Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov za férové ceny

Drevené schody
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSom veľmi spokojný s celým procesom od reakcie na potrebu opravy až po vykonanú prácu, okamžitá ponuka ceny a termínov, rýchla oprava, výborná komunikácia, skvelá cena. Ďakujem.
profile image
Matúš K.Zákazník
Prečo Wilio
33 619 profesionálov na Slovensku
93 502 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Drevené schody cena

Koľko stoja drevené schody? Pri drevených schodoch často poskytujeme tieto služby: zameranie schodov, návrh, výroba, montáž. Ceny schodov z dreva sa pohybujú okolo 2 000 - 4 000 eur za schodisko. Najdrahšou položkou v rámci drevených schodov zväčša býva výroba dreveného schodiska atypických tvarov a rozmerov. Ďalšie náklady môžu predstavovať: vŕtačka, brúska, náradie, ktoré priemerne stoja 30-150 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: drevené schody cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
KalkulačkaCenník drevených schodov

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu drevených schodov pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii drevené schody.

Schodiskové stupne90,09€ / m
Osadzovanie schodiskových stupňov kamenných s vyškárovaním styčných škár, s provizórnym dreveným zábradlím a dočasným brúsenym alebo lešteným zakrytím stupníc doskami na schodnice
Spolu
m
Zadať dopyt
Schodiskové stupne s drsným povrchom86,23€ / m
Osadzovanie kamenných schodiskových stupňov s vyškárovaním styčných škár, s provizórnym dreveným zábradlím a dočasným zakrytím drsných stupníc doskami na schodnice
Spolu
m
Zadať dopyt
Drevená podesta92,66€ / m2
Osadzovanie schodiskových stupňov kamenných s vyškárovaním styčných škár, súčasne pri murovaní, rovných i šikmých alebo vretenových jednostranne zamurovaných vysunutých, prípadne tiež ukladaných na schodnicu, brúsených alebo leštených
Spolu
m2
Zadať dopyt
Drevená podesta drsná88,80€ / m2
Osadzovanie drsných kamenných schodiskových stupňov s vyškárovaním styčných škár, súčasne pri murovaní, rovných i šikmých alebo vretenových jednostranne zamurovaných vysunutých, prípadne tiež ukladaných na schodnicu
Spolu
m2
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Stavba a výroba schodovKoľko stojí stavba a výroba schodov? Pri stavbe a výrobe schodov často...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Drevené schody

Dobrý deň, potreboval by som obložiť betónové schody v interiéri - stupnice aj podstupnice, tvar L, 15 schodov, fotky prikladám, materiál buk alebo dub.

G V.
Bratislava
Drevené schody

Dobrý deň, potreboval by som obložiť betónové schody v interiéri, tvar L, 15 schodov. Fotky prikladám.

G V.
Bratislava
Drevené schody

Schodíky z kuchyne na terasu, interiérové. Prevýšenie cca 80 cm. Schodíky majú byť na stenu pod výstupom na terasu upevnené a mali by sa dať v prípade potreby zasunúť. Nesmyklave.

Zuzana G.
Bratislavský kraj
Drevené schody

Drevený obklad schodiska (iba stupnice), tvar L, 17 schodov. Poprosím v ponuke uviesť odhadovanú cenu vrátane prace od-do.

Barbora V.
Senec
Drevené schody

Zdravim poprosím nacenit drevené samonosne schody. Hrúbka bočnice 40 mm hrúbka schodoch 40 mm. Jedna sa o U -čkove schodisko. Rameno 1- 200cm Rameno 2-200cm Rameno 3. 180cm Výška je ,268 CM Material dub a druhá ponuka borovica alebo červený smrek.

Jonasz Z.
Námestovo
Drevené schody

mám drevené samonosné drevené schody v tmavom prevedení, potrebovala by som menšie opravy a zmeniť tmavé lakované schody na bledšie

Beáta Š.
Devínska Nová Ves
Drevené schody

Dobrý deň, hľadám človeka ktorý by vedel zrealizovať obloženie schodiska v rodinnom dome. Materina stupníc a podstupníc z tvrdého dreva (napr. dub, buk, jaseň).

profile image
Štefan M.
Senec
Drevené schody

Dobrý deň, Hľadáme niekoho šikovného, kto by nám pomohol s naším schodiskom, vid. foto. Niektoré schody niesu celkom stabilné, vycnievaju z drazok, čo by sme chceli napraviť. Ďakujem

Marek G.
Dunajská Lužná
Drevené schody

Dobry den, potrebovali by sme oblozit betonove schodisko v tvare "U" dubovymi stupnicami a bielymi podstupnicami. Prikladam fotky terajsieho stavu aj s nacrtom schodov a rozmermi. V dome uz su dubove parkety (natur, nemorene) vid. foto. Cim viac sa bude material zhodovat (kresbou) tym lepsie. Dakujem.

Gabriel S.
Svätý Jur
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Koľko stojí drevené schodisko? 

Očakávať môžete, že za schodisko zaplatíte v priemere cca 4 000 eur; existuje však veľa faktorov, ktoré ovplyvňujú cenu dreveného schodiska. Základný dizajn môže stáť okolo 1 000 eur, zatiaľ čo dizajnové schodisko môže stáť aj niečo okolo 30 000 eur alebo viac. Pokiaľ ide o hľadanie najlepšieho výrobcu schodov, záleží na skúsenostiach a remeselnej zručnosti daného stolára. V závislosti od typu materiálov, rozloženia a dizajnu domu môžu byť pre túto prácu vhodnejší konkrétni stavitelia schodov. Napríklad, ak chcete nainštalovať sklenené schodisko, tak sa určite obráťte na pracovníka, ktorý má skúsenosti s takouto inštaláciou. Najatie odborníka, ktorý môže byť vynikajúcim inštalatérom drevených schodov, nemusí byť tou najlepšou voľbou pre sklenené schodiská. 

Koľko stojí schodisko na mieru? 

Keďže výstavba schodiska na mieru začleňuje do svojich návrhov najmä udržateľné materiály, tak môžete očakávať, že za nová schodisko zaplatíte  niečo okolo 10 až 20 tisíc eur, niekedy aj viac. 

Koľko ma bude stáť detailný návrh schodiska? 

Priemerné náklady na dizajn rezidenčného schodiska sa pohybujú niekde okolo 2 500 eur; avšak v závislosti od materiálov a zložitosti rozloženia sa môže cena meniť. 

Proces stavby schodiska 

Proces výstavby typického schodiska pre novú výstavbu je jednoduchý; prestavba existujúceho schodiska alebo vybudovanie nového schodiska však môžu byť komplikovanejšie. Všetky tieto scenáre zahŕňajú ten istý proces, ktorý sa zvyčajne začína meraniami na mieste, ktoré bude slúžiť ako otvor pre vaše nové. V závislosti od ceny materiálov sa budete musieť rozhodnúť, od ktorého výrobcu si materiál na nové schodisko objednáte a dáte doručiť. Dodávateľ materiálu vám určite bude vedieť vami zvolené schodisko aj nainštalovať.

Faktory, ktoré ovplyvňujú náklady na stavbu schodov 

Koľko zaplatím za výstavbu schodiska pre obytné aj komerčné využitie ?

Na konečné náklady pre výstavbu schodiska vplýva ozaj veľa faktorov. Najvýznamnejším faktorom, ktorý ovplyvňuje cenu, je určite materiál, ktorý chcete, aby stolár použil. Napríklad špirálovo točité schodisko so sklenenou alebo kovovou výplňou zábradlia s bambusovými schodiskovými nášľapmi bude stáť podstatne viac ako tradičné drevené schodisko. Niektoré ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú ceny schodiska sú: 

  • Počet schodov 
  • Typy schodov (napríklad zakrivené pod uhlom alebo schody podobné geometrickým tvarom sú drahšie ako tradičné schody) 
  • Požiadavky stavebného zákona na zábradlia 
  • Umiestnenie schodov 
  • Zložitosť projektu 
  • Náklady na inštaláciu 

Odhady ceny za rôzne typy schodov 

Aj keď existuje veľa štýlov schodov, najpoužívanejšie sú najmä dva typy schodov: vnútorné alebo vonkajšie schodiská. Oba typy sa môžu vyrábať z rôznych materiálov a práve cena, ktorú za daný materiál zaplatíte ovplyvňuje tú konečnú sumu. Materiály pre jednoduché rezidenčné drevené schodisko si môžete kúpiť v miestnom obchode s domácimi potrebami. Trvalo udržateľnejšie a špičkové komponenty si bude musieť kúpiť priamo u výrobcu. Bez ohľadu na to, kde ste si materiál kúpili je dôležité mať schodisko presne vymerané, aby ste mali dostatok potrebného materiálu. Odhady cien sa vytvárajú použitím vašich rozmerov na meter potrebného materiálu alebo na súpravu, ktorá zvyčajne obsahuje komponenty pre jeden schod. 

Náklady na vnútorné a vonkajšie schodisko 

Ako už bolo spomenuté vyššie, priemerné náklady na typické drevené vnútorné schodisko sa pohybujú niekde okolo 4 000 eur. Ceny obyčajných drevených exteriérových schodov budú výrazne nižšie ako v prípade tých interiérových, a to z dôvodu nižších nákladov na exteriérové rezivo. Materiál pre väčšinu obyčajných exteriérových schodísk je možné kúpiť za menej ako 1 000 eur. Ďalej uvádzame niektoré priemerné cenové odhady pre rôzne materiály a štýly. 

Priemerná cena za materiál na výstavbu schodiska so skleneným zábradlím
Drevo 4 000 € 
Kov 1 000 - 2 000 € 
Sklo 15 - 200 € za meter štvorcový 
Mramor 30 - 200 € za meter štvorcový 

Priemerná cena za rovné schodisko je niečo okolo 4 000 € alebo menej, za špirálové schodisko si zaplatíte niečo okolo 2000 €, za schodisko v tvare L dáte 2 500 - 3 500 €, v tvare U 3 000 - 4 000 € a za schody do bazéna 1 500 - 2 000 € 

Je dôležité pochopiť, že zábradlia sú zvyčajne samostatnou jednotkou pri cenovej ponuke za schody, ak nie je v cenovej ponuke uvedené. Materiály pre zábradlia sú zvyčajne robustné a predávajú sa po kusoch alebo v metroch.

Líšia sa náklady v závislosti od polohy domu? 

V závislosti od toho, kde žijete, sa náklady na tesárov v jednotlivých mestách mierne líšia, a to kvôli priemernej cene za materiál a rovnako aj cene práce daného tesára. Tie sa pohybujú niekde okolo 30-35 € za hodinu práce. Je tiež dôležité uvedomiť si, že dodávatelia, ktorí sa špecializujú na konkrétne štýly schodísk, ako sú vnútorné alebo zateplené schodiská si vypýtajú omnoho viac peňazí. 

Tipy, ako vytvoriť presný cenový odhad 

Vytvorenie presného odhadu si bude vyžadovať presné merania. Podľa tipov uvedených nižšie môžete vytvoriť presný odhad ceny za nové schodisko. 
Tip č. 1: Musíte vedieť, čo chcete a tesárovi presne opísať vašu predstavu a víziu schodiska. 
Tip č. 2: Určite si presne, koľko stupienkov budú mať vaše nové schody.
Tip č. 3: Získajte najmenej dva až tri cenové ponuky týkajúce sa materiálu a práce. 

Ako si nájdem vhodného tesára?

V závislosti od materiálu, usporiadania domu a dizajnových prvkov konštrukcie si možno budete musieť na inštaláciu svojho schodiska najať odborníka na schodiská. Schodisko nie je miesto, kde by malo byť veľa zákrut, pretože za každú ďalšiu otočku zaplatíte tisíce eur. Najlepším spôsobom, ako nájsť odborníka na schody, je zavolať výrobcom alebo dodávateľom schodísk a opýtať sa ich, koho vo vašom najbližšom okolí odporúčajú. Je nevyhnutné získať referencie od dodávateľov a zavolať každému z nich. Ak ich prácu nevidíte osobne, požiadajte dodávateľov o fotografie ich predchádzajúcej práce. Môže vás lákať kutilstvo, no myslite aj na vašu bezpečnosť, ktoré  je na prvom mieste. Preto vám odporúčame najať služby odborníka – tesára.

Tipy, ako ušetriť peniaze pri výbere odborníka na schody 

Budovanie nového schodiska môže zlepšiť vzhľad vášho domu a zvýšiť aj jeho hodnotu. Schody sú v každom dome hlavným a ústredným bodom; preto nechcete šetriť na materiáloch. 

Nasledujúce tipy určite využijete, ak chcete nejaké to euro ušetriť: 
Tip č. 1: Určte si čo najvhodnejší typ schodiska, ktorý sa najlepšie hodí k vášmu domovu, a spojte ho so zručnosťou staviteľa. 
Tip č. 2: Určite veľkosť dostupného priestoru a nastavte si rozpočet. 
Tip č. 3: Nakupujte komponenty na nové schodisko na overených stránkach a za najlepšiu cenu či už online alebo osobne

Aktualizované dňa: Nov 15, 2023