Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov za férové ceny

Hrubá stavba
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSom veľmi spokojný s celým procesom od reakcie na potrebu opravy až po vykonanú prácu, okamžitá ponuka ceny a termínov, rýchla oprava, výborná komunikácia, skvelá cena. Ďakujem.
profile image
Matúš K.Zákazník
Prečo Wilio
33 616 profesionálov na Slovensku
93 435 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Hrubá stavba cena

Koľko stojí hrubá stavba? Pri hrubej stavbe často poskytujeme tieto služby: výkop na základy, stavba základov, obvodových múrov a strechy. Ceny holodomu sa pohybujú okolo 240-420 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci hrubej stavby zväčša bývajú prípojky inžinierskych sietí a vodovodné rozvody v kanáloch. Ďalšie náklady môžu predstavovať: miešačka na betón, šalovacie dosky, nástroje na výkopové práce, ktoré priemerne stoja 20-120 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: hrubá stavba cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

KalkulačkaCenník hrubej stavby

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu hrubej stavby pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii hrubá stavba.

Murovanie nosných stien na maltu252,78€ / m3
Murovanie nosných stien z pálených a brúsených tehál na pero a drážku kontaktne na maltu 380x250x249 P 10.
Spolu
m3
Zadať dopyt
Murovanie nosných stien na PUR penu235,62€ / m3
Murovanie nosných stien z pálených a brúsených tehál na pero a drážku na PUR penu DRYFIX extra 380x250x249 P 10.
Spolu
m3
Zadať dopyt
Murovanie nosných stien z pálených plných tehál na vápennocementovú maltu142,14€ / m3
Murovanie nosných stien z pálených a plných tehál na maltu vápennocementovú s rozmermi tehál 290x140x65 mm.
Spolu
m3
Zadať dopyt
Murovanie nosných stien z pálených plných tehál na cementovú maltu169,03€ / m3
Murovanie nosných stien z pálených a plných tehál na maltu cementovú s rozmerom tehly 250x120x65 mm.
Spolu
m3
Zadať dopyt
Vápennopieskové obvodové a vnútorné nosné murivo35,31€ / m3
Výstavba zvislých konštrukcií a tiež nosných múrov domu z pálených tehál alebo keramických tvaroviek.
Spolu
m3
Zadať dopyt
Osadenie keramických prekladov7,89€ / ks
Uloženie prekladov z vonkajšej strany obvodovej steny do maltového lôžka nastojato. Zabudovanie tepelnej izolácie medzi preklad, nanesenie lepiacej malty.
Spolu
ks
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Stavebné práceKoľko stoja stavebné práce? Pri stavebných prácach často poskytujeme tieto služby: rekonštrukcie,...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Hrubá stavba

Ahojte, hľadám partiu chlapov, ktorí sa venujú stavbe domov, od základov, cez dosku, hrubú stavbu, poprípade strechu a ostatné veci okolo toho, to by už bolo na dohode. Dom je jednopodlažný, nepodpivničený s úžitkovou plochou 120m2 (zastavaná cca 150). V prípade záujmu môžem poslať časti projektu. Ďakujem pekne za ponuku

profile image
Andrej H.
Jánovce
Hrubá stavba

Hľadám partiu,firmu na : 1. viazanie venca 46bm-0,4T. 2. šalovanie venca len zvonka 46bm. 3.miako strop, podstojkovanie+nosníky+vlozky 96m2. 4. viazanie kari sietí KD37 0,25T. 5. salovanie a armovanie schodov 9schodov+podesta+9schodov šírka 165+165 . poprosím cenu len za prácu bez botonáže. a ci je cena s papierom alebo bez.

Jana N.
Šaľa
Hrubá stavba

Projekt je vyhotovený na existujucich základoch s využitím murovanej pivnice. Súčasný dom bude zdemontovaný (stará drevostavba), ostane pivnica a základová platňa, dorobia sa základy na terasy a po celej ploche nová platňa. Na tom sa začne stavať novostavba murovaného domu s prízemím a jedným menším ustúpeným poschodím. Podrobnosti vo výkresoch, čo nie je zrejmé, doplníme.Ďakujem.

Jana J.
Bratislava
Hrubá stavba

Potrebujem postavit zahradny domcek do rozlohy 25m2 co znamena ze max 24m2. Ma to byt domcek vyuzivany na kancelariu-pracovnu aj pripadne domcek pre hosti takze by mal byt komplet zatepleny s podlahovim elektrickym kurenim. Okrem dveri jedno male vetracie okienko. plocha strecha s jemnym spadom. Co sa tyka materialu kludne si dam poradit.

Peter B.
Štitáre
Hrubá stavba

Prízemný bungalov, obvodové murivo 30ka, nosné steny 25ka a priečky 14ka. Cenu prosím zvlášť za murovanie a zvlášť za veniec. Okres Šaľa

Ján K.
Šaľa
Hrubá stavba

Hľadám remeselníka na stavbu záhradného domčeka. cca 3x4m. Deka je už hotová. Domček by mal byť z dreva, OSB dosiek, zateplený a omietnutý.

Michal N.
Košice
Hrubá stavba

Oprava havarijného stavu stropu 3.posch. pod povalou v rozsahu cca 20m2 na podklade statickeho posudku

Lbd Z.
Žilina
Hrubá stavba

Projektovú dokumentáciu poskytnem je to čiastočne podpivniceny bungalov do tvaru L Poprosil by som cenové ponuky na hrubú stavbu strechu by som si vedel urobiť mám partiu

profile image
Minko J.
Norovce
Hrubá stavba

Dobry den, vedeli by ste nam vypracovat cenovu ponuku na stavbu zakladovej dosky za pracu?  (material zabezpecime) podorys zakladov v prilohe, akurat sa upravi rozmer zakladov na 13,5 x 8,7  (sirka zakladu bude 40 cm, nie 60 cm ako je v projekte) pozemok  je vo Velkej Luke, pozemok je rovinaty, minimalny sklon, (pocitam s prevysenim na celej dlzke zakladovej doske cca 2 tvarnice dt  voda + elektrika na pozemku Prosím Vás vyberiem si zhotovitela podla ceny,píšte mi len cenu za pracu

Branislav R.
Veľká Lúka
Hrubá stavba

Zháňame šikovných stavbárov na kompletné základy (platňu) pre plochu 72 m2. Ideálne so začiatkom čím skôr.

Lenka D.
Košice
Hrubá stavba

Dobry deň, hľadám murárov na stavbu obvodových múrov prístavby o rozmeroch 5x6,5 m + veniec pristavby s existujúcou stavbou o rozmeroch 9x9m. + Pokladka krovu a strechy.

Michal K.
Krásno nad Kysucou
Hrubá stavba

Partie murárov stavby 7 x Dvojdom treba ovládať čítať výkresy 22,-eur /m3 pošlie mi kontakt a ja Vám zavolám.

profile image
Rekonštrukcie S.
Lehnice
Hrubá stavba

Dom bude nepodpivniceny bungalov s terasou. Garaz montovana. Potrebujem partiu murarov, ktori si vedia zorganizovat bager, domiesavac, material a jeho dovoz. Na pozemku zatial nie je elektrina. v case stavby (odhadom jar/leto 2022) by uz mala byt aj stavebna pripojka.

Zuzana T.
Dolný Hričov
Hrubá stavba

Dobry den, vedeli by ste nam vyracovat cenovu ponuku na stavbu zakladovej dosky za pracu?  (material zabezpecime) podorys zakladov v prilohe, akurat sa upravi rozmer zakladov na 13,5 x 8,7  (sirka zakladu bude 40 cm, nie 60 cm ako je v projekte) pozemok  je vo Velkej Luke, pozemok je rovinaty, minimalny sklon, (pocitam s prevysenim na celej dlzke zakladovej doske cca 2 tvarnice dt  voda + elektrika na pozemku Prosím Vás neviem či som sa dosť jasne vyjadril posielajte mi cenovu ponuku za prácu a nie kadejake vymysli,Dakujem

Branislav R.
Veľká Lúka
Hrubá stavba

Dobrý deň. Hľadáme firmu na nacenenie hrubej stavby v Prievidzi a okolí. Jedná sa o novostavbu s podlazim. Potrebné časti projektu poslem osobitne. Ďakujem

Hanka K.
Prievidza
Hrubá stavba

jedna sa o menšiu polikliniku,tri poschodia,minimum priečok.práca zahrna,murovanie,šalovenie dek a viazanie armatúry

Karol T.
Martin
Hrubá stavba

Hľadám partiu pre výstavbu hrubej stavby domu.Jednoduchy bungalov zastavaná plocha 7x 11.5m, Lehnice okr. DS, jednotlivé práce: základy a základ doska, murovanie múrov a ZB veniec.Rovinaty pozemok,dobrý prístup.

matus V.
Lehnice
Hrubá stavba

Dobry den, hladame majstrov na dotahanie murov. Aktualne je postavenych 6 radov kociek, treba dorobit 5 radov plus preklady. Jedna sa iba o obvodove mury, material je zabezpeceny. Obvodove rozmery 12,7m x 13,8m. Prosim reagujte iba ti, ktori mate referencie a foto svojej prace. Dakujem.

Lucia H.
Veľké Úľany
Hrubá stavba

Dobrý deň, hľadám stavebnú firmu na stavbu murovaneho 2 podlazneho rodinného domu v Martine. Stavebne povolenie je vydané a termín začatia stavby by mal byť jar 2022. Prízemie má 125m2 a poschodie 43m2. Mali by sme záujem o cenovú ponuku na Holodom. Ďakujem

Martina P.
Necpaly
Hrubá stavba

Dobry den, potrebovali by sme rekonstrukciu terasy. Na terase su kolektory zavesene na tramoch, ktore su v zlom stave. Tie treba zlozit. Z vonkajsej strany terasy sa pouvolnoval obklad a tesnenie. Terasu je potrebne opravit z vonkajsej i vnutornej strany. Taktiez bude treba urobit novu dlazbu na balkone. Na terasu treba odstranit i schodisko, to chceme nahradit kovovym.

Simi S.
Zeleneč
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Koľko stojí stavba domu?

Mnohí z nás snívajú o výstavbe vlastného domu. Namiesto toho, aby ste kupovali nehnuteľnosť a snažili sa ju prispôsobiť tomu, čo potrebujete, môžete začať od nuly a vytvoriť si domov na mieru, ktorý je od začiatku dokonalý. 

Náklady na stavbu domu na m2

S tak neuveriteľne širokou kategóriou je veľmi ťažké umiestniť jednoduchú cenu na náklady na výstavbu domu. Na stavbe domu sa podieľajú tisíce faktorov, od rozsahu stavby až po dizajn, materiály a konečné úpravy. Prísť s univerzálnou cenou je veľmi ťažké. Pre veľmi všeobecný odhad je najjednoduchšie uvažovať o nákladoch na výstavbu domu na štvorcový meter, alebo častejšie o nákladoch na meter štvorcový. Keď to rozdelíme takto, na dolnom konci spektra by novostavba domu mohla stáť len 1 000 eur za meter štvorcový. Na hornom konci tohto rozsahu sa možno pozeráte na viac ako 2 500 € alebo dokonca 3 000 € za meter štvorcový. Typická priemerná cena môže byť okolo 1 700 € za meter štvorcový.

Priemerné náklady na výstavbu 3 izbového domu

Typická veľkosť domu s tromi spálňami sa môže pohybovať od približne 90 metrov štvorcových do 120 metrov štvorcových, čo znamená, že náklady na výstavbu domu s tromi spálňami sa môžu pohybovať približne okolo 200 000 eur.

Priemerné náklady na výstavbu 4 izbového domu

Typická veľkosť domu so štyrmi spálňami sa môže pohybovať od približne 140 metrov štvorcových do 200 metrov štvorcových, čo znamená, že náklady na výstavbu domu so štyrmi spálňami sa môžu pohybovať približne okolo 250 000 eur.

Priemerné náklady na výstavbu 5 izbového domu

Typická veľkosť domu s piatimi spálňami sa môže pohybovať od približne 200 metrov štvorcových do 240 metrov štvorcových, čo znamená, že náklady na výstavbu domu s piatimi spálňami sa môžu pohybovať približne okolo 350 000 €.

Stavebné rozdelenie rozpočtu domu

Faktorov, ktoré sa podieľajú na konečnej cene projektu je veľa. V konečnom dôsledku bude cena za stavbu domu ovplyvnená zvolenými materiálmi, rozsahom vynaloženej práce a pozemkom, na ktorom staviate, rovnako ako mnohými ďalšími faktormi. 

Je dôležité, aby ste sa do akéhokoľvek väčšieho projektu, ako je stavba vlastného domu, púšťali až vtedy, keď si plne uvedomujete rozsah práce a súvisiace náklady. Stanovte si rozpočet a získajte niekoľko cenových ponúk na prácu. Dovoliť si rezervu – približne 10 % z celkového rozpočtu – je to vždy múdry krok, ktorý vám pomôže pokryť akékoľvek dodatočné výdavky, ktoré by mohli vzniknúť v dôsledku meškania alebo problémov s materiálmi.

Koľko stojí materiál na stavbu domu?
Náklady na výstavbu

Väčšina nákladov spojených s výstavbou novej nehnuteľnosti bude pri jej samotnej výstavbe. Nadstavba (ako sú steny, strešné nosníky a vonkajšie opláštenie) zaberie väčšinu nákladov – niekedy okolo 30 % celkových stavebných nákladov. Tehla a blok je zvyčajne najlacnejší spôsob výstavby - ak namiesto toho použijete drevený rám, cena sa môže zvýšiť približne o 50%.

Náklady na základy

Náklady na základy a podlahovú konštrukciu budú tiež jedny z najväčších nákladov po nákladoch na nadstavbu. Pokiaľ pozemok, na ktorom staviate, nie je na svahu alebo nie je mimoriadne nízkej kvality, budú relatívne statické.

Náklady na strechu

Náklady na strechu sú ďalšou významnou časťou celkovej stavby. Priemerné náklady na výstavbu strechy sa pohybujú okolo 4 000 až 6 000 €, aj keď sa budú meniť v závislosti od rozsahu a druhu použitých škridiel. 

Náklady na kuchyňu

Či už zariaďujete elegantnú kuchyňu alebo priestrannú kuchyňu s jedálňou, náklady na kuchyne sa môžu značne líšiť, s priemernou cenou okolo 5 000 €. 

Náklady na kúpeľňu

Kúpeľne sú často využívané miestnosti, takže je dôležité, aby ste si nainštalovali takú kúpeľňu, ktorá dokáže odolávať opotrebovaniu. Nové kúpeľne sa môžu pohybovať od približne 1 000 eur za malé, jednoduché izby, až po 5 000 eur za luxusnejšie záležitosti. 

Náklady na elektriku

Náklady na elektroinštaláciu domu sa pohybujú okolo 4 000 eur.

Mzdové náklady
Náklady na architekta

Poplatky za architekta pri novostavbe domu sa zvyčajne pohybujú medzi 5 % a 15 % z celkových nákladov. Pri stanovovaní rozpočtu nezabúdajte na to, aby ste si vyhradili primeranú sumu na pokrytie týchto poplatkov.  

Náklady na majstrov

Všetky vyššie uvedené náklady sú vypočítané tak, aby zahŕňali náklady na prácu. Náklady na jednotlivých majstrov je však možné rozčleniť podľa odborov a dĺžky času, ktorý pri práci strávia.

Skryté náklady na stavbu domu

Existuje množstvo ďalších poplatkov, ktoré bude potrebné mať na pamäti.

Zvyčajne budete musieť požiadať o stavebné povolenie, poplatky za žiadosti o reguláciu budov a inšpekcie môžu stáť až 1 000 eur, zatiaľ čo môžu existovať ďalšie náklady na prieskumy staveniska a správy statických inžinierov, ktoré môžu byť okolo 400 eur za kus.

Ďalšie bežné náklady zahŕňajú demoláciu alebo odvoz odpadu z miesta, čo môže stáť niekoľko tisíc eur, plus náklady na terénne úpravy.

Existuje tiež množstvo právnych poplatkov a daní, ktoré sa budú líšiť v závislosti od hodnoty pôdy.

Poistenie vlastnej stavby môže stáť približne 1 % z celkových nákladov.

Aké faktory ovplyvňujú náklady?

Pravdepodobne najväčším individuálnym nákladom, ktorý nie je zahrnutý vyššie, je cena samotného pozemku. Ceny pozemkov sa značne líšia v závislosti od veľkosti a stavu pozemku, od toho, či je k nemu pripojené stavebné povolenie alebo nie, a samozrejme od toho, kde v krajine sa nachádza.

Hlavný faktor bude hrať aj dizajn. Zatiaľ čo jednoduchú stavbu z tehál a blokov je možné skutočne ľahko vypočítať, použitie rôznych materiálov, ako je drevený rám alebo kovový obklad, zmení celkové náklady.

Váš konečný výber armatúr a príslušenstva bude tiež hrať úlohu v konečných nákladoch - základná kúpeľňová súprava od veľkého maloobchodníka bude stáť niekoľko stoviek eur, zatiaľ čo zariadenia na mieru alebo regenerované a renovované položky môžu stáť tisíce.

Otázky a odpovedeVšetko čo potrebujete vedieť o hrubej stavbe
Môžete získať úver na stavbu domu?

Stavebný úver je úver určený pre ľudí, ktorí si stavajú dom namiesto kúpy založenej nehnuteľnosti. Má inú štruktúru pôžičiek ako bežná hypotéka na už existujúci dom. Zvyčajne sa stavebný úver čerpá postupne.3

Koľko pôdy potrebujete na stavbu domu v Spojenom kráľovstve?

Malý pozemok bude mať pravdepodobne 0,1–0,2 akrov, zatiaľ čo veľký pozemok s dobrou záhradou bude mať 0,25–0,5 akrov. Typický moderný dom postavený developerom stojí na ploche približne 0,1 akrov.

Ako môžem kúpiť pozemok v Spojenom kráľovstve?

Kúpa pozemku je v mnohých ohľadoch podobná kúpe domu. Vyhľadajte agenta v oblasti, kde by ste chceli kúpiť pozemok, a potom vyhľadajte nehnuteľnosti, ktoré by sa vám mohli páčiť. Keď nájdete tú správnu nehnuteľnosť, najmite si právnika, ktorý vybaví papiere, a geodeta, ktorý pozemok ocení.

Je lacnejšie postaviť alebo kúpiť dom?

Údaje ukazujú, že výstavba domu stojí v priemere o 20 – 30 % viac. Nikoho asi neprekvapí, že výstavba nového bývania je drahšia. Z dlhodobého hľadiska však môže ušetriť peniaze tým že sa vyhnete nákladnej rekonštrukcii a právnym poplatkom za prevod.

Koľko stojí výstavba 2 izbového domu?

Koľko stojí výstavba 2-izbového domu? Náklady na výstavbu 2-izbového domu sú niekde medzi 187 625,00 ę až 281 437,00 €.

Koľko stojí výstavba 4 izbového domu?

Koľko stojí výstavba domu? Porovnanie cien za rok 2022
Typ domu / Priemerná cena za meter štvorcový - celkové odhadované náklady:

 • 3 izbový dom 1 750 až 3 000 € 240 000 až 360 000 €
 • 4 izbový dom 1 750 až 3 000 € 290 000 až 440 000 €
 • 5 izbový dom 1 750 až 3 000 € 320 000 až 480 000 €
 • Bungalov 1 750 až 3 000 € 181 000 až 552 000 €
Ako by mali byť platení stavebníci?

Ako zaplatiť staviteľovi: 

 • Vypracujte formálnu zmluvu
 • Plaťte subdodávateľov včas, po kontrole práce
 • Vyhnite sa plateniu staviteľov vopred
 • Plaťte staviteľom v hotovosti
 • Buďte profesionálni
 • Buďte pripravení na každú príležitosť
 • Akceptujte, že všetko bude trvať dlhšie, ako ste očakávali
Pôjdu ceny budov v roku 2022 dole?

Odborníci očakávajú, že celkové stavebné výdavky v roku 2022 vyskočia o 4,5 % oproti roku 2021. 

Aký je najlacnejší typ domu na stavbu?

Dom s jednoduchou a stručnou dispozíciou je najlacnejší typ domu na stavbu. Rančové domy sú zvyčajne jednoposchodové stavby s pripojenými garážami. Ľahko sa dajú nájsť stavebné plány a sú vysoko prispôsobiteľné, takže si môžete nájsť dom, ktorý vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu.

Dokážete postaviť dom za 200 000?

Keď sa rozhodnete postaviť si dom svojpomocne a máte nízky rozpočet môže byť veľmi zložité, ale určite je zvládnuteľné. S dôsledným prípravou a podrobným plánovaním (plus ochotou zdržať sa pri určitých úlohách) je možné postaviť si vlastný dom bez vysokej cenovky.

Koľko cementu potrebujem na 90 štvorcových metrov?

Potrebný cement na štvorcový meter je 0,40 kg. Pre oblasť 90 štvorcových metrov sa množstvo potrebného cementu odhaduje vynásobením zastavanej plochy na 0,40 kg. Preto je celkové množstvo stavebného materiálu cementu 400 vriec.

Koľko stojí výstavba domu?

Náklady na výstavbu domu sa bežne merajú v € na meter štvorcový podlahovej plochy. Čím väčšia je podlahová plocha, tým vyššie sú celkové náklady. Stavebné náklady sa môžu pohybovať od 650 do 3 500 € za meter štvorcový. Väčšina nových svojpomocne postavených domov spadá do rozsahu 650 až 1200 € za meter štvorcový.

Koľko stojí výstavba 3 izbového rodinného domu?

Typická veľkosť domu s tromi spálňami sa môže pohybovať od približne 70 metrov štvorcových do 120 metrov štvorcových, čo znamená, že náklady na výstavbu domu s tromi spálňami sa môžu pohybovať od približne 126 000 do 300 000 €.

Koľko stojí výstavba domu na štvorcový meter?

Pri odhadovaní nákladov je potrebné zvážiť veľa premenných. Vo všeobecnosti platí, že v prípade novostavby domu navrhnutého architektom môžu byť minimálne stavebné náklady plus akvizícia pozemku a poplatky za odborníkov.

Mám postaviť dom v roku 2022?

Banky teraz ponúkajú nižšie sadzby hypotekárnych úverov. To znamená, že získanie financií na výstavbu vášho domu sa stalo jednoduchším. Nikdy však neviete, kedy sa cena môžezvýšiť. Preto je najlepšie postaviť dom čím skôr.

Aktualizované dňa: Nov 15, 2023