Inžinierske stavby cena
Hľadáte profesionála na inžinierske stavby? V tejto kategórii máme množstvo profesionálov. Pošlite dopyt.
Koľko stoja inžinierske stavby? Pri inžinierskych stavbách často poskytujeme tieto služby: návrh a realizácia miestnych a účelových komunikácií, železničných a lanových dráh, plynovody. Ceny dopravných komunikácií sa pohybujú okolo 620-950 eur za projekt. Najdrahšou položkou v rámci inžinierskych stavieb zväčša býva diaľkové plynovody. Ďalšie náklady môžu predstavovať: konzultácie, zapracované zmeny do projektu, náklady na dopravu, ktoré priemerne stoja 30-150 eur. Zadajte dopyt a získajte cenové ponuky od profesionálov. Už nemusíte hľadať: inžinierske stavby cena, u nás dostanete najvýhodnejšie ponuky a kvalitnú prácu.
Aby ste sa dozvedeli presnú cenu inžinierskych stavieb pošlite dopyt našim overeným odborníkom, a tak dostanete viacero ponúk. Pozrite si ceny za jednotlivé služby v kategórii inžinierske stavby.
Pripojenie pozemku k inžinierskym sieťam
Praktický sprievodca tým, ako pripojiť vlastnú výstavbu k energiám vrátane elektriny, plynu a vody.
Bez ohľadu na to, aký štýl domu staviate, od plnohodnotného ekologického domu po jednoduché náhradné obydlie, budete si musieť zariadiť pripojenie k potrebným službám. Patria sem dodávky elektriny, vody a telefónu / širokopásmového pripojenia, ako aj kanalizácia a plyn, ak sú k dispozícii. Ako zabezpečiť, aby bol váš dom pripojený k potrebným inžinierskym sieťam?
Kedy by som mal začať myslieť na pripojenie k inžinierskym sieťam?
Akonáhle vlastníte pozemok a stavebné povolenie vyzerá pravdepodobne, môžete začať.
- Mať vodu a elektrinu na stavbe je počas výstavby skutočným prínosom a je celkom jednoduché nastaviť dočasnú dodávku pre (zatiaľ) obe bývania, dočasné, aj to budúce, prostredníctvom služby vodárenskej spoločnosti.
- Jednoduché potrubie na vodu a rozvodová skrinka odolná proti poveternostným vplyvom s malou spotrebnou jednotkou a pár zásuvkami pre zosilňovač (ktoré je možné neskôr namontovať do garáže) bude na mieste užitočná pre všetko, od varenia vody v rýchlovarnej kanvici až po napájanie osvetľovacích zariadení a elektrického náradia,
- V ideálnom prípade by malo elektrické náradie bežať so zníženým transformátorom pri 110 V, ale ak musíte použiť sieťové napätie, je nevyhnutne potrebný detektor zvyškového prúdu.
Čo v prípade, ak sú inžinierske siete súčasťou pozemku alebo nehnuteľnosti?
Náhradné obydlia
Pre stavbárov pracujúcich na už existujúcej nehnuteľnosti by malo byť pripojenie pomerne ľahké. Je pravdepodobné, že nehnuteľnosť už bude prepojená so základnými inžinierskymi sieťami a zariadeniami. Tu by malo ísť o jednoduchý prípad ich izolácie v rámci demolačného konania a zaistenia opätovného zapojenia do nového obydlia. Stačí iba rýchly hovor alebo poznámka k aktuálnemu poskytovateľovi služieb. V mnohých prípadoch sa môžu uchovať pôvodné telefónne čísla.
Prázdne alebo vzdialené stavebné pozemky
Je to iná záležitosť pre odľahlé pozemky, popri ktorých inžinierske siete nevedú. Otázka, odkiaľ tieto služby pochádzajú - a koľko budú stáť - by mala byť vždy dobre preskúmanou súčasťou vášho hodnotenia pozemku.
Pozemky, ktoré boli rozdelené na existujúcu nehnuteľnosť, napríklad na záhradné úpravy, by nemali predstavovať príliš veľa problémov - pripojenie by malo byť v ideálnom prípade súčasťou zmluvy o predaji.
Odľahlé pozemky a pozemky vo vzdialenej lokalizácii môžu byť úplne odlišnou perspektívou, takže môže byť potrebné zváženie a tiež k tomu nezanedbateľné náklady. Častým úskalím je predpokladať, že v blízkosti sú napríklad stĺpy dodávky elektriny alebo voda. Pamätajte tiež, že ak za týmto účelom musíte prejsť cez pozemok niekoho iného, môžu s tým byť spojené ďalšie náklady.
Voda a kanalizácia
Väčšina nehnuteľností bude vyžadovať prívod a odvod vody z vodovodu, aj keď sa nachádzate vo väčšej vzdialenosti od kanalizácie.
Pripojenie na vodovod
Väčšina nehnuteľností je v rozumnej vzdialenosti od prívodu vody z vodovodu alebo sa na pozemku nachádza studňa. Tie, ktoré nie sú, zvyčajne potrebujú vyvŕtať studňu. Ich vŕtanie je nákladné, ale po schválení inštitúcie pre pitnú vodu vám zabezpečí vlastný prísun vody.
Ak sa chcete dozvedieť, aké sú vaše možnosti, obráťte sa na miestnu vodárenskú spoločnosť, ktorá vám môže zabezpečiť novú dodávku a ponúkne vám všetky práce potrebné na pripojenie na vaše zariadenie. Budete musieť vyplniť formulár žiadosti a poskytnúť plán lokality ukazujúci hranicu pozemku a vstupné body - na základe toho vám potom vypracujú schému a cenu.
Pripojenie ku kanalizácii
Pripojenie od hranice k hlavnej kanalizácii bude musieť vykonať schválený dodávateľ. Ak sa nachádzate v okruhu 200 metrov od hlavnej kanalizácie, bude rentabilné sa k nej pripojiť. Ak sa nachádzate vo väčšej vzdialenosti, možno budete musieť zvážiť alternatívu, napríklad septik alebo čističku.
Nepravidelný odtok a odtok povrchovej vody sa takmer vždy posudzujú osobitne - ten by sa do vpustného systému nedostal. Populárnou možnosťou riešenia povrchových vôd je inštalácia systému na zachytávanie dažďovej vody. Tieto možnosti sú vysoko udržateľné a výrazne znížia hodnotu stočného na vašom účte za vodu.
Elektrické prípojky
Takmer každý dom bude vyžadovať elektrickú sieť, aj keď je plne nabitý všetkými najnovšími technológiami obnoviteľnej energie. Obnoviteľnú elektrinu, vyrobenú na mieste, je ťažké využiť v čase, keď nesvieti slnko alebo nefúka vietor. Ak máte hydroelektrický systém, ktorý generuje dostatok energie 24 hodín denne, máte skutočne veľké šťastie, ale pre väčšinu z nás je napájanie zo siete jedinou možnosťou.
Pripojenie na elektrinu
Rovnako, ako v prípade vody, aj v tomto prípade sa musíte obrátiť na hlavného poskytovateľa a požiadať o novú schému pripojenia k hranici vášho nového majetku. Váš elektrikár potom pripojí merací prístroj. Odtiaľ sa bude do vašej domácnosti privádzať prostredníctvom vašej spotrebnej jednotky. Pracovník zodpovedný za kontrolu budovy by mal byť schopný pomôcť, ak neviete, ktorá elektrárenská spoločnosť je hlavným distribútorom vo vašej oblasti.
Tento distribútor bude zodpovedný za zabezpečenie nového merača pre toto zariadenie spolu s jeho vlastným jedinečným číslom a na začiatku vám dodá elektrinu. V tejto fáze nemáte na výber dodávateľa, ale akonáhle je merač v dodávke a máte pridelené jedinečné číslo, budete môcť ľubovoľne zmeniť spoločnosť. Na účely identifikácie sú elektrické káble a kanály vždy zafarbené čiernou farbou.
Plynové prípojky
Pripojenie k plynu závisí od dostupnosti dodávok vo vašej oblasti - ktorá je v mestských zónach vždy na prípojke. Niektorí využívajú aj ďalšie alternatívy, ako olej, LPG a elektricky poháňané tepelné čerpadlá. Ak však máte prístup k hlavnému plynu, použite ho. Toto je stále nákladovo najefektívnejší typ paliva a má oveľa menšiu uhlíkovú stopu ako iné fosílne palivá.
Pripojenie na plyn
Ak sa chcete pripojiť, budete musieť kontaktovať svojho regionálneho dodávateľa plynu a dohodnúť sa na novej dodávke. V rámci svojej štandardnej služby (norma pre nové domáce prípojky) vám vykopú priekopy až do 2 metrov od domu, dodajú a namontujú vhodný meraciu skrinku.
Potom všetko preberiete s dodávateľom plynu, ktorý namontuje meradlo a pripojí sa na zdroj. Prípadne môžete požiadať svoju plynárenskú spoločnosť, aby celú vec vybavila za vás - bude vám účtovať poplatok za pripojenie, všetky potrubia, ich vlastný poplatok plus poplatok za inštaláciu meradla.
Náklady na pripojenie k sieti sa môžu pohybovať od desiatok až do stoviek eur, z tohto dôvodu bude potrebné posúdiť, či je sieťový plyn pre váš projekt praktický a cenovo dostupný. Plynové potrubia a rozvody sú vždy zafarbené žltou farbou, aby sa odlíšili od ostatných služieb.
Telefón / širokopásmové pripojenie
Veci sa predražujú, ak sa nachádzate na vidieku. Môže to zahŕňať aj prieskum zameraný na určenie nákladov na telefonické či internetové pripojenie. Niektorí sa obracajú na káblové spoločnosti alebo využívajú sieťové pripojenia, ktoré má konkrétna obec už zabezpečené.
ČO SÚ TYPICKÉ NÁKLADY NA SPOJENIE DOMÁCNOSTI?
Typické náklady na pripojenie domácnosti sa pohybujú od niekoľkých stoviek eur do viac ako 1 000 za jedno pripojenie. Tieto náklady závisia od typu pripojenia, technológie mini-siete a od toho, či náklady na pripojenie zahŕňajú iba náklady na služby za meter alebo zahŕňajú náklady na hlboké pripojenie (napríklad prenosový a distribučný systém).
Náklady na pripojenie značne závisia od nákladov na rozšírenie vedenia, vrátane vodičov, pólov a podpier, transformátora (ak existujú) a nákladov na merač. Náklady závisia aj od typu pripojenia. Trojfázové striedavé pripojenie vhodné na priemyselné zaťaženie je nákladnejšie ako jednofázové striedavé pripojenie vhodné pre typické domáce osvetlenie, televíziu a chladenie. Pripojenia striedavým prúdom zvyčajne stoja viac ako DC s nízkym výkonom. Náklady sa tiež líšia v závislosti od toho, či je pripojenie nadzemné alebo podzemné, pričom druhé je zvyčajne nákladnejšie.