Rady a tipy
Ako to funguje?
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa
Vitajte vo Wilio!Wilio prezeráte ako neprihlásený zákazník
Prepnúť na poskytovateľa
Navigácia
Služby
Cenníky
Rady a tipy
O aplikácií
Stiahnuť aplikáciu
Ako to funguje
Ako sa môžeme zlepšiť
Kontaktujte nás
O Wilio
Prihlásiť sa

Inžinierske siete cena

Hľadáte profesionála na inžinierske siete? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.

Zadať dopyt
33 302 profesionálov na Slovensku
89 980 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Potrebujete poradiť pri zadávaní dopytu? Neváhajte a zavolajte nám na +421 232 111 030
Inžinierske siete cena

Koľko stoja inžinierske siete? Pri inžinierskych sieťach často poskytujeme tieto služby: budovanie plynovodov, podzemné a nadzemné vedenie rozvodu elektriny, vodovodné a kanalizačné rady, vedenie elektronickej siete. Ceny projektu rozvodných sietí sa pohybujú okolo 80-100 eur za projekt. Najdrahšou položkou v rámci inžinierskych sietí zväčša býva kompletné projektovanie nových inžinierskych sietí. Ďalšie náklady môžu predstavovať: konzultácie, poradenská činnosť, náklady na dopravu, ktoré priemerne stoja 20-50 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: inžinierske siete cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.

Pozrite tiež:SlužbyRady a tipy
33 302 profesionálov na Slovensku
89 980 vyriešených projektov
4,8 z 5 priemerné hodnotenie našich odborníkov
260 000 + inštalácií aplikácie
Cena za: Inžinierske sietePriemerné ceny

Nižšia cena50,00 €/projekt
Priemerná cena78,75 €/projekt
Vyššia cena100,00 €/projekt
Priemerné ceny sú iba orientačné. Finálna cena za službu bude závisieť od veľkosti, obtiažnosti, materiálov, kvality a lokality projektu. Presnú cenu dostanete iba od poskytovateľa služby.
Zadať dopyt
KalkulačkaCenník inžinierskych sietí

Aby ste sa dozvedeli presnú cenu inžinierskych sietí pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii inžinierske siete.

Voda57,00€ / m
Realizácia zemných a výkopových prác, montáž a dodávka potrubia, osadenie šachty, vodomerná zostava, doprava.
Spolu
m
Zadať dopyt
Elektrina52,00€ / m
Realizácia zemných a výkopových prác, montáž a dodávka káblov, ističov a zabezpečenie dopravy.
Spolu
m
Zadať dopyt
Plyn69,00€ / m
Realizácia zemných a výkopových prác, montáž a dodávka potrubných PE materiálov, skrinky (DRZ) s regulátorom tlaku plynu (RTP) do 6 m3/hod. Zabezpečenie dopravy, projektovej dokumentácie, práce revizného technika.
Spolu
m
Zadať dopyt
Kanalizácia64,00€ / m
Realizácia zemných a výkopových prác, montáž a dodávka potrubia, osadenie šachty, doprava.
Spolu
m
Zadať dopyt
Súvisiace cenníkyCenníky ďalších služieb
Inžinierske stavbyKoľko stoja inžinierske stavby? Pri inžinierskych stavbách často poskytujeme tieto služby: návrh...
Zobraziť viac
Boli pre vás tieto informácie užitočné?
DopytyNajnovšie dopyty od našich zákazníkov
Inžinierske siete

Dobrý deň, Hľadáme dodávateľa pre zrealizovanie inžinierskych sieti. Konkrétne ide o zrealizovanie inžinierskych sieti pre IBV, cca 10 rodinných domov. Projekty sú vypracované. Aktuálne ideme na krok územného a stavebného konania. Predpokladaný termín vydania stavebného povolenia je jul - august. Lokalita: Sabinov Ďakujem.

Samuel K.
Sabinov
Inžinierske siete

Dobrý deň, potreboval by som vyriešiť napojenie na inžinierske siete pre kontajnerový objekt. Potrebovali sme konzultáciu a rady, nakoľko naša skúsenosť s podobnými vecia nie je žiadana. Ide o lokalitu 90045

Tomas L.
Malinovo
Inžinierske siete

Dobrý deň. Mame RD, ktorý je vzdialený od verejných IS cca 80 m. Viete mi poradiť aká je cena za výstavbu IS /plyn, voda, kanalizácia, elektrika/ za 1 bm ? Potrebujeme aj projekt pripojenia. Ďakujem za radu.

profile image
Ekaterina M.
Kolíňany
Inžinierske siete

Mam uz projekt inžinierskych sietí k vystavbe RD no potreboval by som niekoho skúseného na realizáciu.

Pavol S.
Jelka
Inžinierske siete

cenová ponuka na IS v Prešove na Nižnej Šebastovej len voda,elektrina a kanalizácie.... Vzdialenosť na cca 105metrov a koľko bude stát?Dakujem

Katarína P.
Prešov
Inžinierske siete

Vybudovanie kanalizačnej a vodovodnej prípojky na základe projektu RD BA-Dúbravka, dĺžka terénu asi 30m

Scarlett M.
Bratislavský kraj
Inžinierske siete

Dobrý deň, potreboval by som zrealizovať prekládku elektromeru v Miloslavove tak, aby prípojný bod elektriny bol z inej ulice (z druhej strany pozemku) a zároveň by sa zmenila poloha elektromeru. Mám záujem o kompletné vybavenie aj s návrhom projektu a všetkými vybavovačkami. Ďakujem

Vladimír D.
Miloslavov
Inžinierske siete

Natiahnutie sieti vodovodu do novej ulice, kde sa bude postupne pripajat dalsich 8 domov (priprava na pripojenie je sucastou projektu)

Silvia R.
Slanec
Užitočné informácieČo potrebujete vedieť

Pripojenia inžinierskych sietí

Ak sa rozhodnete postaviť si dom v blízkosti menšieho či väčšieho mesta alebo bytovej výstavby, šance že základné inžinierske siete potrebné na údržbu vášho domu už boli nainštalované sú nízke. Počas inštalácie týchto väčších „rozvodných sietí“ je každé jednotlivé stavenisko pripojené menšou odbočkou alebo „bočným“ vedením, ktoré je zakryté a zostáva nevyužité, kým nie je postavený dom, kedy sa každé z týchto vedľajších vedení predĺži a pripojí k vášmu domovu, čím vám poskytuje všetky inžinierske siete, ktoré daná samospráva ponúka.

Všetky inžinierske siete sú inštalované pod zemou, aby boli chránené pred poškodením a pred poveternostnými vplyvmi. Tiež sú nebezpečné, ak sa s nimi manipuluje alebo trčia zo zeme. Okrem počiatočných poplatkov za pripojenie vás za tieto inžinierske siete čakajú aj mesačné poplatky, ktoré sa určujú podľa toho, koľko z každej služby majiteľ domu využíva. Medzi typické inžinierske siete patrí:

  • Voda

Počas výstavby je na konci vodovodného potrubia nainštalovaný podzemný ventil nazývaný „obrubníková zastávka“. Počas stavby domu je medené alebo plastové vodovodné potrubie pripojené k zarážke, ktorá vedie k vám domov a zásobuje ho vodou. Zastavovací ventil obrubníka umožňuje inštalatérovi v prípade potreby vypnúť prívod komunálnej vody do domácnosti.

  • Kanalizácia

Kanalizačné potrubie vedie z vášho domu von na ulicu, kde je napojené na obecnú kanalizačnú sieť. Kanalizačné potrubie je uložené tak, aby mierne stúpalo, takže gravitácia dopraví všetku odpadovú vodu z vašich umývadiel, sprchovacích kútov, práčok bielizne, toaliet a umývačiek riadu do kanalizácie a ďalej do komunálnej čističiek odpadových vôd.

  • Elektrina

Pretože vysokonapäťové elektrické vedenia sú nebezpečné, spoločnosti poskytujúce verejné služby umožňujú elektrický prúd čerpať z rozvodnej skrine chránenej proti neoprávnenej manipulácii, ktorá sa nazýva transformátor a ktorá je neustále uzamknutá. Elektrická spoločnosť riadi celý proces dodávania elektrickej energie z elektrárne priamo do vášho domova. O elektroinštalačné práce počas stavby domu sa stará oprávnený elektrikár.

  • Plyn

Väčšina obcí dodáva zemný plyn vlastníkom domov pod tlakovým potrubím. Podobne ako pri obrubníku na vodovodnom potrubí, aj v mieste spojenia medzi vašim súkromným plynovým prívodom a väčším plynovodom je ventil. Takto je možné v prípade potreby alebo v prípade núdze vypnúť prívod plynu do domu.

  • Telefón a kábel

V minulých rokoch by telefónna spoločnosť inštalovala do vašej domácnosti telefónne a káblové televízne vedenia. Telefónna spoločnosť by pripojila vašu telefónnu službu a káblová spoločnosť by vám poskytla káblovú skrinku na pripojenie k vašej televízii.

Technológie v týchto oblastiach sa zmenili tak rýchlo a neustále sa menia neuveriteľným tempom. Kvôli rozšíreniu inteligentných telefónov už väčšina majiteľov domov neinštaluje ani pevné telefóny. Nové satelitné a bezdrôtové technológie neustále menia spôsob, akým používame televíziu a počítače. Pri plánovaní projektu výstavby domu sa obráťte na odborníkov v týchto oblastiach, aby ste si pri stavbe nainštalovali do svojho domu najaktuálnejšiu infraštruktúru.

Aktualizované dňa: May 15, 2023