Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Drevený obklad na fasádu cena

Hľadáte odborníka na drevený obklad na fasádu? V tejto kategórii máme 15 812 omietkárov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
32 766 profesionálov na Slovensku
87 794 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Drevený obklad na fasádu cena

Koľko stojí drevený obklad na fasádu? Pri drevenom obklade na fasádu často poskytujeme tieto služby: zameranie, návrh, výroba, osadenie. Ceny fasádneho obkladu z dreva sa pohybujú okolo 12-26 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci dreveného obkladu na fasádu zväčša býva výroba a morenie dreveného obkladu. Ďalšie náklady môžu predstavovať: rebrík, náradie, klince, ktoré priemerne stoja 5-35 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 24 295 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: drevený obklad na fasádu cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
32 766 profesionálov na Slovensku
87 794 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Cena za: Drevený obklad na fasáduPriemerné ceny

Nižšia cena12,00 €/m2
Priemerná cena18,71 €/m2
Vyššia cena26,50 €/m2
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
KalkulačkaCenník drevených obkladov na fasádu

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu drevených obkladov na fasádu pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii drevený obklad na fasádu.

Drevený obklad do 5 m235,00€ / m2
Montáž obloženia stien, stĺpov a pilierov do 5 m2 panelmi obkladovými smrekovcovými, z tvrdých drevín, veľkosti do 0,6 m2
Spolu
m2
Zadať dopyt
Drevený obklad nad 5 m230,00€ / m2
Montáž obloženia stien, stĺpov a pilierov nad 5 m2 obkladovými smrekovcovými panelmi, z tvrdých drevín, veľkosti nad 1,5 m2
Spolu
m2
Zadať dopyt
Montáž obloženia podhľadov 26,00€ / m2
Montáž obloženia podhľadov rovných s obkladovými panelmi smrekovcovými, z tvrdých drevín, veľkosti nad 1,5 m2
Spolu
m2
Zadať dopyt
Podkladový rošt12,00€ / m
Montáž obloženia podhľadov, podkladový rošt
Spolu
m
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Fasády, maľovanieKoľko stojí fasáda domov a zateplenie domu? Pri fasádach domov a zateplení...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Drevený obklad na fasádu

Mam zaujem o osadenie drevenych lamiel po sirke kuchynskej linky (60 cm) od podlahy az po strop (2,55 m) ako oddelenie kuchyne od obyvacky.

Andrea K.
Bratislava
Drevený obklad na fasádu

Potrebujem urobiť fasádu staršieho rodinného domu (60 rokov) na vyžiadanie pošle foto či už plastovú alebo finančne dostupnú z iného materiálu. Vďaka

Milena U.
Svidník
Drevený obklad na fasádu

Potrebujem vykonať očistenie (odstránenie starého náteru) a náter drevených štítov na chate kvalitným lakom na ochranu dreva. Jedná sa o štít na prednej a aj zadnej strane chaty.

profile image
Alexander J.
Šaštín-Stráže
Fasády, maľovanie

Hľadáme realizátora na dokončenie plotu postaveného z DT tvárnic natiahnutý do sieťky a lepidla. Potrebné dokončenie - tj stav do "mlieka", penetrácia, natiahnutie fasádnej omietky, osadenie betónových striešok - 70 m2, dlžka plotu 22 m.

Adriana K.
Malinovo
Fasády, maľovanie

Rodinný dvojdom. Jedna polovica kompletne zateplenie - cca 160 m2, druha skor miestne opravy a novy sokel. Najlepsie osobna obhliadka s vytvorenim cenovej ponuky.

profile image
Mauik B.
Bratislava
Fasády, maľovanie

Potrebujeme natiahnut na dom novu fasadu na rodinny dom. Bez zateplenia. Teda dom je zatepleny, ale omietka je popraskana a poodpadavna na rohoch. Treba znova natiahnut sietku, spravit fasadu a namalovat. Cca 230 m2.

Ivan I.
Prešovský kraj
Fasády, maľovanie

Dobry den, potrebovali by sme dokoncit zateplenie maleho 1 izboveho domu. Polystyren je na 90% uz nalepeny, chyba osadit 2 parapety, vyburat 1 male okno a osadit nove (okno je kupene), dozateplovat cast okolo toho okna a na celu zateplenu cast natiahnut sietku. Dom sa zatepluje len z 2 stran. Omietka sa moze dat tiez, ale nemusi. Lokalita BA Raca.

profile image
Andrea O.
Bratislava
Fasády, maľovanie

Dom velkosti 82,5m2 Zvonka EPS 10 cm polystyren je kupeny. Potrebne je lepidlo plus sietka. Na 1NP sa bude vyrabat aj 2NP neskor. Teraz to musime ukoncit sietkou avsak treba dom oblozit polystyrenom, aby bolo vnutri teplejsie. Potrebovali by sme tuto pracu cim skor.

Beata K.
Bratislavský kraj
Fasády, maľovanie

Potrebujeme opraviť a zrekonštruovať fasádu suterénneho bytu v staršom tehlovom bytovom dome. Oprava omietok, vysprávky, omietanie neomietnutých častí. Dodanie parapetu a prahu k plastovému oknu. Lokalita Košice - sever.

Patrik B.
Sever
Fasády, maľovanie

Plánujem na jar 2022 zatepliť minerálnou vatou /hrúbka15 cm/ poschodový rodinný dom s balkónom, so sedlovou strechou z 90-tych rokov o základni 10x11m, vrátane vytiahnutia vypínačov, svietidiel a rozvodovej skrine na úroveň novej fasády + výmena žľabov a zvodov zo strechy.

Daniel S.
Priechod
Fasády, maľovanie

Dobrý deň. Hľadám niekoho kto poradí čo najlacnejšiu fasádu a natiahne ju na rodinnom dome. Dom je už zateplený vo fáze sieťka lepidlo, čiže treba natiahnuť len finálny povrch. Dom sa nachádza v Bratislave |||.

Bohuslav K.
Bratislava
Fasády, maľovanie

Dobrý deň, potrebovali by sme zrealizovať fasádny obklad imitácie dreva na RD v Martine- Tomčany 45m2

stanislav P.
Martin
Fasády, maľovanie

Poskytovateľ musí vedieť natiahnuť fasádnu omietku na vodorovné a šikmé podhľady rodinného domu, ktoré sú z OSB dosiek. Vyžadujeme použitie správnej technológie - adhézny mostík, ukotvenie tvrdeného polystyrénu (styrodur) napevno (tanieriky), sieťka, lepidlo, omietka. Skúsenosti a prax s konkrétne touto činnosťou sú nutné...

Juraj M.
Košický kraj
Fasády, maľovanie

Chceli by sme zateplit dom - celkova plocha cca 250 m2, niektore steny su oble. hrubka izolacie 15/20 cm.

profile image
Jozef S.
Trnavský kraj
Fasády, maľovanie

Maľovanie fasády na RD v Hlohovci, cca 250 m2, najlepšie horolezecký spôsobom ( z jednej strany (zo susedného domu) nie je možné lešenie ani plošina, len na lane)

Michal L.
Hlohovec
Fasády, maľovanie

dokončenie zateplenia po rekonštrukcie domu o ploche 80m2. Nalepenie polystyrénu 60mm + hladená omietka

Roman I.
Cífer
Fasády, maľovanie

Dobry den, potrebujeme natiahnut fasadnu omietku na zatepleny dom (je tam sietka aj kleber), priblizna plocha 230 m2, poschodovy do vysky cca 8 m (cize aj lesenie).

David K.
Prašník
Fasády, maľovanie

Dobry den, potreboval by som poriesit zacinajucu plesen v rohu v izbe. Tzn. poriesit a vymalovat.

Jan S.
Bratislava
Fasády, maľovanie

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o cenovú kalkuláciu na zateplenie RD v okrese RS. Plocha je cca 300 m2, zateplenie polystyrenom granitovým na komplet + lešenie. Poprosím Vás zadať aj cenu materiálu. Ďakujem Škvareniakova

Soňa Š.
Hnúšťa
Fasády, maľovanie

Hladam niekoho slusneho za prijatelne ceny, na zateplenie starsieho domu komplet 3 steny, komplet material , lesenie a podobne, plus betonovu platnu k domu na terasu. Zateplenie 100m2 , 5 cm polystyren, vybetonovat terasu 24m2. Termin cca marec. Nacenenie čo najskôr.

Lukas S.
Lehnice
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Koľko stojí obklad? 

V priemere stojí obklad domu od 5 do 25 eur z meter štvorcový. Niektorí majitelia domov však minú podstatne viac v závislosti od veľkosti ich domu a použitých materiálov. 

Vinylové obklady bývajú najlacnejšou možnosťou. Ich cena sa pohybuje okolo 5 eur za m2, po ktorej nasleduje obklad z vláknocementu vo výške 10 eur za m2 a drevený obklad za 18 eur. 

Náklady na obklad rodinného domu (100 m2): 
Priemerné náklady 6000 eur, 
nízke náklady 2500 eur, 
náklady za kvalitnejšie materiály 7500 eur. 

Náklady na nový obklad vášho domu budú závisieť od zvoleného typu obkladu, veľkosti povrchu, mzdových nákladov a prípravných prác. 

Náklady na vinylové obklady 

Vinylové obklady stoja okolo 5 eur za m2.
Výhody: relatívne ľahká inštalácia, nie je potrebná žiadna farba, nízka údržba, dobrá voľba pre výmenu starého obkladu. 
Nevýhody: ak sú obklady nespávne namontované, je možné, že sa v nich zachytí vlhkosť čo môže viesť k hnilobe a plesniam. Tento typ obkladu nie je príliš odolný. Môže dôjsť k prasknutiu alebo prehĺbeniu v dôsledku nárazu alebo extrémneho počasia. Taktiež môže byť ťažké nájsť vhodný štýl a farbu pri výmene vinylového obkladu. Nižšie náklady na inštaláciu a nízke nároky na údržbu vinylového obkladu z neho robia atraktívnu a dostupnú atraktívnu. Vinylový obklad vyžaduje len občasné čistenie. Inštalácia obkladu pre neskúsených domácich majstrov však nie je taká jednoduchá, ako by ste predpokladali. Príliš utiahnuté skrutky môžu spôsobiť prasknutie, roztiahnutie a deformáciu vinylového obkladu. 

Náklady na vláknitý cementový obklad

Vláknocementové obklady stoja 15 eur za m2. Tento typ obkladu sa vyrába z mnohých rôznych materiálov vrátane piesku, cementu a drevených vlákien. Je to vysokokvalitný a odolný materiál. Napriek svojmu priemyselne znejúcemu názvu je tento typ obklady takmer nerozoznateľný od bežného dreva.
Výhody: ekologicky šetrný, odolné voči ohňu a hmyzu. Ľahko udržiavané - niekoľko možností štylistického obkladu (ploché, drevené zrno atď.) Záruky až 50 rokov. 
Nevýhody: sú drahšie, vyššie náklady na inštaláciu obkladu. Môže sa poškodiť počas prudšieho oteplenia či ochladenia. Vyžaduje sa častejšia povrchová úprava a v ponuke je obmedzenejší výber farieb. 

Náklady na obklad dreva

Drevené obklady stoja okolo 18 eur za m2. Drevo poskytuje pocit útulna, či už vo forme šindľov alebo okrúhlych dosiek. Na výber je množstvo veriant drevín ako borovica, céder, smrek, jedlovec a cyprus. 
Výhody: krásny a klasický vzhľad, nekonečne prispôsobiteľné a ľahko dostupné. Sú dostupné aj lacnejšie typy v závislosti od typu dreva.
Nevýhody: drahšie, vysoká údržba s lakovaním a morením. Zhoršuje sa časom a je citlivý na hnilobu, oheň a hmyz. Náklady na inštaláciu sp značne vuššie oproti iným materiálom. Drevené obklady sú ikonické a aj napriek tomu, že je mnoho obkladov je ich vernou napodobeninou kvalitou sa im nevyrovnajú. S dreveným obkladom sa dobre pracuje a no vyžaduje si viac údržby pretože bez pravidelnej údržby je náchylné podliehať rôznym hnilobným procesom. 

Náklady na tehlový obklad

Tehlový obklad stojí 18 eur za m2. Ponúka vysokú odolnosť a vzhľad, ktorý sa postupom času zlepšuje - za predpokladu, že je tehla dobre udržiavaná. Je to však drahé a obmedzené z hľadiska farebných možností. Niektorí majitelia domov považujú výber tehlovej dyhy alebo kamennej dyhy za finančne dostupnejšiu alternatívu. 
Výhody: je nenáročná na údržbu, má krásnu estetiku a je odolná proti ohňu a voči poveternostným vplyvom. 
Nevýhody: patrí medzi najdrahšie typy obkladu. Inštalácia je náročná na precíznu prácu a dostupné farebné varianty sú obmedzené. 

Náklady na hliníkový obklad

Hliníkový obklad stojí od 25 eur za meter štvorcový a je jednou z najodolnejších a najelegantnejších dostupných možností. Rovnako ako iné obkladové materiály vyžaduje aj naďalej čistenie, aby ich vzhľad zostal zachovaný, ale je to obklad s relatívne nízkou údržbou, ktorý je prirodzene odolný voči hrdzi. 
Výhody: ľahko sa inštalujú a sú vode a tepelne odolné. Nehnijú a sú recyklovateľné. 
Nevýhody: Hluk v daždi a krupobití, môže sa poškodiť v dôsledku mäkkej povahy a tiež môže korodovať. ​​Môže sa opotrebovať nadmerným poveternostným vplyvom a je potrebné vymaľovanie každých 5 -10 rokov. Hliník je odolný voči ohňu a termitom. Vďaka svojej mäkkej kovovej povahe je však náchylný na vrypy a poškriabanie. 

Ako odhadnúť náklady na obklad

Ak chcete odhadnúť cenu obkladu, prvým krokom bude výpočet plochy všetkých stien, ktoré máte v pláne obkladať. Zmerajte šírku a výšku svojich stien, odčítajte plochu okien a dverí. K celkovej sume pripočítajte pre istotu 10% v prípade poškodenia počas montáže. Keď získate celkovú plochu štvorca, môžete ju použiť na odhad celkovej ceny. 

Ako často je potrebné vymeniť obklad?

To sa líši podľa typu vášho obkladu. Pri vinyle by sa mal vymeniť, keď začne blednúť alebo krehnúť. Tehla by sa mala vymeniť, keď sa rozpadne, a drevené obklady je potrebné vymeniť, keď sa stanú mäkkými a hubovitými. Ak predávate svoj domov a váš starý obklad vyzerá ošúchane, pravdepodobne stojí za to ju natrieť alebo zafarbiť. Ak sa váš obklad začína štiepiť, hniť, praská alebo bledne, je pravdepodobne čas vymeniť ho za nový.

Ako ušetriť peniaze za obklad? 

Získajte bezplatné cenové ponuky od viacerých dodávateľov na Wilio a vyberte si toho najlepšieho podľa recenzií a ceny. Požiadajte profesionálov o tipy na úsporu nákladov. Možno vás bude lákať kúpiť najlacnejší typ obkladu, ale zvážte aj jeho životnosť. 

Nezabúdajte na pravidelnú údržbu

Ak chcete, aby váš obklad vydržal čo najdlhšie, nezabúdajte na pravidelné čistenie a ohranné nátery. Žiaden obklad nie je stopercentne bezúdržbový - obklad by ste mali vždy vyčistiť, skontrolovať a opraviť podľa potreby. Na čistenie vinylovej lišty použite mäkkú handričku alebo štetec. Na niektoré povrchy môžete použiť tlakový čistič, no spravte najskôt test na kúsku materiálu. 

Ako si najať dodávateľa obkladu?

Oslovte profesionála a požiadajte ho o odborné poradenstvo, aký typ obkladu je pre vaše potreby a možnosti najvhodnejší. Vyhľadajte správneho obkladača na Wilio.