Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Búracie práce cena

Hľadáte profesionála na búracie práce? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
33 294 profesionálov na Slovensku
89 937 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Búracie práce cena

Koľko stoja búracie práce? Pri búracích prácach často poskytujeme tieto služby: búranie priečok, odstraňovanie obkladu, vytrhávanie parkiet. Ceny demolačných prác sa pohybujú okolo 7-15 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci búracích prác zväčša býva demolácia veľkých panelových múrov. Ďalšie náklady môžu predstavovať: búracie kladivá, vrtáčky, jednoduché kladivá, ktoré priemerne stoja 20-1000 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: búracie práce cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
33 294 profesionálov na Slovensku
89 937 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Cena za: Búracie prácePriemerné ceny

Nižšia cena7,00 €/m2
Priemerná cena11,58 €/m2
Vyššia cena15,00 €/m2
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
KalkulačkaCenník búracích prác

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu búracích prác pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii búracie práce.

Búranie základov25,50€ / m3
Búranie základov alebo vybúranie otvorov prierezovej plochy nad 4 m2 v základoch, zo zmiešaného alebo kamenného muriva -2,408 t
Spolu
m3
Zadať dopyt
Búranie muriva28,00€ / m3
Búranie muriva nadzákladového alebo vybúranie otvorov prierezovej plochy nad 4 m2 v nadzákladovom murive, kamenného prípadne zmiešaného na akúkoľvek maltu -2,385 t.
Spolu
m3
Zadať dopyt
Búranie pilierov18,00€ / m3
Búranie pilierov z dutých tehál alebo tvárnic pálených alebo nepálených na akúkoľvek maltu -1,175
Spolu
m3
Zadať dopyt
Vybúranie kovových stĺpov54,00€ / t
Vybúranie kovových stĺpov s pätkou a hlavicou, vrátane znesenia bez podchytenia nosnej konštrukcie a bez odvozu stĺpov liatinových alebo nitovaných -1,000 t
Spolu
t
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Obnova a rekonštrukciaKoľko stojí rekonštrukcia a renovácia? Pri rekonštrukciách a renováciach často poskytujeme tieto...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Búracie práce

Prosim cenovu ponuku na likvidaciu stavby/buranie aj s odvozom stavebneho odpadu. Stavba ma rozmer 4x3m, vyska 3m, nachadza sa v BA/Karlova Ves, na vyvysenom pozemku pristupnom po schodoch. Foto je sucastou dopytu.

Helena Š.
Bratislava
Búracie práce

Dobrý deň. Potrebujeme osekat dlažbu vo Vrakuni, Bratislave. Do 30m2 následne znosit z 1. Poschodia do kontajnera. Kontajner je na stavbe. Zákazka je na dnes od 10.00. Poprosím približnú cenu.

profile image
R S.
Podunajské Biskupice
Búracie práce

Buracie prace v rámci prerábky bytu - vyburanie jednej steny, kompletne odstranenie obkladu a vane v kupelni, odvoz odpadu.

Tomas C.
Staré Mesto
Búracie práce

Dobrý deň, hľadám firmu/partiu,ktorá by nám vedela zabezpečiť búracie prace v objekte v Mlynskej Doline v Bratislave. Objem brušných konštrukcii je cca 16m3 + 185m2 dlažby. Mám k dispozícii aj výkres búracích prác. Firmu na dovoz a odvoz kontajnerov mame zabezpečenú.

Ivan P.
Karlova Ves
Búracie práce

Obuchanie stien na tehlu (od omietky), starsi rodinny dom. Je nutne obuchat pivnicu a jedno podlazie.

Jana N.
Bratislavský kraj
Búracie práce

Dobry den, potreboval by som zburat stary murovany komin. Okolo komina je dekodativna stena z Ytongu oblozena tehlovym dekorom. Vyska je 3.5m (podkrovny byt). O komin je pripevnena stresna krokva ktoru treba pred buranim podopriet a po burani provizorne spevnit aby drzala bez podpory.

Mikuláš S.
Svätý Jur
Búracie práce

Potrebujeme zbúrať starý rodinný dom v rozmere 140m2, jednopodlažný, 90% nepálená tehla, bez betonóvých zakladov. poprosím cenu za búranie, odvoz na skládku.

Beáta K.
Radošovce
Búracie práce

Potrebujeme rozbiť (zbúrať) prízemný múrik o rozmeroch 6 x 8 metrov. Šírka 30 cm, výška 49 cm. V objekte je možná prípojka na elektrinu. Odvoz sute nie je potrebný. Ak nemáte svoju, vieme elektrickú zbíjačku zapožičať.

Alexandra B.
Bratislavský kraj
Búracie práce

Dobrý deň, potrebujeme vypratať a čiastočne rozobrať starú prístavbu. Dať dole strechu obrastenu brečtanom - drevo +plechy. Plus zbúrať kúsok prednej steny z tehál. Ostatné 3 steny zostávajú, jedna je múr domu, dve tvoria zároveň plot. Prosíme o obhliadku a cenovú kalkuláciu. Ďakujem

Lenka J.
Bratislava
Búracie práce

Potrebujem vyrezať oceľové zárubne v byte, celkom 7 zárubní a pri jednej zárubni (viď foto) vyrezať 30-35cm šírku steny kvôli posunutiu dverného otvora.

Miloš K.
Ružinov
Búracie práce

Dobry den, potreboval by som zburat murik z betonovych tehal v Rovinke. Vo vnutri spevneny roxor tycami. Buranie vratane odvozu odpadu na zberny dvor. Vyska murika 160cm, sirka 2x1m, 1x2m

Michal M.
Rovinka
Búracie práce

Dobrý deň potrebujem vydrážkovat cca 10-20m a uchytiť káble ( cca 30 -50 šrúb navrtať na uchytenie kablov, pripadne sadra) podľa pokynov elektrikára ( elektrikára mám... potrebujem len pomocné práce)

Daniel B.
Bratislava
Búracie práce

Dobrý deň, prosím o cenovú ponuku na búranie spevnenej plochy - betón hrúbky cca 10 cm - cca 20m2 v spoločnom dvore, vrátane odvozu a likvidácie vybúraného materiálu. Termín približne apríl 2022.

Nicol K.
Svätý Jur
Búracie práce

Pekný deň prajem, Hľadáme majstrov na oškriabanie starých omietok z betónového prekladu. Jedná sa o 3izbový byt v Bratislave, v časti Ružinov. Viem poskytnúť konkrétne fotky. A.

Andrea R.
Bratislava
Búracie práce

Potrebujeme zburat stary existujuci stary dom tak aby sme miesto neho mohli postavit uplne novy dom. Buranie zahrna aj odvoz vsetkeho odpadu a vycistenie zakladovej jamy tak aby sa v nej mohlo uz potom stavat. Detaily podorysu a fotky skutkoveho stavu su prilozene nizsie.

Juraj R.
Bratislava
Búracie práce

Dobrý deň, potrebujem vybúrať podlahu v stúpačke WC medzi dvomi poschodiami z nižšieho poschodia v panelovom dome 8.10.2021 v Bratislave, časť Karlova Ves

Henrieta V.
Bratislava
Búracie práce

Potrebujem zbúrať 3 steny šatníka v rozmeroch 4x2x2m. Steny sú z tehly 15cm. V stene sú aj vypínače a zásuvka. Potrebujem to zbúrať a odniesť neporiadok.

profile image
Martin H.
Malý Lapáš
Búracie práce

Potrebujeme vybourat betonovou podlahu (vyska ~10cm) na prizemi domu o rozloze ca. 100m2. Lokace Nitra. Cena domluvou.

Peter B.
Nitra
Búracie práce

Dobrý deň, potrebovali by sme zbúrať malú (40cm širokú) stenu v kuchyni, ktorá povodne oddelovala špajzovú skriňu.

Lenka H.
Bratislava
Búracie práce

Buracie prace: 1. odhalenie odpadovej rury (material: tehla), aby mohla byt rura vymenena. 2. vyburanie zlabu do podhlady (30cm siroky, cca 2m dlhy), v zlabe bude pokracovat nova odpadova rura. Vypratanie vyburaneho materialu. Priestor sa nachadza na prizemi.

Michal M.
Košice
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Ako určiť náklady na demoláciu budovy

Ak vlastníte podnik, ktorý by mohol ťažiť z pracovného zariadenia špeciálne navrhnutého tak, aby vyhovoval potrebám vašej spoločnosti, možno ste zvážili demoláciu budovy priamo na mieste, kde potom demolačná firma odnesie všetok odpad a vy môžete postaviť novú firmu na základoch tej starej.

Niekedy sa malé podniky musia rozhodnúť, či je presťahovanie sa do zastaranej budovy - ktoré môže vyžadovať rozsiahlu renováciu - nákladovo efektívnejšie ako demolácia budovy.

Profesionálne demolačné spoločnosti spravidla poskytujú odhad nákladov na akýkoľvek rozsiahly demolačný projekt zadarmo. Spoločnosť bude pri odhadovaní vychádzať z rôznych faktorov, vrátane rozsahu práce, požiadaviek miestnych povolení, manipulácie so špeciálnymi materiálmi (napríklad odstraňovanie azbestu) a ľahkosti alebo náročnosti dostupnosti ku konkrétnemu miestu. 

Náklady podľa polohy

Či už chcete zbúrať komerčnú alebo obytnú budovu, náklady na demoláciu sa môžu veľmi líšiť v závislosti od toho, kde sa daná budova nachádza. Majte tiež na pamäti, že niektoré mestá sú radšej ak sa budovy namiesto demolácie radšej opravujú a rekonštruujú a práve preto si za búracie povolenie účtujú podstatne vyššiu sumu.

Náklady na demoláciu budovy sa zvyčajne spájajú s jej rozlohou. Majte na pamäti, že cena za štvorcový meter sa môže znižovať pri väčšom počte štvorcových metrov. V podstate to znamená že, čím viac štvorcových metrov má daná budova určená na demoláciu, tým nižšia bude konečná suma za demoláciu.

Špeciálne okolnosti ovplyvňujúce náklady

Keď zvážite ceny za demoláciu podľa polohy budovy určenej na demoláciu, tak by ste mali okrem iného zvážiť aj faktory ako sú napríklad výskyt azbestu alebo iných nebezpečných látok, ktoré samotnú demoláciu predražujú, pretože ich odstránenie a likvidácia je zdraviu nebezpečná.  

Dodatočné náklady sú aj povolenia na búranie. V priemere môže búracie povolenie stáť okolo 200 eur, no jeho konečná cena sa môže vyšplhať aj na 10 000 eur, ak sa daná budova nachádza v miestach, kde je búranie náročné. Ďalším nákladom, ktorý sa pripočíta k celkovým nákladom na demoláciu sú náklady na zneškodnenie odpadu na skládku. Tieto náklady sa líšia v závislosti od typu zvyškov, ako sú drevo, betón, sadra alebo kov, a od toho, ako ďaleko je stavenisko od najbližšieho zariadenia na zneškodňovanie odpadu.

Zahrnuté a nezahrnuté náklady

Technickou definíciou demolácie je úplné zbúranie stavby až do jej základov. V dôsledku toho odhad demolácie môže alebo nemusí zahŕňať zničenie základov súčasnej budovy. Ak máte projekt, ktorý si vyžaduje nový základ, možno budete musieť zvýšiť odhad celkových nákladov na demoláciu, pretože demolácia základov je finančne náročnejšia.

Cenová ponuka od vášho dodávateľa demolačných prác zvyčajne zahŕňa celý proces demolácie vrátane povolení a odvozu odpadu, ale je ozaj užitočné vopred vedieť, o koľko tieto položky navýšia konečnú sumu. Môžete sa dokonca pokúsiť znížiť náklady uvedené v demolačnej ponuke tak, že časť projektu vyriešite svojpomocne, ako napríklad odvoz odpadu. Ak budete zháňať kontajnery alebo prepravovať odpad za dobrú cenu, môže to ovplyvniť váš celkový rozpočet.

Náklady na odstránenie steny

Ak chcete v dome odstrániť jednu stenu, namiesto celého domu, tak to bude samozrejme lacnejšie. Ak plánujete odstrániť nosnú stenu, budete musieť požiadať o povolenie na zbúranie danej steny. Oboje zvýši konečné náklady. Na vykonanie ďalších štrukturálnych kontrol budete potrebovať kvalifikovaného geodeta. Akékoľvek zmeny budú podliehať dohode medzi stranami.

Náklady na demoláciu garáže

Garáž, ktorá už neslúži svojmu účelu alebo je v zlom stave je potrebné zbúrať. Najvplyvnejším faktorom nákladov na demoláciu garáže je typ použitého materiálu, pretože ten zvyčajne určuje počet pracovníkov, ktorí sa podieľajú na práci. Veľkosť garáže bude mať určite vplyv na konečnú cenu - dvojgaráž alebo trojgaráž alebo dvojpodlažná garáž stojí viac ako búranie štandardnej jednopodlažnej garáže. Cena zvyčajne zahŕňa náklady na prácu a poplatky za odpad a odstránenie betónového základu.

Faktory ovplyvňujúce náklady na demoláciu

Celková cena vášho demolačného projektu bude závisieť od mnohých faktorov, medzi ktoré patrí:

 • Veľkosť demolačného miesta
 • Druh a rozmanitosť materiálov
 • Potrebný typ demolácie (napr. Demolácia zhora nadol, ručná demolácia alebo demolácia výbušninou)
 • Prítomnosť akýchkoľvek nebezpečných materiálov (napr. Azbestu)
 • Úverové hodnoty zo znovu použiteľných materiálov
 • Akékoľvek obmedzenia prístupu na demolačné miesto (demolácia v zastavaných oblastiach a centrách miest bude zvyčajne stáť viac)

Potrebujem stavebné povolenie na búracie práce?

Zvyčajne nie. Demolácia je klasifikovaná ako „povolený proces“, čo znamená, že za normálnych okolností nevyžaduje stavebné povolenie. Je však potrebné poznamenať, že povolené procesné práva je možné odobrať alebo obmedziť, a to napríklad pre chránené budovy alebo chránené územia. Pred akýmikoľvek búracími prácami sa vždy obráťte na miestny úrad.

Čo sa stane pri zbúraní nerozdelených domov?

Ak plánujete zbúrať radový dom alebo dvojdom, potom musíte brať do úvahy aj susedné nehnuteľnosti. Susedné budovy majú podľa zákona právo na oporu zničených múrov. To zvýši náklady na vaše búracie práce. Akékoľvek búracie práce, ktoré vykonáte, budú musieť zahŕňať oporu stien zvyšných budov. 

Užitočné rady

 • Porozprávajte sa s miestnym úradom a skontrolujte, či váš demolačný projekt nebude vyžadovať zvláštne povolenie.
 • Ak búrate dvojdom alebo radovú zástavbu, nezabudnite to pred vykonaním búracích prác konzultovať so susedmi.
 • O miestne poradenstvo a presné ceny sa obráťte na miestnych demolačných odborníkov z Wilio.
 • Overte si s demolačnou spoločnosťou, čo považujú za „zachrániteľné materiály“ (kovy, tehly, dlaždice, bridlica atď.) A aká bude ich hodnota.
 • Nakupujte za výhodné a konkurencieschopné ceny.
 • Vždy si najmite živnostníka s demolačnými skúsenosťami a príslušnou kvalifikáciou alebo akreditáciami.

Demolačné postupy

Demolácia interiéru

Demolácia interiéru je rozdelenie vnútorných častí konštrukcie pri zachovaní exteriéru, zvyčajne v rámci prípravy na projekt renovácie. To zvyčajne zahŕňa odstránenie stien, stropov, potrubí atď.

Selektívna demolácia

Selektívny demolačný projekt zahŕňa odstránenie konkrétnych vnútorných alebo vonkajších častí budovy a zároveň chráni zostávajúcu štruktúru a blízke štruktúry a oblasti.

Demontáž / dekonštrukcia

Táto metóda spočíva v starostlivej demontáži konštrukcie, aby sa uchovali komponenty na opätovné použitie, recykláciu alebo renováciu. Demontáž je spravidla náročnejšia na prácu ako demolácia.

Totálna demolácia

Celková demolácia je samozrejmá. Jedná sa o demoláciu celej konštrukcie a je možné ju dosiahnuť niekoľkými metódami, ktoré sú uvedené nižšie.

 • Mechanické búranie

Tento typ demolácie využíva špecializované mechanické zariadenia a nástroje. Patria sem hydraulické rýpadlá vybavené špeciálnymi prídavnými zariadeniami, ktoré môžu rozbiť betón a oceľ a efektívne tak „rozdrviť“ štruktúru. Menšie zariadenia, ako sú šmykom riadené nakladače a demolačné roboty, sa používajú na menšie úlohy a na interiérové a selektívne demolácie.

 • Explózia

Vysoko špecializovaný typ demolácie, ktorý využíva výbušniny na zvrhnutie vysokých štruktúr podkopaním štrukturálnych podpier tak, aby sa zrútil na vlastné základy alebo pozdĺž vopred určenej cesty. Explózia sa používa v menej ako 1% demolačných projektov.

 • Žeriav a demolačná guľa

Jednou z prvých metód demolácie je demolačná guľa z veľkej časti zastaraná a nahradená je rýpadlami a inými mechanickými prostriedkami, ktoré poskytujú lepšiu presnosť, efektívnosť a bezpečnosť. 

Aktualizované dňa: May 15, 2023