie parkiet

Bratislava - Ruzinov Dobry den, ide o stare bukove parkety nalepene v smole. 36 m2 v dvoch miestnostiach. Na niektorych miestach su rozidene cca 1 cm - vid foto. Mam zaujem o ponuku na brusenie, tmelenie a lakovanie. Vopred dakujem

Matus K.
Bratislava
Brúsenie parkiet

Potreboval by som zrenovovaťstaré parkety v rozmere cca 50m2. Predpokladám vopred návštevu, konzultáciu a potom obojstrannú dohodu. Ďakujem.

Michal P.
Bratislava
Brúsenie parkiet

Dobry den, potreboval by som prebrusit parkety v dvoch izbach dokopy okolo 35 m2. neni potrebne ani tmelovanie nic, len prebrusenie stareho laku a ja si to nalakujem.

Marián C.
Bratislavský kraj
Brúsenie parkiet

Prosím o cenovú ponuku. Brúsenie a lakovanie parkiet v byte (2 izby, spolu cca 40 m2) + výmena s lakovanie líšt (spolu cca 35 m).

profile image
Štefan N.
Bratislava
Brúsenie parkiet

Žiadosť: potrebovala by som vybrúsiť, zatmeliť a nalakovať pôvodné parkety v izbe cca 6x4 metre. Miesto: Bratislava - Ružinov

Simona M.
Bratislava
Brúsenie parkiet

Zdravím, mala by som záujem o zbrúsenie drevenej podlahy (fošne) natreté lodným lakom. miestnosť 3,5x5 m, lokalita Lošonec. Bez ďalšej úpravy, iba odstránenia laku. Vďaka za ponuky

Natália P.
Trnava Region
Brúsenie parkiet

Zdravim. Potreboval by som renovaciu parkiet v jednej izbe 15m. Byt sa nachadza v obci Prasice okr.TO Dakujem za ponuky.

profile image
Richard D.
Prašice
Brúsenie parkiet

Zdravim. Potreboval by som vybrusit a nalakovat parkety v jednej izbe 15m. Byt sa nachadz v obci Prasice okr. Topolcany. Dakujem za ponuky.

profile image
Richard D.
Prašice
Brúsenie parkiet

Dobre den prajem. Poprosim cenovu ponuku na brusenie, tmelovanie inkl. lakovanie drevenych parkiet v dome. Na plane su 3 izby. Zatial by islo len o vynovenie jednej izby okolo 20m2. Najlepsie ak by mal niekto cas buduci tyzden na prehliadku, popripade hned aj cas na vykonanie prace. Vdaka.

Miroslava V.
Lužianky
Brúsenie parkiet

Hľadam niekoho na vybrúsenie, vytmelenie a nalakovanie parkiet, jedna izba, cca 20 m2, koncom Septembra (v rozmedzi 29.9. - 2.10.2021), Topoľčany. Ďakujem za ponuky.

Richard G.
Topoľčany
Brúsenie parkiet

Potrebovali by sme prebrúsiť drevené parkety cca 55 m2 - drevo je 4mm. Chcela by som vedieť cenu na m2.

Dasa N.
Dunajská Lužná
Brúsenie parkiet

Dobrý deň , hľadám niekoho kto vie vybrúsiť , vyčistiť a následne upraviť drevené podlahy. Nie sú to parkety ale klasické podlahy. Po nájomníkoch ostali fľaky a trebalo by ich zveľadiť. Jedná sa o obývacku s kuchynou cca 20m2 0915****

Natália K.
Bratislava
Brúsenie parkiet

Dobrý deň, potreboval by som zrenovovať drevenú podlahu cca 165m2 (brúsenie, tmelenie, lakovanie) v rodinnom dome. Ďakujem.

Tomáš B.
Zlaté Moravce
Brúsenie parkiet

Poprosím o cenovú ponuku brúsenia a ošetrenia parkiet na Soblahovskej ulici 25/ Trenčín. Jedna sa o plochu cca 20 m2 na 2 poschodí.

Pavol F.
Trenčín
Brúsenie parkiet

Pekny den, hladam niekoho na upravu, vyplnenie skar, prebrusenie a nalakovanie/namorenie parkiet v byte s rozlohou cca 21m stvorcovych.

Martina B.
Bratislavský kraj
Brúsenie parkiet

Dobrý deň prajem! Hľadám firmu, ktorá by mi vedela vybrúsiť a nalákovať drevenú podlahu v 2 miestnostiach cca 40 m2.... Jedná sa chalupu v Dolnej Lehote okres Brezno. Ďakujem.

Katarína J.
Dolná Lehota
Brúsenie parkiet

Dobrý deň, hľadám niekoho na renováciu starej drevenej podlahy. Hurbanovo a okolie. Dôležité je aby to bol profesionál. Ďakujem

Kristína Z.
Hurbanovo
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Sprievodca obnovou drevených podláh

Obnova a rekonštrukcia drevenej podlahy na najlepšiu možnú úroveň môže miestnosť omladiť a celkovo zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti, pretože pôvodná drevená podlaha je stále v kurze a mimoriadne žiadaná.

Ak ste sa nedávno presťahovali do novej nehnuteľnosti alebo si jednoducho nechávate rekonštruovať dom, na prvých priečkach v zozname úloh by mala byť aj obnova podlahy. Investícia do nej sa vám určite vyplatí.

Náklady na obnovu drevenej podlahy sú určené jej veľkosťou a úrovňou potrebných opráv. Opravy drevených podláh sú zvyčajne zmesou brúsenia a povrchovej úpravy tak, aby sa dosiahli vlastnosti prírodných prvkov.

Obnova drevenej podlahy

Oprava klasických drevených podláh je viacstupňový proces. Náklady spojené s opravou budú závisieť od veľkosti podlahy, mzdových nákladov pracovníkov (ak si túto činnosť nevykonávate sami) a požadovaného špeciálneho materiálu alebo vybavenia.

Pod starou drevenou podlahou môže byť ukryté kadečo a podkladový materiál už môže byť naozaj nevyhovujúci, preto je potrebné starú podlahu rozobrať a pozrieť sa pod ňu. Aby mala práca zmysel, nestačí sa postarať iba o podlahu, ale i o jej podklad.
  
Odstránenie podlahy, brúsenie, ošetrenie a práca môžu byť zvyčajne spojené do jednej cenovo efektívnej ponuky, ktorú vám vypracuje každý dobrý majster z Wilio. Ak ste si však istí, že všetko toto zvládnete bez problémov aj sami, nepochybne ušetríte náklady na pracovnú silu.

Vyprázdnite izbu 

Ak ste obnovovanie podlahy zverili majstrom a chcete ušetriť náklady, preventívne odstránenie všetkých predmetov a nábytku z obnovovanej miestnosti predstavuje rozumný krok. Ak nedokážete kvôli určitému hendikepu vyprázdniť miestnosť samostatne, skontaktujte profesionála, ktorý bude rekonštrukciu vykonávať, a požiadajte o cenovú ponuku, ktorá obsahuje i odstránenie a opätovné vrátenie vecí a nábytku do miestnosti ako súčasť zmluvy.

Obnova drevených parketových podláh

Parketové podlahy sú elegantnou a ikonickou formou drevených podláh. Ak je drevo správne udržiavané, môže podlaha vydržať desaťročia. Pokiaľ nie je podlaha ošetrená a na mnohých miestach je poškodená, môže sa zdať, že je opotrebovaná a vizuálne môže pôsobiť veľmi nepríťažlivo.

I pri obnove parketových podláh sú náklady určené rozsahom opráv a materiálom potrebným na vykonanie práce. Ak vaša parketová podlaha vyžaduje úplné prebrúsenie a konečnú úpravu, môžete očakávať nižšie náklady. Tie by sa však mohli zvýšiť, ak by podlaha vyžadovala zásadnejšie opravy, ako je napríklad oprava voľných blokov alebo výmena tých zhnitých alebo chýbajúcich.

Občas sa môže stať, že dokonca zistíte, že namiesto výmeny chýbajúcich blokov vyplnili predchádzajúci vlastníci domu časti podlahy betónom. V takom prípade bude pravdepodobne potrebné zvýšiť rozpočet na odstránenie betónu a inštaláciu nových parketových podláh tej časti miestnosti, nehovoriac o tom, že možno už ani nenatrafíte na ten správny typ a odtieň a podlahu budete musieť kompletne vymeniť.

Oprava podlahy z tvrdého dreva

Drevená podlaha môže priniesť krásny a sofistikovaný vzhľad takmer do každej miestnosti v dome. Ak chcete zistiť priemerné náklady na opravu podláh z tvrdého dreva, je najlepšie poradiť sa s odborníkmi a preskúmať podlahu, pokiaľ ide o rozsah opráv.

Tvrdé drevo môže štandardne často vyžadovať brúsenie a povrchovú úpravu. Ak je požadovaná oprava i hlbších vrstiev, je možné aj potrebné drevo namoriť. Povrchová úprava drevených podláh pomáha pri údržbe podláh a ich zachovaní do budúcnosti, a tiež pomáha obnovovať pôvodný vzhľad a pocit z dreva. 

Leštenie a brúsenie drevených podláh

Leštenie drevených podláh môže zabrániť poškodeniu a priniesť nový život opotrebovaným podlahám. Leštenie drevených podláh nejaký čas trvá a môže vyžadovať niekoľko náterov, čo je spojené s niekoľkými návštevami majstrov, vykonávajúcich túto prácu.

Aby ste mohli dostať presnú cenovú ponuku za leštenie drevených podláh, bude musieť obchodník navštíviť vašu nehnuteľnosť a zmerať rozmery podlahy, prípadne mu ich budete musieť poskytnúť vy.

Ak je pred procesom leštenia potrebné brúsenie, musíte si na to vyčleniť ďalšie náklady. Všetky tieto činnosti môžete, samozrejme, vykonať sami, ale toto sa odporúča iba v prípade, ak máte predchádzajúce skúsenosti. Neopatrným brúsením by ste mohli podlahu nezvratne poškodiť.

Ak nemáte žiadne skúsenosti s obnovou drevených podláh, mali by ste sa pred začatím akejkoľvek práce poradiť s odborníkom. Treba si všetko dobre premyslieť a pouvažovať, či sa vám renovácia skutočne oplatí, alebo bude omnoho vhodnejšie celú podlahu vymeniť za novú.

Aktualizované dňa: Nov 15, 2023