Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov za férové ceny

Čalúnik
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSom veľmi spokojný s celým procesom od reakcie na potrebu opravy až po vykonanú prácu, okamžitá ponuka ceny a termínov, rýchla oprava, výborná komunikácia, skvelá cena. Ďakujem.
profile image
Matúš K.Zákazník
Prečo Wilio
33 619 profesionálov na Slovensku
93 474 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Čalúnik cena

Koľko stojí čalúnik? Pri prácach čalúnika často robíme tieto služby: výmena vnútornej peny sedačiek, odstránenie starého poťahu, šitie nového poťahu, opravy poškodených častí sedačiek. Ceny odborníka na poťahy sa pohybujú okolo 10-155 eur za kus nábytku. Najdrahšou položkou v rámci služieb čalúnika zväčša býva kompletné prečalúnenie sedacej súpravy. Ďalšie náklady môžu predstavovať: konzulácia, doprava nábytku, poťah, ktoré priemerne stoja 30-100 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: čalúnik cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
KalkulačkaCenník služieb čalúnika

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu služieb čalúnika pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii čalúnik.

Sedačka315,07€ / ks
Prečalúnenie sedačky dekoratívnou látkou, bez výmeny výplne
Spolu
ks
Zadať dopyt
Stolička31,51€ / ks
Prečalúnenie stoličky dekoratívnou látkou, bez výmeny PUR peny
Spolu
ks
Zadať dopyt
Posteľ25,21€ / ks
Prečalúnenie postele dekoratívnou látkou, bez výmeny výple
Spolu
ks
Zadať dopyt
Kreslo113,43€ / ks
Prečalúnenie kresla dekoratívnou látkou, bez výmeny PUR peny
Spolu
ks
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
ČalúnnictvoKoľko stojí čalúnenie nábytku? Pri čalúnenom nábytku často poskytujeme tieto služby: prečalúnenie...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Čalúnik

Prečalúnenie poctivej zachovalej českej sedačky značky jech. Model betty. 3 sedačka. Rozkladacia dvoj sedačka kreslo a dve taburetky. Časť poťahov na zips odnimateľné.

Michal K.
Ľubietová
Čalúnik

Sedacka je nalomena v sedacej casti pod ktorou sa nachadza vytahovacia cast. Ked je vytahovacia cast zasunuta vo vnutri sedacky dane poskodenie neprekaza kedze sa opiera o danu vytahovaciu cast, kazdopadne po rozlozeni sedacky sa moze zlomit uplne.

Matus V.
Dunajská Lužná
Čalúnik

Hľadám šikovného čalunika. Pezinok. Čalúnenie opierky postele. Roztrhnúta koženka. Materiál novú koženú na čalúnenie mam. Postel sa nedá demontovať.

L. A.
Pezinok
Čalúnnictvo

Kto by toto vedel dať do pôvodného alebo aspoň vyzorovo do dobrého stavu po útoku pitbula?ponuky alebo rady poprosím?! Ale nie že vyhodiť! Pol roka má gauč a stala 700 e dakujem

Erik G.
Košice
Čalúnnictvo

Potrebujem prečalúniť lôžkovú časť postele, nakoľko je rokmi vyležaná, bolo by potrebné vymeniť aj zrejme pod tým molitán,chcem sa vyhnúť tomu, aby som posteľ vyhodil. Ďakujem za ponuky.

Juraj D.
Košice
Čalúnnictvo

Dobrý deň potrebovala by som vytepovať gauč, nakoľko sa mi naňho v minulosti vycikal pes a stále z toho cítiť zápach. Ďakujem vopred za vaše ponuky

Nicol O.
Bratislava
Čalúnnictvo

Mame zaujem precalunit sedacku na obrazku. Hladam calunika, ktory nam ukaze referencie, dokaze sa s nami dohodnut na novom caluneni, sedacku privezie aj odvezie. Cenu pozadujem konecnu vratane materialu, prace, odvozu a dovozu.

Juraj S.
Trnava
Čalúnnictvo

potrebujeme prečalúniť jednu sedaciu podušku na gauči. je na nej totiž tmavý kúsok, ktorý pri horúcom tanieri zoškvrčal a materiál sa scvkrol.

Frida Š.
Bratislava
Čalúnnictvo

Mam sedaciu supravu kozenu ktora sa para a je poskodena aj vypln......rovnako aj struny.....je velmi tazka ale na pohlad pekna......potrebujem opravit struny doplnit vypln a dat nove calunenie

Eva K.
Dolný Kubín
Čalúnnictvo

povodnu vyplň sedacej supravy (perie) je treba vybrat a nahradit vhodnym materialom - napr. pur penou a pod.

M M.
Bratislava
Čalúnnictvo

Je to Sedačka do L dlhšia strana 255cm kratšia cca 160cm... Prosím cenu komplet práca + materiál... materiál prosím ľahko umývateľný, jednodofarebný, svetlo zelená, kávovo hnedá

profile image
Ján P.
Bratislava
Otázky a odpovedeVšetko čo potrebujete vedieť o čalúnnikoch
Koľko látky potrebujem na pokrytie 3-miestnej pohovky?

Štandardná 3-miestna pohovka bude potrebovať 11 až 18,5 m v závislosti od podrúčok, výšky operadla a akýchkoľvek ďalších detailov. Ak máte veľkú rohovú pohovku, počítajte s tým, že budete potrebovať približne 30 m na pokrytie všetkých vankúšov a konštrukcie pohovky.

Čo robí gauč trvácnym?

Pevný rám znamená pohovku s dlhou životnosťou. Mäkké drevo, ako je borovica, je lacné, ale po piatich rokoch sa môže zdeformovať alebo rozviklať. Drahšie tvrdé drevo (napríklad dub sušený v sušiarni, jaseň alebo buk) je odolnejšie. Vyhnite sa rámom vyrobeným z drevotrieskovej dosky, plastu; môžu sa zdeformovať a prasknúť.

Aký druh látky by som mal použiť na prečalúnenie pohovky?

Možnosť, ktorá sa často vyskytuje na pohovkách dostupných v obchodoch s domácim zariadením, mikrovlákno alebo mikrosemiš je pomerne cenovo dostupná voľba, ktorá sa hodí takmer ku každému štýlu dekorácie miestnosti.

Koľko stojí prečalúnenie leňošky?

Náklady na prečalúnenie leňošky. Priemerné náklady na prečalúnenie ležadla sú 700 až 1 500 €. Obnova leňošky s novou látkou stojí 300 až 500 €. Štýly so zakriveným chrbtom alebo všívané úpravy s použitím kože alebo iných vysokokvalitných látok sú drahšie.

Je prečalúnenie gauča drahé?

Náklady na prečalúnenie pohovky

Prečalúnenie pohovky stojí 600 až 4 000 €, pričom priemerná cena je 1 750 €. Ak máte nádherne spracovanú pohovku s látkou, ktorá potrebuje trochu obnoviť, prečalúnenie môže byť skvelou voľbou.

Aký typ pohoviek vydrží najdlhšie?

Najodolnejšie sú pohovky, ktoré majú hustý rám z tvrdého dreva (ako javor, orech alebo teak). Pevne tkané textílie a koža sú výberom látok s dlhou životnosťou.

Ako prečalúniť pohovku bez odnímateľných vankúšov?

Nájdite vhodnú látku a položte ju naplocho na rám. Zošite látku k rámu pomocou svoriek na každom kúsku látky. Zakryte spodok kúskom látky, ktorý ste odstránili, a zošite na mieste. Keď pohovku otočíte späť, látka by mala hladko sedieť na pohovke.

Koľko stojí prečalúnenie 6 jedálenských stoličiek?

Ak má stolička čalúnenú opierku, náklady na prečalúnenie sa pohybujú od 400 do 600 € za kus. Navyše drevená farská stolička s jedinečným čalúnením by stála 350 až 700 € na prečalúnenie. Tradičný jedálenský stôl má 6 stoličiek.

Je čalúnenie náročné?

Vyzerá to naozaj ťažko, najmä ak nemáte skúsenosti s prácou s látkou, jutovým popruhom, pružinami atď.

Dokážete si sami prečalúniť stoličku?

Našťastie, pokiaľ sú kosti nábytku v dobrom stave, trocha látky a sponky môžu dať zastaranej stoličke úplne nový vzhľad. Či už aktualizujete staré obľúbené kusy alebo osviežujete kus ktorý ste našli na blšom trhu, prečalúnenie stoličky je projekt, ktorý môžete zvládnuť.

Je ťažké prečalúniť stoličku?

Stačí vytiahnuť pár sponiek a začať odznova. Prečalúnenie je skvelý spôsob, ako oživiť unavene vyzerajúce stoličky. Materiály sú relatívne lacné, nástroje sú jednoduché a je to projekt, ktorý môže úspešne zvládnuť takmer každý.

Aká je priemerná životnosť sedačky?

Priemerná životnosť bežnej sedačky je 7 až 15 rokov.

Aký je rozdiel medzi obnovou a prečalúnením?

Obnova a prečalúnenie znamenajú to isté - vo všeobecnosti ide o nahradenie látky, ale niekedy to zahŕňa aj výmenu pružín a iné opravy. Obnova nábytku je mierna forma prečalúnenia nábytku. Obnova sa vzťahuje na voľné predmety, ako sú vankúše a prečalúnenie sa vzťahuje na nábytok.

Ako prečalúníte pohovku s pripevnenými vankúšmi?

Prečalúnenie gauča s pripojenými vankúšmi

Začnite s vankúšmi a pevne zastrčte látku okolo vankúša a do štrbiny medzi vankúšom a chrbtom stoličky. Pevne natiahnite látku cez vankúš a pripevnite ju k drevenému rámu pohovky čo najhlbšie v štrbine."

Ako dlho trvá čalúnenie stoličky?

Prečalúnenie stoličky môže trvať 1 až 10 hodín. Ak sa obrátite na profesionála, môže sa stať že budete musieť počkať niekoľko týždňov na dokončenie.

Môžem si prečalúniť pohovku sám?

Prečalúnenie pohovky alebo sedacej súpravy nie je jednoduchý projekt – je časovo náročný a vyžaduje si znalosti a zručnosti.. 

Čo všetko obnáša prečalúnenie?

Prečalúnenie je odborná práca vykonávaná nábytkárskym špecialistom pri ktorej používajú sa látkové/kožené poťahmi, popruhy, pružiny alebo vypchávky. 

Môžete prečalúniť a ponechať pôvodnú látku pod novou?

Pokiaľ stará látka nie je tmavšia ako vaša nová látka, môžete ju prečalúniť. 

Môžete prečalúniť pohovku bez odstránenia starej látky?

Nie je potrebné odstraňovať starú tkaninu. To vám ušetrí veľa času. Jednoducho zastrčte látku a zošite pomocou ručnej zošívačky. 

Je lacnejšie prečalúniť alebo kúpiť nový nábytok?

V nákladoch na prečalúnenie kúpu nového nábytku nie je veľký rozdiel, teda pokiaľ prácu nerobíte svojpomocne. Dodanie vlastných materiálov a prečalúnenie nábytku svojpomocne zníži cenu ktorú by ste zaplatili profesionálovi na polovicu.

Je jednoduchšie vyrobiť návlek alebo prečalúnenie?

Prečalúnenie kusu nábytku bude zvyčajne stáť viac ako výroba nového poťahu, pretože pri čalúnení treba z kusu nábytku odstrániť všetku starú látku a výplň, čo si vyžaduje viac času  a námahy.

Oplatí sa prečalúniť nábytok?

Áno, vždy sa oplatí prečalúniť váš nábytok, ak rám nie je zlomený alebo poškodený. Podporujete miestnych profesionálov z dielne a dobrý nábytok neskončí zbytočne na skládke. Toto je udržateľnejší prístup k nábytku ako kupovať nový zakaždým, keď je vaša látka poškodená alebo opotrebovaná.

Dokážete vymeniť opierky na pohovke?

Dobrý čalúnnik dokáže: zmeniť rovnú opierku na zaoblenú alebo rozšírenú. Alebo hranatú za valcovú, znížit boky alebo operadlo pohovky a ďalšie úpravy.

Aký typ pohovky je najlepší?

Najlepšie typy materiálov pohoviek:

#1: Koža. Koža sa ľahko čistí
#2: Plátno. Pevná a drsná textília
#3: Bavlna. Bavlnená tkanina je odolná
#4: Vlna. Vlnené zmesi sú odolné a teplé

Ako často by ste mali vymeniť pohovku?

Zvážte výmenu pohovky skôr, ako sa sedadlá začnú prehýbať tak, že vás nebudú podporovať, látka sa zašpiní a opotrebí a rám sa rozpadá alebo vŕzga. Ako dlho by mal gauč vydržať? Priemerná životnosť bežnej sedačky je 7 až 15 rokov.

Čo je to lepiaci pásik pri čalúnení?

Lepiaci pásik je položený cez spodnú stranu látky a prichytený na miesto tak, aby vytvoril hladký, rovný okraj, keď sa cez ňu látka prehne, aby sa vytvoril rovný skrytý šev.

Je pohovka čalúneným nábytkom?

Existuje mnoho druhov čalúneného nábytku a sú to jednomiestne pohovky, dvojmiestne pohovky alebo trojmiestne pohovky, obývačkové stoličky, pohovky, jedálenské stoličky a mnohé ďalšie.

Je koža považovaná za čalúnenie?

Čalúnenie je práca, pri ktorej sa nábytok, najmä sedadlá, opatrí čalúnením, pružinami, popruhmi a látkovými alebo koženými poťahmi. Toto slovo sa vzťahuje aj na materiály použité na čalúnenie niečoho. 

Aktualizované dňa: Nov 15, 2023