Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov za férové ceny

Drevené podlahy
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSom veľmi spokojný s celým procesom od reakcie na potrebu opravy až po vykonanú prácu, okamžitá ponuka ceny a termínov, rýchla oprava, výborná komunikácia, skvelá cena. Ďakujem.
profile image
Matúš K.Zákazník
Prečo Wilio
33 619 profesionálov na Slovensku
93 471 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Drevené podlahy cena

Koľko stoja drevené podlahy? Pri drevených podlahách často poskytujeme tieto služby: odstránenie starej podlahy, vyrovnávanie podkladu, nivelácia, výmera priestoru, výpočet materiálu a pokládku drevenej podlahy. Ceny podlahy z dreva sa pohybujú okolo 20-70 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci podlahy z dreva zväčša bývajú podlahy z orechového dreva. Ďalšie náklady môžu predstavovať: nivelizačný materiál, gumené kladivo, tmel, lišty, pílka, ktoré priemerne stoja 10-100 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: drevené podlahy cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
KalkulačkaCenník drevených podláh

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu drevených podláh pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii drevené podlahy.

Drevené plávajúce podlahy55,18€ / m2
Drevená plávajúca podlaha sa inštaluje systémom clik a nie je ju potrebné klasicky lepiť. Jej pokládka je preto jednoduchá a lacná.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Trojvrstvové drevené podlahy66,46€ / m2
Spodné dve vrstvy tvoriace konštrukciu zabezpečujú stabilitu. Vrchná vrstva je tvorená tvrdým drevom. Takáto podlaha poskytuje teplo, nízku hlučnosť a pružnosť.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Masívne drevené podlahy102,83€ / m2
Masívne podlahy sú vyrobené s jedného kusu. Tieto poldahy sú dlhotrvajúce s možnosťou pravidelnej renovácie.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Podložka pod plávajúce podlahy 2 mm2,16€ / m2
Podložka je určená na zníženie hlučnosti v miestnosti pri chôdzi a pri náraze. Vhodná je aj pre podlahové vykurovanie.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Pokládka drevenej podlahy11,16€ / m2
Montáž viacvrstvových drevených lamiel celoplošným lepením
Spolu
m2
Zadať dopyt
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Drevené podlahy

Potrebujeme polozit laminatovu podlahu- len dokoncit poslednu izbu, maly kus. A v celom dome osadit soklove a prechodove listy. Dom ma 180m2 a nachadza sa hned za hranicami v Rajke.

Karina T.
Bratislava
Drevené podlahy

Dobrý deň, hľadám profíka na lepenie drevenej podlahy. Výmera plochy je cca 30m2, pod lepidlo je potrebné naniesť aj jednozložkový penetračný náter 5L. Máme kúpenú podlahu a lepidlo. Napíšte mi prosím čo potrebujete vedieť na zaslanie cenovej ponuky. Predbežný termín je v mesiaci február. Ďakujem

Tatiana V.
Bratislavský kraj
Drevené podlahy

Dobry den, tento tyzden sa nam pocas prace minuli pravostranne parkety a museli sme ich dokupit, vcera nam ich dodali, ale majster nam zatial vypadol. Potrebovali by sme teda niekoho, kto by nam pomohol s dokoncenim podlahy na chodbe v pondelok alebo v utorok. Vacsina prace je uz hotova, nie je to na dlho, prikladam foto. Dakujeme velmi pekne.

Nina L.
Bratislavský kraj
Drevené podlahy

Dobry den, potrebujem vybrusit, ked tak vytmelit a nalakovat drevenu podlahu v jednej izbe, tvar do pismena U, cca 20m2. Prioritne potrebujem vybrusit.

Julia B.
Vislanka
Drevené podlahy

hladam odborníka/firmu renováciu drevených parkiet v byte (do 35m2), prípadne ich výmenu za iný druh podlahy. Za ponuky ďakujem

Martin V.
Bratislavský kraj
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Koľko stojí inštalácia drevenej podlahy?

Rustikálne, elegantné, nadčasové – drevená podlaha má mnoho dizajnových a praktických výhod. Drevené podlahy sú odolné a ľahko sa čistia, prečo sú obľúbenou voľbou podláh v moderných aj tradičných domácnostiach. Skôr než roztrhnete koberce alebo zošrotujete lino, budete chcieť vedieť, aké sú typické náklady na pokládku drevených podláh.

Existujú tri hlavné druhy drevených podláh: laminátové podlahy, konštruované drevené podlahy a masívne drevené podlahy alebo podlahy z tvrdého dreva, pričom všetky majú rôzne náklady na montáž. Laminátová podlaha sa skladá z tenkého prúžku plastu s obrázkom kresby dreva na vrchu. Drevené podlahy sú vyrobené z pravej drevenej dyhy, ktorú je možné brúsiť a upravovať a možno ju upevniť nad betónovú podlahu. Podlahy z masívneho dreva sú celé drevené dosky, ktoré sú pribité na spodný rám podlahy inštalovaný nižšie. Všetky majú svoje výhody a nevýhody – v tomto článku sa zameriame na drevené podlahy, podlahy z masívneho dreva a súvisiace náklady na ich inštaláciu.

Ceny drevených podláh

Drevené podlahy, často známe ako kompozitné drevené podlahy, sú veľmi obľúbené, sú odolné a relatívne jednoduché na údržbu. Nerozťahujú sa a nezmršťujú sa tak ako masívne drevo, čo znamená, že sú užitočnejšie v miestnostiach, ako sú kuchyne, kúpeľne a možno ich umiestniť na betónovú podlahu.

Ceny drevených podláh sa líšia v závislosti od štýlu a kvality produktu, ktorý kupujete. Na najlacnejšom konci by ste si mohli kúpiť drevené podlahy za približne 15 eur za meter štvorcový. Špičkové produkty môže dosiahnuť až 50 eur za meter štvorcový. Orientačné náklady na inštaláciu drevenej podlahy sa často uvádzajú ako dvojnásobok ceny výrobku, avšak v prípade veľmi drahých podláh to celkom neplatí – očakávali by sme, že náklady na inštaláciu budú približne 15 až 30 € za meter štvorcový v závislosti od toho, kde bývate a od rozsahu a zložitosti práce. S tým budú spojené aj dodatočné náklady na služby spojené s montážou podláh, ako je napríklad podložka. V prípade miestnosti s rozmermi 5 m x 5 m by inštalácia drevenej podlahy s nákladmi 25 eur za meter štvorcový na podlahu a 15 eur za meter štvorcový na inštaláciu stála približne 1 300 eur, berúc do úvahy ďalšie poplatky.

Ceny drevených podláh

Podlaha z tvrdého dreva využíva skutočné drevené dosky na vytvorenie pôsobivej a pevnej podlahy. Existuje mnoho druhov dreva, ktoré možno použiť, od dubu a javora po borovicu a orech, pričom každý má rôzne možné povrchové úpravy a úpravy. Môžu vyžadovať určitú údržbu, ako je voskovanie alebo lakovanie, aby boli čo najlepšie, ale môžu vydržať desaťročia a často pridávajú hodnotu nehnuteľnosti.

Ako môžete očakávať, masívne drevené podlahy sú drahšie ako ich náprotivky. Lacnejšie drevá, ako je borovica, možno nájsť za menej ako 30 eur za meter štvorcový, ale vzácnejšie a kvalitnejšie drevá, ako je orech, môžu stáť viac ako 80 eur za meter štvorcový. S nákladmi na montáž to môže znamenať, že miestnosť s rozmermi 5 m x 5 m by mohla stáť okolo 2 500 € pri použití špičkových materiálov.

Je potrebné zvážiť ďalšie náklady na inštaláciu podlahy

Existuje množstvo ďalších prvkov kladenia drevenej podlahy, ktoré môžu prispieť ku konečnej cene inštalácie tvrdej podlahy v závislosti od vašej konkrétnej situácie.

Ak odstraňujete koberec pred položením novej podlahy, remeselníci si zvyčajne účtujú jeho odstránenie a likvidáciu, hoci je to niečo, čo môžete urobiť sami. Podobne je často potrebné odstraňovať soklové lišty, aby sa zabezpečila krajšia povrchová úprava – a ak si musíte kúpiť nové soklové lišty alebo drevené lišty, bude to znamenať dodatočné náklady na materiál, približne 5 až 10 eur na meter v závislosti od materiálu. Obloženie dverí môže stáť okolo 50 eur za dvere.

Ak je podlaha, na ktorú potrebujete položiť drevo nerovná, váš inštalatér ju možno bude musieť vyrovnať pomocou poteru, čo môže stáť až 20 eur za meter štvorcový v závislosti od toho, koľko práce je potrebné vykonať. Podklad možno položiť aj pod drevenú podlahu, čo je zvyčajne menej ako 5 eur za meter štvorcový, zatiaľ čo membrána odolná voči vlhkosti, ktorú možno položiť na betónový podklad na ochranu dreva, je zvyčajne len okolo 20 € za priemernú izbu.

Je tiež potrebné pamätať na to, že vždy budete musieť objednať väčšiu podlahu, ako naznačujú presné rozmery vašej izby - dobrým pravidlom je objednať si o 10% navyše, ako je potrebné, aby ste pokryli všetky možnosti.

Aktualizované dňa: Nov 15, 2023