Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov za férové ceny

Hydroizolácia základov
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSom veľmi spokojný s celým procesom od reakcie na potrebu opravy až po vykonanú prácu, okamžitá ponuka ceny a termínov, rýchla oprava, výborná komunikácia, skvelá cena. Ďakujem.
profile image
Matúš K.Zákazník
Prečo Wilio
33 620 profesionálov na Slovensku
93 507 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Hydroizolácia základov cena

Koľko stojí hydroizolácia základov? Pri hydroizolácii základov často poskytujeme tieto služby: nanášanie penetrácie, lepidlo s hydroizoláciou a vysokokvalitné lepidlo na lepenie dlažby. Ceny zaizolovania základov pred vlhkosťou sa pohybujú okolo 10-15 eur za m2. Najdrahšou položkou v rámci hydroizolácie základov zväčša býva hydroizolačný asfaltový pás. Ďalšie náklady môžu predstavovať: silikónový tmel, škárovacia malta, výplňový tmel, ktoré priemerne stoja 15-40 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: hydroizolácia základov cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
KalkulačkaCenník hydroizolácie základov

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu hydroizolácie základov pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii hydroizolácia základov.

Izolácia proti zemnej vlhkosti, na zvislej ploche, hydroizolácia bitúmenová13,45€ / m2
Protiradónová izolácia proti zemnej vlhkosti, stierka za studena na zvislej ploche, betónová bitúmenová hydroizolácia.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Izolácia proti povrchovej vode, na vodorovnej ploche, hydroizolácia bitúmenová18,70€ / m2
Protiradónová izolácia proti zemnej vlhkosti, stierka za studena na vodorovnej ploche, betónová bitúmenová hydroizolácia.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Vodorovná izolácia fóliami proti zemnej vlhkosti17,57€ / m2
Izolácie proti zemnej vlhkosti a beztlakovej vode nopovými fóliami. Vodorovná ochranná a drenážna vrstva (štvorvrstvová) asfaltových stierkových hydroizolácií s výškou nopu 9,0 mm.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Zvislá izolácia fóliami proti zemnej vlhkosti17,49€ / m2
Izolácie proti zemnej vlhkosti a beztlakovej vode nopovými fóliami. Zvislá ochranná a drenážna vrstva (štvorvrstvová) asfaltových stierkových hydroizolácií s výškou nopu 9,0 mm.
Spolu
m2
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Špecializované stavebné práceKoľko stoja špecializované stavebné práce? Pri špecializovaných stavebných prácach často poskytujeme tieto...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Hydroizolácia základov

Máme cca 12 ročný dom, kde vlhnú a plesnivejú steny v zimnej záhrade plus náraďovňa ktorá sa nachádza na poschodí pod spomínanou zimnou záhradou je celá plesnivá a vlhká. Potrebujeme tento problém čo možno najskôr vyriešiť. Ideál je prísť sa na daný problém pozrieť a následne sa dohodnúť na základe cenovej ponuky a časového horizontu kedy by bola oprava/prerábka možná. Ďakujem

profile image
Nikoleta F.
Bratislavský kraj
Hydroizolácia základov

v case dazda a po nom nam zateka do priestorov , ktore su cisatocne pod urovnou okoliteho terenu, toto by sme potrebovali vyriesit jedna sa o objekt s rozmermi 48x18m

Ivan I.
Žilina
Hydroizolácia základov

Mal by som zaujem o nacenenie a naslednu opravu hydroizolacie domu v casti kde sa nachadza terasa. Zrejme je poskodena kedze po dazdi zvykne stena tesne nad podlahou zvlhnut a kvoli tomu dochadza aj k odlepovaniu podlahovych list

Maroš U.
Bratislava
Hydroizolácia základov

Potrebujem natiahnut fatrafol (alebo podobnu foliu) do retencnej nadrze na vodu. Rozmery su 2x2.5m, pojde to do vysky cca 1.2m. Nadrz je betonova.

Lubos R.
Bratislava
Hydroizolácia základov

Hydroizolácia spodnej stavby asfaltovými pásmi, rozmer základovej dosky 8,6 m x 3,7 m. Doska je natretá penetračným náterom. Asfaltové pásy mám zakúpené.

Radoslav V.
Predmier
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Koľko stojí izolácia proti vlhkosti?

Vlhkosť je problém, ktorý sa týka mnohých domácností a spôsobuje nevýslovné množstvo starostí majiteľom domov, ktorí si myslia, že vyriešenie problému bude zahŕňať zložitú, chaotický a nákladnú prácu. Našťastie sa mnohé prípady vlhkosti dajú vyriešiť jednoduchými a lacnými opravami – pokiaľ váš obchodník vie, čo hľadá. Ak musíte vykonať rozsiahlejšie práce, napríklad riešiť roupínajúcu sa vlhkosť, asi budete chcieť vedieť, aké náklady sú s tým V tomto článku sa dočítate, aké náklady môžete približne očakávať. 

Kalkulačka nákladov na hydroizoláciu

Existujú tri hlavné druhy vlhkosti a každý z nich bude mať iné príčiny a rôzne spôsoby riešenia - so širokým rozsahom nákladov v závislosti od rozsahu problému.

Kondenzácia je zodpovedná za veľa prípadov vlhkosti v moderných domoch. Výsledkom kondenzácie vodnej pary, keď sa usadí na studenej stene, podlahe alebo strope, môže voda vsiaknuť do povrchu, čo vedie k vlhkosti a plesniam. Táto vlhkosť sa môže vytvárať pri varení, sprchovaní alebo sušení oblečenia v interiéri a stáva sa bežnejšou, keď teploty vonku klesnú. Moderné domy s dobrou izoláciou a dvojitým alebo dokonca trojitým zasklením majú tendenciu zachytávať vlhkosť, čo znamená, že je potrebné podniknúť kroky na vyriešenie problému.

Našťastie sa tento typ vlhkosti zvyčajne dá riešiť jednoduchými úpravami, ktoré stoja relatívne málo. Na vyriešenie problému by malo stačiť otváranie okien, kde je to možné, uistenie sa, že používate odsávacie ventilátory (a ich servis alebo výmenu, ak nefungujú), udržiavanie stabilnej vnútornej teploty alebo investovanie do odvlhčovača. Ak sa rozšíri vlhkosť a plesne, jedinými relevantnými nákladmi na odborníkov môžu byť práce spojené vymaľovaním domu.

Druhou hlavnou príčinou vlhkosti je prenikajúca vlhkosť - kde voda vniká mimo domu a spôsobuje škody. Príčinou môže byť poškodená strešná krytina, prasknuté murivo, chybné tesnenie okien alebo dverí alebo prasknutý odkvap či potrubie. Ak je to tak, po zistení problému by sa malo dať ľahko opraviť, pričom náklady na výmenu strešnej škridly sa pohybujú od približne 80 eur až po 500 eur za výmenu plastového krídlového okna plus akékoľvek nové doplnky a činnosti, ktoré je potrebné vykonať.

Treťou príčinou vlhkosti je rozpínajúca sa vlhkosť – kde vlhkosť v zemi presiakne cez základy a steny domu, rozpína sa cez vrstvy alebo tehly a spôsobuje škody. Domy sa zvyčajne stavajú s vodotesnou vrstvou, tesne nad úrovňou podlahy, aby sa zabránilo prenikaniu vlhkosti. Ak tento element zlyhá alebo nehnuteľnosť nemá vodotesnú vrstvu, môže dôjsť k prenikaniu vlhkosti. V závislosti od rozsahu prieniku vlhkosti to môže byť nákladnejšia a rozsiahlejšia oprava.

Keďže fyzická výmena vodotesnej vrstvy je náročný proces, ktorý by si vyžadoval obrovské množstvo stavebných prác, najbežnejším riešením takejto vlhkosti je inštalácia chemickej vodotesnej vrstvy, odstránenie omietky z vnútorných stien, vyvŕtanie otvorov do stien a vloženie chemikálie, ktorá vytvorí bariéru pre prienik väčšej vlhkosti.

Veľká časť nákladov, ktoré sú s tým spojené, pochádza z opätovného omietnutia dekorácie po vykonaní procesu. Náklady sa medzi rôznymi dodávateľmi značne líšia, ale približný priemer je 60 eur na meter ošetrovanej steny alebo približne 280 GBP na stenu. Naprieč celým domom sa potom môžu náklady vyšplhať až na niekoľko tisíc libier, ak potrebujete ošetriť každú stenu. Môže to byť lacnejšie, ak si omietku a dekoráciu necháte urobiť oddelene po ošetrení.

Náklady na hydroizoláciu vonkajších stien

Ak je vonkajšia úroveň terénu nad úrovňou vodotesnej izolácie v stene, stane sa neúčinnou a voda môže presakovať z pôdy priamo do stien, čo spôsobí výskyt vlhkosti. Jednoduchým riešením je znížiť zem vonku vykopaním zeminy a jej prekrytím, napríklad betónovými doskami alebo štrkom, aby sa zabezpečilo, že sa problém nebude opakovať. Vykopanie pôdy okolo malého domu a položenie štrku na vrch môže stáť okolo 300 až 500 eur. Pridanie betónovej cesty môže byť až 1 500 € pre menší dom a dvojnásobok vo väčšom dome.

Je potrebné zvážiť ďalšie náklady na hydroizoláciu

Ako už bolo spomenuté, pri zaobchádzaní s vlhkosťou je dôležité presne diagnostikovať problém. Vždy sa oplatí porozprávať sa s viacerými obchodníkmi a získať cenové ponuky, pokiaľ ide o vážny problém s vlhkosťou, a požiadať o niekoľko názorov pred začatím nákladného riešenia prenikajúcej vlhkosti. Môžete sa tiež porozprávať s nezávislým profesionálnym inšpektorom v tejto oblasti, aby ste sa pokúsil diagnostikovať problém predtým, ako sa obrátite na konkrétnych odborníkov. 
 

Aktualizované dňa: Nov 15, 2023