Vitajte vo Wilio!

Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník

Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Často kladené otázky
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Epoxidové podlahy cena

Epoxidové podlahy? Na túto kategóriu máme 18613 overených firiem a odborníkov za férové ceny. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Epoxidové podlahy cena

Koľko stoja epoxidové podlahy? Pri epoxidových podlahách často poskytujeme tieto služby: zameranie a výpočet potrebného materiálu, príprava povrchu, liatie epoxidovej podlahy. Ceny živicovej podlahy sa pohybujú okolo 40-90 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci epoxidových podláh zväčša býva prémiová liata epoxidová podlaha. Ďalšie náklady môžu predstavovať: penetračný valec, rakla so zubovými násadami, klincové násady na topánky, ochranné pracovné prostriedky, ktoré priemerne stoja 5-40 eur. Keď zadáte dopyt tak oslovíme 18613 poskytovateľov. Už nemusíte hľadať: epoxidové podlahy cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

27 638 profesionálov na Slovensku

50 983 vyriešených projektov

4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov

199 720 inštalácií aplikácie

Cena za: Epoxidové podlahy

Priemerné ceny

Nízka cena44.1 €/m2
Priemerná cena49.28 €/m2
Vysoká cena55.0 €/m2
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
m2
Zadať dopyt

Kalkulačka

Cenník epoxidových podláh

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu epoxidových podláh pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii epoxidové podlahy.

Podlahy protišmykové 41.0€ / m2
Liate podlahy epoxidové protišmykové do interiéru s hrúbkou 3 mm
Spolu
m2
Zadať dopyt
Podlahy samonivelačné50.0€ / m2
Liate podlahy epoxidové samonivelačné, dekoratívne do interiéru s hrúbkou 3 mm
Spolu
m2
Zadať dopyt
Čipsová podlaha 165.0€ / m2
Liate podlahy epoxidové samonivelačné, dekoratívne, čipsová podlaha hrúbky 5 mm
Spolu
m2
Zadať dopyt
Podlahy pojazdné 47.0€ / m2
Liate podlahy epoxidové, pojazdné podlahy suterénov a základových dosiek s hladkým povrchom - 1 vrstva
Spolu
m2
Zadať dopyt

Súvisiace cenníky

Cenníky ďalších služieb

Pokladanie alebo výmena podlahyKoľko stojí pokladanie alebo výmena podlahy? Pri pokladaní alebo výmene podlahy často...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?

Užitočné informácie

Čo potrebujete vedieť

Čo je to epoxidová podlaha? 

Epoxidové podlahy sú známe aj ako živicové podlahy. Ich príťažlivosť spočíva v odolnosti voči  opotrebovaniu veľkým množstvom chodcov, predstavujú teda jednu z najtrvácnejších a najtrvanlivejších možností v oblasti podláh. Vďaka tomu sú ideálne na aplikáciu v komerčných priestoroch a garážach. Bežné bývajú aj epoxidové podlahy v suterénoch. 

Epoxidová podlaha je vyrobená z polymérnych živíc a tvrdidiel. Keď sa tieto zmesi zmiešajú, vytvárajú medzi sebou a zároveň s podlahou chemickú väzbu, výsledkom čoho je vysoko odolný plastový materiál. Aplikuje sa na podlahy hrubé najmenej dva milimetre – pri menej ako dvoch milimetroch namiesto o podlahe hovoríme o epoxidovom nátere. 

Výhody epoxidových podláh 

Uvádzame niektoré významné výhody epoxidových podláh, vďaka ktorým sú náklady na ne prijateľné.

  • Vysoký lesk môže pomôcť rozjasniť interiéry.
  • Odolnosť – z dlhodobého hľadiska vydržia veľkú premávku.
  • Ľahko sa čistia – odolávajú olejovým a vodným škvrnám.
  • Ľahko sa inštalujú bez potreby špeciálneho vybavenia.
  • Môžu obsahovať protišmykové prísady pre vyššiu bezpečnosť.
  • Vyžadujú len jednoduchú údržbu.
  • Môžu byť použité v rôznych vzoroch.      
Náklady na epoxidové podlahy 

Náklady na epoxidové podlahy sa pohybujú v závislosti od výmery vášho suterénu, garáže alebo iného vnútorného priestoru, typu epoxidu, ktorý si vyberiete, a samozrejme od nákladov na inštaláciu. Všeobecne platí, že epoxid stojí 40-90 eur za m2.

Na cenu majú vplyv tri rôzne kategórie epoxidových podláh: 100 % pevné sú najdrahšie, pretože sú plne epoxidové. Zvyčajne ich používajú profesionáli v obchodných priestoroch. 

Podlahy na báze vody. Hoci sú to tenšie, vodou riediteľné epoxidové farby, oveľa ľahšie sa nanášajú. 
Na báze rozpúšťadiel. Ide o hutnejšie farby ako epoxid na báze vody, ich nanášanie je však zložitejšie. Sú hrubšie a dokážu zakryť nedostatky na betónových podlahách, odborníci, ktorí ich aplikujú, však pri práci musia nosiť respirátory. 

Kontrolný zoznam pre epoxidové podlahy 

Máte už predstavu o rozpočte na váš projekt, môžete teda začať zhromažďovať informácie o firmách zaoberajúcich sa inštaláciou epoxidových podláh vo vašom okolí. 

Pri hľadaní treba pamätať na niekoľko vecí:

  • Navýšte svoj rozpočet aspoň o 7 %, aby ste zohľadnili prípadné neočakávané náklady 
  • Predtým, než sa rozhodnete, získajte aspoň tri až päť rôznych odhadov. Majte na pamäti, že cenové ponuky sa budú meniť v závislosti od réžie spoločnosti. Ak chcete získať čo najväčšie zľavy, počkajte, pokiaľ je to možné, na neskorú jeseň alebo začiatok zimy, mimo hlavnej sezóny montérov podláh. 
  • Pamätajte na to, že nízka cena nemusí vždy znamenať lepšie riešenie – chcete si predsa najať renomovanú spoločnosť, ktorá vašu epoxidovú podlahu nainštaluje správne. Preto je dôležité získať druhý názor. 
Čo očakávať 

Pri najímaní inštalatéra na nanášanie epoxidových podláh by ste mali očakávať a hľadať konkrétne veci. Pamätajte, že ak sa pýtate v okolí a dostávate cenové ponuky, ktoré sú hlboko pod priemerom, môžu sa títo inštalatéri voči tomu ohradiť. Avšak nie vždy to tak je, takže sa s najatými pracovníkmi poraďte ešte predtým, ako začnú, budete tak mať istotu, že vedia, čo robia.

1. Skontrolujte vlhkosť. Pred začiatkom práce bude nutné skontrolovať stav betónu. Ak narazíte na vlhkosť, epoxid sa použiť nedá. 
2. Viaceré vrstvy. Dobrú aplikáciu epoxidu zabezpečí jedna až sedem vrstiev. To preto, lebo v závislosti od kvality betónu sa vrstvy používajú na stmelenie alebo vyrovnanie podkladu. Na nekĺzavom povrchu je zvyčajne nanesená základná farba, jeden alebo dva epoxidové nátery a piesok alebo vločky na dozdobenie a konečnú úpravu vrchného laku. 
3. Čas. S čím musíte počítať najviac, je čas potrebný na dokončenie. Aj keď ide o pomerne jednoduchý proces, váš najatý odborník bude musieť po každom nátere nechať epoxid vyschnúť. Z tohto dôvodu si typická inštalácia epoxidových podláh vyžiada až štyri alebo päť dní. 

Dlhodobé riešenie pre kvalitné podlahy 

Šírka rozsahu nákladov na epoxidové podlahy do značnej miery závisí od rozmerov priestorov, v ktorých ich chcete nainštalovať, typu použitého epoxidu a nákladov na prácu a materiál. Budete tiež musieť zohľadniť čas potrebný na úplné dokončenie práce. Správne nainštalovaná epoxidová podlaha vám však môže vydržať roky, a to aj v interiéroch, v ktorých je veľká premávka. Ešte väčšou výhodou je to, že epoxidová podlaha si vyžaduje len neveľkú jednoduchú údržbu a vďaka odolnosti voči vode alebo oleju je ľahko čistiteľná. 

 

 

Stiahnite si aplikáciu Wilio
pre Android alebo iOS