Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov za férové ceny

Elektrické podlahové kúrenie
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSom veľmi spokojný s celým procesom od reakcie na potrebu opravy až po vykonanú prácu, okamžitá ponuka ceny a termínov, rýchla oprava, výborná komunikácia, skvelá cena. Ďakujem.
profile image
Matúš K.Zákazník
Prečo Wilio
33 618 profesionálov na Slovensku
93 441 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Elektrické podlahové kúrenie cena

Koľko stojí elektrické podlahové kúrenie? Pri elektrickom podlahovom kúrení často poskytujeme tieto služby: zameranie a montáž elektrických vykurovacích fólií, konzultácie vhodných riešení, cenová ponuka. Ceny podlahového vyhrievania sa pohybujú okolo 93-200 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci elektrického podlahového kúrenia zväčša bývajú dvojžilové vykurovacie rohože. Ďalšie náklady môžu predstavovať: nivelizácia, zapojenie vykurovacieho systému, náradie, ktoré priemerne stoja 50-300 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: elektrické podlahové kúrenie cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
KalkulačkaCenník elektrického podlahového kúrenia

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu elektrického podlahového kúrenia pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii elektrické podlahové kúrenie.

Vykurovacia rohož42,47€ / m2
Podlahové kúrenie elektrické s montážou vykurovacej rohože. Vykurovacia rohož samolepiaca s dvojžilovým vodičom 100W/0,6, šxl 0,50x1,2 m
Spolu
m2
Zadať dopyt
Vykurovací vodič pod dlažbu3,86€ / m
Montáž vykurovacieho vodiča do tmelu pod dlažbu. Vykurovací vodič jednožilový 10W/m, dĺžky 16,1 m, príkon 170 W, s ochranným opletením
Spolu
m
Zadať dopyt
Vykurovací vodič do betónu 4,12€ / m
Montáž vykurovacieho vodiča do betónu 4-6 cm. Vykurovací vodič jednožilový PSV 15200, 13,7 m s ochranným opletením, príkon 200 W.
Spolu
m
Zadať dopyt
Termostat na stenu90,09€ / ks
Montáž a napojenie termostatu na stenu. Termostat elektronický IP 21 pre podlahové vykurovanie s podlahovou sondou a priestorovým čidlom
Spolu
ks
Zadať dopyt
Elektrické podlahové vykurovacie fólie27,35€ / bm
Dve polyesterové fólie, teplom laminované k sebe na suchú pokládku pod laminátové a drevené podlahy.
Spolu
bm
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
KúrenieKoľko stojí kúrenie a kurenári? Pri kúrení a kurenároch často poskytujeme tieto...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Elektrické podlahové kúrenie

Prosím o nacenenie realizácie elektrického podlahového kúrenia do novostavby RD - bungalov v Kyncelovej (BB) podľa priloženého projektu a pôdorysu.

Vítězslav J.
Kynceľová
Elektrické podlahové kúrenie

Vyhrievaná plocha cca. 120m2. V rodinnom dome nad pivnicou. Cca. 7 okruhov. 3 izby, hala, kuchyňa, kúpeľňa a chodba

A B.
Sereď
Elektrické podlahové kúrenie

Dobry den, hladam odbornika na elektricke podlahove kurenie. Potrebujem urcit miesto poruchy elektrickeho vykurovacieho kabla pod dlazbou. Dakujem. Peter.

profile image
Peter U.
Ružinov
Elektrické podlahové kúrenie

Pekný deň prajem. Chcel by som poprosiť o zaslanie cenových ponúk na elektrické podlahové kúrenie - elektrické infračervené podlahové fólie. Jedná sa konkrétne cca 50m2. Neviem či bude treba aj pod sedačku alebo kuchynskú linku. Taktiež by som poprosil o cenovú ponuku aj na podlahové kúrenie cca. 8m2, ktoré by išlo pod dlažbu do kúpeľne. Ďakujem.

Peter B.
Podolie
Elektrické podlahové kúrenie

Chystám sa na rekponštrukciu podlah v pivničných obýtných priestorov. Hľadám niekoho,kto by mi poradil vybrať druh elektrických roštov,ktore by boli najvhodnejišie a nasledne mi ich aj namontoval.

Ivan P.
Žilinský kraj
Elektrické podlahové kúrenie

Hladam spolahliveho kurenara, ktory skontroluje a pripadne opravi ci vymeni termostat/cidlo Raichem NRG-DM. Termostat bol nastavovany podla navodu vyrobcu, no podlahove kurenie nefunguje, podlaha je studena.

profile image
Daniela M.
Dunajská Lužná
Elektrické podlahové kúrenie

Jedna cast elektrickeho podlahoveho kurenia zakryteho plavajucou podlahou znefunkcnela po 6 rokoch po kolaudacii. Dalsie 2 casti su funkcne so separatnymi termostatmi. Termostat problemovej(najvacsej) casti bol odborne vymeneny pred mesiacom, ukazuje nastavenu teplotu a aj teplotu okolia, avsak podlaha ostava studena napriek tomu, ze termostat zobrazuje cez piktogram ohna aktivnu funkciu.

Michal G.
Rača
Elektrické podlahové kúrenie

Dobry den, Rada by som oslovila elektrikara, ktory ma skusenosti s Termostatmi Eberle fit3u. 2 z 5 prestali fongovat, nevieme co sa mohlo stat. Dakujem

Viera A.
Bratislava
Elektrické podlahové kúrenie

Prosim o ponuku elekt.podl. kurenia aj s montazou. Podlah. plocha domu na 2 podlaziach 120m2, vykurovacia plocha ca.90m. Vdaka

Katarina L.
Vígľaš
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Ako to funguje a aké sú náklady na nákup a prevádzku

Nie je ťažké zistiť výhody podlahového kúrenia. Veď kto by si nechcel spríjemniť zimné mesiace teplom pod nohami? Navyše, ak sa rozhodnete pre podlahové kúrenie v celom dome, môžete sa dokonca zbaviť radiátorov. To znamená viac priestoru pre umelecké diela, policové jednotky alebo možno dokonca odvážny minimalistický vzhľad!

Existuje niekoľko rôznych možností a spôsobov – musíte si napríklad zvoliť, či ho chcete mať v jednej miestnosti alebo v celom dome. Skutočne záleží hlavne na tom, aký máte domov a koľko ste ochotní minúť. Aké druhy podlahového kúrenia existujú, koľko stojí montáž a prevádzka a ako to vlastne funguje?

Čo je podlahové kúrenie? Prečo by sme si ho mali zvoliť?

Jednoducho povedané, podlahové kúrenie ohrieva váš domov prostredníctvom systému nainštalovaného pod vašou podlahou, čím sa líši od radiátorov, ktoré väčšina z nás pozná. Okrem úžasného pocitu z teplej podlahy distribuuje teplo veľmi rovnomerne po celom dome. V závislosti od vášho domova a typu systému, ktorý si vyberiete, môže váš domov urobiť energeticky efektívnejším a zároveň vám môže tiež pomôcť znížiť emisie uhlíka.

Výhody podlahového kúrenia

Tu sú niektoré z najlepších výhod podlahového kúrenia:

 • Vždy teplé nohy! Celý rok môžete chodiť naboso. Vykročte z vane alebo sprchy rovno do tepla!
 • Rozdeľuje teplo rovnomerne a konzistentne po každej miestnosti.
 • Jednotka vhodnej veľkosti dokáže ohriať väčšiu plochu ako samostatný radiátor a pracuje rovnako efektívne pri nižšej teplote, takže môže znížiť vaše účty za kúrenie.
 • Vaše podlahy zostanú teplé, aj keď sú okná otvorené alebo je v miestnosti prievan.
 • Je skryté - takže nepokazí dizajn vášho domu ani nezaberie zbytočne miesto objemnými radiátormi. 
 • Môže byť inštalované pod podlahy z kameňa, dlaždíc, dreva alebo koberca (ak koberec nie je príliš hrubý).
 • Môže urobiť vašu domácnosť hygienickejšou - pre roztoče je vyššia teplota podlahy nehostinná. 
Nevýhody podlahového kúrenia
 • Hlavným problémom podlahového kúrenia sú náklady. Môže byť nákladné a náročné na inštaláciu - takže aj keď sú vaše účty za energie o niečo nižšie, je nepravdepodobné, že by sa vám pôvodné výdavky vrátili.
 • V starších budovách môže pridanie podlahového kúrenia chvíľu trvať a spôsobiť veľké otrasy.
 • Zahrievanie celého systému môže trvať dlhšie - preto je nevyhnutné používať časovač, aby ste si mohli byť istí, že sú vaše izby dostatočne teplé, keď ich chcete použiť.
 • Nemôžete ho použiť pod niektoré časti nábytku alebo vybavenie. V skutočnosti, ak chcete namontovať podlahové kúrenie, možno sa budete musieť úplne zbaviť niektorých veľkých a ťažkých predmetov.
 • Ak použijete menší systém, môžete neskôr zistiť, že máte krásne teplú podlahu, ale zvyšok miestnosti je stále chladný - čo znamená, že by ste aj tak nakoniec potrebovali radiátory.

Typy podlahového kúrenia: mokré vs. suché systémy

Existujú dva typy podlahového kúrenia:

Elektrické podlahové kúrenie

Ako už názov napovedá, elektrický systém využíva elektrinu na ohrievanie podláh pomocou vykurovacích káblov umiestnených pod nimi. 

Existujú tri možnosti pre „suché“ systémy:
Voľný drôt - najvhodnejší pre kamenné alebo kachľové podlahy a ideálny pre miestnosti v nepravidelných tvaroch
Rohož - výborná na kamenné alebo kachľové podlahy a do veľkých alebo pravidelnejších miestností
Fóliová rohož - navrhnutá špeciálne pre laminátové podlahy

Vodné podlahové kúrenie alebo mokrý systém:
Mokré systémy sa pripoja k vášmu systému ústredného kúrenia prostredníctvom siete potrubí, cez ktoré tečie horúca voda priamo pod nohami. Tu sú základné informácie:

 • Môže sa použiť akýkoľvek druh kotla, pokiaľ má dostatočnú kapacitu
 • Voda sa prečerpáva potrubím položeným na podkladové poschodie ešte predtým, ako sa na vrch pridá nový povrch
 • Systém využíva nepretržité plastové rúrky, takže nedochádza k žiadnym spojom - čo znamená, že nedochádza k únikom!

Aká je ideálna teplota pre podlahové kúrenie?

Ako to vždy býva, ideálna teplota sa líši v závislosti od vášho domova a vašich preferencií - pre väčšinu ľudí je však ideálna teplota okolo 21 ° C pre obytné miestnosti a 18 ° C pre spálne. 

Je podlahové kúrenie naozaj príliš drahé?

Ťažko povedať. Jednou z dôležitých otázok je, či staviate nový dom alebo renovujete ten súčasný. Spravidla podlahové kúrenie stojí viac, keď ho inštalujete v už existujúcom dome. Ďalším faktorom je, či inštalujete mokrý alebo suchý systém. Je ťažšie povedať, koľko by stála renovácia, pretože to závisí od toho, o koľko je potrebné zdvihnúť podlahu, a tiež od ďalších potenciálnych komplikácií. 

Elektrické systémy

Inštalácia suchého systému je takmer vždy lacnejšia. Navyše si budete musieť pripočítať náklady vo výške ceny izolácie, ovládacích prvkov, dosky, poteru a kúrenia. Budete tiež musieť zaplatiť kvalifikovaného elektrikára, ktorý vám umožní pripojenie k elektrickej energii.

Systémy na báze vody

Cena inštalácie mokrého systému sa môže líšiť. Ak je to len jedna izba, potom záleží na tom, či je na prízemí, alebo ako blízko je ku kotlu. Bude to však takmer určite drahšie ako inštalácia elektrického systému.

Koľko stojí prevádzka podlahového kúrenia?

Vo väčšine prípadov bude veľký rozdiel medzi nákladmi na vykurovanie mokrého a suchého systému.

Prevádzkové náklady na podlahové vykurovanie teplej vody
Aj keď by inštalácia mohla byť nákladná, podlahové kúrenie má zvyčajne lacnejšiu prevádzku. Často je efektívnejšie ako elektrický systém, čo znamená, že ho môžete prevádzkovať lacnejšie.

Prevádzkové náklady na elektrické podlahové kúrenie
Prevádzka suchých systémov môže byť oveľa nákladnejšia - niekedy až 3 alebo 4-krát viac ako pri mokrom systéme. Je to z veľkej časti preto, lebo elektrina má zvyčajne vyššiu cenu ako zemný plyn. Z tohto dôvodu sa často používa na vykurovanie jednotlivých miestností ako sú kúpeľne alebo kuchyne.

Aký typ podlahy je najlepší pre podlahové kúrenie?

Ako možno očakávate, materiály ako kameň sú najvhodnejšie na podlahové kúrenie - pretože sú to prírodné vodiče tepla, ktoré sa rýchlejšie zohrejú a udržia teplo dlhšie. Je však možné použiť väčšinu typov podláh vrátane vinylových, laminátových podláh a dlaždíc.

Nech už hľadáte akýkoľvek typ podlahy, malo by byť možné usporiadať váš podlahový systém tak, aby vyhovoval vašim potrebám. 

Kľúčové veci, ktoré je potrebné zvážiť

Drevená podlaha
Podlahy z pravého dreva vyžadujú osobitnú starostlivosť. Stojí za to skontrolovať u výrobcu maximálnu teplotu, ktorú drevo dokáže spracovať. Väčšinou je to okolo 27 ° C. Čokoľvek nad touto hranicou tepla môže spôsobiť, že sa drevo zdeformuje a vysuší.

Laminátové podlahy môžu byť dobrou voľbou ak máte radi drevený dojem, ale bez akýchkoľvek rizík. Jediná vec, ktorú musíte mať na pamäti, je zabezpečiť, aby nebol laminát príliš hrubý - ideálne nie viac ako 18 mm - inak to ovplyvní účinnosť vášho systému.

Koberec
Ak chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky s kobercom, nesmiete voliť taký, ktorý by bol príliš hrubý. Čím je koberec hrubší, tým dlhšie sa zahrieva. Z tohto dôvodu by mal byť kombinovaný povrch koberca a podložky nižší ako 2,5 cm.

Betón
Pre mnohých je betón perfektnou podlahou, ktorá dotvára elegantný moderný interiér.  Dobrou správou je, že je veľmi vhodný na podlahové kúrenie, pretože udržuje teplo po dlhú dobu. Je potrebné pamätať na jednu dôležitú vec, a to vyhnúť sa zaliatiu samotného systému podlahového kúrenia do betónu. Vodný aj elektrický systém by sa mal inštalovať do poteru, nie do betónu, ktorý by mohol poškodiť systém.

Ďalšie otázky, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri inštalácii podlahového kúrenia

Hodí sa podlahové kúrenie do starých domov?
Áno - ale stojí za zváženie, či je to najlepšia voľba. Ak máte starý dom so zlou izoláciou alebo s jednoduchým zasklením, pravdepodobne ho bude treba kombinovať s tradičným radiátorovým systémom. Ak má váš dom nízkoenergetickú účinnosť, a napriek tomu chcete nainštalovať podlahové kúrenie, mohlo by stáť za to urobiť to popri rekonštrukčných prácach ako je inštalácia izolácie, či energeticky efektívne dvere a okná. 

Potrebujete stavebné povolenie?
Pokiaľ nemáte to šťastie, že žijete v pamiatkovo chránenej budove alebo historicky významnom majetku - odpoveď je pravdepodobne nie. Ak sa chystáte inštalovať ho do novej miestnosti, musíte sa ubezpečiť, že je v súlade so stavebnými predpismi.

Ako dlho trvá zahriatie podlahového kúrenia?
V závislosti od vašej podlahy a typu systému, ktorý ste zvolili, môže zahrievanie trvať 2 alebo 3 hodiny. Je to tak preto, lebo poteru okolo vykurovacích potrubí chvíľu trvá, kým teplo prenesie cez podlahu a ohreje vzduch.

Mám nechať podlahové kúrenie stále zapnuté?
V chladnejších mesiacoch môže vykurovanie najlepšie fungovať, ak necháte podlahové kúrenie zapnuté na nízkej teplote po celý deň. Z času na čas je potrebné väčšie zahriatie, čo  znamená, že váš domov bude rýchlejšie vykurovaný, keď to budete potrebovať.

Potrebujem časovač?
V ideálnom prípade áno. Musíte systém nastaviť tak, aby ste bol pripravený na vykurovanie skôr ako to budete potrebovať.

Už ste premýšľali o inteligentných termostatoch? Môžu vám pomôcť ovládať kúrenie odkiaľkoľvek a zároveň znížiť vaše účty za elektrinu.

Môžem si vykurovanie nainštalovať sám?
Ak ste si istí, že to dokážete svojpomocne, tak áno! Elektrický systém si môžete inštalovať sami - ale ak ste sa rozhodli pre vodný systém, budete si musieť najať odborníka z Wilio. V obidvoch systémoch bude musieť elektrikár pripojiť váš systém k zdroju elektriny a snímač k termostatu.

Ako inak môžem svoj dom ohriať?
Kľúčom pri vykurovaní je izolácia. Izolujte strechu a steny. A čo viac, znížite tak uhlíkové emisie vo vašej domácnosti asi o 1,5 tony - čo znamená, že pomôžete aj planéte.

Ako môžem znížiť svoje náklady na energiu?
Inštalácia podlahového kúrenia je drahá - môžete preto hľadať iné spôsoby ako ušetriť na účtoch za energiu. Najskôr sa uistite, že váš dom a všetky vaše elektrické spotrebiče pracujú čo najefektívnejšie.

Ako na to?

 • Keď varíte vodu v kanvici, použite len toľko vody, koľko potrebujete
 • Vypnite prístroje, keď ich nepoužívate - nenechávajte ich v pohotovostnom režime
 • Použite energeticky úsporné žiarovky
 • Pravidelne rozmrazujte mrazničku
 • Pri používaní práčky ju nikdy nenastavujte na viac ako 30˚
 • Zistite, či by ste mohli ušetriť peniaze opravou alebo výmenou kotla
Aktualizované dňa: Nov 15, 2023