Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov za férové ceny

Fotovoltaika
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSom veľmi spokojný s celým procesom od reakcie na potrebu opravy až po vykonanú prácu, okamžitá ponuka ceny a termínov, rýchla oprava, výborná komunikácia, skvelá cena. Ďakujem.
profile image
Matúš K.Zákazník
Prečo Wilio
33 620 profesionálov na Slovensku
93 507 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Fotovoltaika cena

Koľko stojí fotovoltaika? Pri fotovoltaike často poskytujeme tieto služby: obhliadka, montáž, pomoc pri získavaní finančného príspevku. Ceny fotovoltaických článkov sa pohybujú okolo 3200-3600 eur za kus. Najdrahšou položkou v rámci fotovoltaiky zväčša býva montáž fotovoltaických panelov na ťazko dostupných miestach. Ďalšie náklady môžu predstavovať: energetický certifikát, meniče napätia, nosné konštrukcie, ktoré priemerne stoja 20-150 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: fotovoltaika cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
KalkulačkaCenník fotovoltaiky

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu fotovoltaiky pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii fotovoltaika.

Prípravné práce45,04€ / kpl
Prípravné práce pred montážou panelov do 8 panelov
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Montáž nosného roštu pre fotovoltaické panely19,30€ / ks
Montáž nosného roštu pre fotovoltaické panely pre kotvenie do škridle, vlnitého plechu
Spolu
ks
Zadať dopyt
Menič napätia1 673,04€ / kpl
Montáž a zapojenie meniča napätia z DC - AC na dvojfázový
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Solárny fotovoltaický systém3 088,68€ / kpl
Solárny jednofázový fotovoltaický systém pre domácnosť so spotrebou do 3500 kWh. Inštalovaný výkon elektrárne 2,12 kWp. Systém obsahuje: 8 x fotovoltický panel Jinko solar 270 Wp, prepäťovú ochranu, konektory a kábel a nosnú konštrukciu.
Spolu
kpl
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
ElektrikárKoľko stojí elektrikár? Pri elektrikároch často poskytujeme tieto služby: zapojenie elektrickej prípojky,...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Výhody solárnej energie

Solárna fotovoltaická energia je čistá energia

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre solárnu energiu, je vedomie, že robíte niečo dobré pre životné prostredie. Na rozdiel od tradičných zdrojov energie FV panely pri výrobe elektriny nevypúšťajú škodlivé skleníkové plyny, neznečisťujú podzemné vody ani nijako inak nevyčerpávajú akékoľvek prírodné zdroje.

Okrem toho pomáhate chrániť planétu znižovaním svojej závislosti od neobnoviteľnej energie. Zakaždým, keď namiesto využívania fosílnych palív využijete solárnu energiu, pomôžete zachovať nedotknuté prírodné zdroje zeme ešte aspoň pre jednu generáciu.

Solárna FV energia je tichá a nenápadná

Nebudete sa musieť báť, že vás zvuky pri výrobe slnečnej energie budú rozptyľovať, keď budete doma alebo v záhrade tak, ako by to bolo pri niektorých tradičných naftových generátoroch alebo iných alternatívach čistej energie. Na rozdiel od niektorých systémov výroby energie je solárna FV energia úplne tichá a nezasahuje do vašich každodenných činností.

Rovnakým spôsobom sú fotovoltické panely vizuálne nenápadné. Väčšina majiteľov domov sa rozhodne umiestniť fotovoltické solárne panely na strechu v miestach, na ktorých nie sú viditeľné z úrovne terénu, využívajúc tak inak nevyužitý priestor nehnuteľnosti. Aj inštalácia FV solárnych panelov je jednoduchá a nenáročná, bez prerušenia fungovania domácnosti.

Solárna FV energia znižuje účty za energiu

Solárne fotovoltické energetické systémy môžu znížiť účty za energiu niekoľkými významnými spôsobmi. Keďže vyrábate časť vlastnej elektriny, môžete značne znížiť financie, ktoré platíte svojmu poskytovateľovi energie. Ak žijete v regióne, kde ceny energie rastú a klesajú s dopytom po nej, máte šťastie. Mnohé vlády poskytujú dotácie na pokrytie počiatočných nákladov na inštaláciu FV panelov prostredníctvom daňových úľav a iných stimulačných programov.

FV panely nevyžadujú veľkú údržbu

Prevádzkové náklady na fotovoltické panely sú minimálne, dokonca aj v porovnaní s inými čistými zdrojmi energie. Je to do značnej miery spôsobené skutočnosťou, že solárne panely vyžadujú malú údržbu, a to aj z dlhodobého hľadiska, pretože v podstate neexistujú žiadne pohyblivé časti, nie je čo rozbiť a nie je potrebné pravidelné mazanie, aby ste udržali ich funkcionalitu. Pracujú samostatne. 

FV solárne systémy je možné prispôsobiť

Nech sú vaše energetické potreby akékoľvek, solárne panely môžu byť nakonfigurované tak, aby vyhovovali vašim požiadavkám. Či máte kaštieľ, alebo moderný rodinný dom, môžete si dať navrhnúť presný systém, ktorý potrebujete na výrobu energie, ktorú plánujete a potrebujete využiť. Fotovoltické solárne panely poskytujú čistú a obnoviteľnú energiu, ktorá je pre vašu peňaženku vykúpením.

Zakaždým, keď si pozriete mesačné účty, budete sa usmievať, keď zistíte, koľko ste počas celého roka ušetrili vďaka fotovoltike. Navyše vás bude pri myšlienke, že robíte niečo pre udržateľnosť prírodných zdrojov a záchranu planéty, hriať na srdci dobrý pocit.  

 

Aktualizované dňa: Nov 15, 2023