Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Garážové brány cena

Hľadáte odborníka na garážové brány? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
33 298 profesionálov na Slovensku
89 957 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Garážové brány cena

Koľko stoja garážové brány? Pri garážových bránach často poskytujeme tieto služby: zamerania a montáž garážových brán. Ceny vstupných brán do garáže sa pohybujú okolo 400-650 eur za kus. Najdrahšou položkou v rámci garážových bránach zväčša býva výroba automatickej garážovej brány. Ďalšie náklady môžu predstavovať: napojenie riadiacej jednotky, servis, ktoré priemerne stoja 30-150 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: garážové brány cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
33 298 profesionálov na Slovensku
89 957 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Cena za: Garážové brányPriemerné ceny

Nižšia cena249,99 €/ks
Priemerná cena512,60 €/ks
Vyššia cena654,00 €/ks
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
KalkulačkaCenník garážových brán

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu garážových brán pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii garážové brány.

Sekcionálna brána1 200,00€ / ks
Izolované dvojstenné lamely, vysoká stabilita, bezproblémový chod a tiež jedinečné tepelnoizolačné vlastnosti. V rôznych farbách a štandardných rozmeroch.
Spolu
ks
Zadať dopyt
Výklopná brána980,00€ / ks
V dvoch štandardných rozmeroch a v troch základných farbách (biela, hnedá, antracit).
Spolu
ks
Zadať dopyt
Pohon280,00€ / ks
Elektrický pohon na zabezpečenie najvyššieho pohodlia pri manipulácii s garážovou bránou.
Spolu
ks
Zadať dopyt
Doplnky50,00€ / ks
Ovládanie - klasický tlačidlový diaľkový ovládač; aplikácia - bezpečný systém ovládania určený pre smartfóny a tablety; zámok na núdzové odblokovanie - v prípade výpadku elektriny; uchytenie garážových brán; kovanie; vodiaca lišta a koľajnica; oceľové pružiny.
Spolu
ks
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Krídlové garážové brányKoľko stoja krídlové garážové brány? Pri krídlových garážových bránach často poskytujeme tieto...
Priemyselné garážové brányKoľko stoja priemyselné garážové brány? Pri priemyselných garážových bránach často poskytujeme tieto...
Rolovacie garážové brányKoľko stoja rolovacie garážové brány? Pri rolovacích garážových bránach často poskytujeme tieto...
Sekčné garážové brányKoľko stoja sekčné garážové brány? Pri sekčných garážových bránach často poskytujeme tieto...
Výklopné garážové brányKoľko stoja výklopné garážové brány? Pri výklopných garážových bránach často poskytujeme tieto...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Garážové brány

Sekcionálna garažová brána bez elektrického pohonu s otváraním nahor,rozmery stavebného otvoru výška 1950 mm, šírka 2300 mm

Slavomir S.
Kurima
Sekčné garážové brány

Demontaz starej brany, priprava stavebneho otvoru pre garazovu sekcnu branu (chcel by som rozsirit otvor), vymalovanie garaze, vyrovnanie podlahy a nasledna montaz garazovej brany.

Peter H.
Košický kraj
Krídlové garážové brány

Potrebovali by sme spravit a namontovat do noveho domu na plot kridlovu velku a malu branku (tato cast ma cca 5m) a na zadnu cast plota malu otvaraciu branku (cca 1,2m). Vyska by mala byt 180cm pripadne 2m vo farbe antracit a nemali by byt uplne priehladne. Sucastou by malo byt aj zaslepenie otvorenej casti medzi domom a betonovym plotom cca 1m.

Lukáš A.
Kostolište
Krídlové garážové brány

Dobry vecer.potrebovali by sme upravit,zrezat garazovu plechovu brani a nativo osadit.pri podkladke zamkovej dlazby nam nepasuje

Janka P.
Bratislava
Rolovacie garážové brány

Pozdravujem! Nejde úplne o garážovú bránu, ale o klasickú rolovaciu bránu pred vchodom aké sú v napr. v nákupných centrách. Pri otváraní má brána v zimnom období problém sa ľahšie otvoriť, resp. vyrolovať hore. Problém je, že nezachovala sa dokumentácia a nevieme o aký typ brány ide, preto by bolo najlepšie prísť osobne a zistiť možnosti. Ja a moji kolegovia Vám budeme vďační!

Peter S.
Bratislava
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Koľko stojí inštalácia garážovej brány? 

Priemerné náklady na inštaláciu novej garážovej brány sú 450 eur, ceny sa však môžu vyšplhať až na 1 175 eur. 

Ceny garážových brán: 

Priemerná cena 450 eur 
Najnižšia cena 45 eur 
Najvyššia cena 1 175 eur

Či už vaša súčasná brána dosluhuje, alebo jednoducho prerábate a vylepšujete celkový vzhľad exteriéru vášho príbytku, inštalácia novej garážovej brány môže byť skvelým, ale náročným projektom v oblasti vylepšenia domácnosti. 

Koľko vás bude stáť nová garážová bránu, jej inštalácia a čo všetko treba pri cenotvorbe zohľadniť? 

Ako si najať zručného inštalatéra garážových brán? 

Inštalatéra garážových brán vyhľadajte vo vašej blízkosti cez Wilio. Zistite, koľko stojí nová garážová brána. Ceny týchto brán budú závisieť od veľkosti, materiálu a štýlu, ktorý si vyberiete. Rovnako sa rozhodnite, či si zaobstaráte bránu vyrobenú na zákazku, ktorá bude stáť viac alebo si vyberiete jeden z dostuných modelov. Zadajte dopyt na Wilio a vyberte si z ponúk, ktoré vám poskytovatelia zašlú.

Materiál

Brány môžu byť vyrobené z rôznych materiálov vrátane hliníka, ocele, vinylu, sklenených vlákien, dreva či kombinácie viacerých materiálov. Niektoré majú zabudované sklenené alebo plastové okná, čo má takisto vplyv na ich cenu. Urobte si prehľad o tom, ktorí odborníci na garážové brány sú vo vašom okolí najlepší. Takisto si zistite výhody a nevýhody dostupných materiálov. 

Ak chcete mať predstavu o tom, koľko stojí nová garážová brána zohľadnite typ garážovej brány, jej veľkosť (či ide o brány na garáž pre jedno alebo dve autá) a materiál.

Orientačné ceny nákladov

- Rolovacie garážové brány, izolovaná 2,4 x 2,1, garáž pre jedno auto 700 eur (500 eur bez izolácie) 
- Rolovacie garážové brány, izolovaná 4,8 x 2,1, garáž pre dve autá 1 100 eur (900 eur bez izolácie) 
- Krídlové garážové brány z lisovanej ocele 2,4 x 2,1 m, garáž pre jedno auto 1000 eur,  s krytom z ocele a umelého dreva 2,4 x 2,1 m, garáž pre jedno auto 2 000 – 2 200 eur 
- Krídlové garážové brány z lisovanej ocele 4,8 x 2,1 m, garáž pre dve autá 1 500 eur 
- Krídlové garážové brány s krytom z umelého dreva 4,8 x 2,1 m, garáž pre dve autá 3 500 eur
- Brána z cédera z masívneho dreva alebo mahagónu, s oknom v horných paneloch 2,4 x 2,1 m, garáž pre jedno auto 5 000 dolárov 
- Brána z céder z masívneho dreva alebo mahagónu, s oknom v horných paneloch 4,8 x 2,1 m garáž pre dve autá 3 500 eur 

Výhody a nevýhody bežných materiálov

Hliník: Hliníkové garážové brány sú ľahkou, na údržbu nenáročnou a zvyčajne najmenej nákladnou možnosťou. Obzvlášť sa hodia pre majiteľov domov v oblastiach so silnými zimami, pretože sa na rozdiel od drevených nedeformujú, nerozťahujú ani nezužujú. Ak však chcete, aby mali vzhľad a dojem drevených dverí, bez problémov si môžete kúpiť hliníkové dvere, ktorých dizajn napodobňuje lakované drevo. 

Sklolaminát: Jednoduché na údržbu sú aj garážové brány zo sklenených vlákien, ktoré sú zvyčajne pripevnené k oceľovému rámu. Z tohto dôvodu sú obľúbenou voľbou. Pri vystavení nízkym teplotám však môžu krehnúť a viac sa hodia pre majiteľov domov v miernejších klimatických podmienkach. 

Oceľ: Oceľové garážové brány ľahko odolávajú chladnému počasiu a sú nenáročné na údržbu. Rovnako ako pri hliníku si môžete zaobstarať také, ktorých dizajn napodobňuje vzhľad dreva. Na rozdiel od dreva ich netreba upravovať ani natierať a sú lacnejšie. Väčšina oceľových brán je izolovaná, čo z nich robí tiež energeticky úspornú alternatívu. 

Vinyl: Vinylové garážové brány sú v porovnaní s oceľovými a hliníkovými ľahké a odolné voči poškodeniu. Tieto brány nemusíte natierať. Často však nie sú izolované. 

Drevený kompozit: Brány tohto typu sú vyrobené z recyklovaných materiálov a sú dobrou voľbou, ak chcete, aby ladili s vaším domom, ale za nižšiu cenu než drevené garážové brány. Hoci nie sú také robustné ako oceľ, sú vďaka polystyrénovej izolácii, ktorá zabraňuje úniku horúceho alebo studeného vzduchu, stále pomerne energeticky efektívne. 

Masívne drevo: Garážové brány z masívu vyzerajú nádherne a dajú sa prispôsobiť tak, aby zodpovedali štýlu a obloženiu vášho domu. Sú však nákladnejšie a nie sú dobrou voľbou, ak žijete v prostredí s veľkým množstvom snehu a dažďa, pod vplyvom vlhkosti sa totiž môžu zdeformovať a poškodiť. Vyžadujú si pomerne veľkú údržbu, takže ich každých pár rokov budete musieť natierať. Potrebujú tiež častejšie opravy.

Izolácia

Ďalšou vlastnosťou, na ktorú treba klásť dôraz, je to, či je vaša brána zaizolovaná alebo nie, a ako je izolovaná. Ak máte záujem o zvýšenie energetickej efektívnosti vášho domu a vaša garáž prilieha k nemu, zaizolovaná brána môže v priebehu času znamenať veľký rozdiel v nákladoch na kúrenie a ochladzovanie. Zaizolovaná brána sa viaže s hodnotou R. Čím vyššia je hodnota R, tým väčšia je izolácia dverí. Lepšie zaizolované brány zvyknú byť nákladnejšie. 

Veľkosť 

Ceny garážových brán pre jednu veľkosť bez inštalácie sa začínajú pohybovať okolo 200 eur a náklady rastú v závislosti od veľkosti a materiálu. Dve najbežnejšie veľkosti garážových brán sú 2,4 x 2,1 m, čo sa hodí do garáže pre jedno auto, a 4,8 x 2,1 m, vhodné pre dvojgaráž. Ceny kvalitných brán na mieru môžu ľahko stúpnuť až na niekoľko tisíc dolárov. 

Štýl 

Poznáme niekoľko bežných štýlov garážových brán. Tým najbežnejším sú jednodielne výklopné a sekčné rolovacie brány, niekedy nazývané horné, pretože sa rolujú alebo sklápajú poponad vašu hlavu. Sekčné rolovacie dvere sú dobrou voľbou, ak máte obmedzený stropný priestor, najčastejšie sa však používajú v komerčných alebo bytových garážach. Poznáme aj výklopné alebo vysúvacie garážové brány. Tie vo vysúvacom štýle sa v domácnostiach používajú menej často. K dispozícii sú takisto garážové brány dostupné ako skladové modely, ktoré bývajú lacnejšie než brány robené na mieru. Rozsah štýlov je od tradičného po súčasný a brány môžu byť zladené s domom. 

Náklady na mechanizmus otvárania garážových brán

Ceny mechanizmov sa začínajú okolo 150 eur. Pri garážových bránach tretej generácie sa cena za mechanizmy garážových brán pohybuje od 300 do 475 eur. Otvárací systém je napojený na elektrický motor, ktorý stlačením gombíka bránu otvorí a zatvorí. Niektoré smart modely je možné pripojiť na telefón a otvárať tak bránu pomocou aplikácie. 

Ak potrebujete nový otvárací systém garážových brán, môžete si pre svoj domov vybrať z troch rôznych typov pohonov: 

Reťazový pohon: Zvyčajne ide o najhlučnejšie otváracie zariadenie garážových brán, sú však cenovo dostupné a veľmi bežné. 
Pásový pohon: Je drahší, ale tichší ako reťazový a skrutkový pohon. Je dobrou voľbou pre pripojené garáže k objektu. 
Skrutkový pohon: Hoci sú skrutkové pohony stále hlučnou možnosťou, majú menej dielov ako reťazový pohon a tak vyžadujú menej času na údržbu. 

Vyhľadajte miestnych odborníkov na garážové brány na Wilio a porovnajte si ceny. Takisto si urobte odhad. Inštalácia novej garážovej brány tretej generácie trvá podľa odborníkov asi dve až tri hodiny. 

Čo tvorí náklady na inštaláciu novej garážovej brány? 

Pri najatí odborníka na inštaláciu novej garážovej brány buď zaplatíte za nové dvere a náklady za prácu, alebo platíte len za ich inštaláciu, ak už máte bránu, ktorú chcete použiť. Poplatok, ktorý zaplatíte za inštaláciu novej garážovej brány, zvyčajne pokryje aj náklady na odvoz tej starej. Garážová brána tretej generácie napríklad do poplatku za prácu zahŕňa náklady na odvoz vašich starých garážových brán. Ak ste si garážovú bránu už kúpili, firmy si za inštaláciu dvojitých garážových brán účtujú 350 – 500 eur a za jednoduché 250 eur. Pamätajte na to, že tieto sumy pokrývajú iba mzdové náklady. 

Inštaláciu garážových brán vykonávajú aj špecialisti, ktorí poskytujú rôzne služby domácich majstrov. Takéto spoločnosti môžu počas výstavby nového domu rýchlo a efektívne odstrániť starú alebo nefunkčnú garážovú bránu, vymeniť alebo vylepšiť už existujúcu alebo namontovať novú. Môžu tiež osadiť otváracie systémy garážových brán. 

Aké sú výhody najatia inštalatéra garážových brán?  

Náklady môžete ušetriť, ak si garážovú bránu nainštalujete sami. Najatie profesionála, ktorý vám pomôže, má však niekoľko výhod, vrátane toho, že profesionáli vám môžu pomôcť s likvidáciou vašej starej garážovej brány. Koniec koncov, koľkí z nás majú dosť veľké auto na to, aby staré garážové brány preniesli, či dokonca vedia, kam ich majú vyhodiť? 

Súčasťou inštalácie otvárača garážových brán môže byť elektroinštalácia. Práca s elektrinou nie je niečo, s čím by ste sa chceli popasovať sami. Garážové brány sú veľké a pri inštalácii a zdvíhaní môžu byť ťažkopádne. Našťastie vám pomôže profesionál z Wilio. 

Ako môžete ušetriť na inštaláciách garážových brán? 

Ak chcete z dlhodobého hľadiska ušetriť peniaze, nezabudnite na platnú záruku na svoje nové garážové brány aj na prácu. Spoločnosť zaoberajúca sa garážovými bránami zvyčajne garantuje svoju prácu, zatiaľ čo výrobca dverí zaručuje kvalitu brány ako takej. Spoločnosti pracujúce s garážovými bránami by podľa potreby mali byť schopné zvládnuť aj núdzové opravy. Pri garážových bránach tretej generácie za servis po inštalácii účtujú štandardnú sadzbu 150 eur plus diely. 

Ako si najať inštalatéra garážových brán? 

Cesta k nájmu služby montáže garážových brán nie je vôbec komplikovaná. Zadajte dopyt na Wilio. Podrobne popíšte akú službu potrebujete a do pár minút dostanete ponuky od poskytovateľov. Prečítajte si recenzie profesionálov, porovnajte ceny a nezabudnite sa spýtať dôležité otázky týkajúce sa nákladov. Čo je zahrnuté v cene práce? Koľko stoja materiály? Zahŕňajú náklady na inštaláciu aj náklady na odstránenie brány? Potom už si len najmite toho najlepšieho špecialistu!
 

Aktualizované dňa: May 15, 2023