Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov za férové ceny

Bungalov
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSom veľmi spokojný s celým procesom od reakcie na potrebu opravy až po vykonanú prácu, okamžitá ponuka ceny a termínov, rýchla oprava, výborná komunikácia, skvelá cena. Ďakujem.
profile image
Matúš K.Zákazník
Prečo Wilio
33 619 profesionálov na Slovensku
93 471 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Bungalov cena

Koľko stoja bungalovy? Pri bungalovoch často poskytujeme tieto služby: návrh, vizualizácia, konzultácie riešení, príprava základov, stavba domu, servis. Ceny jednopodlažných nehnuteľností sa pohybujú okolo 120tis - 250tis eur za dom. Najdrahšou položkou v rámci bungalovov zväčša býva montáž pomocou ťažkej techniky. Ďalšie náklady môžu predstavovať: stavebné povolenie, energetický certifikát, náklady na dopravu a zapojenie do siete, ktoré priemerne stoja 200-3.500 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: bungalov cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
NovostavbaKoľko stojí novostavba? Pri novostavbách často poskytujeme tieto služby: návrh, vizualizácia, konzultácie...
Zobraziť viac
KalkulačkaCenník bungalovov

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu bungalovu pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii bungalov.

Základová doska 104,92€ / m2
Vytýčenie základov rodinného domu geodetom, odkop ornice bagrom, vyznačenie základových pásov, výkop základových pásov
Spolu
m2
Zadať dopyt
Stavba obvodových múrov13,49€ / m2
Podklad pre murovanie, zakladanie tehál, kontrola muriva
Spolu
m2
Zadať dopyt
Montáž okien/dverí 143,64€ / ks
Plánovanie a príprava, osádzanie nových okien a dverí, ukotvenie, fixácia a utesnenie
Spolu
ks
Zadať dopyt
Príprava a stavba krovu6 744,71€ / kpl
Návrh krovu, výber dreva na krov, osádzanie krovu
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Novostavba

Dobrý deň, Prosím o cenovú ponuku od Vás na stavbu RD a najbližší možný termín výstavby. Balík v prílohe obsahuje projektové súbory a excel s výkazom výmer pre nacenenie Ďakujem,

Kika V.
Námestovo
Novostavba

I am looking for a person who can finish the interior, bathroom, and electrical work. Preferably someone who can do all three. I am a native English speaker who prefers a contractor to be able to conversate in English about the project's progress. I would like a quote before work is started. Here are some of the main projects -complete plaster on two door frames for sliding doors -Installing door frames & doors (four swivels, two sliding) - Install baseboard -Install (2) toilets -install (2) Bathroom Sinks -install (1) Glass shower wall -Move the (2)power plug location kitchen area

Andre T.
Drienovská Nová Ves
Novostavba

Dobrý deň Potrebovala by som v novostavbe 2 izboveho bytu urobiť kupelnu, položiť parkety a dvere. A Esre na jednu stenu potiahnuť elektrinu. Časovo idealne čo najskôr. Alexandra

profile image
Alexandra A.
Trnavský kraj
Novostavba

Hľadám partiu šikovných murárov na hrubú stavbu domu aj zo strechov . Lokalita Trenčín a okolie ale kludne aj celá SR.

vanesa o.
Trenčianske Jastrabie
Novostavba

Dobry den Treba mi vymalovat izbu z ruzovej farby na bielo a obyvacku na bielo povodna oranzova farba. Miesto prace Nitra

Tatiana Z.
Nitra
Novostavba

Vymurovamie obvodovych stien , material Ytong , 2 podlazia . Miesto Bratislava -Cunovo. Termin cca. koniec septembra .

Jozef J.
Bratislavský kraj
Novostavba

Potrebujem urobiť obklady, dlažby, cca 200m2, izby, kúpeľky,...okrem toho omietky v pivniciach, časť na prízemí. Osobne by sme si to vedeli prejsť.

Michal M.
Dolný Hričov
Novostavba

Hľadám murára na postavenie garáže 5x4. Porfix 30 . Iba obvodové múry. Poprosím cenu za celok. ĎAKUJEM

Mario D.
Chorvátsky Grob
Novostavba

Hľadám partiu šikovných robotníkov na realizáciu hrubej stavby zo SIP panelov. Hľadám len partiu, ktorá ma skúsenosti s montážou domu zo SIP panelov.

Erich D.
Poprad
Novostavba

Hladame skusenu a spolahlivu stavebnu firmu alebo partu sikovnych chlapov s bohatymi skusenostami na vystavbu 4x rovnakeho typu RD - bungalov s plochou do 120 m2, v Luziankach pri NR. Vystavba sa bude realizovat do stadia holodom. Zaciatok vystavby koniec roka 2022.

Juraj Š.
Lužianky
Novostavba

Dobry den, potrebujeme pre porovnanie nacenit novostavbu z ineho materialu ako je v projekte. Podla projektu je to drevostavba a potrebovali by sme nacenit realizaciu z palenej tehly + izolacia. Dakujem.

Martin S.
Pernek
Novostavba

Hladame dlhorocnu stavebnu firmu iba s pozitivnymi referenciami, ktora by nam postavila co najskor RD do max.3 mesiacov. Stavebne povolenie mame. Cenovu ponuku podla vykazu vymeru chceme dostat na 1, stavba holodom 2, stavba na kluc + oplotenie.

Kika V.
Námestovo
Novostavba

hladam stolara, ktory vyrobi dosku pod umyvadlo do kupelni, priblizna dlzka 100 cm, resp. vid skrinka na obrazku

Miška K.
Bratislava
Novostavba

Hruba stavba bungalow, zastavana plocha 280m2, zakladove pasy so zakladovou platnou, obvodove mury porfix 250x500, hrubka 300mm, priečky hrubka 150mm, strop monolit.

Radovan M.
Krásno nad Kysucou
Novostavba

Potrebujem vyvŕtanie diery na odvod vzduchu z digestora o priemere 150mm. Ide o novostavbu rodinného domu v obci Podhorany pri Nitre, Ytong 300mm a zateplenie 200mm. Tiež by som potreboval osadiť a zaizolovať potrubie, spätnú klapku a vonkajšiu výfukovú mriežku.

profile image
Lambert K.
Nitra
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Koľko stojí prestavba podkrovia bungalova?

Bungalovy sú hlavnými kandidátmi na prestavby podkrovia, pričom obsiahnu málo využívaný podkrovný priestor a pridávajú kapacitu pre ďalšie spálne, obytný priestor alebo kúpeľňu. Pridaním tohto priestoru na poschodie sa potom uvoľní miestnosť na prízemí, aby bola flexibilnejšia s usporiadaním vášho domu, takže nie je žiadným prekvapením, aké populárne sú podkrovné bungalovy. 

Kalkulačka nákladov na prestavbu podkrovia bungalovu

Koľko stojí prestavba podkrovia bungalovu závisí od rozsahu projektu a tiež od štýlu prestavby, ktorý chcete pridať. Vo všeobecnosti sú možnosti prestavby podkrovia v bungalove rovnaké ako v dvojpodlažnom dome – pridanie podkrovnej izby, základná prestavba podkrovia, prestavba podkrovia na valbovú na sedlovú alebo prestavba manzardovej strechy.

Cena prestavby izby v podkroví

Najjednoduchší spôsob prestavby podkrovia, ktorý je zároveň najlacnejší, je vhodný len pre niektoré domy s príslušným strešným priestorom. Náklady sa vo všeobecnosti pohybujú medzi 10 000 a 20 000 €

Náklady na prestavbu podkrovia

Keďže prestavby vikierov je pomerne jednoduché pridať do domu, ide o lacnejší typ prestavby, pričom náklady sa zvyčajne pohybujú okolo 25 000 až 55 000 € v závislosti od veľkosti prestavby a ďalších faktorov. Priemerná cena sa pohybuje okolo 40 000 €.

Náklady na prestavbu podkrovia na štítové

Pridaná zložitosť konverzií bedra na štít znamená, že sú zvyčajne drahšie, s priemernou cenou okolo 50 000 €

Náklady na prestavbu podkrovia

Keďže manzardová prestavba zahŕňa najkomplexnejšiu a najkompletnejšiu generálnu opravu, je to najdrahšia možnosť, ktorá začína môže dosiahnuť cenu až 70 000 €. Priemerné náklady sú asi vo výške 50 000 €.

Etapy prestavby podkrovia bungalovu

Prestavba podkrovia bungalovu pozostáva z niekoľkých etáp, ktoré sú vysvetlené nižšie, pričom niektoré z jednotlivých cien sú podľa potreby rozdelené.

1. Náklady na plány prestavby podkrovia bungalovu

Predtým, ako budete môcť pokračovať v prestavbe podkrovia bungalovu, budete si musieť nechať vypracovať komplexné plány, buď od architekta, alebo od architektonického technika, alebo geodeta, aj s návrhom projektu. Bungalovy, najmä tie, ktoré boli postavené v polovici dvadsiateho storočia, majú často strmé sklony striech, ktoré poskytujú veľký priestor na prestavbu podkrovia, ale tiež im môžu chýbať potrebné nosné steny, pretože budova nebola pôvodne navrhnutá tak, aby mala kapacitu na hmotnosť extra poschodia. Vypracované plány by mali toto všetko zohľadniť a stáť by mali približne 1 000 €.

2. Náklady na stavebné povolenie

Väčšina podkrovných prestavieb bungalovov nebude vyžadovať stavebné povolenie, pretože sa považujú za povolené stavby. Avšak v závislosti od veľkosti prestavby a ďalších faktorov, ako je jej vplyv na pouličnú scenériu a či je váš dom v pamiatkovej rezervácii alebo nie, môže byť potrebné stavebné povolenie. 

3. Náklady na stavebnú reguláciu

Stavebné predpisy sú nevyhnutné pre mnohé projekty domov a nie je tomu inak ani pri podkrovných prestavbách bungalovov. Od typických podkrovných prestavieb sa však mierne líšia – keďže nový priestor bude stále len na úrovni prvého poschodia, predpisy sú menej prísne, najmä pokiaľ ide o prvky ako požiarna bezpečnosť. Predloženie plánov a kontrola na mieste bude stáť približne 300 až 800 €. Ak je váš bungalov dvojdom, možno budete potrebovať aj zmluvnú dohodu, ak vaša práca ovplyvní priľahlé nehnuteľnosti. To si vyžaduje, aby vaši susedia súhlasili s vykonaním práce. Zodpovedáte za náklady, ako je ich geodet a akékoľvek škody na ich dome, ktoré môžu nastať v rámci prác – môže to stáť niekoľko tisíc libier v závislosti od komplexnosti zmluvy.

4. Náklady na výstavbu podkrovia bungalovu

Väčšina nákladov pôjde na samotné stavebné práce. Počiatočné stavebné práce sa budú zvyčajne vykonávať zvonka s použitím lešenia a v niektorých prípadoch strešného krytu, aby sa umožnilo efektívne pokračovanie prác aj pri zlom počasí. Do podkrovia bude vytvorený prístup z interiéru a spevnená podlaha. Zmení sa strecha, osadia sa vnútorné steny spolu so zateplením, osadia sa prvky ako schodisko a následne okná. Pred omietnutím a osadením tesárskych prác, ako sú soklové lišty, sa namontuje elektrika a vodoinštalácia. Potom sa pridajú dokončovacie prvky, ako sú elektrické zásuvky a kúpeľňový priestor ešte predtým, ako je prestavba pripravená na konečnú kontrolu. Následne sa môže vykonať dekorácia.

5. Ostatné náklady na prestavbu podkrovia bungalovu

Úroveň vybavenia podkrovia bude mať veľký vplyv na cenu projektu – ak napríklad plánujete priestor jednoducho využiť ako veľkú spálňu, vyjde vás to lacnejšie, ako keby ste si dali inštalovať kúpeľňu, ktorá môže stáť niekoľko tisíc eur. K celkovej cene sa totiž pridá aj premiestnenie nádrží na vodu v prípade potreby a úprava zvyšku vodovodného systému domu. Úprava bridlicovej strechy bude zvyčajne drahšia ako úprava strechy s betónovými škridlami. Ďalším faktorom je, či bola strecha postavená s rámom, ktorý sa často nachádzal v domoch pred 60. rokmi 20. storočia, alebo s drevenými priehradovými nosníkmi, ktorých konštrukcia je jednoduchšia, no môžu mať menšiu hmotnosť. Výmena alebo vystuženie väzníkov môže zabrať viac práce a tým zvýšiť náklady.

Pri prestavbe podkrovia bungalovu je jednou z kľúčových vecí, ktoré treba zvážiť, kde sa začne nové schodisko na prízemí - miesto, kde sa zdá byť najrozumnejšie ho nainštalovať, ako je chodba, nemusí byť možné kvôli štruktúre budovy vhodné. Pri umiestnení do inej miestnosti schodisko však zaberie miesto. Osoba, ktorá zostavuje vaše plány, by vám mala byť schopná pomôcť nájsť riešenie, ktoré je najfunkčnejšie.

Ako dlho trvá prestavba podkrovia bungalovu?

Šesť až osem týždňov je priemerná doba na prestavbu podkrovia bungalovu, ale stojí za to mať na pamäti, že fáza plánovania môže tiež zabrať značné množstvo času, najmä ak je potrebné stavebné povolenie a podobne. Keď sa vykonávajú stavebné práce, zvyčajne budete môcť zostať v dome bez prílišného rušenia.

Ako znížiť náklady na prestavbu podkrovia bungalovu

Najímanie dôveryhodných obchodníkov je najlepším spôsobom, ako zabezpečiť, aby vaša práca bola vykonaná za primeranú cenu bez zbytočných príplatkov. Pri prestavbách podkrovia bungalovov existuje množstvo spôsobov, ako najať potrebných odborníkov. Môžete si najať architekta, ktorý naplánuje a nechá ho dohliadať na celý projekt, najať si tím staviteľov a ďalšie potrebné služy, alebo si najať špecializovanú firmu na prestavbu podkrovia, ktorá bude mať tím so všetkými potrebnými zručnosťami. Môžete tiež projekt riadiť sami, najímať rôznych odborníkov na rôzne prvky práce, čo ná vás ale vyvíja tlak, aby ste zabezpečili, že všetci budú mať čas, aby ste sa uistili, že v práci nebudú žiadne prekážky.

Aktualizované dňa: Nov 15, 2023