Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Drevený obklad na fasádu cena

Hľadáte odborníka na drevený obklad na fasádu? V tejto kategórii máme 19308 omietkárov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

40188 profesionálov na Slovensku

71927 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Drevený obklad na fasádu cena

Koľko stojí drevený obklad na fasádu? Pri drevenom obklade na fasádu často poskytujeme tieto služby: zameranie, návrh, výroba, osadenie. Ceny fasádneho obkladu z dreva sa pohybujú okolo 12-26 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci dreveného obkladu na fasádu zväčša býva výroba a morenie dreveného obkladu. Ďalšie náklady môžu predstavovať: rebrík, náradie, klince, ktoré priemerne stoja 5-35 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 19308 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: drevený obklad na fasádu cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy

40188 profesionálov na Slovensku

71927 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Cena za: Drevený obklad na fasádu

Priemerné ceny

Nízka cena12,00 €/m2
Priemerná cena18,71 €/m2
Vysoká cena26,50 €/m2
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
Kalkulačka

Cenník drevených obkladov na fasádu

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu drevených obkladov na fasádu pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii drevený obklad na fasádu.

Drevený obklad do 5 m235.0€ / m2
Montáž obloženia stien, stĺpov a pilierov do 5 m2 panelmi obkladovými smrekovcovými, z tvrdých drevín, veľkosti do 0,6 m2
Spolu
m2
Zadať dopyt
Drevený obklad nad 5 m230.0€ / m2
Montáž obloženia stien, stĺpov a pilierov nad 5 m2 obkladovými smrekovcovými panelmi, z tvrdých drevín, veľkosti nad 1,5 m2
Spolu
m2
Zadať dopyt
Montáž obloženia podhľadov 26.0€ / m2
Montáž obloženia podhľadov rovných s obkladovými panelmi smrekovcovými, z tvrdých drevín, veľkosti nad 1,5 m2
Spolu
m2
Zadať dopyt
Podkladový rošt12.0€ / m
Montáž obloženia podhľadov, podkladový rošt
Spolu
m
Zadať dopyt
Súvisiace cenníky

Cenníky ďalších služieb

Fasády domov, zateplenie domuKoľko stojí fasáda domov a zateplenie domu? Pri fasádach domov a zateplení...
Zobraziť viac

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Koľko stojí obklad? 

V priemere stojí obklad domu od 5 do 25 eur z meter štvorcový. Niektorí majitelia domov však minú podstatne viac v závislosti od veľkosti ich domu a použitých materiálov. 

Vinylové obklady bývajú najlacnejšou možnosťou. Ich cena sa pohybuje okolo 5 eur za m2, po ktorej nasleduje obklad z vláknocementu vo výške 10 eur za m2 a drevený obklad za 18 eur. 

Náklady na obklad rodinného domu (100 m2): 
Priemerné náklady 6000 eur, 
nízke náklady 2500 eur, 
náklady za kvalitnejšie materiály 7500 eur. 

Náklady na nový obklad vášho domu budú závisieť od zvoleného typu obkladu, veľkosti povrchu, mzdových nákladov a prípravných prác. 

Náklady na vinylové obklady 

Vinylové obklady stoja okolo 5 eur za m2.
Výhody: relatívne ľahká inštalácia, nie je potrebná žiadna farba, nízka údržba, dobrá voľba pre výmenu starého obkladu. 
Nevýhody: ak sú obklady nespávne namontované, je možné, že sa v nich zachytí vlhkosť čo môže viesť k hnilobe a plesniam. Tento typ obkladu nie je príliš odolný. Môže dôjsť k prasknutiu alebo prehĺbeniu v dôsledku nárazu alebo extrémneho počasia. Taktiež môže byť ťažké nájsť vhodný štýl a farbu pri výmene vinylového obkladu. Nižšie náklady na inštaláciu a nízke nároky na údržbu vinylového obkladu z neho robia atraktívnu a dostupnú atraktívnu. Vinylový obklad vyžaduje len občasné čistenie. Inštalácia obkladu pre neskúsených domácich majstrov však nie je taká jednoduchá, ako by ste predpokladali. Príliš utiahnuté skrutky môžu spôsobiť prasknutie, roztiahnutie a deformáciu vinylového obkladu. 

Náklady na vláknitý cementový obklad

Vláknocementové obklady stoja 15 eur za m2. Tento typ obkladu sa vyrába z mnohých rôznych materiálov vrátane piesku, cementu a drevených vlákien. Je to vysokokvalitný a odolný materiál. Napriek svojmu priemyselne znejúcemu názvu je tento typ obklady takmer nerozoznateľný od bežného dreva.
Výhody: ekologicky šetrný, odolné voči ohňu a hmyzu. Ľahko udržiavané - niekoľko možností štylistického obkladu (ploché, drevené zrno atď.) Záruky až 50 rokov. 
Nevýhody: sú drahšie, vyššie náklady na inštaláciu obkladu. Môže sa poškodiť počas prudšieho oteplenia či ochladenia. Vyžaduje sa častejšia povrchová úprava a v ponuke je obmedzenejší výber farieb. 

Náklady na obklad dreva

Drevené obklady stoja okolo 18 eur za m2. Drevo poskytuje pocit útulna, či už vo forme šindľov alebo okrúhlych dosiek. Na výber je množstvo veriant drevín ako borovica, céder, smrek, jedlovec a cyprus. 
Výhody: krásny a klasický vzhľad, nekonečne prispôsobiteľné a ľahko dostupné. Sú dostupné aj lacnejšie typy v závislosti od typu dreva.
Nevýhody: drahšie, vysoká údržba s lakovaním a morením. Zhoršuje sa časom a je citlivý na hnilobu, oheň a hmyz. Náklady na inštaláciu sp značne vuššie oproti iným materiálom. Drevené obklady sú ikonické a aj napriek tomu, že je mnoho obkladov je ich vernou napodobeninou kvalitou sa im nevyrovnajú. S dreveným obkladom sa dobre pracuje a no vyžaduje si viac údržby pretože bez pravidelnej údržby je náchylné podliehať rôznym hnilobným procesom. 

Náklady na tehlový obklad

Tehlový obklad stojí 18 eur za m2. Ponúka vysokú odolnosť a vzhľad, ktorý sa postupom času zlepšuje - za predpokladu, že je tehla dobre udržiavaná. Je to však drahé a obmedzené z hľadiska farebných možností. Niektorí majitelia domov považujú výber tehlovej dyhy alebo kamennej dyhy za finančne dostupnejšiu alternatívu. 
Výhody: je nenáročná na údržbu, má krásnu estetiku a je odolná proti ohňu a voči poveternostným vplyvom. 
Nevýhody: patrí medzi najdrahšie typy obkladu. Inštalácia je náročná na precíznu prácu a dostupné farebné varianty sú obmedzené. 

Náklady na hliníkový obklad

Hliníkový obklad stojí od 25 eur za meter štvorcový a je jednou z najodolnejších a najelegantnejších dostupných možností. Rovnako ako iné obkladové materiály vyžaduje aj naďalej čistenie, aby ich vzhľad zostal zachovaný, ale je to obklad s relatívne nízkou údržbou, ktorý je prirodzene odolný voči hrdzi. 
Výhody: ľahko sa inštalujú a sú vode a tepelne odolné. Nehnijú a sú recyklovateľné. 
Nevýhody: Hluk v daždi a krupobití, môže sa poškodiť v dôsledku mäkkej povahy a tiež môže korodovať. ​​Môže sa opotrebovať nadmerným poveternostným vplyvom a je potrebné vymaľovanie každých 5 -10 rokov. Hliník je odolný voči ohňu a termitom. Vďaka svojej mäkkej kovovej povahe je však náchylný na vrypy a poškriabanie. 

Ako odhadnúť náklady na obklad

Ak chcete odhadnúť cenu obkladu, prvým krokom bude výpočet plochy všetkých stien, ktoré máte v pláne obkladať. Zmerajte šírku a výšku svojich stien, odčítajte plochu okien a dverí. K celkovej sume pripočítajte pre istotu 10% v prípade poškodenia počas montáže. Keď získate celkovú plochu štvorca, môžete ju použiť na odhad celkovej ceny. 

Ako často je potrebné vymeniť obklad?

To sa líši podľa typu vášho obkladu. Pri vinyle by sa mal vymeniť, keď začne blednúť alebo krehnúť. Tehla by sa mala vymeniť, keď sa rozpadne, a drevené obklady je potrebné vymeniť, keď sa stanú mäkkými a hubovitými. Ak predávate svoj domov a váš starý obklad vyzerá ošúchane, pravdepodobne stojí za to ju natrieť alebo zafarbiť. Ak sa váš obklad začína štiepiť, hniť, praská alebo bledne, je pravdepodobne čas vymeniť ho za nový.

Ako ušetriť peniaze za obklad? 

Získajte bezplatné cenové ponuky od viacerých dodávateľov na Wilio a vyberte si toho najlepšieho podľa recenzií a ceny. Požiadajte profesionálov o tipy na úsporu nákladov. Možno vás bude lákať kúpiť najlacnejší typ obkladu, ale zvážte aj jeho životnosť. 

Nezabúdajte na pravidelnú údržbu

Ak chcete, aby váš obklad vydržal čo najdlhšie, nezabúdajte na pravidelné čistenie a ohranné nátery. Žiaden obklad nie je stopercentne bezúdržbový - obklad by ste mali vždy vyčistiť, skontrolovať a opraviť podľa potreby. Na čistenie vinylovej lišty použite mäkkú handričku alebo štetec. Na niektoré povrchy môžete použiť tlakový čistič, no spravte najskôt test na kúsku materiálu. 

Ako si najať dodávateľa obkladu?

Oslovte profesionála a požiadajte ho o odborné poradenstvo, aký typ obkladu je pre vaše potreby a možnosti najvhodnejší. Vyhľadajte správneho obkladača na Wilio.