Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Drevodomy cena

Hľadáte staviteľa na drevodomy? V tejto kategórii máme 20 361 staviteľov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

29 694 profesionálov na Slovensku

71 967 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Drevodomy cena

Koľko stoja drevodomy? Pri drevodomoch často poskytujeme tieto služby: zameranie, výroba a skladanie častí domu, stavba základov, príprava na inžinierske siete, montáž. Ceny domov z dreva sa pohybujú okolo 65 tis -110 tis eur za dom. Najdrahšou položkou v rámci drevodomov zväčša býva montáž domu pomocou ťažkej techniky. Ďalšie náklady môžu predstavovať: stavebné povolenie, zapojenie inžinierských sietí, služby spojené s financovaním, ktoré priemerne stoja 200-3000 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 20 361 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: drevodomy cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy

29 694 profesionálov na Slovensku

71 967 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

226 512 inštalácií aplikácie

Cena za: Drevodomy

Priemerné ceny

Nízka cena65 960,00 €/ks
Priemerná cena93 039,60 €/ks
Vysoká cena110 090,00 €/ks
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
Kalkulačka

Cenník drevodomov

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu drevodomov pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii drevodomy.

Montovaný drevodom bungalov bez pozemku 48 m270000.0€ / kpl
Montovaný drevodom bez pozemku. Úžitková plocha 48 m2. 2 izby, kuchyňa, kompletný fasádny zatepľovací systém, vnútorné rozvody vody, kanalizácia, interiérové stropy, izolačné zateplenie, podlahy, obklady a sanita.
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Montovaný drevodom bungalov bez pozemku 100 m2100000.0€ / kpl
Montovaný drevodom bez pozemku. Úžitková plocha 100 m2. 4 izby, kuchyňa, kompletný fasádny zatepľovací systém, vnútorné rozvody vody, kanalizácia, interiérové stropy, izolačné zateplenie, podlahy, obklady a sanita.
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Montovaný drevodom dvojpodlažný bez pozemku 130 m2160000.0€ / kpl
Montovaný drevodom bez pozemku. Úžitková plocha 130 m2, 4 izby, kuchyňa, kompletný fasádny zatepľovací systém, vnútorné rozvody vody, kanalizácia, interiérové stropy, izolačné zateplenie, podlahy, obklady a sanita.
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Montovaný drevodom dvojpodlažný bez pozemku 140 m2180000.0€ / kpl
Montovaný drevodom bez pozemku. Úžitková plocha 140 m2. 5 izieb, kuchyňa, kompletný fasádny zatepľovací systém, vnútorné rozvody vody, kanalizácia, interiérové stropy, izolačné zateplenie, podlahy, obklady a sanita.
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Súvisiace cenníky

Cenníky ďalších služieb

NovostavbaKoľko stojí novostavba? Pri novostavbách často poskytujeme tieto služby: návrh, vizualizácia, konzultácie...
Zobraziť viac

Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Dopyty

Najnovšie dopyty od našich zákazníkov

Drevodomy

Hladam niekoho na vystavbu drevodomu, cca velkost na obrazku, podorys, poprosim o priblizne ceny a technologiu

Nes T.
Fintice
Novostavba

Hľadám partiu šikovných murárov na hrubú stavbu domu aj zo strechov . Lokalita Trenčín a okolie ale kludne aj celá SR.

vanesa o.
Trenčianske Jastrabie
Novostavba

Dobrý deň, hľadáme firmu na výstavbu garáže - miesto realizácie Dunajská Lúžna. Projekt pošlem na vyžiadanie Ďakujem pekne Fencíková

Gabriela V.
Dunajská Lužná
Novostavba

Zháňame niekoho, kto nám urobí omietky v novostavbe (múry z ytongu) - 4-izbový bungalov. Precíznosť a kvalita práce je...Zobraziť viac

Zháňame niekoho, kto nám urobí omietky v novostavbe (múry z ytongu) - 4-izbový bungalov. Precíznosť a kvalita práce je nevyhnutná. Vopred ďakujeme za cenové ponuky (práca + materiál).

Lucia H.
Čaňa
Novostavba

Dobrý deň, Prosím o cenovú ponuku od Vás na stavbu RD a najbližší možný termín výstavby. Balík v prílohe obsahuje projektové...Zobraziť viac

Dobrý deň, Prosím o cenovú ponuku od Vás na stavbu RD a najbližší možný termín výstavby. Balík v prílohe obsahuje projektové súbory a excel s výkazom výmer pre nacenenie Ďakujem,

Kika V.
Námestovo
Novostavba

Hľadám partiu šikovných robotníkov na realizáciu hrubej stavby zo SIP panelov. Hľadám len partiu, ktorá ma skúsenosti s montážou domu zo...Zobraziť viac

Hľadám partiu šikovných robotníkov na realizáciu hrubej stavby zo SIP panelov. Hľadám len partiu, ktorá ma skúsenosti s montážou domu zo SIP panelov.

Erich D.
Poprad
Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Koľko stojí stavba drevodomu?

Drevodom je miesto, ktoré vďaka svojskému šarmu vytvára dojem rustikálnosti. Toto miesto vám ponúka rôzne formy využitia. Môžete v ňom bývať, tráviť dovolenku s rodinou a priateľmi alebo tam relaxovať či už celoročne, alebo len časť roka. Život v takomto dome je potrebné si vychutnávať plnými dúškami. Cena dreveného domu závidí od veľkosti a typu domu, ktorý chcete vlastniť. 

Pri kúpe drevodomu si dajte určite pozor na použité materiály. Pozorne vyberajte najmä drevo. To musí byť natreté a odolné voči plesniam a hnilobe. Drevo musí mať vysokú hustotu a málo miazgy. Potreba pevnej strechy je rozhodujúca, predovšetkým v zasnežených oblastiach, kde vrstva snehu môže spôsobiť zrútenie celej konštrukcie. Pre ochranu a bezpečnosť si určite zaobstarajte zosilnenú strechu. Výstuhy posilňujú niektoré oblasti drevodomu tak, aby boli chránené pred vetrom a prudkými búrkami.

Okná a dvere s dvojitým sklom pomáhajú udržiavať chlad vo vnútri v lete a teplo v zime. Použitím pevného rámu a pántu môžete zvýšiť pevnosť domovej konštrukcie. Dvere by mali byť vyrobené z tvrdého dreva, ktoré sa ťažko láme. Kvalitné zámky a pánty môžu zabrániť vniknutiu cudzích osôb, umožňujú vám cítiť sa bezpečne, keď ste tam, ochránia objekt, keď tam nie ste a vydržia v rôznych poveternostných podmienkach.

Veľmi dôležité je, aby bol váš základ ozaj pevný a dobre a kvalitne urobený. Možno bude najlepšie, aby ste sa pri pokladaní základu obrátili na odborníka. Základ je to, čo udrží štruktúru domu a bez toho, aby bol pevný, drevo praskne, do konštrukcie vniknú škodcovia a dom sa stane nebezpečným. Získajte kvalitný základ a budete mať kvalitnú štruktúru na ďalšie desaťročia.

Klady a zápory drevených domov

Hodnotenie výhod a nevýhod dreveného domu vám môže pomôcť pri rozhodnutí sa pred kúpou samotného domu. Drevené domy sú ekonomickejšou alternatívou k domom postaveným z betónu a z tradičných tehál. Pretože drevo je prírodným materiálom, sú drevené domy prospešné aj pre životné prostredie. Majú však niekoľko nevýhod, vrátane vysokých nákladov na údržbu. 

Typy drevených domov pre udržateľnú výstavbu

Pre udržateľnú výstavbu drevených domov musia stavitelia zasadiť nový strom, ktorý nahradí akýkoľvek strom, ktorý kvôli stavbe domu zrezali. To pomáha udržiavať ekologickú rovnováhu.

Typy drevodomov:

Mobilné domy: Výrobcovia montujú domy vo fabrikách a veľké časti prepravujú na staveniská. Drevené domy sa môžu vyrábať ako samostatné jednotky alebo ich môžu prepravovať po častiach, v závislosti od celkovej veľkosti domu.
Zrubové domy: Zrubový dom sa montuje alebo stavia na mieste. Hrubé drevené kmene použité na stavbu domu mu dodávajú jedinečný vzhľad. Kmene okrem toho pomáhajú regulovať teplotu a vlhkosť interiéru.
Dom z dreveného rámu: Väčšina drevených domov je postavená v tomto dizajne. Na stavbu takéhoto domu sa používa veľké množstvo malých komponentov na uľahčenie zostavovania modulov a predvýroby. Drevené rezivo sa potom spojí klincami.

Výhody kúpy alebo výstavby dreveného domu

Drevené domy pozostávajú z recyklovateľného a biologicky odbúrateľného produktu a z materiálov, ktoré robia tieto domy vysoko ekologickými. 

Energeticky úsporné

Pretože drevo je prírodný izolátor, drevené domy majú tendenciu byť energeticky efektívnejšie ako iné domy. Vďaka tomuto materiálu môže byť váš dom v lete chladný a v zimných mesiacoch teplý, takže je vhodný pre udržateľnú výstavbu. Dokáže účinne izolovať teplo a chlad. Ak investujete do dreveného domu, ušetríte tisíce eur na nákladoch za energiu.

Štúdie ukazujú, že majitelia domov žijúci v malých drevených domoch môžu ročne ušetriť až 60 percent na vetraní, kúrení a klimatizácii. Väčšina drevených domov pozostáva z materiálov, ktoré pomáhajú izolovať domy od vonkajšieho hluku a stabilných teplôt. 

Prirodzene atraktívne

Ako estetický materiál môže drevo slúžiť ako dekoratívny prvok. Každý strom produkuje drevo s jedinečným dizajnom, farbou a vôňou. Podľa farby je ľahké nájsť rôzne drevené materiály. Drevený dizajn sa však môže líšiť v závislosti od toho, ako je narezaný.

Môžete použiť prírodnú farbu dreva alebo ho natrieť tak, aby zodpovedal vášmu štýlu a preferenciám. Môžete ho namaľovať do tmavších farieb pomocou niekoľkých matných alebo jasných farieb. Ale bez akýchkoľvek dekoratívnych povrchových úprav urobí drevo váš domov stále krajším.

Vysoko univerzálny

Vedeli ste, že drevo je elastické? Drevené domy sa dajú ľahko meniť, stavať a dokonca s nimi aj manipulovať. Môžete rezať, vyrezávať, ohýbať, lepiť, klincovať, skrutkovať, laminovať, spájať, frézovať alebo spájať drevené kúsky, aby ste ich pri budúcich renováciách mohli ľahšie meniť alebo upravovať.

Veľkou výhodou je, že drevo môžete znovu použiť alebo recyklovať. Drevo môžete použiť aj na výstavbu niekoľkých typov budov. Vďaka všestrannosti dreva je materiál vynikajúcou voľbou pre majiteľov domov, ktorí si v budúcnosti budú chcieť vylepšiť svoj domov.

Nákladovo efektívne

Drevené domy môžete stavať rýchlejšie a cenovo dostupnejšie, v závislosti od návrhu domu. Z hľadiska nákladov na stavbu sú o 30 percent lacnejšie ako tradičné tehlové a betónové domy. V prípade poškodenia môžu byť drevené domy lacno opravené alebo prestavané. Okrem toho nebudete veľa platiť za stavbu dreveného domu, pretože materiál je lacný. Tepelné vlastnosti tiež pomáhajú ušetriť na nákladoch na kúrenie a klimatizáciu.

Nevýhody drevených domov 

Rovnako ako akýkoľvek iný stavebný materiál, aj drevo má niekoľko nevýhod, vrátane zmenšovania a poškodenia hmyzom. Tu sú niektoré z nevýhod bývania v drevenom dome.

Náchylný k poškodeniu

Abiotické aj biotické látky môžu spôsobiť zničenie alebo znehodnotenie dreva. Niektoré z biotických faktorov zahŕňajú hmyz, baktérie a huby. Hmyz, ako sú chrobáky a termity, je veľkou hrozbou pre drevené domy. Môžu znížiť životnosť vášho domu. Niektoré z abiotických prvkov zahŕňajú slnko, vodu a vietor. Ak je okolité prostredie príliš vlhké, drevo sa môže rýchlo rozpadnúť.

Ľahko sa zmenšuje a napučiava

Drevo je hygroskopické. To znamená, že môže absorbovať vodu z okolia, najmä keď kupujete dom v povodňovej oblasti. Kusy dreva sa pri pôsobení vlhkosti zmenšujú a napučiavajú. Aby ste tomu zabránili, použite vodovzdorné nátery.

Ľahko sa vznieti

Drevo pozostáva hlavne z vodíka a uhlíkových prvkov, vďaka čomu je materiál vysoko horľavý. Ak sa prvky počas požiaru spoja s kyslíkom, môžu byť dopady zničujúce. Niektoré stromy obsahujú chemikálie, ktoré sa môžu ľahko vznietiť. Skvelým príkladom je živicový kúsok borovicového dreva, ktorý sa môže vznietiť pri nižších teplotách.

Teraz, keď poznáte výhody a nevýhody drevodomov, môžete urobiť správne rozhodnutie, či doň investujete alebo nie. Drevené domy sú spravidla ekologické a ich výstavba je lacná. Ušetríte veľa peňazí za náklady na stavbu, kúrenie a klimatizáciu. Nevýhody však predstavujú potenciálne riziko pre vašu investíciu.