Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Drevené ploty cena

Drevené ploty? Na túto kategóriu máme 19032 overených firiem a odborníkov za férové ceny. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Drevené ploty cena

Koľko stoja drevené ploty? Pri drevených plotoch často poskytujeme tieto služby: zameranie miesta, návrh dreveného plota, vyhotovenie a osadenie plota. Ceny dreveného oplotenia sa pohybujú okolo 15-35 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci drevených plotov zväčša býva javorové drevo. Ďalšie náklady môžu predstavovať: vybavenie na vykopanie základov, brúska, lak na drevo, ktoré priemerne stoja 15-60 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 19032 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: drevené ploty cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Cena za: Drevené ploty

Priemerné ceny

Nízka cena32.49 €/ks
Priemerná cena40.72 €/ks
Vysoká cena51.5 €/ks
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
ks
Zadať dopyt

Kalkulačka

Cenník drevených plotov

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu drevených plotov pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii drevené ploty.

Plotový stĺpik neimpregnovaný39.0€ / ks
Osadzovanie plotových neimpregnovaných drevených stĺpikov a vzpier s priemerom 100 - 150 mm so zasypaním a zhutnením, ale bez hĺbenia jamôk
Spolu
ks
Zadať dopyt
Plotový stĺpik impregnovaný42.0€ / ks
Osadzovanie drevených plotových stĺpikov a vzpier s priemerom 100 - 150 mm so zasypaním a zhutnením, ale bez hĺbenia jamôk, impregnácia spodnej časti sĺpikov olejom alebo dechtom pred osadením
Spolu
ks
Zadať dopyt
Drevený plot lamelový28.0€ / ks
Drevený plot lamelový 180 x 180 cm prírodný impregnovaný
Spolu
ks
Zadať dopyt
Drevený plot 32.0€ / ks
Drevený plot 178 x 80 cm prírodný impregnovaný
Spolu
ks
Zadať dopyt

Súvisiace cenníky

Cenníky ďalších služieb

Ploty a brányKoľko stoja ploty a brány? Pri plotoch a bránach často poskytujeme tieto...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Pri stavbe dreveného plotu je pre mnohých cena určujúci charakter. Dobrou správou je, že drevené ploty patria na trhu pevných plotov k tým najlacnejším. Pritom ponúkajú nielen kvalitnú ochranu a životnosť, ale aj prírodný materiál, ktorý je veľmi cenným. Cena dreveného plotu sa určuje za bežný meter. Tento rozmer poznáte už napríklad z vymeriavania kuchynskej linky.

Cena dreveného plota sa za bežný meter pohybuje od 40 do 100 a viac eur.

O výslednej cene rozhodne samozrejme viacero faktorov.

Najdrahšou súčasťou dreveného plota je prirodzene materiál a práca. Materiál možno rozdeliť do dvoch kategórií. Prvým sú slovenské dreviny. Mäkké ako napríklad agát, smrek, či borovica. Patria k tomu najlacnejšiemu prevedeniu plota. Avšak je potrebné počítať s pravidelnou údržbou a nižšou životnosťou.

Dubové ploty sú masívne, drevo tvrdé, ale cena je o niečo vyššia. Ide o slovenskú drevinu, takže drevo je dostupné, obvykle naň netreba čakať a pri vhodnej starostlivosti vám vydrží plot desiatky rokov ako nový. Veda s pohybuje značne nižšie ako pri exotike. 

Exotické dreviny – pochádzajú z Južnej Ameriky alebo Afriky. Tu je cena najvyššia. Zároveň majú  exotické nielen názvy, ale aj výzor. Ten sa snúbi z dlhou životnosťou. Ide o masívne ploty, ktoré si však zaslúžia aj kvalitné kovanie, spracovanie a tým sa prirodzene zvyšuje aj cena za prácu. Bola vy však škoda si takýto plot neozdobiť.

Doplnky k drevenému plotu sú nacenené rôzne. Môžete využiť na vrch kovanie, rôzne luxusnejšie doplnky, prípadne výrezy. Čím je náročnejšie spracovanie, tým je samozrejme aj vyššia cena plotu. na cenu má vplyv aj povrchová úprava, ktorou sa rozhodnete plot ošetriť a natrieť. Drevený plot musíte natrieť kvalitnými lakmi,  ktorých cena sa tiež líši. Tu je vhodné poradiť sa priamo so stolárom, ktorý vám odporučí vhodé základné lakovanie a nátery. 

Pri cene terba rozlišovať, či ide o stavbu nového plota, alebo napríklad len opravu jeho časti. Orpavy pri drevených polooch su jednoduchšie, je možné nahradiť len poškodené panely a rpeto ej aj údrža dreveného plota výrazne lacnejšia, ako je to pri iných druhoch plotov. 

Cena práce za stabu aj údržbu a renováciu dreveného plota sa rôzni od regiónu aj kvality. Na Wilio si však môžete porovnať rôznych majstrov a tesárov, ktorí vám posytnú ako referencie, tak aj cenovú ponuku. Nájdte svojho majtra, tkorý vám zhotový dokonalý drevený plot za najvýhodnejšiu cenu. 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS