Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Fasády, maľovanie cena

Hľadáte omietkára na fasády domov, zateplenie domu? V tejto kategórii máme množstvo omietkárov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
33 293 profesionálov na Slovensku
89 924 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Fasády, maľovanie cena

Koľko stojí fasáda domov a zateplenie domu? Pri fasádach domov a zateplení domu často poskytujeme tieto služby: založenie zateplenia, lepenie izolačných dosiek, vyplnenie škár, brúsenie a kotvenie, osadenie profilov, nanášanie penetračného náteru a fasádnej omietky. Ceny izolácie na priečelie budov sa pohybujú okolo 10-12 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci fasády domov a zateplenia domu zväčša býva nákup izolačných dosiek. Ďalšie náklady môžu predstavovať: prenájom lešenia, špachtľa, valčeky, rebrík, ktoré priemerne stoja 20-2000 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: fasády domov, zateplenie domu cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

33 293 profesionálov na Slovensku
89 924 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Cena za: Fasády, maľovaniePriemerné ceny

Nižšia cena10,00 €/m2
Priemerná cena10,95 €/m2
Vyššia cena12,00 €/m2
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
KalkulačkaCenník fasád domov, zateplenia domov

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu fasád domov, zateplenia domu pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii fasády domov, zateplenie domu.

Penetrácia podkladu0,15€ / m2
Na podklad sa pomocou valčeka, rozprašovača alebo štetca nanesie penetračný náter. Ak je povrch veľmi nasiakavý, musí sa náter naniesť v niekoľkých vrstvách (dve až tri vrstvy) v krátkom časovom intervale.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Tepelná izolácia2,55€ / m2
Fasádny polystyrén biely 1000x50, hrúbka 60 mm
Spolu
m2
Zadať dopyt
Sklovláknitá mriežka1,50€ / m2
Sklovláknitá tkanina určená pre vystuženie omietky, odolná voči alkáliám. Mriežka zamedzuje vzniku prasklín a tým chráni celý zatepľovací systém pred infiltráciou vody a následným rastom plesní. Životnosť zatepľovacieho sa s použitím mriežky predĺži na maximum.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Omietka7,50€ / m2
Nanesenie fasádnej omietky na podklad antikorovým hladidlom a následne sa vytvorí požadovaná štruktúra pomocou plastového hladidla.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Zateplenie domu11,88€ / m2
Izolačné dosky, sklotextilná mriežka, penetrácia, fasádna omietka
Spolu
m2
Zadať dopyt
Zateplenie fasády minerálnou vlnou13,86€ / m2
Izolačná doska z kamennej minerálnej vlny, sklotextilná mriežka, fasádna omietka
Spolu
m2
Zadať dopyt
Obloženie spodnej časti steny14,00€ / m2
Obloženie sokla šiepanou bridlicou. Tento materiál má výhody v tom, že sa dobre kombinuje s rôznymi typmi povrchových materiálov a je možné ho použiť ako pre vonkajšie tak aj pre vnútorné povrchové úpravy.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Drevený obklad na fasáduKoľko stojí drevený obklad na fasádu? Pri drevenom obklade na fasádu často...
LešenieKoľko stojí lešenie? Pri lešeniach často poskytujeme tieto služby: prenájom, dopravu a...
Plechová fasádaKoľko stojí plechová fasáda? Pri plechovej fasáde často poskytujeme tieto služby: návrh...
Prevetrávané fasádyKoľko stoja prevetrávané fasády? Pri prevetrávaných fasádach často poskytujeme tieto služby: návrh,...
Zateplenie, izoláciaKoľko stojí zateplenie, izolácia? Pri zateplení, izolácii často poskytujeme tieto služby: založenie...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Fasády, maľovanie

Rodinný dvojdom. Jedna polovica kompletne zateplenie - cca 160 m2, druha skor miestne opravy a novy sokel. Najlepsie osobna obhliadka s vytvorenim cenovej ponuky.

profile image
Mauik B.
Bratislava
Fasády, maľovanie

Hľadáme realizátora na dokončenie plotu postaveného z DT tvárnic natiahnutý do sieťky a lepidla. Potrebné dokončenie - tj stav do "mlieka", penetrácia, natiahnutie fasádnej omietky, osadenie betónových striešok - 70 m2, dlžka plotu 22 m.

Adriana K.
Malinovo
Fasády, maľovanie

Potrebujeme natiahnut na dom novu fasadu na rodinny dom. Bez zateplenia. Teda dom je zatepleny, ale omietka je popraskana a poodpadavna na rohoch. Treba znova natiahnut sietku, spravit fasadu a namalovat. Cca 230 m2.

Ivan I.
Prešovský kraj
Fasády, maľovanie

Dobry den, potrebovali by sme dokoncit zateplenie maleho 1 izboveho domu. Polystyren je na 90% uz nalepeny, chyba osadit 2 parapety, vyburat 1 male okno a osadit nove (okno je kupene), dozateplovat cast okolo toho okna a na celu zateplenu cast natiahnut sietku. Dom sa zatepluje len z 2 stran. Omietka sa moze dat tiez, ale nemusi. Lokalita BA Raca.

profile image
Andrea O.
Bratislava
Fasády, maľovanie

Potrebujeme vymalovat izbu v panelaku aj so stropom. podlahova plocha izby je 2,5*4 metre. Cenu prosim uviest komplet s malovanim a olepenim (izba bude vypratana), jeden nater. Dakujem

Peter B.
Bratislava
Fasády, maľovanie

Dobry den, hladame niekoho, kto by nam vedel pomoct premalovat obyvackovu stenu, ktora po prvej vrtsve ostala flakata a netrufame si to svojpomocne premalovat. ide o cca 5 metrov dlhu stenu s kuskom stropu na zjednotenie. Mame povodnu farbu, zapaskovane listy aj celkovu pripravu na malovanie, takze to staci len raz premalovat aby to vyzeralo jednotne. Nevieme nakolko je pre vas takato praca relevantna, ale budeme radi za pomoc ci za pripadnu odpoved :) Dakujem, V

Lukas V.
Bratislava
Fasády, maľovanie

Plánujem na jar 2022 zatepliť minerálnou vatou /hrúbka15 cm/ poschodový rodinný dom s balkónom, so sedlovou strechou z 90-tych rokov o základni 10x11m, vrátane vytiahnutia vypínačov, svietidiel a rozvodovej skrine na úroveň novej fasády + výmena žľabov a zvodov zo strechy.

Daniel S.
Priechod
Fasády, maľovanie

Dobrý deň. Hľadám niekoho kto poradí čo najlacnejšiu fasádu a natiahne ju na rodinnom dome. Dom je už zateplený vo fáze sieťka lepidlo, čiže treba natiahnuť len finálny povrch. Dom sa nachádza v Bratislave |||.

Bohuslav K.
Bratislava
Fasády, maľovanie

Hľadám majstra na natretie fasády dvojpodlažneho krajného domu v radovej zástavbe so zastavanou plochou 65m2

Rastislav L.
Marianka
Fasády, maľovanie

Dobry den, mohol by som sa opytat na pribliznu cenovu ponuku vymeny podlahy za vinylovu klick-system do dvojizboveho bytu, chodba, obyvacka, spalna o vymere cca 40 m2 Dakujem Jaroslav M

Jaroslav M.
Bratislavský kraj
Fasády, maľovanie

Dom velkosti 82,5m2 Zvonka EPS 10 cm polystyren je kupeny. Potrebne je lepidlo plus sietka. Na 1NP sa bude vyrabat aj 2NP neskor. Teraz to musime ukoncit sietkou avsak treba dom oblozit polystyrenom, aby bolo vnutri teplejsie. Potrebovali by sme tuto pracu cim skor.

Beata K.
Bratislavský kraj
Fasády, maľovanie

Potrebujeme opraviť a zrekonštruovať fasádu suterénneho bytu v staršom tehlovom bytovom dome. Oprava omietok, vysprávky, omietanie neomietnutých častí. Dodanie parapetu a prahu k plastovému oknu. Lokalita Košice - sever.

Patrik B.
Sever
Fasády, maľovanie

Dobrý deň, potrebovali by sme zrealizovať fasádny obklad imitácie dreva na RD v Martine- Tomčany 45m2

stanislav P.
Martin
Fasády, maľovanie

Poskytovateľ musí vedieť natiahnuť fasádnu omietku na vodorovné a šikmé podhľady rodinného domu, ktoré sú z OSB dosiek. Vyžadujeme použitie správnej technológie - adhézny mostík, ukotvenie tvrdeného polystyrénu (styrodur) napevno (tanieriky), sieťka, lepidlo, omietka. Skúsenosti a prax s konkrétne touto činnosťou sú nutné...

Juraj M.
Košický kraj
Fasády, maľovanie

Maľovanie fasády na RD v Hlohovci, cca 250 m2, najlepšie horolezecký spôsobom ( z jednej strany (zo susedného domu) nie je možné lešenie ani plošina, len na lane)

Michal L.
Hlohovec
Fasády, maľovanie

dokončenie zateplenia po rekonštrukcie domu o ploche 80m2. Nalepenie polystyrénu 60mm + hladená omietka

Roman I.
Cífer
Fasády, maľovanie

Dobry den, potrebujeme natiahnut fasadnu omietku na zatepleny dom (je tam sietka aj kleber), priblizna plocha 230 m2, poschodovy do vysky cca 8 m (cize aj lesenie).

David K.
Prašník
Fasády, maľovanie

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o cenovú kalkuláciu na zateplenie RD v okrese RS. Plocha je cca 300 m2, zateplenie polystyrenom granitovým na komplet + lešenie. Poprosím Vás zadať aj cenu materiálu. Ďakujem Škvareniakova

Soňa Š.
Hnúšťa
Fasády, maľovanie

Hladam niekoho slusneho za prijatelne ceny, na zateplenie starsieho domu komplet 3 steny, komplet material , lesenie a podobne, plus betonovu platnu k domu na terasu. Zateplenie 100m2 , 5 cm polystyren, vybetonovat terasu 24m2. Termin cca marec. Nacenenie čo najskôr.

Lukas S.
Lehnice
Fasády, maľovanie

Chceme na jar 2022 zatepliť starý rodinný dom v Rajci /hrúbka cca10 cm/ dom je poschodový s balkónom, so sedlovou strechou zo 60-tych rokov o (cca 200m2 plochy na zateplenie), vrátane prerobenia podbitia krajov strechy + výmena žľabov a zvodov zo strechy. Radi by sme mali aj projekt zateplenia, kvôli budúcej možnosti čerpania dotácie a následne aj energ.certifikát.

Michal K.
Rajec
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Koľko stojí izolácia? 

Zateplenie domu alebo priestoru stojí zvyčajne 38 eur/m2 a ceny sa pohybujú od 300 do 1500 eur, v závislosti od mnohých faktorov. Náklady môžu dosiahnuť až 4300 eur za zateplenie 100 m2 objektu.

Náklady na izoláciu: 
- Priemerné náklady vo výške 38 eur/m2
- Priemerný rozsah nákladov 300 až 1500 eur 
- Nízke náklady 34 eur/m2 
- Maximálne náklady: 45 eur/m2

Konečné náklady na inštaláciu izolácie budú závisieť od typu izolácie, ktorý si vyberiete, od celkového počtu projektov, metrov štvorcových, nákladov  na samotnú montáž a práce spojené s prípravou a čistením. 

Cenu inštalácie izolácie ovplyvňuje niekoľko faktorov 

Medzi tieto faktory patrí: 

- metráž plochy, ktorú plánujete izolovať a požadovaná hodnota R 
- typ izolačného materiálu a akékoľvek potrebné špeciálne vybavenie 
- náklady na prípravu a čistenie. 

Ak chceme izolovať napríklad striekanou penou, náklady sú zvyčajne približne trikrát až štyrikrát vyššie ako cena izolácie sklenou vatou. Cena za izoláciu závisí od rozmerov a požadovanej hodnoty R, ako aj od nákladov na prípravu projektu a čistenie. Porovnajte tak ceny od odborníkov na izoláciu vo vašom okolí vďaka Wilio. 

Izolačné náklady na meter štvorcový 

Ceny za m2 izolácie sa pohybujú medzi 5 až 40 eur za m2. Izolácia sa vyrába z rôznych materiálov, z ktorých si vyberiete na základe vášho rozpočtu a druhu projektu. Môže byť vyrobené z celulózy alebo recyklovaného novinového papiera, sklenených vlákien, polystyrénu, minerálnych hornín, vlny, striekanej - dokonca aj denimu. Dodávatelia na Wilio vám pomôžu vybrať najlepšiu izoláciu pre vaše potreby a priority. Najčastejšie používané izolačné výrobky na trhu sa dnes používajú v rôznych formách, medzi ktoré patria: 

Izolácia striekanou penou 

Očakávajte, že zateplenie už existujúceho domu polyuretánovou penou bude stáť od 15 eur za meter štvorcový. Inštalácia striekanej peny stojí viac kvôli špeciálnemu vybaveniu, odbornej práci a požadovanému materiálu. V prípade dodatočnej montáže musia dodávatelia po dokončení práce na izolácii striekajúcej peny často opraviť stovky otvorov v sadrokartóne. Striekanú penovú izoláciu je možné použiť v novej výstavbe s otvorenými a nedokončenými stenami a podkrovnými priestormi, alebo ňou dodatočne vyplniť už existujúci priestor. V prípade dodatočného zatepľovania musia dodávatelia vyvŕtať niekoľko otvorov do 40 cm dutiny steny, aby mohli vstreknúť striekanú penu. Získajte tak bezplatné odhady od špičkových odborníkov na izoláciu na Wilio. 

Existujú dva typy izolácie striekanou penou: otvorená bunka a uzavretá bunka. „Bunkou“ sa označujú malé bubliny, z ktorých sa pena skladá.

Striekaná pena s otvorenými bunkami 

Izolačná striekaná pena s otvorenými bunkami pozostáva z bublín, ktoré sú zámerne ponechané otvorené. Izolácia otvorených buniek je mäkšia, menej hustá a pružnejšia ako izolácia uzavretých buniek. Penová izolácia s otvorenými bunkami má zvyčajne hodnotu R asi 5 pri hrúbke 20 cm. Pena je navrhnutá tak, že expanduje do celého priestoru dutiny podľa hustoty, preto je možná iba jedna aplikácia izolácie.

Striekaná pena s uzavretými bunkami 

Vnútri izolácie s uzavretými bunkami sú články husto zabalené, aby sa zabezpečilo, že dovnútra peny nemôže preniknúť žiadny vzduch alebo vlhkosť. Vzhľadom na tesnosť a hustotu penovej izolácie s uzavretými bunkami je táto pena tuhá a odolnejšia voči škodcom a vlhkosti než penová izolácia s otvorenými bunkami. Izolačná striekaná pena s uzavretými bunkami má hodnotu R asi 8 pri hrúbke 20 cm, čo je ideálne riešenie pre extrémne teplotné podmienky. 

Fúkaná izolácia

Tiež známa ako voľná izolácia. Fúkaná izolácia má tri hlavné typy: celulóza, drevovlákno a sklená vlna. Náklady na montáž izolácie sa pohybujú od 4 do 20 eur za m2.

Rolovaná izolácia

Rolovaná plsťová izolácia patrí medzi najekonomickejšie riešenia. Nevyžaduje špeciálne vybavenie a jej montáž spravidla nie je tak náročná ako pri iných typoch. Cena rolovanej izolácie sa pohybuje od 1,20 do 6 eur za m2 (nutné prirátať cenu za inštaláciu). Kotúče môžu byť vyrobené zo sklenej vlny, minerálnej vlny, prírodných, alebo syntetických vlákien. Nájdite najlepšieho izolačného profesionála vo svojom okolí vďaka Wilio. 

Penová izolácia

Pridanie tuhej penovej izolácie k stenám stojí od 1 do 4 eur za meter štvorcový. Tento typ izolácie sa bežne používa aj na podlahy, stropy a nevetrané strechy s nízkym sklonom. Dosky z tvrdej peny môžu pomôcť zabrániť prúdeniu tepla zachytávaním vzduchu a plynov. 

Izolácia pomocou polystyrénových plátov

Izolačné dosky sa dodávajú z polystyrénu, polyuretánu a polyizokyanurátu a poskytujú nízku úroveň izolácie. Môžu byť aplikované na vnútorné aj vonkajšie steny, musia však byť izolované žiaruvzdornými materiálmi. Penové izolačné dosky z uzavretých buniek sa často používajú na zakrytie vnútorných základových stien v prestavbách suterénu. Ak dodávateľ izolácie potrebuje odstrániť existujúcu izoláciu, môže si účtovať samostatný poplatok za jej odstránenie a likvidáciu. Príprava môže tiež zahŕňať opravu ďalších poškodení podkrovia, stien a iných priestorov. V prípade poškodenia vodou a plesní ponúkajú niektorí dodávatelia izolácie pred inštaláciou novej izolácie sanáciu plesní. Poplatok bude záležať od rozsahu opráv a materiálu potrebného na ich vykonanie. Náklady na čistenie zahŕňajú likvidáciu existujúcej izolácie a iných poškodených stavebných materiálov. Vyhľadajte miestnych odborníkov na izoláciu a porovnajte ich ceny na Wilio.

Čo je to hodnota R? 

Odolnosť izolácie voči tepelnému prietoku, tiež nazývaná tepelný odpor, sa meria alebo určuje hodnotou R. Čím vyššia je hodnota R, tým väčší je tepelný odpor pri udržiavaní alebo vchádzaní tepla. Hodnota R určuje to, či má váš dom dostatočnú izoláciu, nie hĺbka izolácie. Vašu potrebnú hodnotu R určí niekoľko faktorov, ako napríklad:

- Klíma, v ktorej žijete 
- Systém vykurovania a chladenia vášho domu 
- Koľko miestností, alebo častí domu chcete izolovať 

Pri stavbe nových domov stanovujú miestne stavebné predpisy minimálnu hodnotu R potrebnú na izoláciu. Ak žijete v staršom dome, dodržiavajte miestne stavebné predpisy. Ministerstvo hospodárstva má tiež odporúčané hodnoty R izolačnej hodnoty pre vaše podkrovie, steny, podlahy a iné priestory. Tieto R-hodnoty sú často vyššie ako požiadavky stavebného zákona. S vhodnou izoláciou a dosiahnutím R vám pomôže odborník na izoláciu. Pri pridávaní novej izolácie k starej bude musieť poznať typ existujúcej izolácie, súčasnú hodnotu R a priemernú hĺbku materiálu v priestore. Ak je existujúca izolácia vášho domu v dobrom stave, môžete na ňu nainštalovať novú izoláciu, aby ste dosiahli požadovanú hodnotu R. Rôzne typy izolácie majú rôzne hodnoty R. 

Radiantné bariéry však nemajú vlastnú hodnotu R. Namiesto toho tento typ reflexných fólií znižuje letný tepelný zisk opätovným emitovaním sálavého tepla namiesto jeho absorpcie. Najčastejšie sa používa v teplom podnebí v kombinácii s izoláciou, aby sa znížili náklady na chladenie. Vyhľadajte pre svoj projekt správneho odborníka na izoláciu vďaka Wilio. 

Získanie odhadov nákladov na izoláciu 

Niektorí dodávatelia izolácií poskytujú odhady nákladov na základe výmery a veku projektu alebo domu. Overte si, či majú svoje odporúčania podložené požiadavkami stavebného zákona alebo Ministerstva hospodárstva. Iní dodávatelia izolácií ponúkajú bezplatné domáce konzultácie a energetické audity, aby určili jedinečné izolačné potreby vášho domu. Dodávatelia zmerajú stav a hĺbku akejkoľvek existujúcej izolácie. Obhliadka tiež môže podchytiť problémy, napríklad predchádzajúcu izoláciu, ktorá nebola nainštalovaná správne. Uistite sa, že odhad nákladov obsahuje rozpis prípravných a čistiacich prác. 

Tipy na úsporu nákladov 

Ak sa chcete udržať v rámci svojho rozpočtu, využite nasledujúce tipy na úsporu peňazí: Požiadajte o bezplatný domáci energetický audit a odhad nákladov. Týmto spôsobom sa vyhnete nepríjemným a nákladným prekvapeniam. Dávajte si takisto pozor na dodávateľov, ktorí poskytujú odhady iba v metroch štvorcových. Uistite sa, že odhad nákladov zahŕňa typ izolačného materiálu, hodnotu R, aj cenu za meter štvorcový. Starú izoláciu odstráňte sami. Informujte sa u miestnej samosprávy o náležitých požiadavkách na likvidáciu. Môžete takisto požiadať dodávateľa, či ju môže zlikvidovať bezplatne alebo za poplatok. 

Dôvody pre inštaláciu izolácie vo vašom dome 

Vďaka izolácii bude vo vašom dome po celý rok príjemná klíma. V zime bráni úniku teplého vzduchu z vášho domova, takže váš domov ostane teplejší. V lete bráni horúcemu vzduchu preniknúť dnu, takže váš dom je chladnejší. Pomáha vašim vykurovacím a chladiacim systémom pracovať efektívnejšie a šetrí vám peniaze za náklady na energiu. 

Medzi hlavné dôvody prečo nainštalovať novú izoláciu domu patria: 
Energetická efektívnosť vášho domu 

Podkrovie je najbežnejšou izoláciou priestoru, ktorá je potrebná. Možno budete potrebovať izoláciu v dutinách steny - v priestore medzi vonkajším plášťom a vnútorným obvodovým sadrokartónom. Izolácia prospeje aj priestoru medzi poschodiami. Ak chcete vytvoriť obytný priestor z nedokončeného suterénu, budete musieť tiež izolovať tieto steny. 

Zvukotesné priestory

Zateplenie domácnosti vám môže pomôcť aj v iných ohľadoch. Môže sa použiť medzi sadrokartónovými doskami a podlahami na zvukotesné miestnosti. 

Prevencia snehových priehrad

Keď sa sneh na streche vášho domu topí, mal by stekať po odkvapoch. Nedostatočná izolácia však môže spôsobiť, že sa roztopí nerovnomerne a vytvoria sa tak bariéry, ktoré vytlačia vodu do podkrovia, stropu, alebo dolu po stenách. Cencúle pozdĺž žľabov sú jasným znamením, že váš strop alebo podkrovie potrebuje lepšiu izoláciu. 

Problémy s existujúcou izoláciou

Možno budete potrebovať novú izoláciu kvôli nesúvisiacemu poškodeniu vodou alebo problémom so škodcami, ako je napríklad veverica alebo lasica. Zhoršená stará izolácia domu už nemusí byť účinná. Poškodená celulózová náplň sa môže tiež rozpadnúť na jemný prach, ktorý bude unikať a víriť sa po celom dome. 

Získajte odhad od skvelého odborníka na izoláciu vo vašom okolí vďaka Wilio.

Aktualizované dňa: May 15, 2023