Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Bezplatne

Vyhľadaj šikovných profesionálov za férové ceny

Inteligentná elektroinštalácia
Zadať projekt
Spokojný zakazníkSom veľmi spokojný s celým procesom od reakcie na potrebu opravy až po vykonanú prácu, okamžitá ponuka ceny a termínov, rýchla oprava, výborná komunikácia, skvelá cena. Ďakujem.
profile image
Matúš K.Zákazník
Prečo Wilio
33 619 profesionálov na Slovensku
93 465 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Inteligentná elektroinštalácia cena

Koľko stojí inteligentná elektroinštalácia? Pri inteligentnej elektroinštalácií často poskytujeme tieto služby: návrh elektroinštalácie, cenová ponuka, vyhotovenie a montáž komponentov, zapojenie jednotlivých častí do siete. Ceny smart elektroinštalácie sa pohybujú okolo 1850-4.000 eur za vyhotovenie. Najdrahšou položkou v rámci inteligentnej elektroinštalácie zväčša býva riadiaca jednotka. Ďalšie náklady môžu predstavovať: pravidelné správy stavu, mobilná aplikácia, pozáručný servis, ktoré priemerne stoja 20-100 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: inteligentná elektroinštalácia cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
KalkulačkaCenník inteligentnej elektroinštalácie

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu inteligentnej elektroinštalácie pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii inteligentná elektroinštalácia.

GSM komunikátor180,56€ / ks
Univerzálny GSM komunikátor a ovládač pre ovládanie spotrebičov na diaľku.
Spolu
ks
Zadať dopyt
Montáž centrálnej jednotky601,86€ / ks
Montáž centrálnych jednotiek CU3-01M a CU3-02M, ktoré sú mozgom celého systému iNELS a "prostredníkom" medzi užívateľským programovým prostredím a ovládačmi a jednotkami.
Spolu
ks
Zadať dopyt
Spínací prvok pre žalúzie76,83€ / ks
Spínací prvok pre žalúzie s 2 výstupnými kanálmi slúžiaciami na ovládanie garážových brán, žalúzií a markíz.
Spolu
ks
Zadať dopyt
Teplotný prvok81,96€ / ks
Teplotný prvok meria teplotu externým senzorom a zároveň ovláda vykurovací okruh (elektrické podlahové vykurovanie, klimatizáciu, kotol ...). Možnosť kombinácie so systémovými prvkami.
Spolu
ks
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
ElektrikárKoľko stojí elektrikár? Pri elektrikároch často poskytujeme tieto služby: zapojenie elektrickej prípojky,...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Inteligentná elektroinštalácia

pospájanie a pozapájanie dátových káblov v rozvodni RD, tak aby fungovali ethernetové zásuvky v dome. práca na pár hodín.

Pavel G.
Bratislava
Inteligentná elektroinštalácia

Dobry den. Ak je to mozne, namontovat do elektroskrinky v byte digitalny merace spotreby. Merac nemam kupene, prosim cenovu ponuku vratane materialu. Foto k dispozicii Dakujem

Peter T.
Bratislava
Inteligentná elektroinštalácia

potrebujem zapojit 4 termostaty zn. Tuya W3 na podlahove kurenie. Treba nahradit sucasne analogove za digitalne.

Stefania S.
Rovinka
Inteligentná elektroinštalácia

Chceli by sme nahradit manualne nastenne ovladanie vonkajsich zaluzii za ovladanie cez mobil/assistentov (najlepsie siri/homekit ale moze byt aj ine). Najlepsie ovladac zaluzii nainstalovat pod existujuce vypinace (Niko) aby ostala moznost aj manualneho ovladania.

Rado I.
Bratislava
Inteligentná elektroinštalácia

Potrebujem zapojiť termostat iQtech SmartLife GBLW-W. Predtým bol starý termostat zapojený na dva káble. Tento ak napojím na L a N, tak ide, ale nespína.

Peter V.
Bratislava
Inteligentná elektroinštalácia

hľadám kutila, ktorý vie namontovať inteligentný termostat na kotol. Mal by to byť elektrikár. Ideálne, ak už má skúsenosť, nie že veď skúsime a uvidíme.

Alica Z.
Hlohovec
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Inteligentná domácnosť – trend nového tisícročia?

V poslednej dobe sa čoraz viac stretávame s pojmom inteligentná technológia. Používa sa najmä v spojení s domácimi zariadeniami s vysokou mierou automatizovaných procesov. Dajú sa považovať za bežné produkty alebo ich využívajú vo svojich domácnostiach iba bohatí ľudia? Ak máte v pláne výstavbu nového domu, určite by ste sa mali najskôr zamyslieť nad tým, aké benefity vám inteligentné technológie dokážu priniesť. Sú čoraz dostupnejšie, predstavujú vlnu budúcnosti.

Ak už bývate v novom dome, existuje viacero možností, ako v ňom zabudovať inteligentné technológie, ktoré zvýšia kvalitu vášho života.
Akú časť z rodinného rozpočtu vyčleniť na vybavenie inteligentnej domácnosti? Všetko záleží na tom, do akej miery ste ochotný inovovať. Môžete minúť od stoviek do tisícov eur. Preto je veľmi dôležité uvedomiť si, čo od inteligentného systému očakávate a aké sú jeho špecifiká.  

Čo je to inteligentná domácnosť?

Zjednodušene povedané, inteligentná domácnosť obsahuje inteligentnú technológiu. Tento pojem môže zahŕňať čokoľvek – od inteligentných žiaroviek a senzorov pohybu, až po kompletnú inteligentnú elektroinštaláciu v celom dome. Každá domácnosť vybavená „smart“ technológiami je limitovaná iba výškou investovaného kapitálu.

The IoT (Internet vecí) predstavuje inteligentný systém prepojenia mnohých elektronických zariadení, ktoré môžete ovládať na diaľku prostredníctvom internetu. Jednoducho a efektívne dokážete pomocou smartfónu ovládať všetky spotrebiče či svetelné zdroje pripojeného do centrálneho systému vo vašej domácnosti.
U mnohých majiteľov domu sú obľúbené inteligentné bezpečnostné systémy, ktoré disponujú kvalitnými svetelnými a pohybovými senzormi. Spoločne vytvárajú komplexný systém ochrany, ktorý môže byť pripojený na súkromnú bezpečnostnú službu alebo na váš smartfón či počítač v práci. 

Inteligentné domy v skutočnosti nie sú iba módnym výstrelkom, ale skutočnou investíciou do budúcnosti. Práve preto je dôležité dôkladne zvážiť výber technológií, ktoré čo najlepšie poslúžia vašim potrebám a uľahčia vám život. Technológie sa musia vyznačovať intuitívnym ovládaním a vysokou efektivitou. Inteligentný systém klimatizácie a vykurovania vám dokáže nielen nastaviť teplotu podľa vášho želania, ale aj presne monitorovať spotrebu energie v každej budove. Vďaka tomu sa dokážete rozhodnúť pre čo najefektívnejší systém vykurovania a znížiť svoje náklady.

Čo je to inteligentná elektroinštalácia?

Ak staviate nový dom, určite zvážte montáž inteligentnej elektroinštalácie. Nemýľte si inteligentnú elektroinštaláciu s klasickým sieťovým systémom, akým býva vybavený napríklad televízor. V skutočnosti sa jedná o elektroinštaláciu, ktorá je schopná v sebe integrovať všetky inteligentné technológie, ktoré sa nachádzajú vo vašej domácnosti. Možno očakávate, že niečo také bude poriadne drahé, ale všetko záleží na tom, koľko liniek potrebujete pre celú domácnosť. Základná montáž inteligentnej elektroinštalácie sa začína na sume 2000 eur a vyššie, v závislosti od počtu zariadení, ktoré chcete mať zapojené v systéme.

 

Inteligentná elektroinštalácia vám umožní zapojiť:
•    Osvetlenie
•    Herné systémy
•    Bezpečnostný systém
•    Internet
•    Komunikačné systémy
•    Senzory 

Inteligentná elektroinštalácia vám pripraví priestor aj pre budúce aplikácie. Bezproblémovo ju dokážete použiť aj bez inteligentných zariadení, ktoré si môžete k nej pripojiť aj neskôr. Takisto sa zvýši hodnota vášho domu, keďže sa čoraz viac ľudí zaujíma o nehnuteľnosti, ktoré sa vyznačujú určitou mierou automatizácie. V súčasnosti nie je problém nájsť odborníkov, ktorí sa špecializujú na montáž inteligentných elektroinštalácií. Veľmi dôležité je vybrať si profesionála, ktorý sa preukáže nielen vedomosťami a skúsenosťami, ale aj absolvovanými školeniami v danej oblasti. Budete mať väčšiu istotu, že montáž inteligentnej elektroinštalácie bude bezchybná a schopná poskytnúť podporu všetkým budúcim službám a zariadeniam. 

Internet vecí (IoT)

Tento pojem, ktorý kedysi chápali iba technici, si dnes čoraz častejšie nachádza cestu do nášho každodenného života, spolu s ďalšími inteligentnými zariadeniami, ktoré prichádzajú na trh.

Skratka IoT v zásade označuje akúkoľvek vec, ktorá sa dokáže pripojiť na internet. Medzi priekopníkov patria inteligentné žiarovky, ktoré si získali veľkú obľubu u ľudí po celom svete. Možnosť pripojenia na wifi umožňuje ľuďom ovládať osvetlenie pomocou aplikácie na vašom smartfóne alebo použitím špeciálne navrhnutého ovládača. 

Medzi ďalšie IoT produkty môžeme zaradiť:
•    Chladničky, ktoré vám oznámia, čo treba kúpiť
•    Elektrické rúry, ktoré dokážu rozoznať typ jedla umiestneného v rúre a automaticky nastavia správnu teplotu a čas pečenia
•    Mikrovlnky
•    Kávovary
•    Vykurovacie a klimatizačné systémy
•    Budíky s nastavením osvetlenia a teploty
•    Bezpečnostné systémy

Ponuka inteligentných zariadení do domácnosti sa rozširuje každým rokom, pričom sa nové produkty vyvíjajú a prispôsobujú rastúcim nárokom svojich užívateľov. V minulosti bola potrebná aplikácia pre každý jeden typ IoT produktov, ale odborníci z Amazonu, Google a ďalších technologických gigantov prinášajú rôzne zlepšenia, ako jednoduchšie integrovať IoT produkty a dokonca ich aktivovať používaním hlasových povelov. Mnohé z IoT produktov sú dostatočne automatizované na to, aby vás zastúpili v určitých činnostiach a ušetrili vám čas. Jeden z príkladov predstavuje elektronická roleta so svetelným senzorom. Ten dokáže rozpoznať silu slnečného žiarenia prenikajúceho do domu a automaticky rozšíri roletu tak, aby sa vytvoril tieň a neprichádzalo k prehrievaniu interiéru najmä počas horúcich letných dní.  

Koľko stojí inteligentná domácnosť?

Ako už bolo spomenuté vyššie, cena inteligentnej elektroinštalácie začína okolo 2000 eur. K tomu musíte pripočítať aj inteligentné zariadenia, ktoré sa pohybujú v rôznych cenových hladinách. 

Pri porovnávaní cien sa sústreďte na rozdielnu výšku nákladov na klasické zariadenie a inteligentné zariadenie. Vo väčšine prípadov stoja IoT produkty viac, ale ponúknu viac funkcií a v konečnom výsledku ušetria aj viac peňazí.
•    Inteligentný budík vám dokáže ušetriť až 125 eur, dokážete si ho naprogramovať tak, aby vám dom vyhrial predtým, ako ráno vstanete z postele.
•    Jedna inteligentná žiarovka stojí od 36 do 80 eur, ale dokáže vydržať až 40 000 hodín bežnej prevádzky. Keďže ide o LED žiarovku, spotrebúva menej elektrickej energie ako štandardná žiarovka. Celé súpravy sa začínajú na sume okolo 200 eur.
•    Inteligentná chladnička s objemom 671 litrov vám dokáže ušetriť až 7500 eur, pričom sa v nej skrývajú kamery, ktoré vám umožnia prehliadnuť jej obsah, práve keď ste na nákupoch. Spoločnosť Samsung uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Woolworth´s a ich nová chladnička vám umožní nakupovať potraviny priamo z domu. 
•    Cena inteligentného bezpečnostného systému sa bude líšiť v závislosti od funkcií, ktoré od nej budete vyžadovať.

Budúcnosť inteligentných zariadení

Pojem IoT sa zaradil do nášho slovníka pomerne nedávno, avšak už teraz sa hovorí o ďalších inteligentných technológiách, ktoré budú čoskoro dostupné na trhu. Na túto myšlienku si zvyká čoraz viac ľudí a netrpezlivo očakávajú, čo pre nich pripravujú svetoví výrobcovia.

Robotika sa kedysi obmedzovala na veľké továrne. V dnešnej dobe si však roboty nachádzajú cestu aj do našich životov a čoskoro si budeme môcť dať postaviť naše domy stavebnými robotmi. Moderné roboty sú už schopné vykonávať určité stavebné práce rýchlo a efektívne. Jeden z robotov dokáže budovať múry, pričom sa rýchlosť kladenia tehál pohybuje okolo tisícky za hodinu. Ďalší robot, využívaný ako 3D tlačiareň v Číne, dokáže postaviť dom od základov za oveľa kratší čas v porovnaní s bežným druhom výstavby. Využitie stavebných robotov je však pre bežných ľudí stále príliš drahé.

Veľmi dôležitá je sila trhu a inovácií, na ktorých pracujú ďalšie technologické spoločnosti. Nedávno bol spoločnosťou Moley Electronics v Anglicku predstavený robotický kuchár. Rovnako ako väčšina nových technológií, aj inteligentní „šéfkuchári“ a iné roboty zlacnia, keď prídu na trh ďalší výrobcovia s vylepšenou technológiou.
Budúcnosť je dnes a tu. Ak staviate alebo renovujte, prihliadajte na vylepšenia, ktoré spravia váš domov inteligentnejším. Hodnota vášho domu sa zvýši a budete pripravení využívať najnovšie technológie, ktoré sa objavia na trhu. Prinesú vám množstvo benefitov a menej starostí v každodennom živote. 

Aktualizované dňa: Nov 15, 2023